Topiknyitó: penztaros_lorinc 2017. 06. 30. 09:51

DIKTATÚRÁKBAN a kormánypárton kívül köztéren ki helyezhet még el politikai tartalmú plakátokat?  

Épp erről beszélgetett tegnap két ember, amikor beszálltam a mercibe, de nem hallottam a választ, mert a sofőr becsapta az ajtót.

Szóval diktatúrákban hogyan megy a politikai plakátolás?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vazsmegyei 2017. 06. 30. 13:20
Előzmény: #17  penztaros_lorinc
#21
Azt mondta, akkor menj Észak-Koreába! Vagy nem akarod érteni?
Vazsmegyei 2017. 06. 30. 13:23
Előzmény: #16  penztaros_lorinc
#22
A hülyeség és a járdára firkálás között még az óvodások is tudják mi a különbség!
Vazsmegyei 2017. 06. 30. 13:26
Előzmény: #15  penztaros_lorinc
#23
Ezt csak te mondod, minden alapot nélkülöző meggyőződéssel.
csendben 2017. 06. 30. 13:33
Előzmény: #8  elemes
#24
"az eszméletlenül bal(fasz)oldali ellenzék meg nem veszi észre. " Ne legyél büszke magadra!A mancsnak tűnt fel és nem Neked! :-)))
MetalHeart
MetalHeart 2017. 06. 30. 13:54
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#25
... ha ezt frusztrációként értelmezed nálam, akkor sztem nagy a baj nálad... kezdjük azzal, hogy átgondolod az egyes korszakok jellemzőit amikről írtam... az "én időmben" óvodás koromban megtanultam a közösségi élet alapvető szabályait(napjainkban sokan úgy kerülnek oda, hogy addig 2 embernél többet nem látott, nem tudja kifejezni magát, egyszerűen közösségi életben még nem volt)..., általános iskolában a tanulást, mint kihívást és teljesítmény felmutatását (nem volt divat kifogásokat találni, divatos baromságokat kitalálni "betegségekről").., középiskolában a szakmai dolgok megtanulását, nem mellesleg a fiúk-lányok kontaktus alapvető szabályait(itt is tanulni kellett, ok sok hülyeséget is, elavult dogot, ha a tanár rám szólt, másnap nem ment be anyám hisztériázni, megoldottam én magam ha sérelem ért, nem volt közhely, hogy a sulisok 70%-a nem tud szöveget értelmezni)... sorkatonai szolgálat, mint fegyelem, szívatások elviselése és persze fizikai kondik fejlesztése (bőven anyáztam, de utólag azt mondom nem volt hiábavaló ciklus, bár időben lehetett volna rövidebb is, mai átlaggyerek 10 fekvőtámaszt nem képes megtenni vagy 1 km-t lefutni)..., főiskola/egyetem mint szakmai ismeretek elmélyítése, továbbfejlesztése, nem mellesleg férfi-nő fogalom gyakorlati értelmezése (nem fiúka/pasi/bika/köcsög)...és persze szakmai gyakorlat releváns cégnél - ingyen vagy "fillérekért"(semmi kibaszott rinya az un. "kizsákmányolásért", mert cél a versenyelőny megszerzése ami pénzben mérhető), első, majd további munkahelyeken 8-10 óra kemény munka a szakmai tapasztalok minél előbb megszerzésére, munkahelyi váltások az előrejutásra és referenciára (ma leginkább az alacsony béren sírdogálnak, papi-mami szerint a "kivételes" tehetségű gyerekről kiderül, hogy csak egy kibaszott átlag Jóska szinten van, és nem lehet állandóan bulizni, mert munkahelyre be kell járni pontosan és a feladat elvégzését le kell adni időre... ez komoly sokk nektek)... végül eljutunk a nagybetűs politikához, miután ébrenlétetek 30%(!)-ban felnéztek a telótokról a nagyvilágba... hát igen egy pofont sem kaptatok még a életben és máris diktatúráról beszéltek.... nagyon-nagyon vissza kéne menni, hogy elkezdjük értelmezni a diktatúra jelentését... de persze nem lehetetlen küldetés ! Ezer probléma van az országban, méghozzá óriási mélységben... de egy töketlen, súlytalan, hiteltelen ellenzék mellett a jelen politikai-gazdasági elit túlkapásait, a korrupciót diktatúrának nevezni baromság.:D:D:D
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 06. 30. 14:01
Előzmény: #20  Vazsmegyei
#26
Engedte-e Kádár, hogy az eszméivel ellentétes plakátokat szabadon kihelyezzenek? Tudod, Kádár János volt az, aki rettegett a nyugattól, gyűlölte őket, és Moszkva volt számára kedves.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 06. 30. 14:02
Előzmény: #21  Vazsmegyei
#27
Észak-Koreában engedik az olyan plakátok kihelyezését, amik a diktátor eszméi ellen szólnak?
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 06. 30. 14:03
Előzmény: #22  Vazsmegyei
#28
Azt egy diktatúrában ki dönti el, hogy mit lehet a járdára firkálni, és mit nem? A diktatúra haszonélvezői?
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 06. 30. 14:05
Előzmény: #23  Vazsmegyei
#29
Mármint én kérdezem?
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 06. 30. 14:07
Előzmény: #26  penztaros_lorinc
#30
"Tudod, Kádár János volt az, aki rettegett a nyugattól, gyűlölte őket, és Moszkva volt számára kedves." Ezt pontosítanám, mert szóltak, hogy félreérthető: az, aki a fentieknek megfelel és 1989. előtt volt hatalmon.
MetalHeart
MetalHeart 2017. 06. 30. 14:13
Előzmény: #30  penztaros_lorinc
#31
Figyelj, nálad tényleg nagyon, de nagyon az ALAPOKKAL van baj... egy gazdasági oldalon olyan fórumokat nyitottál eddig, hogy a fülem is kétfelé áll, így utólag rápillantva... ilyen kérdéseket általában 10-12 éves gyerekek tesznek fel a szülőknek... nagyon gáz ez emberke !:D:D:D
settevoltesette 2017. 06. 30. 14:14
Törölt hozzászólás
#32
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 06. 30. 14:17
Előzmény: #29  penztaros_lorinc
#33
Sehol egy válasz, mily sajnálatos. Hát megmondom, barátom: lyánykori nevén a Hazafias Népfront, ma Fidesz-KDNP, NER, Békamenet, vagy a lfsz tudja kik ezek már... Remélem világos!
gambadoro 2017. 06. 30. 14:19
Előzmény: #25  MetalHeart
#34
a diktatúrában diktátumok vannak a diktatúra autokrácia, ahol egy főkutya dönt el mindent a diktatúrában nincs népakarat akkor lefordítom: a fidesz diktátumokat alkalmaz: igaz vagy sem? orbán egy személyben dönt: igaz vagy sem? 30 százalék alatti támogatással 2/3-ot szerezni népakarat: igaz vagy sem?
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 06. 30. 14:19
Előzmény: #31  MetalHeart
#35
Lehet kezdeni az alapokkal is! Most az a baj, hogy meg akarom ismerni a diktátorok jellemvonásait?
elemes
elemes 2017. 06. 30. 14:28
Előzmény: #16  penztaros_lorinc
#36
A plakát tartalmának POLITIKAI voltát ki fogja megítélni...? Már 89 előtt kialakult a szarkazmusnak egy olyan foka, hogy hétköznapi mondatokba bele lehetett érteni a politikai tartalmat :-)
settevoltesette 2017. 06. 30. 14:29
Törölt hozzászólás
#37
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 06. 30. 14:34
Előzmény: #36  elemes
#38
Egy diktatúrában ki mondja meg, hogy egy plakát hordoz-e politikai üzenetet? Mondjuk egy, a diktatúra haszonélvezői által létrehozott szervezet? Ha az azt mondja, hogy politikai üzenetet hordoz a plakát, akkor eltávolítják azt? A felelősöket megbüntetik? Ilyen lenne a diktatúra?
MetalHeart
MetalHeart 2017. 06. 30. 14:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#39
A becsület egyértelműen hiánycikk - már a családok jelentős részében is... igen az önérdek ma már rendkívül károsan elburjánzott minden szinten, szerintem visszafordíthatatlan folyamatoknak vagyunk szemlélői vagy elszenvedői... új "érték(telen)rend" van elterjedőben...
Vazsmegyei 2017. 06. 30. 14:42
Előzmény: #33  _Sigorszky
#40
Okostojás! Hogy ménkűben tudsz élni te diktatúrában? Tényleg agymosott ideológiával tömik valahol a tudatodat! Ebben a te diktatúrádban vígan lubickolsz, sértegethetsz akit akarsz, annyi pénzt kereshetsz,amennyit akarsz. Kimehetsz az Oktogonra , leülsz a villamos sínekre, festékkel leöntheted a középületeket, kutya bajod nem történik. Sőt fel vagy háborodva, hogy szóvá merik tenni! Vonulgathatsz egyik hídról a másikra, miközben belegázolsz az emberek mindennapi életbe. Na az neked nem diktatúra! Milyen diktatúrát akarsz még???Nekünk ennyi is sokk a diktatúrádból!

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek