Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 23. 20:02

Devizahitelek: üzent a Fidesz a bankoknak  

Ugrás a cikkhez
A Fidesz felszólította a bankokat, hogy haladéktalanul módosítsák a lakásdevizahitel-szerződéseket úgy, hogy az elfogadható legyen a becsapott, nehéz helyzetbe került magyar családok számára. A kormánypárt az MTI-hez pénteken eljuttatott...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188201
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2013. 08. 25. 10:04
Előzmény: #20  ts3
#25
Addig viszont valószínűleg nem. :)
pancserlama.
pancserlama. 2013. 08. 25. 09:23
Előzmény: #20  ts3
#24
Ez borítékolható !))
Törölt felhasználó 2013. 08. 25. 09:19
Törölt hozzászólás
#23
egyszer 2013. 08. 24. 22:58
Előzmény: #21  egyszer
#22
bocs az előző hozzászólásom helyesen (az eleje nem ide tartozott):

Kedves neomodel!
Kérlek fordítsd meg az időrendet egy pillanatra a Rogán-os téma bejegyzéseinél, s olvasd el az első 10 bejegyzést. Találsz ott egy olyan devizahitel megoldási javaslatot, amely ezidáig nem volt publikus. Minden építő és segítő észrevételedet szívesen látunk, hátha sikerül igazságos és jó megoldást találnunk erre a problémára:)

Aztán lehet, hogy a vak nénin cinikusságod nem jött át. S én komolyan vettem? Remélem nem, s az ott leírtak nem viszik át oda a vak hölgyet, ahova nem akart átmenni
egyszer 2013. 08. 24. 21:51
Előzmény: #18  neomodel
#21
Huuu

egyrészt kapaszkodnom kellet a válaszodon:) na nem azért mert nem korrekten végigvezetett, hanem azért mert kellően hozzáértő, s igyekeztem felnőni hozzá...

Viszont nem én írtam volna a gondolatsort, ha nem gondolnám kissé másképp a dolgokat, mint amit válaszoltál.
Mindenképpen kösz, hogy elolvastad, s ennyire kimerítően visszareflektáltad..

Most pedig pontonként külön válaszban megpróbálok reagálni észrevételeidbe (s így a 20 perc miatt nem is kell copizgatnom majd)

1.
konkrét számokat hoztál a csökkentésre.
Ezzel kapcsolatban érdekelnének a rész számításaid, hogy én is le tudjam követni a számítási logikádat. (?)

Magam oldaláról azzal kombináltam, hogy a hitelek döntő többsége annuitásos, tehát, ha a most hátralévő átlagos futamidő 10,5 év, és átlagban eltelt (2006-ot kalkulálva átlagos kezdetnek) 7 év, akkor most (persze több mindentől függ)kb a havi törlesztőrészlet 60-70 %-a kamat, a maradék 30-40% törlesztő. (valszeg még keveset is mondok a kamat részre. Bázis az, amit most kb 7-8%-os THM mellet fizet az ügyfél.
Namármost, ha egy hitelcserével a tőkét ugyanolyan lefutással fizeti az ügyfél (állami hitel berkein belül), s a kamat mondjuk 8-ról 2%-ra megy, akkor a (átlagolva 65% kamatrész csökken le a negyedére, legyen 16% a 65% helyett)
Ha így számolok (s így alakítom ki a konstrukciót, akkor nekem kijön az 50%-os feleződő havi kamat törlesztés:)))
Remélem a szokatlansága ellenére érthető a logikája, s szívesen veszem, ha egyetértesz vele, vagy rámutatsz a logikám hibájára.

Természetesen nem tagadom, hogy segítség elsődlegesen mostanra vonatkozik/s annak mértéke is a jelen törlesztőjéhez ad támpontot (a futamidő későbbi részében már nem ilyen mértékű a csökkentési hatás)
S a segítség mértéke (függ a devizahitel eddig eltelt futamidejétől, illetve attól, hogy még mennyi van hátra) minél hosszabb a hátralévő futamidő, annál nagyobb mértékű. (az kérdés lehetne, hogy a túl rövidekre (mondjuk akinek 10 évnél kevesebb van hátra, engedné-e a szisztéma az egyidejű futamidő hosszabbítást)

Igyekszem a többire is reflektálni, remélem majd te is reagálsz erre:)

Kedves neomodel!
Kérlek fordítsd meg az időrendet egy pillanatra a Rogán-os téma bejegyzéseinél, s olvasd el az első 10 bejegyzést. Találsz ott egy olyan devizahitel megoldási javaslatot, amely ezidáig nem volt publikus. Minden építő és segítő észrevételedet szívesen látunk, hátha sikerül igazságos és jó megoldást találnunk erre a problémára:)

Aztán lehet, hogy a vak nénin cinikusságod nem jött át. S én komolyan vettem? Remélem nem, s az ott leírtak nem viszik át oda a vak hölgyet, ahova nem akart átmenni
ts3 2013. 08. 24. 21:47
Előzmény: #18  neomodel
#20
A fideszt ismerve, amint megsegítette a dev. hiteleseket a CHF erős gyengülésnek indul.

Törölt felhasználó 2013. 08. 24. 21:40
Előzmény: #18  neomodel
#19
"akarata ellenére"

fegyvert is tartottak a fejükhöz hogy vegyék fel a hitelt?!?

"vak néni..."

mindjárt elsírom magam... brühühü! nem kéne a csúsztatás meg érzelgős marhaság...
neomodel 2013. 08. 24. 21:31
Előzmény: #17  egyszer
#18
Nagyon sajnálom a bankokat.
Nagyon sajnálom a kormányt.
Nagyon sajnálom a PSZÁF-ot.
Nagyon sajnálom a Bankszövetséget.
Nagyon sajnálom a forinthiteleseket.
Nagyon sajnálom a hitellel nem rendelkezőket

De

Sokkal jobban sajnálom a megsegíteni szándékozott "deviza" hiteleseket, akik arra a vak nénire emlékeztetnek, akit akarata ellenére átvittek az úttest másik oldalára.
egyszer 2013. 08. 24. 10:04
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Az "erőlködés szagú", val nem szállnék vitába, de..

A kb 20 %-ból komplementerként levezetni a 80%-ot nem tartom jogosnak..
a 20% valójában sokkal több lehet, csak éppen a jelen kormány is folyamatosan figyel a NY országok tyúkszemeire (mármint az ottani anyabanki bank lobbi miatt), s ez miatt hoztak ki csak ennyittttt..

Legyalább is sztem..
Törölt felhasználó 2013. 08. 24. 09:58
Előzmény: #1  portfolio
#16
A cikkben említett békamenetes megmozdulás erőlködés szagú, mivel épp a napokban látott napvilágot a Matolcsy-féle jegybank egyik elemzése, amely szerint a devizahitelek törlesztőinek irreális megemelkedéséért az eseteknek csak mintegy 20%-ában felelősek a bankok. Tehát a maradék 80%-ban a hitelesek felelősek, a mohóság, a rosszul felmért kockázatok miatt. Ez az arány nem igazán ad alapot a sem a kormány bankok ellen indított hadjáratára, sem pedig a CÖF emberi butaságra, indulatra alapozó populista megmozdulásaira.

A FIDESZ inkább a gazdaságot hagyja végre élni, ne támadja, rombolja azt. Mert az ország lakosságának nagyobbik hányada abból él(ne), ha a kormány nem rombolná azt populista hazugságok mentén.
ts3 2013. 08. 24. 09:34
Előzmény: #1  Portfolio
#15
"A Fidesz felszólította a bankokat, hogy haladéktalanul módosítsák a lakásdevizahitel-szerződéseket úgy, hogy az elfogadható legyen a becsapott, nehéz helyzetbe került magyar családok számára."

Felszólítom a fideszt, hogy haladéktalanul módosítsák a köznevelési és a közoktatási törvényt úgy, hogy az elfogadható legyen a becsapott, nehéz helyzetbe került magyar tanárok és diákok számára.

Felszólítom a fideszt, hogy haladéktalanul módosítsák az egészségügyi törvényt úgy, hogy az elfogadható legyen a becsapott, nehéz helyzetbe került magyar orvosok és betegek számára.

Felszólítom a fideszt, hogy haladéktalanul módosítsák a munka törvénykönyvét úgy, hogy az elfogadható legyen a becsapott, nehéz helyzetbe került magyar munkavállalók számára.

Felszólítom a fideszt, hogy haladéktalanul módosítsák a közmunka programot úgy, hogy az elfogadható legyen a becsapott, nehéz helyzetbe került magyar munkanélküliek számára.

Felszólítom a fideszt, hogy haladéktalanul írjanak ki új trafik pályázatokat úgy, hogy az elfogadható legyen a becsapott, nehéz helyzetbe került volt magyar trafikosok számára.

Felszólítom a fideszt, hogy haladéktalanul módosítsák a magánnyugdíj törvényt úgy, hogy az elfogadható legyen a becsapott, nehéz helyzetbe került magyar magánnyugdíj pénztár tagok számára.
Törölt felhasználó 2013. 08. 24. 00:19
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Mint lehúzás.....
Törölt felhasználó 2013. 08. 24. 00:19
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
(#592) Re: progresszív adózás a méltányos segítség
Értékelés: 0
előzmény (#591: akkoris) | válasz erre | Tegnap, 12:12
Sőt.. nem is a kiskapu kihasználása... hanem h nem hívták fel az adós figyelmét erre CSAK az árf kockáztra
akkoris
Jelzés a moderátornak
Törölt felhasználó 2013. 08. 24. 00:18
Előzmény: #10  Bekre_Pal
#12
Egy másik TMA hsz-e.. tőlem!
"(#591) Re: progresszív adózás a méltányos segítség
Értékelés: 0
előzmény (#588: egyszer) | válasz erre | Tegnap, 12:10
Nem.. nem cinikus kérdés! Vannak ugye az adósok mellett olyan személyek is, akiknek ebből semmi "hasznuk" nem származik, és mégis szembemennek a bankkal (többek között én is ilyen vagyok, holott érdekem egy fikarcnyi sincs, ha csak annyi nem, hogy lehet jobban élne az ország, ha normálisan működnének a dolgok)
A bankok mellett nem igazán állnak olyanok, kik érdektelenek, és a banknak adnak igazat! Erre céloztam!
Nem biztos, hogy közgazdasági szempontból kellene ezt a dolgot szemlélni... mert ugye a bankok érdeke a profit és a betétesek védelme, ezért megtesznek olyan dolgokat is, ami romba dönti a gazdaságot, de közgazdaságilag megtehetik!
Leírtam már tegnap is! A bankok 100% hogy tdták ezeket a szabályozási hiányosságokat, ezért merték elárasztani az országot ilyen termékkel! (hiszen van gyakorlatuk a hitelezésben, és ha nem lehetne a bukót leverni a maradéák adóson, akkor nem kokáztatnának ekkorát.. sztem ebben egyetértünk) Ez a kiskapu kihasználása az, ami hányingert kelt... mert TUDATOSAN csinálták azt, amit
akkoris
Jelzés a moderátornak"
MKY 2013. 08. 23. 23:54
Előzmény: #10  Bekre_Pal
#11
Fidesz ezzel a felszólítással csak játsza az álta rendezett színjátékban a szerepét. Nézőknek kell a műsor.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 08. 23. 23:50
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
nem biztos, hogy pontosan értettem, amit mondasz, hogy érted?
Törölt felhasználó 2013. 08. 23. 23:47
Előzmény: #7  Bekre_Pal
#9
Én is vettem... kamattámogatásos hitelt FT-ot.. de attól még az ország többségét nem kell lehúzni..
Törölt felhasználó 2013. 08. 23. 23:47
Előzmény: #6  enigma
#8
Amikor felvette még nem 47k volt... ugyanis 2010-től lett ez szlogen.. 2008 óta nem nagyon van dev hitelezés.. ennyit illene tudni!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 08. 23. 23:37
Előzmény: #3  Naked
#7
én vettem

és aki most hőbörög, elmehet a picsába
enigma 2013. 08. 23. 23:19
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
A 47k-t hagyd meg annak, aki mondta. De arra, ha csak annyi volt, normális ember hogy meri több milkás hitelbe verni magát??
Valami hitelképességet azért csak ellenőriztek a hitelt adók is.

Ez a 2% a mostani programra vonatkozik? Mert ... na hagyjuk.
Törölt felhasználó 2013. 08. 23. 23:01
Előzmény: #4  enigma
#5
47k-ból? Ne röhögtess! Egyébiránt nem csak a lakosság, hanem a KKV-k is nyakig ültek a dev hitelekben.. szted miért adott mató 2%-os ft hitelt nekik?
enigma 2013. 08. 23. 22:32
Előzmény: #3  Naked
#4
Miért kellene hitelből élni? Helyesebben a jövőt felélni. Normális ember addig nyújtózik, ameddig a takarója ér. És nem azt lesi, hogy bezzeg a szomszédnak már van akármilyen vacka. Ha nekem nem futja rá, de kellene, akkor összekuporgatom.

Nem ez kellene, hogy a normális hozzáállás legyen? Nem hát, mint látjuk. :(
Naked 2013. 08. 23. 22:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#3
Vettél már fel valamiféle hitelt életedben?
Euroman 2013. 08. 23. 21:46
Törölt hozzászólás
#2

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek