Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nesztee
Nesztee 2025. 11. 06. 09:18
Előzmény: #291871  Capi77
#291880
+
Nesztee
Nesztee 2025. 11. 06. 09:17
#291879
9:15 +1 long
csdobos 2025. 11. 06. 09:16
Előzmény: #291873  ktamask
#291878
Volt egy pár támasz,igen..
m30,h1,h4-en,de azokat ha leküzdi,megy tovább remélhetőleg a tegnapi aljig legalább..de a visszapatt is benne van..
ktamask 2025. 11. 06. 09:15
#291877

Nasdaq CFD 3.jára ütötte a 25500-et, ez a tegnapi kitörési zóna.
 "gap tető alatt már".
ha elbukik ez a szint, 25500>270-150 belelátható, dax game over.
ktamask 2025. 11. 06. 09:14
#291876

"Adatra fel- adatra le".
nekik ez jó, van mozgás fel-le, 400-500 pontok, simán belelátom, karibuli előtti ajándékosztás.
ktamask 2025. 11. 06. 09:12
Előzmény: #291872  csdobos
#291875

azért ment 50-et. nyitó előtt.
"stopvadászat", nem talált, volt eszük, szerencsére.
de utána roló.
+ amit írtam, simán belelátom,h ott nyitnak, és zárják a longokat, van eszük.
ktamask 2025. 11. 06. 09:11
Előzmény: #291872  csdobos
#291874

Nesztee az utóbbi időben kapkod.
9 óra előtt megnyitja a longot, utána -200/300 pont után higít "és végül nyer", csak nem annyit, mintha kivárna.
ktamask 2025. 11. 06. 09:10
Előzmény: #291872  csdobos
#291873

Kicsit felnézett a stoppért.
De köszi a "tippet", a stop megvéd a nyerőtől is, nem stoppoltam.
Szerencsére.
23880-at látok bele (most 24000), csak,h értsed)
csdobos 2025. 11. 06. 09:04
#291872
Tamás,bonti,jók vagyunk egyelőre..😊
Szurkolnék Neszteenek is,de most nem tudok,mert ellentétes a pozink...😥
Capi77
Capi77 2025. 11. 06. 09:00
Előzmény: #291855  Nesztee
#291871
Akkor mar ketten vagyunk … 
Jó reggelt !
dexter-atya
dexter-atya 2025. 11. 06. 08:59
Előzmény: #291869  bonti
#291870
te vagy a mi hősünk...😂😂
https://tinyurl.com/4k5w87ar
bonti
bonti 2025. 11. 06. 08:54
#291869
Nov 6, 2025, 7:59:13 AM DAX short Open price, EUR24,064.89. De csak ennyi mára.
tom122 2025. 11. 06. 08:51
Előzmény: #291865  tom122
#291868
25522 NQ 24008 DAX ellenállás
csdobos 2025. 11. 06. 08:37
Előzmény: #291866  Nesztee
#291867
Usa hatikat elnézve nem fog sokáig tartani ez a Dax optimizmus...
Nesztee
Nesztee 2025. 11. 06. 08:28
Előzmény: #291864  csdobos
#291866
Néha előfordul, sorry! De még nincs vége.
tom122 2025. 11. 06. 08:26
#291865
DAX long egyébként 8 óráson nézve 15 ig jó lehet, pontosabban ott egy erős long gyertya után egy gyenge visszateszt jött este így jöhetne egy újabb kitörö long gyertya a már említett ellenállás szintig
csdobos 2025. 11. 06. 08:25
Előzmény: #291863  Nesztee
#291864
Amúgy lehet hogy neked lesz igazad..Felfelé  erőlködik most..
Nesztee
Nesztee 2025. 11. 06. 08:20
Előzmény: #291861  csdobos
#291863
Nem is kell semmit mondani....és nem minden reggel (szombat, vasárnap biztos nem 🤣🤣🤣) és emlékszem néhány hete reggel shortot nyitottam.🤭
tom122 2025. 11. 06. 08:06
#291862
NQ ba így, hogy nem esett be este. Belelehet látni egy fordított fej vállat
csdobos 2025. 11. 06. 08:02
Előzmény: #291855  Nesztee
#291861
Hát erre nem tudok mit mondani..
Minden az esés mellett szól.Már nem csak reménykedünk benne,hanem valóban elkezdődött a korrekció,Te akkor is következetesen longot nyitsz minden reggel...
csdobos 2025. 11. 06. 07:59
Előzmény: #291856  ktamask
#291860
De aztán ne kezdj el szidni,ha felfelé indul el..
Mert engem nem érdekel 50-100 pont,téged viszont meg szokott viselni..
csdobos 2025. 11. 06. 07:56
Előzmény: #291852  ktamask
#291859
Most éppen visszamászott ugyanoda ahol reggel nyitottam..Az se nagyon érdekel,ha felfelé indul el,mert azt jelenleg ellenirànynak tartom,ami nem tart sokáig. Max újra beleadok..Meddig téphetik fel? 200-ig,max 300-ig..
De nagyobb esélyt látok a megkezdett korrekció folytatódására...
ktamask 2025. 11. 06. 07:55
Előzmény: #291855  Nesztee
#291858

tegnap lezártam 23980 körül, most újranyitottam majdnem egy 100-assal fentebb.
ktamask 2025. 11. 06. 07:55
Előzmény: #291856  ktamask
#291857

a DAX arra emelkedik, hogy milyen jó az USA-ban, ismét, a jó adatra.
Az más kérdés, hogy itthon semmi nem változik.
ktamask 2025. 11. 06. 07:54
Előzmény: #291855  Nesztee
#291856

én most csdobossal tartok.
nasi shortot lezártam 0-ban, most.
dax-ot megnyitottam.
Nesztee
Nesztee 2025. 11. 06. 07:53
Előzmény: #291851  csdobos
#291855
Én ott nyitottam longot.🤭
tom122 2025. 11. 06. 07:49
#291854
24230 nál DAX ellenállás
ktamask 2025. 11. 06. 07:41
Előzmény: #291840  bonti
#291853

Az a baj bonti,h utólag mindig könnyű belátni a hibáinkat, mint amikor csdobos írta,h dehát a dax sávozik 24500-24000 között.
én b@r@m 24500-nél longoltam, arra számítva,h észak.
lement 24000-re, visszajött 24150-re, zártam. beletörődtme, majd másnap jött fel 24500-ig.
majd utána jött a 23250. 
"zárhattam volna 1 nap múlva 0-ban" vs.  -1250 ba is kerülhettem volna.
jobb ma -350, mint holnap -1250, mert nem láthatod előre.
a dax-ot csak USA tartotta, a rendületlen emelkedés, és most is ők tartják.
23560>24100, ez a stoppok harca volt, ami lefele ugyanúgy bekövetkezhetne ma.
csak essen usa.
ha nem esik, gond van.
ktamask 2025. 11. 06. 07:38
Előzmény: #291851  csdobos
#291852

https://www.investing.com/indices/germany-30-futures-chart
Pro: 
A futi egy lefele tartó sávban oldalazgat.
24070 dupla alj van, de új tetőre nem jött ki utána, tehát lefele oldalaz.
24070 alá kellene izomból esnie, amire van esély, jó a pozid szerintem.
kontra:
van neki egy inverz fej váll feelingje, amiben nem igazán hiszek, lebeg. +550-et ment, tegnapi longos nem akar realizálni ???
csdobos 2025. 11. 06. 07:25
Előzmény: #291849  ktamask
#291851
24140 short nyílt Daxban..
ktamask 2025. 11. 06. 07:25
Előzmény: #291839  bonti
#291850

ha nem ér véget az esés, és megy a nasi 25150 alá, akkor -3% is összejöhet, vagy -4%, 25000 alattival.
most éppen pattant, és ha nem pattan?
"bejött a long tipped", ha nem jön be, nekünk se, akkor stop.erre való.
tom122 2025. 11. 06. 01:33
Előzmény: #291847  tom122
#291848
Japok az órás támasz felett nyitottak de beestek így elszarakodhatnak, míg az ellenállás szintig érnek.
tom122 2025. 11. 06. 01:10
#291847
NQ felment az ellenállás szintig ,talán kicsit túl is tolták,ezért nem árt az óvatosság de azért ha újra felmegy odáig japok alatt,onnan várnék egy short nyitót 5-10-15 percesen ha ez megjön az jó lehet.
Dax-ban sem jött a nyitó onnan ahonnan vártam,igaz NQ még nagyon messze volt az ellenállás szinttől és nyitóban be is támadta  majd elérte,DAX felment a következő ellenállás szint közelébe,szerintem aláhulik hajnalban ha japok elkezdik a nyitórést töltögetni.51520 körül van jp225 ellenállás szintje azt támadni fogja és várhatóan meg is közelíti, szerintem viszont onnan kap majd short jelet és lejön nyitórést tölteni,ezt lefogja követni DAX és NQ is.
csdobos 2025. 11. 05. 22:32
#291846
Úgy látom nvidia  nem birja a 200 feletti tartományt..
Adják folyamatosan,nem tudni hol áll meg..Ez az eladási hullám magával ránthatja a többi tech papírt is.
Szóval még nem jelenteném ki,hogy vége van az esésnek nasdaqban..
feketemelos
feketemelos 2025. 11. 05. 22:03
Előzmény: #291844  feketemelos
#291845
persze a papunk is okoskodott megszokottan rosszindulatúan ....) persze a nyájat mindig megnyírják...:)
dexter-atya kedd, 10:58  #291575csípni fog a fekete hattyú...most van az , hogy sokat esett emelkednie kell, de kell a nagyoknak jó belépő a mikihez...:)
feketemelos
feketemelos 2025. 11. 05. 21:58
Előzmény: #291842  feketemelos
#291844
persze egy jósdás írt egyet reggel is  ( de méééér és minek ...:))
joe001 kedd, 08:44  #291541 Black Swan a gyakorlatban – piaci figyelőként
A modern piacfigyelés ) pont azt célozza, hogy korai előjeleket azonosítson az ilyen anomáliákra:
VIX és a  VVIX: extrém volatilitás-növekedés divergencia, derivatív piaci pánik.Put/Call Ratio: opciós piac torzulása (túlzott fedezeti vásárlás vagy irracionális eufória).Divergenciák (RSI, MACD): amikor az árfolyam és a momentum ellentétes irányba mozdul, jelezve „valami nincs rendben”.
Ezek nem maguk a Black Swan-ok, hanem radarjelek, hogy a rendszer törékennyé vált – és elég egy apró kiváltó ok a lavinához.
Véleményem szerint😎😎😎
A mai piac, különösen az amerikai technológiai szektor (NAS100, NVDA, MSFT, META, AAPL) rendkívül aszimmetrikus szerkezetű az árfolyamok extrém optimizmust áraznak,
miközben a volatilitás mesterségesen elfojtott, a likviditás egy szűk körben koncentrálódik ( 7 mágus)  minden eddiginél érzékenyebbé teszi a rendszert.
Ez tökéletes recept egy potenciális Black Swan-hoz. Nem az a kérdés, hogy mikor jön, hanem az, hogy hol és hogyan csapódik be először. A stop (kockázatkezelés) legyen veletek. "  kár volt koptatni az egeret ...:)
feketemelos
feketemelos 2025. 11. 05. 21:53
Előzmény: #291842  feketemelos
#291843
itt van pár példa (régi) is érdekesség gyanánt
Összesített kép – Intraday Black Swan mozgások
EseményDátumS&P 500Nasdaq-100DAX40VVIX reakcióTípus
Flash Crash2010-05-06–9%–10%–4%+70%algoritmikus
COVID Black Thursday2020-03-12–9.5%–9.3%–12%+180%globális
Brexit napja2016-06-24–3.6%–4.1%–6.8%+45%politikai
Orosz invázió2022-02-24–3.8% → +1.5%–3.5% → +3%–5.5%+110%geopolitikai
SVB-összeomlás2023-03-13–2.5%+0.5%–3%+60%pénzügyi
Vélemény Az igazi napközbeni Black Swan három dologból ismerhető fel:....
feketemelos
feketemelos 2025. 11. 05. 21:44
Előzmény: #291840  bonti
#291842
A hattyúcska tegnap volt -2 -3% közöttire 25177ig ballagott le a nas100 ...DD)   Ez volt a jóslat  (tegnapi HAHÓÓÓ:::DD)) ) sajnos ide is  beírva.....DD) 
" DAX kedd, 16:52#291636nas100ban az valamiféle 5. hullám indulhat  ( 400 vs 200 ) egy Elliott nevű ipse izéje szerint mókából...a jósdánkban a térdre imához résznek hívjak egyesek "
Elszedték a gubát pár longertől gyűjtöttek egy új szponzor sereget és visszajöttek....:)
Üdv a tőzsdén....:)
https://www.youtube.com/watch?v=6OJioczPq5A
Nesztee
Nesztee 2025. 11. 05. 21:33
Előzmény: #291840  bonti
#291841
+

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek