Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tom122 2025. 11. 11. 14:00
#292320
Ma USA-ban banki szünnap van,van egyáltalán tőzsde ?
ktamask 2025. 11. 11. 13:01
#292319

szemre a dax már esni szeretne, alatta ott a gap., hívogatja.
a nasi nézelődik, tartják.
ktamask 2025. 11. 11. 12:12
Előzmény: #292316  dexter-atya
#292318

napos dax sentiment +25, picit longos.
Nesztee
Nesztee 2025. 11. 11. 12:10
Előzmény: #292314  csdobos
#292317
+
dexter-atya
dexter-atya 2025. 11. 11. 11:30
#292316
a sentiment szerint minden tf-n a kicsik pozijai a semleges zönában vannak , nincs extrém mennyiségű short sehol (egyik apáca ás a stuttgarti tőzsde adatai szerint )...:)
https://www.youtube.com/watch?v=QeWAXb1EN4g&list=PL32EAEEC2EBA9F708&index=9
tom122 2025. 11. 11. 11:24
#292315
968 nál dax támasz 12 ig kivihetné és megkezdhetné az előző heti short folytatását
csdobos 2025. 11. 11. 11:20
Előzmény: #292313  ktamask
#292314
Hát daytrédesként nem nagyon érdekel már ez a milesz,hogylesz,jövőkitalálás..
50 pontnál zártam is..
Az már a számlán van..
ktamask 2025. 11. 11. 10:56
Előzmény: #292312  csdobos
#292313

Tudod a mondást, minden egyes "DAX felrántásba" bele kell adni.
real: 24000.
a DAX ereje szerintem abban rejlik, hogy többen shortolják, mint a Nasdaq-ot.
Már nagyon régóta 23700-24500 közötti sávban szórakozik, és a 24000 inkább az alja, mint a teteje.
Ha jön egy USA +2-3-4%-os felütés, DAX repülhetne, akár, csak és kizárólag a stoppok jóvoltából.
DAX alatt ott a 300-400pontos GAP, USA szintén, még túl is húzták:
25075> 25630
viszont a 25400-at megtartották, tegnap.
csdobos 2025. 11. 11. 10:40
#292312
Kicsit félve ugyan,de Dax short 24.100-ról...
ktamask 2025. 11. 11. 09:52
#292311

https://www.investing.com/indices/nq-100-chart
az investiges gap, a valós USA nyitó-MIN. 25656, ennek az alját csípte, ez a napi max tegnapról, és visszahúzta a fejét.
És mily meglepetésre, keddi nyitásra, pici GAP, és csorog..
van is hova.
Bungee Jumping?
feketemelos
feketemelos 2025. 11. 10. 21:58
Előzmény: #292309  ktamask
#292310
ktamask 2025. 11. 10. 21:21
#292309

hát nem jött a kampó.
nasdaq sokadjára csinálja, amit csinál.
kirakétázik a 4h közép fölé, és a középről pattan utána, és már felfele is néz az a fránya boli, kioldalazza.
Ebben az évben ~ 15. alkalommal.
ktamask 2025. 11. 10. 17:39
#292308

https://www.investing.com/equities/nvidia-corp
nvidia 1h inverz kalapács, elindul rést tölteni? Esetleg új aljra? akkor nasi over.
ktamask 2025. 11. 10. 16:55
Előzmény: #292305  ktamask
#292307

https://www.investing.com/indices/nq-100-chart
ez a h...lyegyerekek kupolája, akik majd megpróbálnak először pattanni 25415-nál, csak mert  "longba álltak", ha kevésbé szerencsések, akkor roló mára, erőből, izomból.
akkor már a 25415 sem tart.
ktamask 2025. 11. 10. 16:44
#292306

DAX csak ilyen USA lendülettel tudta a tartani 4h MA50-et. (100-200ról még felette).
a 4h boliközép még nem halad felfele, inkább vízszintes, alatta a 300-400 pontos GAP.
napos ma50 is 23970 körül van, az ma100 pedig 24043, azt el se érte ma.
lefele logikusabb.
ktamask 2025. 11. 10. 16:41
Előzmény: #292302  csdobos
#292305

hol vannak ilyenkor az apácák, akik beszállnak nasi shortba 25550-nél?
HETES GAP tető,.
dax már lefele nézelődget, nasdaq 25520. 
ktamask 2025. 11. 10. 16:37
Előzmény: #292302  csdobos
#292304

amit írtam, nasi simán ment tovább 24370 körül szálltam ki, most 24550.
dax ment 80-at, kb. azóta is +80 mínuszban ülök.
vs. nasiban -200ban ülnék.
dax minek örül? annak, hogy az AI mágikus 7-es örül? 
majd nem örül,ha mégis fordítanak.
nem zártam be a shortot.
várom vissza 23600-ra.
pomperj 23383 jóslata hol marad?
ktamask 2025. 11. 10. 16:35
Előzmény: #292302  csdobos
#292303

https://kephost.net/p/MjE2NTY5Mw.png
a meta a csökkenő csatiból lefele esett ki.
ez a 620 körüli GAP tartotta meg, arról indul a mai nap.
elsőre "pattan".
Mennyit pattant? túl sokat nem, ahhoz képest,h a nasi közel 1 nap alatt 4-4.5%-ot jött fel.
volt egy olyan cikk, hogy a meta bevételeinek a 10%-a "tiltott" cuccokból jön össze, vagy valami hasonló.
tehát ez simán 10% roló.
kb. ott van, ahol lennie kell.
csdobos 2025. 11. 10. 16:26
Előzmény: #292301  ktamask
#292302
A Metát figyeld majd..
Kihagyjuk ezt is mint a Teslát 240-nél..
Amúgy bonti pénteki kirohanása óta,ahol full shortot akart nyitni,900 pontot jött föl a Nasi..Szép kis bukta lett volna belőle..
ktamask 2025. 11. 10. 16:08
Előzmény: #292300  ktamask
#292301
ktamask 2025. 11. 10. 16:07
Előzmény: #292297  csdobos
#292300

ktamask 2025. 11. 10. 16:02
Előzmény: #292297  csdobos
#292299

https://www.investing.com/indices/nq-100-chart
25550: Hetes GAP teteje CFD-ben, kb. itt is. 24600-ról.... +4%.
dexter-atya
dexter-atya 2025. 11. 10. 15:51
Előzmény: #292294  Hollandtulipanhagyma
#292298
csdobos 2025. 11. 10. 15:51
Előzmény: #292295  ktamask
#292297
Nasi 1500 pontot korrigált az elmúlt napokban.
Péntektől viszont long van újra. Szerintem a Metán lehet most a legnagyobbat szakítani,aki 600 körül belevett..
ktamask 2025. 11. 10. 15:48
Előzmény: #292295  ktamask
#292296
25415 pipa, és már 25538
ktamask 2025. 11. 10. 15:28
Előzmény: #292294  Hollandtulipanhagyma
#292295

Nasdaq ma50-ről pattan  19500 óta.
gyakorlatilag ez azt jelenti,hogy érdemi korrekciót nem csinált 30% emelkedés óta.
Ha 16300-ról nézem, akkor meg +50% emelkedés óta.
25416 a CFD GAP alja,
25435 körül maszatol, nyitás előtt 3 perccel, valószínűleg a sok "bentragadt térdelő shortos" 25415-nél stoppol, és game over.
DAX pedig ennek megörül, és felnéz 24200-ig.
majd a sok longos rájön, hogy a hetes GAP nek teteje is van. 25555-nél "megállj", és irány újabb hetes alj.
gyakorlatilag kevesebb, mint 1 nap alatt, közel 1000 pont visszajött... hol vannak a long-stop barátok?
Hollandtulipanhagyma 2025. 11. 10. 14:51
Előzmény: #292293  dexter-atya
#292294
Nyilván azért van ez így, mert a mínusz x mínusz az plusz! A matematika mindennek az alapja... 
dexter-atya
dexter-atya 2025. 11. 10. 14:42
Előzmény: #292292  dexter-atya
#292293
engedéllyel
dexter-atya
dexter-atya 2025. 11. 10. 14:37
Előzmény: #292291  Hollandtulipanhagyma
#292292
Teljesen természetes , jól láthatóan repülőrajt van , már nem csak a kínaiaknak hanem a hambisoknak is tartozunk + engedélyjel nyalhatják a medve ánuszát is békeszarkáék        ( fedőneve : kolostormalac)...:) 
https://kephost.net/p/MjE2NTU4MQ.webp
https://www.youtube.com/watch?v=n9I5Z02AOhs
Hollandtulipanhagyma 2025. 11. 10. 14:12
Előzmény: #292290  dexter-atya
#292291
Keine pánik, a BUX majd mutassa a utat! A Nagysámán codálatosz hírekkel jött haza, nem véletlen hogy szinte csak mi úsztunk meg a csütörtöktől péntek délutánig tartó zakót! Ha mi képesek vagyunk rá talán a maradék világ is az. Mikulás rallye indul... Bolond aki nem BUX longot vesz karácsonyra az asszonynak... 
dexter-atya
dexter-atya 2025. 11. 10. 13:57
#292290
honnan tudta volna bárki , hogy narancsfej mit böfög vasárnap illetve honnan tudta volna bárki , hogy megegyeznek a leállásal kapcsolatban az amcsik ( pontosabban csak jó úton haladnak arra , mert a fagyi soxor soxor visszanyal...DD))) aki meg tudta megtette tétjeit és mélyen kussolt ( haverok , buli , fanta) .....
persze holnap vagy 10 perc múlva lehet elkezdődik egy combos esés ,  mert narancsarc mást makog vagy beintenek a demokraták esetleg Kína , nem tudható  ....aki ezt képtelen vagy megérteni azt a brokija  nagyon szeretni fogja , mint rendszeres bőkezű szponzort    ( Vöröskeresztet vagy a máltaiakat jobban javasolnám)....motto tőke védelme mindenek felett a kufár apácák szerint
ktamask 2025. 11. 10. 12:51
Előzmény: #292285  csdobos
#292289
még pénteken az összeomlást várta a portfolio is.
ktamask 2025. 11. 10. 12:40
Előzmény: #292285  csdobos
#292288

A KÍNAI autóeladások bezuhantak, miután cöskkentették az állami támogatásokat.
így 8 hónap után, ismét roló, negatív eredmény.
az amúgy sem fényes EU-s eladások meleltt.
Shorttime 2025. 11. 10. 11:23
Előzmény: #292283  ktamask
#292287
oldalazás van a daxban kb. fél éve, 24000 +/- 500-700 pont...És mivel ma pont középen van, így mozi nekem.
joe001
joe001 2025. 11. 10. 11:15
#292286
24 k felett a dax is talán megjött tramplii miki...:) 
"A héten már sokkal kevesebb izgalmas gyorsjelentés lesz, viszont ha végre kinyit az amerikai kormányzat ( ??????) akkor lesz CPI és PPI is, ami már rég volt és elég piacmozgató lehet " Közben Trump ilyeneket posztol. Egy kis mikulas rally pénz osztogatás? (költői kérdés) ....:)
https://kephost.net/p/MjE2NTIzMg.jpg
csdobos 2025. 11. 10. 11:12
Előzmény: #292280  ktamask
#292285
"Dax áll egyhelyben"
Bő félórával ezelőtt írtad..
Azóta 80 ponttal feljebb van..
Fogadd már el hogy longos nap van..egyelőre..
STrader
STrader 2025. 11. 10. 11:08
Előzmény: #292274  STrader
#292284
Vannak ezek a mindenféle rések a határidős grafikonjaimon, melyeket nem kedvelek, azért , mert betölthetőek, mert leginkább nem szoktak nyitva maradni, egy idő után. Ezért eladtam S&P, NQ, Siemens. 
ktamask 2025. 11. 10. 11:06
Előzmény: #292282  Shorttime
#292283

Hol van Pomperj barát, aki szerint a support 23383 eltörik? 
én írtam: 23400: Napos MA200, megközelítette 50 pontra, úgy féltek tőle, mint a tűztől.
USA NASI 22100 óta oldalazgatott a DAX, pedig a Nasi ment ~ 20%-ot utána, DAX semmit.
DAX tehát lemaradóban, bőséges short bázissal.
ettől még persze eltörhet.
Shorttime 2025. 11. 10. 11:00
#292282
Péntek 23550 környéke, ma 24000....elég szép short szopató lett belőle....
ktamask 2025. 11. 10. 10:53
#292281
USA Hétfő:
https://www.youtube.com/watch?v=bjgFH01k0gU
Az apácák kaptak egy kis csillámport.

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek