Topiknyitó: totoro 2014. 10. 09. 13:54

Degiro - Tapasztalatok  

Van valakinek infója erről a cégről?



Az áraik durván jobbak bármelyik hazainál, de elsőre túl szép, hogy igaz legyen:



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 12. 31. 12:28
Előzmény: #140  Halfkey
#141
Nem vonja le az adót, neked kell bevallanod, majd jobb esetben befizetned a NAV-nak, rosszabb esetben veszteség esetén, pedig görgetheted a veszteséget (0+2 év-ig az ETÜ szabályai szerint), hogy majd egy nyereséges évben csökkenthesd az adódat:) A Degiro csak az infokat küldi a NAVnak. Majd a NAV elkészíti ez alapján a bevallástervezetet, amit vagy elfogadsz vagy módosítasz (például a veszteséggörgetést nem csinálja meg, így a veszteség nyereség adójának szembeállítását sem), majd nyereség esetén az adott NAV számlára befizeted az adókülönbözetet, azaz az árfolyamnyereségadót SZJA-ként. 
Törölt felhasználó 2021. 01. 02. 11:49
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#142
Tehát elégedett vagy a Degiroval, ha utalsz mennyi idő alatt ér oda, emellett ha átváltjuk $-ra akkor igaz nem utalják vissza a számlánkra, azt bármeddig lehet a brókerszámlán tartani?
Törölt felhasználó 2021. 01. 02. 11:53
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#143
nem vagyok Degiros ügyfél, nem tudom.
Törölt felhasználó 2021. 01. 02. 13:18
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#144
Mely befektetési szolgáltatóknál voltál eddig megelégedve?
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 00:07
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#145
Erste: nekem bevált. Degirot is nézegettem, de maradtam.
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 08:30
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#146
Az Erste méregdrága nem éri meg, a Random Capital a legjobb a hazai piacon, 30 éves múltja van az alapítóknak, az ügyfél elégedettség itt a legnagyobb, az Erstere a lehúzás jellemző, a banki háttér semmit se jelent, a Randomnál a személyi kérdések is fontosak, nem külföldről irányítják, az Erste érdekből gyakran leminősít cégeket v akár ők maguk shortolják azokat, erre is volt már példa.
Spotlight 2021. 01. 04. 10:59
#147
Degiro meg hasonló olcsó brókerekkel vigyázni kell, az alacsony tranzakciós díj senkit ne sarkalljon arra, hogy emiatt sokat kereskedjen, mert úgyis olcsó. Nem. A spread mindig ott van, ami láthatatlan költség. Pl. ETF-nél a spread értéke lehet akár 0,1 - 1% is! Konkrét példa: adott pillanatban az ETF iNAV értéke 15 EUR, de te 15,1 EUR áron vetted meg. Ebben az esetben 0,67%-os prémiummal vetted meg az ETF jegyet, tehát ezt a 0,67%-ot is hozzá kell adni a költségekhez. 10 tranzakciónál ez már kb. 6%! A spread sokszor sokkal több, mint a brókeri vételi jutalék! Szóval csak okosan. Legjobb keveset kereskedni. A sok tranzakció csak 2 szereplőnek jó, a brókernek és az árjegyzőknek, ők kaszálnak ezen, a befektető általában rosszul jár ha sok tranzakciót csinál.
Csak ezt nem reklámozzák a brókercégek. Spread! Nagyon nézzétek meg a spread értékeket.
casual 2021. 01. 04. 11:16
Előzmény: #147  Spotlight
#148
Igen, igen, és megnézted mondjuk az egyik legnagyobb magyar árjegyző, mondjuk az Erste certifikátjaiban a spreadeket? Sokan itt a Béten csak álmodoznak az általad említett akár 0,1-1% spread után. :D
 
Abban meg igazad van, hogy a kereskedési költség éves távon komoly tétel lehet. 
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 12:25
Előzmény: #147  Spotlight
#149
A Trading 212 Invest jó választás lehet?
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 12:26
Előzmény: #147  Spotlight
#150
Köszi, spread tehát nemcsak a forex és otc piacon van, ahol cfd-vel és devizapárokkal kereskednek, hanem a szabályozott tőzsdéken is.
Spotlight 2021. 01. 04. 13:38
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#151
Nem, én csak olyat ajánlanék, ahol van TBSZ, tehát pl. Random Capital vagy KBC.
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 19:58
Előzmény: #151  Spotlight
#152
Nem sokat ér a tbsz 15% adó megspórolható de hátrányai is vannak, intézményi befektetővé kell válni akkor úgysincs osztalékadó!
Spotlight 2021. 01. 04. 20:05
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#153
"intézményi befektetővé kell válni akkor úgysincs osztalékadó!" - ilyenről én még nem hallottam. Mi az, hogy intézményi befektető és neki miért ne kéne osztalékadót fizetnie?
TBSZ-nek egyáltalán semmilyen hátrnya nincsen. Ugyanúgy ki tudod venni a pénzt bármikor, max. annyi történik, hogya idő előtt veszed ki, akkor adózni kell belőle. Ha viszont bent tartod T+5 évig, akkor adómentes a számla. Az tévedés, hogy TBSZ-ből ne tudnál bármikor kivenni a pénzt, ha szükség van rá.
Ha részvényt veszel, akkor amúgyis úgy kell kalkulálni, hogy min. T+5 évig tartod, a kockázat miatt.
Rövidebb távra ott van a bankbetét vagy állampapír.
Sapadtarcuharcos
Sapadtarcuharcos 2021. 01. 05. 07:46
Előzmény: #153  Spotlight
#154
Egyetértek a TBSZ vonatkozásában, de hogy egy részvényt 5 évig kéne tartani az nem megalapozott vélemény. A kereskedők különböző időtávon kereskednek, ezért mindenki a saját stratégiájának megfelelő időtávon tartja a részvényeit. Én gyakran pár órát, pár napot...
Persze aki hosszútávon kereskedik tarthat egy részvényt akár évekig is, de hogy 5 évig ne nyúljon hozzá ez a mai felgyorsult világban ritka!
Törölt felhasználó 2021. 01. 05. 08:58
Előzmény: #153  Spotlight
#155
Az intézményi befektetők nem fizetnek osztalékadót, nézz utána ez már évtizedek óta így van, az alapkezelők nem fizetnek ilyet, minden mást fizetnek, társasági adót uúgy mint bármely más cég.
Törölt felhasználó 2021. 01. 05. 09:03
Előzmény: #154  Sapadtarcuharcos
#156
TBSZ-en sem kell tartani egy részvényt öt évig az adómentességhez, akár naponta, napon belül is adhatsz vehetsz értékpapírokat adott TBSZ számlán belül. Csak pénzt nem vonhatsz ki folyószámlára onnan. Ennyi csak a különbség egy normál ÉSZLA-hoz képest.
Törölt felhasználó 2021. 01. 05. 09:04
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#157
20 év utáni ügyfélstátuszság után jár ez meg az kedvezmény:) Nekem megfelel.
kvantitativ
kvantitativ 2021. 01. 05. 09:21
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#158
Nekem részvényem van ebből. Flatex-ből tavaly felvásárolta a Degirot, idén szinergia miatt is jók lesznek az eredményei, ezért tartom. Nem az a  vágtázó részvény de stabilan megy.
Spotlight 2021. 01. 05. 10:28
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#159
Azt tudtam eddig is, hogy egy befektetési alap nem fizet osztalékadót, csak azt nem értem, mit értett a kolléga az alatt, hogy intézményi befektetővé kell válni. Az egy bizonyos összegnél van?
De mindegy is, én amúgy is csak ETF-et szoktam venni, abból is csak olyat, amit nem fizeti ki az osztalékokat, hanem visszaforgatja, szóval egy ilyen ETF-nél még NYESZ-en sem kell osztalékadót fizetni. NYESZ-en van osztalékadó, de az a trükk, hogy osztalékokat visszaforgató ETF-et vagy alapot kell oda venni, és akkor máris kikerültük az osztalékadót.
Törölt felhasználó 2021. 01. 05. 12:34
Előzmény: #159  Spotlight
#160
Egy kiváló brókercég, kezdjenek végre vmit ezzel a pénzpiaci alappal, mert nem igaz h 3 nap múlva visszautalják, ez nem normális h ezt nem tudják megoldani, amúgy ingyen utalják vissza?

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek