Topiknyitó: marslako2 2010. 10. 15. 09:47

DELTA LUFI  

Kérem ebe a topicba csak azok írjanak akik vesznek eladnak kereskednek a humettal a károgók ne írjanak.

Mer én tudom hogy megy fel hajrá Magyarország hajrá humet.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sampipi2
Sampipi2 2021. 07. 01. 12:26
Előzmény: #3879  Sehmet
#3880
Köszi az infót!2 évvel ezelőtt de lehet  már 3, nem emlékszem pontosan melyik nyár volt, amikor Zalakaroson nyílt a Park Inn szálloda,elsőként vizeltem a budiba. 🙂Nagyon tetszett a gyereknek, szerettem volna hosszabbítani de nem lehetett full telthaz volt. Néztem mi van a közelben és hol van szabad hely egyik napról a másikra, és pontosan a hévízi Lotus volt. Másnap be is csekkoltunk. Általában az ilyen kategóriájú helyeken mindig van random hely. Kiváló hely, egyetértek veled. Sajnos nem várok felhuzast, ha várnék se adnám, hisz nem forintozok tudod 🙂Viszont tegnap megtalaltam a kamrába egy gurigat euróba az egyik edénybe, (pár papír csak egy guriga euróba, bizt tudod 🙂) igaz kicsit megviselt, látszik hogy jó régóta ott lehetett,nem is értem hogy nem tűnt eddig fel, vagy miért nem kerestem, na azt tapsoljuk most el. 🙂
Sehmet
Sehmet 2021. 07. 01. 12:04
Előzmény: #3878  Sampipi2
#3879

Persze, van King lakosztály, 60 nm, félpanzió - és nincs egészen 200 ezer egy éjszakára. De az nem "tud" annyit, mint amennyi az ára. De a Prémium és a Deluxe szobák ugyanazt tudják. Ott elsősorban nem a szobák a lényegek, hanem a wellness-szolgáltatások, és a kaja is jó. De a hévízi Lotus Hotelt is ajánlom, az egy kicsit olcsóbb, de ötcsillagos és színvonalban szerintem magasabb, az alkalmazottak pedig udvariasabbak. Különösen  a magyarokkal és a deltásokkal. :)
Csak nem vársz a napokban innen valami fantasztikus felhúzást, amiből legalább egy, péntektől-vasárnapig hétvége finanszírozható lenne? :-D
Sampipi2
Sampipi2 2021. 07. 01. 09:45
Előzmény: #3877  Sehmet
#3878
Lassacskán csak lehet menni kicsit áztatni a lábunkat😁
Spiritbe van valami komolyabb lakosztály, nem tudod véletlen? 🙂
Sehmet
Sehmet 2021. 06. 29. 13:09
Előzmény: #3876  Törölt felhasználó
#3877
Most már bánom, hogy belevettem, noha az átlagom 58-körül van. De csak összecsipegetett valaki/valakik annyit, hogy egy 10-20 %-ot húznak rajt. Meg aztán hitelük is van a Takarékbanktól, azt is vissza kellene fizetni ..... :) Persze semmi sem kizárt ....
Törölt felhasználó 2021. 06. 29. 12:39
Előzmény: #3875  Sehmet
#3876
Lehet öszig is várni kell, most már kivárjuk a bevezető hirt ha utána sem indul .az gáz
Sehmet
Sehmet 2021. 06. 29. 10:42
#3875
Sehmet
Sehmet 2021. 06. 29. 10:14
#3874
"Azok a boldog, szép napok, ég veled!
Te nem tudod, milyen jó nélküled."
(Beatrice) :-D
Sehmet
Sehmet 2021. 06. 24. 09:30
Előzmény: #3872  jamukha
#3873
Én ennyire szakszerűen és részletesen nem elemeztem, hanem annyit láttam, hogy a korábbi 1 éves alját elérve döntöttem úgy, hogy beleveszek, mert eddig - kisebb-nagyobb időintervallumokban - volt egy-egy spekakör és reménykedtem/reménykedem, hogy lesz még legalább egy-kettő, bár azokat bizonyára nem lehet majd sem technikai, sem fundamentális elemzésekkel alátámasztani, de ennél a papírnál - különösen az utóbbi egy-két évben - ezeknek nem is volt lényeges jelentősége. Az pedig, hogy a Takarékbank megdobta egy kis hitellel annyit is jelenthet, hogy elképzelhetően tervei vannak vele, vagy tud valamit, amiből a kölcsön visszafizethető lesz. Én optimistán bízom még legalább egy 70 feletti körben, bár állítólag az a pesszimista és az optimista között az a különbség, hogy a pesszimistának több és megbízhatóbb információ vannak.
jamukha
jamukha 2021. 06. 23. 20:17
Előzmény: #3871  Sehmet
#3872

Amikor belengették a Delta akvit, a nettóprofit és eladósodottsági mutatókat vizsgáltam, a Debt/EQ, hosszúlejáratú kötelezettség / sajáttőke hányados valami horror volt, 10 körül, amikor a 2,5x is már necces, a nettóprofit jó részét vitte a törlesztő, így jött ki nekem akkor a 30 HUF árfolyam.
Ez a 210-et ér önbevallásra, amikor a book valuet is oda teszik ahova akarják, én sosem nézem, teljesen figyelmen kívűl hagyom, mint az osztalék ratiot sem, mert nagy általánosságban ott nagy a hozam, amelyik cég már túlfutott a csúcson és leszálló ágban van, végén megvágják, később el is törlik, Telekom, TEVA, GE-él is így történt, amikor hitelből osztogattak.
AMAZON: 17,10x P/BV rátán forog, a DEUTSCHE Bank: 0,37x, de volt amikor 100x volt a különbség 20x és 0,2x, így készpénznek venni, hogy önmaguk által bonyolított tranzakciót mivel fényezik ostobaság volt.
Sehmet
Sehmet 2021. 06. 23. 17:37
Előzmény: #3864  jamukha
#3871
Engem azért felfüggesztettek, mert azt mondtam, amikor durván beesett az árfolyam, hogy "Megmondtam". Aztán amikor azt is bejelentettem, hogy nem is szeretnék oda visszamenni a felfüggesztés után, végleg kitiltottak. :)
Sehmet
Sehmet 2021. 06. 23. 17:36
Előzmény: #3864  jamukha
#3870
Engem azért felfüggesztettek, mert azt mondtam, amikor durván beesett az árfolyam, hogy "Megmondtam". Aztán amikor azt is bejelentettem, hogy nem is szeretnék oda visszamenni a felfüggesztés után, végleg kitiltottak. :)
Sehmet
Sehmet 2021. 06. 23. 17:34
Előzmény: #3865  Sampipi2
#3869
Szerintem lesz egy spekafelrántás, oszt jóccakát az év végéig. :) Csak nehogy a részvénybőség lenyomja az árfolyamot még jobban. :)
Sehmet
Sehmet 2021. 06. 23. 17:31
Előzmény: #3864  jamukha
#3868
Az 58-as átlag nem is annyira rossz. Szerintem van rosszabb is. :)
Sampipi2
Sampipi2 2021. 06. 23. 15:36
Előzmény: #3866  Törölt felhasználó
#3867
Oda várja bástya? 😁 Annyiért ajándék lesz. Onnan talán már nem lesz mínuszba aki venni fog. 
Törölt felhasználó 2021. 06. 23. 15:26
Előzmény: #3864  jamukha
#3866
Maga is korán fogja venni, mert 16 ft lesz
Sampipi2
Sampipi2 2021. 06. 23. 15:11
Előzmény: #3863  Sehmet
#3865
Nagyon álmos már az a könyv 🙂
Szvsz ha juli 15 ig nem mozdul, és részvények se jönnek, én elengedem szept közepéig. Ha ott se lesz semmi, akkor az egész évet elengedem. 
jamukha
jamukha 2021. 06. 23. 14:49
Előzmény: #3863  Sehmet
#3864

Korán vetted báttya, az, hogy adtak nekik még hitelt, amire hivatkoztál, ezek szerint nem sok mindent jelentett.
Még tavaly írtam a szektás topicba, bluebalu valami olyat válaszolt "hogy komoly emberek szerint ér többet", én 30-at mondtam, akkor ki is vágtak onnan, így nem tudom megkérdezni, hogy kik voltak azok a "komolyak", az biztos, papírjuk már nincs, nem úgy mint neki.
Sehmet
Sehmet 2021. 06. 23. 11:04
Előzmény: #3861  Sampipi2
#3863
Hát ez beragadt. Mikor és mi lesz a folytatás, mit mond az Álmoskönyv? :)
Sehmet
Sehmet 2021. 06. 22. 09:36
#3862

Azt nem szokták sem jogérvényesítési, sem engedélyezés, sem piafelügyeleti, stb. határozatok esetén sem közzétenni, csak a rendelkező részt. Bizonyára azért, mert abban vannak olyan részek is, amik valamilyen oknál fogva nem publikusak. De az érintett cégnek megküldik, és ez 10-20 oldal szokott lenni. Ez van fenti az MNB honlapján:
"A Magyar Nemzeti Bank H-PJ-III-B-15/2020. számú határozata a Delta Technologies Nyilvánosan Működő Részvénytársasággal (korábbi név: EST MEDIA Vagyonkezelő Nyilvánosan Működő Részvénytársaság) (székhely: 1134 Budapest, Róbert Károly körút 70-74.; cégjegyzékszám: 01-10-043483) szemben intézkedések alkalmazásáról és felügyeleti bírság kiszabásárólA Delta Technologies Nyilvánosan Működő Részvénytársaság (korábbi név: EST MEDIA Vagyonkezelő Nyilvánosan Működő Részvénytársaság) (székhely: 1134 Budapest, Róbert Károly körút 70-74.; cégjegyzékszám: 01-10-043483) (Kibocsátó) feletti folyamatos felügyelet gyakorlása keretében a Magyar Nemzeti Bank (székhely: 1054 Budapest, Szabadság tér 9.; telephely: 1013 Budapest, Krisztina körút 39.) (MNB) az alábbi
határozatot
hozza.
I. Az MNB a jelen határozat indokolásának 3.1.4. pontjában foglalt jogsértést megvalósító magatartás – konkrétan a rendkívüli tájékoztatási kötelezettségre vonatkozó előírások megsértése – miatt figyelmezteti a Kibocsátót, hogy a jövőben mindenkor teljeskörűen, a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően teljesítse a rendkívüli tájékoztatási kötelezettségét.
II. Az MNB a jelen határozat indokolásának 3.1.4. pontjában foglalt jogsértést megvalósító magatartás – konkrétan a rendkívüli tájékoztatási kötelezettségre vonatkozó előírások megsértése – miatt 800.000,- Ft, azaz nyolcszázezer forint összegű felügyeleti bírság megfizetésére kötelezi a Kibocsátót.
III. Az MNB a jelen határozat indokolásának 3.2.1., 3.2.2.1. és 3.2.2.2 pontjaiban és a 3.4.1., 3.4.2.1. és 3.4.2.2 pontjaiban foglalt jogsértést megvalósító magatartások – konkrétan a bennfentesek jegyzékének összeállítására vonatkozó előírások megsértése – miatt figyelmezteti a Kibocsátót, hogy a jövőben mindenkor teljeskörűen, a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően tegyen eleget a bennfentesek jegyzékének összeállítására vonatkozó kötelezettségeinek.
IV. Az MNB felszólítja a Kibocsátót, hogy jelen határozat véglegessé válását követő 3 munkanapon belül küldje meg az MNB részére a 2019. május 22. napján elhatározott alaptőke-emeléssel és a 2019. július 30. napján közzétett alaptőke-emeléssel összefüggésben azonosított bennfentes információ vonatkozásában elkészített, a vonatkozó jogszabályokkal és az MNB jelen határozatban tett megállapításaival összhangban álló bennfentesek jegyzékét.
V. Az MNB a jelen határozat indokolásának 3.2.1., 3.2.2.1. és 3.2.2.2 pontjaiban és a 3.4.1., 3.4.2.1. és 3.4.2.2 pontjaiban foglalt jogsértést megvalósító magatartások – konkrétan a bennfentesek jegyzékének összeállítására vonatkozó előírások megsértése – miatt a Kibocsátót 16.000.000,- Ft, azaz tizenhatmillió forint felügyeleti bírság megfizetésére kötelezi.
VI. Az MNB megtiltja a Kibocsátó számára, hogy a jelen határozat indokolásának 3.3.2. pontjában foglalt jogsértést megvalósító magatartást – konkrétan a piaci visszaélésekről szóló európai uniós rendeletben foglalt, a bennfentes információ közzétételére vonatkozó jogszabályi rendelkezéseket – ismételten megsértse.
VII. Az MNB a jelen határozat indokolásának 3.3.2. pontjában foglalt jogsértést megvalósító magatartás – konkrétan a bennfentes információ közzétételére vonatkozó előírások megsértése – miatt 3.000.000,- Ft, azaz hárommillió forint összegű felügyeleti bírság megfizetésére kötelezi a Kibocsátót.
A döntés alapjául szolgáló tényállás megállapítása során eljárási költség nem merült fel.
(…)
Budapest, 2020. március 17.
Az MNB nevében eljáró
Szeniczey Gergő
Tőkepiacokért és biztosítók prudenciális,
fogyasztóvédelmi felügyeletéért és piacfelügyeletért felelős ügyvezető igazgató
helyett
dr. Laki Gábor s.k.,
Tőkepiacért és piacfelügyeletért felelős igazgató
ELEKTRONIKUSAN ALÁÍRT IRAT"
Sampipi2
Sampipi2 2021. 06. 21. 15:12
Előzmény: #3859  Sehmet
#3861
Egy valami "hiányzik" csak belőled ahoz, hogy csibész papírba legyél. 🙂
Átláthatatlan papír nem a te pályád úgy gondolom. 

Topik gazda

marslako2
marslako2
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek