Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 17:06
Előzmény: #165354  Törölt felhasználó
#165360
Ahogy csúsznak a sörök, csúsznak a gondolatok is, ennek ellenére nem azt jelenti, hogy nincs jelentőségük, csak gondold végi - a válasz persze amit kapsz nem biztos, hogy tetszeni fog.
Miért?
Mert a legtöbb esetben az fogod látni, hogy az elérhető "reális" hozam nem lesz elég a lét fenntartáshoz. Ezért nagyobb kockázatot fogsz vállalni és .... Veszíteni fogsz. A legtöbb 'trader' ilyenkor szokott lebunkózni, hogy "hüléye" mennyé má", meg "anyád", aha.. persze, s mennyi pénz van a bank/tőkeszámlájunkon? Null (or) 0?
Valamelyik nap valaki rálépett a bal herémre az Amibroker totyikban, hogy hülye vagyok mert bármit csinálok azt már a befektetési bankok megcsinálták. A kérdésem a következő. S mi a te stratégiád?
A joe videoja gurított egy keményet, mert egy régi reputációmat dörgölte az orrom alá.
_
Programozd le (teszteld le) a következő stratégiát.
Random (véletlen) belépés a piacra (vétel aktuális áron) stop x százalék, stop x*2 százalék.
Totál brutál.
Tök mindegy hol lépsz be a piacra egy vétell, shorttal, ha a célárad 2x annyira van mit a stoppod nyereséges leszel.
Fibonacci, Elliott? mivan?
Tök mindegy, hogy hol lépek be?
Ez most komoly?
Igen.
Tök mindegy hogy hol veszel,
ha pl a DAX futuresben a stop a beker ártól 3%-ra van és a zárási árad 6%-ra akkor hosszú távon nyerni fogsz. TÖK, TÖK mindegy hogy milyen irányba nyitsz. Na ez milyen?
Reggel felkelsz és azt mondod, banyek ball, vagy jobb kézzel fogtam meg a wc papírt ha bal akkor shortot nyitok reggel 9-kor stop a beker ár 3%átol, target 6%-ra
ha jobb kézzel nyúltam a klópapírért akkor long, stop 3%a beker ártól, target 6%-a

Ja hogy az így elérhető profit nem több mint 4-7%-a a befektett pénznek évente. Hát para.

Drian875
Drian875 2015. 08. 23. 17:00
Előzmény: #165356  Törölt felhasználó
#165359
A fránya PF számla (azon keresztűl nyitom meg a Makerst, nem indul, csak cfd képet látok, az kicsit más) nem műkszik, gondolom fejlesztés, vagy inkább javítás, karbantarás fut.

Szóval pontosítva: vmikor 2011 szeptemberében indult egy felkör, ami során ekkora korrekció nem volt, ezért a korrekciót (vagy fordulat) csak a 2011 szeptember előtt látott korrekcióval lehet szembeállítani, párosítani. Az valamikor a tavasz folyamán indult és egy komolyabb esést hozott (2011 szeptemberig), ha most korrekció fut, akkor az a párja a jelenlegi esésnek, az 1-2, a mostani pedig a 3-4.
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 16:58
Előzmény: #165343  emerald
#165358
ott a . !
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 16:55
Előzmény: #165351  Törölt felhasználó
#165357
tippmix:

hétfő doji kb 100-100 pontos kanócokkal,kedd kb 200 pontos zöld gyertya promton
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 16:54
Előzmény: #165341  Drian875
#165356
Ugyan nem nekem címezted, de köszi!

Azt kérdezném, hogy ezt nem elírtad:
"Dax mostani mozgása a 2011 előtti mozgáznak a párja lehet"
Pontosan az "előtti" kifejezés zavar.

De legjobban ezt köszönöm! Ez azért másként világíthatja meg a korábban írt "A" kérdéskörét.
" Megnyúlt 5. hullám miatt a célára nem a negyedik alá, hanem az 5/1-2 zónájába mutat. "

...hát Soda, az a kereskedési stratégia -amit hiányoltál- az jelen pillanatban ezzel is/meg ez nélkül is, erős kézre ülés, és figyelés. Amíg ilyen sok a kérdőjel, addig nincs értelme. Ez persze rád nem lehet igaz, de én alapvetően longos és swinges beállítottságú vagyok. Nekem muszáj tovább látnom a sötétben, mint amit az auto reflektora bevilágít. Az hogy mit hoz a holnap, vagy a holnap után a héten, az csupán egy - egy napnyi poziban ülés lehetősége aswingből, de ha rosszul mérem fel a helyzetet, akkor bizony kemény lehet a vége. -mint most is a múlt szerdával kapcs: adjam el záróban vagy sem? A nem-re szavaztam, csak mert vakon bíztam abban, hogy a kék négyem az ott van (a rajzomon láttad)
Drian875
Drian875 2015. 08. 23. 16:51
Előzmény: #165354  Törölt felhasználó
#165355
Soha nem is fogják megérteni!

Sokkal kisebb a risk félelme, mint az esély a rewardra! Azaz az álmai megvalósulásáért hajlandó azt az 50%-ot (100%) kockáztatni, amibe bele sem gondol, nem érzékeli, egy ilyen esetben (csütörtök-péntek) meg csak bámul ki a fejéből.

Szerda ebéd közben csendesen javasoltam egy kisbüfinek, hogy szálljon ki az OTP-ből, vagy tegyen be stopot, hisz a nyugdíj alapjából tőzsdézik, nem akart ilyenbe belegondolni, mert 7000-n vette (h mikor ki tudja). Ha átszakad a 4800-5000 akkor nagy bajban lesz, mint sok más kisbefektető, akit az idei száguldás elmámorosított...
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 16:44
Előzmény: #165345  emerald
#165354
Lefordítom magyarra, mert a legtöbb ember nem akarja megérteni.

Volt/Van egy Herpai Nándor nevű ember, még blogot is vezet, a megboldogult BudaCash brókercégnek programozott a 90's években.
Egy rendezvényen összefutottam egyszer egy BudaCash brókerrel és kérdeztem, hogy a Nándi rendszerei még működnek-é-e (amolyan otthagyott aranybányaként) mondta a srác, hogy igen, és kérdeztem, hogy kereskednek-e az alapján, mondta, hogy nem, és én kérdeztem, hogy s milyen hozamot lehet elérni e herpai nándor rendszere alapján, mondta, hogy 30%-ot éves szinten, mondtam, hogy az jó, mire ő mondta, hogy igen de az a legtöbb ügyfélnek nem elég.
Aha.
Évi 30 az már fos.
Mondom, király traderek lehetnek itt szerte széjjel,

Egy példa (pöti matek)
két választásod van, (vagy átugrod a beírásomat vagy nem)
- bejössz hozzám és azt mondod heló ipi itt van 100.000 forintot,
mire én
- oké két opció vagyon
1. adok neked 7000 forintot és elhúzol innen a pics@ba legközelebb jövőre jom kipurkor, karácsonykor, f<szomkor jössz oké?

2. most ide adod a geppát, és a következő van.
dobunk egy 19 oldalú kockával, mondasz egy számot, ha az a szám jön ki amit mondtál akkor annyi pénzt adok neked amennyivel jöttél annak a fele.
Hoztál 100.000 forintocskát ha eltaláljuk 19-ből azt a számot amit mondtál akkor adok neked 50.000 fintát, jó?
1:19 hoz nyersz, de ha nyersz akkor az eredeti összeg felét megkapod. Jeee?

A legtöbben ezt csinálják.
Bevallani senki nem meri de ha a számlákat nézzük akkor ez van. Egy röpke 50% haszonért a legtöbben kockáztatják az egész összeget egy olyan helyen ahol a résztvevők 95%-a véglegesen elégeti a lovét amit betolt.

Jó reggelt.

Lehet gondolkodni, csak az van , hogy a másik oldal (Dolgozz te buzi) sokkal rosszabb. Sokan ezt akarják kikerülni, csak az van, ha megmondod nekik, hogy mennyit lehet ezzel keresni azt mondják, ó ugyan már, ennél nekem több kell. Ja akkor irány a szövőgyár.
A nagy buki abban van, hogy mutatnak neked egy tradert aki csinált 1420%-ot két hónap alatt. Mire te, - Ó nekem elég ennek a tizede. jaj de jó havi 140%százalék, na jó legyen csak 130% a brokika is kapjon valamit olyan jó ember. Nekem elég ennyi is. Aztán pislogsz mint miskolci béka a kocsonyán, hogy hogy a f@aszba jött össze ez a 50% bukó meg, hogy mi a p@csa ez, valami véletlen, vagy rossz helyre tettem a stoppot, stb. guru bácsi nem azt mondta, hogy ...
Gondolkozz,
100% 7 százalék éves nyerő vagy 1:18 hoz hogy nyersz és akkor megkapod a berakott pénz dupláját?

Matek.

Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 16:34
Előzmény: #165338  emerald
#165353
"csütörtökön indul a három napos Jackson Hole ahol Jellen beszélni fog. Van esélye némi feldumálásnak...

Ha nem hétfőn, de a jövő héten lennie kéne egy méretes felrántásnak."

erről nem tudtam, de nézd meg mit írtam -még reggel-

H-K-SZ akár down, majd CS-P up, mert hetes a grafikon és ott kanócnak is jó az.

És még ez is klappol abba, hogy mit tud zakózni ez három nap alatt ezzel tényleg jól benézve az alá a vonal alá "A"-nak

Arról nem is szólva, hogy usa is gyorsulva esett k-sze-cs-p, egyre nagyobb piros gyertyák!(dax sem lehet büszkébb magára)
Szerintem a jövő hét pont jó lesz fékútnak. (jelzem újfent, még mindig áll a longom, amit kérdeztél a minap. Holnap 9 ig tuti él. Ha túléli, és lesz reggel valami up bármeddig 10050ig 10100ig, úgy eladom! ...álmodik a nyomor mi?)
Drian875
Drian875 2015. 08. 23. 16:28
Előzmény: #165350  Törölt felhasználó
#165352
Alapvetően ennek az általatok leírt verziónak a legnagyobb az esélye, azaz most vmi kombináció megy lefelé, adott esetben 4/A szerepkörben.

B verzió,hogy a teljes korrekció elkészül (ennek ellentmond az SP - nagy mozgások esetében összeállnak a piacok)

C verzió LD-2+3. hullám

RSI 40 napos és hetes ez támasz, 80-ról elindulva nem viszi át (ha megteszi, akkor kakukk van és Short mindenáron)
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 16:27
Előzmény: #165337  Törölt felhasználó
#165351
"Beszállhatok én is a tippmix-be?"

Be be! Parancsolj!
Köszönöm neked is és Deprivnek és Kappának is!
(szemnyugtató, komoly rajz :-), mindenből sugárzik a matek, a számok bűvölete.)

"Jelen állapot szerint nekem 9250 (8750) lesz az a szint
ahol eldől hogyan tovább, fel (és új csúcs,"

...én ide -is el tudom- képzelni a hetes alapján el "A"-t.
Az új csúcsba viszont még nem bocsátkoznék jóslatokba sem. Várjuk ki előbb hova jelöli ki az "A"-t, aztán közelítse meg csak "B"-t, addig nem foglalkoznák ATH-kal.
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 16:18
Előzmény: #165336  Törölt felhasználó
#165350
"tökéletes a grafikonod teljesen klaffol az enyémmel"
lehet, hogy "klaffol" a tieddel, de azt még nem fognám rá, hogy tökéletes is!
Ez csupán azt jelenti, hogy ugyanolyan gyertyaformák, egymástól függetlenül hasonló elliotti számozásra késztettek minket tudásunk alapján.
Amíg a dax nem ért velem/velünk egyet lehet, hogy hiba van benne.

De az semmi esetre sem elhanyagolandó, hogy valaki más is így látja! Sőt, biztató! ...és azért, köszönöm :-)

"nekem a 4-még nem itt van itt csak 4 A- ja ér véget időben túl rövid és pontban kevés írtam is tegnap hogy föl megy majd innen egy szeszélyes B"

Ha jobban megfigyeled, nekem sem!!!! Csupán oda bírtam csak berajzolni, mert nem lehet ebben grafikonban tologatni a gyertyákat. Nézd meg, nálam rózsaszín és nem piros, és ferde is, meg alá is húztam. (Piros három, fekete 5 és kék három is hasonló grafikai hiba áldozata, hogy oldalt áll) Kék négyről pedig írtam is, hogy dilemma.
Ezzel együtt írtam (asszem) hogy szerintem töri a piros trendvonalat, szóval én nem gondolom azt 1000%nak, hogy itt készen az "A" és hétfőtöl jön a hatalmas up egy "B" felé.
Félreértés ne essen, van longom (még) várom én is a"B"-t, de szerintem még nincs készen az "A" még nincsen rá utaló jel!!!

Ha nincs rajta pénzed, szerintem ne kapkodj! (Főleg, mert ha új netceleb lehetek, akkor ez nem daxló lesz a héten sem hanem das boot, hogy rendesen be is nézzen a trendvonal alá abban az "A" ban -de mint tudjuk, ez csupán a shortos vs.m Bár a szememnek ez tetszene jobban, ha pénztárcámnak nem is.
Drian875
Drian875 2015. 08. 23. 16:11
Előzmény: #165347  depriv
#165349
Alapvetően igen, de nekem van egy B verzióm, franc se tudja miért, talán azért, mert mindenki a visszaemelkedésre számít és SP, OTP kép alapján egy beverés szebb lenne (és jobban esne), bár a tervben az is benne van, hogy szétválnak a piacok

Bár ezek csak gondolatok (OTP hetes tf és UDS havi tf-s pozín kívül) a kereskedési tf-m olyan alacsony, hogy nem befolyásolja
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 16:03
Előzmény: #165333  depriv
#165348
Köszönöm a választ!
nem mondom, hogy értettem minden gondolatod/szavad, de legalább még rágódok rajta majd.
Ezzel együtt azt kell mondjam, hogy a minimális "C-t" (amit megfogalmaztál) azt matek szerint más elérte, sőt!
Szerintem benne vagyunk a "pánikos" version-ben. :(
(ez főleg igaz, ha Elliott is igazat szól; "A töri az uptrend aljvonalát", ...mélyen alánézve visszafordulva teszteli azt "B"ben, majd kezdi meg onnan újra útját lefelé és fejezi be "C"ben, jóval "A" alatt!)

"ez bizony dZZ, és a nagy képet innentől csak hardcore játékosoknak érdemes piszkálnia."
ezt pl nem 100% ban értem? (?) ( amotive az nálad az impulse? És mi a nagy kép? nálunk a legnagyobb az a 22" :)
depriv 2015. 08. 23. 15:29
Előzmény: #165344  Drian875
#165347
Rövid távon ~ stimmel. A saját battle plan valamivel alacsonyabb célárakról szól, de szintén egy impulzusról (ami mellesleg c - ehhez illő esetleges kellemetlenségek várhatóak).

A rákövetkezők dolgában viszont én kifejezetten számítok egy totálisan alkalmatlan formában megvalósuló durva, agresszív, euforikus ATH-ra.

Mondhatni, meglesz a Jó, a Rossz és a Csúf is...
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 15:15
Előzmény: #165343  emerald
#165346
Szia,

Örülök, hogy írtál, de most elmegyek sörért:)
Jani (joe) videója annyira mélyen elültette a gondolatot az agyamba, hogy nem bírok szabadulni tőle. 2 egység takeprofit 1 egység stop loss. Hogy most folyamatosan programokat írok erre és hasonló elképzelésekre. Mondjuk 3 egység takeprofit 1 egység stop. Mi a megfelelő stop? Milyen idősíkon? Borzasztó eredmények vannak. (mindegyik pozitív)
Most ezeket próbálom feljavítani 2 módon.
Szűrni a belépést ( adni egy plusz feltételt,
Long If C > MA(C,100), és megválasztani a megfelelő méretű stoppot)
Kemény kérdések ezek.Brutális tapasztalatokkal.
Mondok egy példát mert a nyomda kész termék csak hetek múlva lesz.
Ha azt mondom neked, adok egy stratégiát
Évi 4-7 % tudsz vele csinálni azt mondod hagyjál már.
50-70-30-27 százalékért kezdtem tőzsdézni.
Sokan, megkoczkáztatom a legtöbben így vannak ezzel.
Ha viszont ránézel a számládra mennyin állsz?
Hidd el, sőt már a fórum talin mondtam, az én helyzetem sem jobb, én a kiinduló 50%án vagyok, de voltam már 25-ön is.
Ha azt mondom, hagyd, cseréld le az egész napi monitor nézést, elemzést, csinálj mást, évi 4-7 % -ért azt mondod, menj már!
Add ide a pénzt, csinálok neked, 4-7 százalékot.
Kiröhögsz.
Mert ezért a pénzért nem kezdesz el 'tőzsdézni'
Nem ezért a pénzért tőzsdézel, mint a legtöbben.
Hanem 50-70-80-100...
és mégis ha legtöbb ember ránéz a számlájára mit lát?
-30, -10, -20? - 200?
A nagy becsapás.
Nem tudsz vele havi 30%-ot kivenni.
Az az 5-7% amit 'gond' nélkül meg tudsz keresni pedig nem érdekel.
Olyan ez mint a lottó.
Kis pénzel, nagy nyeremény.
1:43millióhoz az esély.
Ha azt mondom adok neked 200 huf-ot, és az esély 1:2, adsz 200-at ha nyersz kapsz 400-at
kiröhögsz, ugyan ez a tőzsde.
Elhiteti, hogy 30-40-70 százalékot kereshetsz, de közben ad 4-7-et
És az emberek 95%-a veszít
Miért?
Mert inkább veszít, annak reményében, hogy nyer 70%-et,
mint nyer 4-7%-ot.

Publikáció 1-2 hét múlva. Közérthető (alkalmazható nyelven fogom írni, semmi hokusz pók)

Üdv,
link

emerald 2015. 08. 23. 15:06
Előzmény: #165343  emerald
#165345
Még egy dolog....ha Gyuszi itt lenne azért bizti írná....

A mindenható QE....
El ne felejtsük!
Drian875
Drian875 2015. 08. 23. 15:05
Előzmény: #165342  depriv
#165344
Így már kerekebb:D

Akkor nézzük mit fogok figyelni:

Hétfő 9800 körül klimax, fordulattal
Kedd-szerda: irány felfelé 10400 alá (hogy mikorra ér fel, passz), Bearish Slinghot keresése.

Célárról lefelé 9600. Divergencia- északra ( esetleg bullish sling)

Persze ez csak egy lehetőség, amit figyelek, PA lesz a meghatározó. A számok sem köbe vésett értékek 9800 vagy 9900 teljesen mindegy, a kérdés ad e jelet valahol a piac.

Még mindig nagyon bullish a többség, bennem felmerült, hogy innen egy nagyobb kör indul lefelé, értsd, napos alatt már bear piacról beszélünk, napos határeset.
OTP szintén zenész 4800-5000 (ha eléri) kulcspont, simán belelátom, hogy 2700 alá megy...
emerald 2015. 08. 23. 14:45
Előzmény: #165339  Törölt felhasználó
#165343
Már megint félreérthető voltam....
De ha az előző beírásom nézed, akkor látod h én pontosan ugyanígy látom írtam le a jelenlegi helyzetet. A "méreteset" úgy értem hogy pl:sp 1970-50körülről visszamehet 38-50%-ot, ennek megfelelően daxi 9980-9900 körülről ugyanígy.
DE nem gondolom azt sem h tuti ezeken a szintekről jön a visszapattanás. Mert nem vagyok se jós, se látó...stb.
Azt tudom h határon táncol a kisebb ill. a nagyobb korrekció között.
Hajlok a nagyobb fele, ha tipp mix.
Ami sp esetében minimum az októberi alj.

Hogyan lesz belőle kereskedés?!
Na ez a lényeg szerintem is.

Több dolgot szoktam megnézni:
1)hétfő, hol jártak hajnalban az indexek
2)hol jár 8-9h között
3) minden index esik vagy emelkedik, vagy vegyes a kép?
4)aznap és következő napra van-e nagyon erős piac mozgató adat?

Na ezek után lépek reggel poziba daxban, stopp a reggeli minimum maximum szint alá fölé. Majd figyelem a mozgásokat, a pozit tartom amíg tudom.
Ha sp nagyon le vagy fel menne daxal az előző záróhoz képest, ott szűk stoppal poziba lépek. Majd tartom amíg az ellenkező irányba el nem megy a napi minimumig, vagy az előző napi záró a tp.

Ha agyonütnének se tudnék most konkrét kereskedési tervet mondani.
Nem csak én, mindenki a piacon a hét elejét várja h merre tovább.....

depriv 2015. 08. 23. 14:41
Előzmény: #165341  Drian875
#165342
Ami azt illeti az egész nagy képen nincs meg a right look, legalábbis egyszerű alakzatokra tördelve.

Hsz elfogadható indin is, de úgy emlékszem a belső szerkezet sem zárja ki.

De még hangsúlyosabb, hogy nem megfelelő a lezárása a szakasznak. A záró divergenciák, 4-5 párosok is csak alacsonyabb trendszint lezárására utalnak, mint ami ehhez illendő lenne. Ha csak behalt volna klimaxból, vagy június közepe után csinált volna még egy ötödik hullámot, egyetértenék.

De: alapvetően amit állítok, az csak annyi, hogy az eddigiekre (nagy TF) vonatkozó egyszerű megoldások jó eséllyel alapvetően hibásak.
De nem vagyok elegendően biztos egy alternatív megoldásban ahhoz, hogy igazából ajánlani tudnék egyet is -> csak kisebb tf-re skiccelek és óvatosságra intek...
Drian875
Drian875 2015. 08. 23. 13:59
Előzmény: #165333  depriv
#165341
háromszög:

- nekem nem tűnik annak, nincs meg a right look
- másik probléma, hogy a hsz adott trendszint utolsó hulláma (nem fut ekkorát utána)

- ránézésre flat-1-2 a megoldása, ami egyébként néha keverhető hsz-szel, apropo, hszt indikátor igazolja?

Legnagyobb eséllyel a Dax mostani mozgása a 2011 előtti mozgáznak a párja lehet. Megnyúlt 5. hullám miatt a célára nem a negyedik alá, hanem az 5/1-2 zónájába mutat.

Az ábrán a hsz után rajzolt a-b egy tipikusan harmadik hullám közepén (3/3) megjelenő, erős trendre jellemző alakzat, ami sok esetben egy trendszinttel kisebb 4. hullám running flat képében, alatt csúzlival.

(A jelölést érdemes átnézni, vmi nem kerek benne W-X-Y-X-Z?!)

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek