Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ktamask 2025. 11. 12. 10:50
#292400

CFD DAX 23450: éppen !!! ÉPPEN! CSAK pöckölte a HETES aljat, úgy félt, mint a tűztől.
1 ponttal sem tolta meg, csak pöcc ,és patt.
ezt kellett volna elhinni.
ktamask 2025. 11. 12. 10:49
#292399

https://www.boerse-stuttgart.de/en/tools/euwax-sentiment/
dax sentiment napos látszólag kitartóan shortol: -27.
a tegnapi adatok alapján (A tegnapi adatok) is erre utalnak, bőséges short bázis alakult ki.
Esni nem tud, mert nincs eladó, tehát irány a másik oldal, tapsolás jön, sikítás.
ktamask 2025. 11. 12. 10:46
#292398

nasdaq a 4h-n csinálaj ugyanezt, a mozgókat átvitte.
4h közép alágörbült, minden mozgó alatta.
1d minden mozgó alatta.
1h minden mozgó alatta.
Hetes ellenálláS: 25900 (25707 nél van)
ktamask 2025. 11. 12. 10:44
#292397

Technikailag (TA) a DAx addig várt, amíg megtolódtak az 1h tetők, sikerült kioldalaznia, 1h közép begörbült alá: tehát LONG.
ZÁSZLÓ.
24500 a TP, nem 400.
ott kell fordítani, ha megáll.
ktamask 2025. 11. 12. 10:40
#292396

24396. A DAX elkapta a t...ket.
ktamask 2025. 11. 12. 10:38
#292395

24380 > -50 aki akarta, megjátszotta.
de már 24390.
"Elsőre nem viszi át, nem is vitte": Tomnak írom.
Az 50 pontból megnyitnám a 24390 dupla tetőre, stop 24420.
50ból 20 maradna, ha... TP: 24340 újabb 50-es., de ha esik tovább? az örök kéréds.
ktamask 2025. 11. 12. 10:22
Előzmény: #292393  ktamask
#292394

24300 dupla alj, és már 24350-et karmolja, nevetséges.
buy the dip, "gap", második, csak szólok.
Bonti ne a longot keresd, hanem várd ki a végét ;-) és SHORT, majd akkor.
ktamask 2025. 11. 12. 10:21
Előzmény: #292392  ktamask
#292393

m5 elkezdte a csökkenő aljakat tetőket gyártani.
amint "EGY KICSIT" longos, dupla alj- emelkedő m5, már újra odavernek a 24380-nak.
nevetséges szerintem, dehát na.
én imádok térdelni.
cumizok, nyalókázok.
ktamask 2025. 11. 12. 10:07
Előzmény: #292389  csdobos
#292392

Azt meg te tanuld meg, hogy nincs esés érdemi m5 visszateszt-elhasalás nélkül.
24380>> 24320 rá se kell nézni, valószínűleg m5 -m15 közepet tesztelt vissza,amiről pattan.
24363-362.
Az 5000dbosok legsűrűbben itt szálltak be a certibe, akiket most nem látok.
tehát ahol letörte az emelkedést, az az ellenállás
az 5000db-os soha nem nyitott a lendületben, mindig megvárt egy visszatesztet.
ktamask 2025. 11. 12. 09:49
Előzmény: #292389  csdobos
#292390

https://www.investing.com/indices/germany-30-chart
24380.
tom szerint elsőre megakad, és talán visszanéz a gap irányába.
vagy legalább 24220-24240 dupla aljat megpróbál.
ezek már elvakult longosok, látják,h stoppolnak, mint a kisangyal. "Térdre imára". Megvetetik.
Péntektől long, hát ja.
csdobos 2025. 11. 12. 09:42
Előzmény: #292385  ktamask
#292389
Az élő chartot figyeld..
Ha fordul,te is fordíts..
Mondjuk próbálkozni mindig lehet az elleniránnyal,dehát ezt már megtanulhattuk volna,hogy nem kifizetődő.
Ennek ellenére 400-ról én is próbáltam egy shortot az előbb..De ez egyelőre elleniránynak számít..
dexter-atya
dexter-atya 2025. 11. 12. 09:33
Előzmény: #292383  ktamask
#292388
megy ez...DDD)))  nem hát , pontosan  + ráadásul az  autó- és alkatrészgyártó cégek (pl. Mercedes‑Benz Group ~2,64%, BMW Group ~1,30%, Daimler Truck Holding ~1,24%, Volkswagen AG ~1,09%) összesen kb. ~6-7% körül álltak a dax40es kosárban a súlyukkal  ....nincs 10% ergó nem túl nagy jelentőségűek a kosárban ( nem az egyik apáca szerint) ...:)
https://www.marketscreener.com/quote/index/DAX-7395/heatmap/
ktamask 2025. 11. 12. 09:31
Előzmény: #292386  tom122
#292387

https://www.investing.com/indices/germany-30-chart
itt 1h-n látni, miért-mitől fordult meg 24220-ról.
11-03 nap teteje, ellenállásból támasz.
24340-360, ez is elég fontos rész.
24400 felett már valóban érdekes.
tom122 2025. 11. 12. 09:24
#292386
Lassan de bizutossan halad DAX a 400 környéki hetes ellenállás szinthez,ha elötte elbukna akkor jöhetne a lenti nyitó rések betöltése,persze simán átviheti töbszöri nekifutásból is,elsőre azért nem számitok rá,hogy sikerül neki.
ktamask 2025. 11. 12. 09:24
Előzmény: #292384  csdobos
#292385

Értem.
Estek 10%-ot a dax tészvények, olcsó lett. Buy.
csdobos 2025. 11. 12. 09:22
Előzmény: #292382  ktamask
#292384
Mindegy az hogy miért..
Long van,és kész..
Péntek du.óta...
ktamask 2025. 11. 12. 09:21
#292383

https://www.investing.com/equities/bay-mot-werke
BMW 78>88
Porsche 32>37
Mercedes 52>60.
Senkit nem érdekelnek a visszaeső eladások. 
ktamask 2025. 11. 12. 09:19
Előzmény: #292381  ktamask
#292382

Most a DAX azért emelkedik, mert alábbhagyott az AI pánik.
Az más kérdés,h Kína leálította az autó-vásárlás támogatásokat, amivel visszaesés van, nem érdekel senkit, buy-buy.
ktamask 2025. 11. 12. 09:18
Előzmény: #292375  tom122
#292381

DAX ismét azért emelkedik, mert nem tudott berosálni, és pont a kritikus pillanatban, hagyott alább az USA pánik.
DAX tippre begyűjtötte a miki rallyra a short állományt, amit most ki tud pörgetni, ehhez 24500 fölé kell emelkedni.
Nesztee: azt szokta mondani, azt kereskedd amit látsz.
Hetes közép alól indul, hetes lefele csorgó bollinger középről, amit átvitt.
napos semleges volt, kijött a csökkenő tetők alól, nem kicsit, 1h-4h simán zászló: 24500-ig.
23500>24000 (kivárt) > 24500.
Ezt mutatja a chart.
Nesztee
Nesztee 2025. 11. 12. 09:14
Előzmény: #292378  joe001
#292380
+
joe001
joe001 2025. 11. 12. 09:11
Előzmény: #292378  joe001
#292379
 "  Nem vagyok biztos abban, hogy ilyen gyorsan eljutottam volna erre a felismerésre, ha nem lett volna a Twitter. Igencsak beszippantott a kereskedési közösség, olvastam az emberek tweetjeit, követtem az ajánlásaikat, és figyeltem, hogy mit mondanak akkor, amikor a piac velük szembe ment, és mit akkor, amikor a számukra kedvező irányba.
Nagyon gyorsan nyilvánvalóvá vált, hogy ezeknek az embereknek a 99,9 százaléka sarlatán. 
Legalább annyira szomorú volt, mint szánalmas, és nem akartam azok közé tartozni, akik az egész napjukat az interneten töltik, azt a látszatot keltve, hogy igázzák a piacokat, amikor még egy hozzám hasonló zöldfülű számára is nyilvánvaló volt, hogy ennek pontosan az ellenkezője történik. Láttam embereket – akik egész életüket a piacnak szentelték – napi szinten bohócot csinálni magukból. 
Szoros figyelemmel követtem minden olyan történést, ami mozgathatta a piacokat, és rájöttem, hogy hiába tudnád a holnapi híreket ma, képtelen lennél konzisztensen előre jelezni, hogyan fognak a piacok reagálni. 
Nem tudnék felidézni egy konkrét pillanatot, amikor leesett a tantusz, sokkal inkább egy lassú felismerése volt ez annak, hogy ez a játék nagyon, nagyon nehéz. 
https://hold.hu/holdblog/michael-batnick-nagy-hibak-konyv-wall-street-reszveny-befektetes/
joe001
joe001 2025. 11. 12. 09:08
Előzmény: #292374  ktamask
#292378
mint egy óvodás (kiscsoportos) ....:) MIINDÍG te pénzed te döntésed (üdv a tőzsdén) bátran mutogathatsz akárkire ( ráadásul mi van ha az illető egy unatkozó öregúr , aki már  csak  tippelget nem trédel  tudjuk ? nem tudjuk) ... ha unatkozol nézd vissza 3 hónapra visszamenőleg az Ff topikba az elemzéseit azok szépen beszélnek 
a föld legjobb elemzői ( akik még véletlenül sem írnak nyílt fórumokon ill publikus platformokon"  sem látják a jövőt 
 "Ne higgy el semmit. Mindegy, hol olvastad. Mindegy, ki mondta. Akkor sem, ha én mondtam. Csak akkor, ha a magad értelmével is erre jutottál."
tom122 2025. 11. 12. 09:02
#292377
205 környékén DAX támasz
tom122 2025. 11. 12. 08:49
Előzmény: #292374  ktamask
#292376
Bocs....de mi is rendre elbasszuk az előrejelzési irányokat,Pomperj-t sem egy beírása alapján kell megítélni. Simán lehet,hogy sokkal jobb elemző mint mi,az arányok számítanak, senki sem tévedhetetlen,főleg,nem a tőzsdén.
tom122 2025. 11. 12. 08:46
Előzmény: #292364  csdobos
#292375
Na igen,voltak benne visszatesztek,shortok,támasz szintig,de támaszszint környékéről napon belül mindig beindította a longot,DAX és NQ is.
ktamask 2025. 11. 12. 08:44
Előzmény: #292370  csdobos
#292374

Pomperj kolléga remélem shortban ül, és támogatja a rallyt a stopjával.
1x nézett be, akkor is marhaságot tippelt.
Köszönjük ezúton is.
ktamask 2025. 11. 12. 08:43
Előzmény: #292371  csdobos
#292373

Pénteken már emelkedett a DAX, amikor a Nasdaq-ot még püfölték, a hírekből szintén kiderült, hogy az AI részvényekből szállnak ki + mellé még néhány mágikus 7-esből.
Az erős esést ezek tudják okozni,ha együtt esnek.
Ha pedig együtt emelkednek, akkor ennek az ellentettjét, most ezt látjuk.
Kb. tippmix, ahogy bonti fogalmazna, hogy mikor esnek együtt újra. Vagy elkapod ,vagy nem.
Ugyanez volt tegnap DOW +0,8%, amikor a Nasdaq ~ -1%, ezt írtad, hogy lemaradó volt.
Nasdaq Napos dupla alj 25380-400: ezt csinálták meg, megerősítették a GAP-es támaszt, ami szerintem nevetséges, dehát na, tévedni emberi dolog. 25525ről volt shortom, lenézett 25400-ig.
25480-ról volt shortom, lenézett újra 25400-ig.
volt 2 jó pozim. Utána nyitottam egy 25445-öt, csökkenő m15 tetőknél, arra várva,h benyalj a GAP-et.
de láttam amit láttam, m5 kitartóan emelkedett 25400-402-404-406, hulló kések alá beálltak, amit nem tettek a shortnál, ők borították, ahogy akarták.
Tippmix.
Nesztee
Nesztee 2025. 11. 12. 08:38
#292372
8:35 -kor shortot nyitottam.🙈
csdobos 2025. 11. 12. 08:10
Előzmény: #292359  ktamask
#292371
Szerinted short az irány most? De őszintén,pozitól függetlenül,hogy látod?
Nasi lemaradó volt tegnap.
Úgy néz ki ma behozza..
csdobos 2025. 11. 12. 08:02
Előzmény: #292365  ktamask
#292370
Ezért nem kell jósolgatni..
Ha fordul,fordulni kell vele együtt..Teljesen felesleges elemezgetni..Péntek reggel már túl korán longot indítottunk..Akkor még short volt. Aztán amikor délután megfordult a trend,és visszajött a bukó,örömünkben zártuk,pedig tartani kellett volna,főleg a Daxot..3 nap esést 3 nap alatt vissza is hozta. Nasi már neccesebb egy kicsit,bár azt is felhúzhatják még..
ktamask 2025. 11. 12. 07:22
Előzmény: #292367  ktamask
#292369

Apácáinknak írom: felraktam a stoppot 26150-re, ha elérnek, 25650-ről, akkor gratulálok a miki rallynak.
és a hó eleji mutatványhoz.
ktamask 2025. 11. 12. 07:08
#292368

Még akár egy izmos napos zászló is bele látható.
24600>25600.
25400>26400 
ktamask 2025. 11. 12. 07:07
Előzmény: #292366  ktamask
#292367
750-760-nál még ott van a 2 erős tüske
ktamask 2025. 11. 12. 07:07
Előzmény: #292364  csdobos
#292366

"Térdre imához".
Ameddig ők úgy gondolják.
"Péntek " - kalapács = TA.
GAP vissszateszt: pipa tegnap
https://www.investing.com/indices/nq-100-chart
25650 a long határ, itt jár a CFD.
ktamask 2025. 11. 12. 06:59
Előzmény: #292364  csdobos
#292365
"Át fog szakadni a 23383", aztán már 24250.
csdobos 2025. 11. 12. 06:38
Előzmény: #292363  tom122
#292364
Hát igen..
Péntek du. óta long van..
Ehhez kellett volna tartani magunkat..
tom122 2025. 11. 12. 06:14
#292363
24400 nál dax hetes ellenállása nagyon úgy tünik,hogy ez a cél ha átviszi a héten abból ATH lehet,ha nem akkor jöhetne esés,de az előző esésben is a hetes támaszról pattant vissza, így akár át is viheti
Nesztee
Nesztee 2025. 11. 11. 19:54
Előzmény: #292330  Nesztee
#292362
+100 pötty zárt 😇
ktamask 2025. 11. 11. 17:32
Előzmény: #292359  ktamask
#292361
dax bezárt napi maxon~ lehet esni

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek