Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 06. 08. 19:39
Előzmény: #123335  Törölt felhasználó
#123340
Persze, majd Goa megvédi magát, nem is akarok az ő védelmére kelni. Csak úgy érzem -pont mivel netes felület- akkor meg úgy is tök mindegy, nem? Miért akarnánk egymást megsérteni? Jó, vannak ezek a kis stuffok. Annyi kell. És attól tartok ma kicsit pontatlan van Gyuszi!
"az árfolyam nem véletlenül ment fel addig ameddig, hanem nagyon is konkrét okai voltak." Hát pont hogy az okokkal volt probléma, hacsak azt nem tekintjük oknak, h voltak ilyen várakozások.
"A DAX már sokat ment, innen esnie kell." Persze ez így önmagában banális, de mondjuk egy hosszú, agresszív emelkedés után, a trendcsatorna tetején, vélt vagy valós ellenállásoknál elindított short nem tűnik teljesen sansztalannak. Egyébként önmagában ez sem tűnik sokkal tudományosabbnak: "HA idáig feljött, akkor miért ne mehetne még sokkal tovább?
krida
krida 2014. 06. 08. 19:23
Előzmény: #123333  takika200
#123339
Hát, akinek jól megy, annak is érdemes realizálni és egy kicsit hátradőlni...
joe001
joe001 2014. 06. 08. 19:23
Előzmény: #123337  seri2
#123338
Én vállom... megvuduztam a daxot.....szerintem énekeljük el a topik himnuszt a béke jegyében.....:)

link
seri2 2014. 06. 08. 19:14
Előzmény: #123336  seri2
#123337
csak,hogy lenyugodjon mindenki!
link
seri2 2014. 06. 08. 19:09
Előzmény: #123335  Törölt felhasználó
#123336
uff-uff cukafunda uff-uff :DDD
Törölt felhasználó 2014. 06. 08. 19:06
Előzmény: #123332  Törölt felhasználó
#123335
Ne haragudj, de szerintem picit fordítva ülsz a lovon.

Ha Goának nem tetszett valamelyik konkrét bejegyzés a "balesete" kapcsán, majd ő reagál rá, van neki saját billentyűzete meg karakterkészlete.

A tőzsde nem demokratikus intézmény, ahol az úgynevezett többség dönti el a követendő irányt. Abban egyetértek Maximova művésznővel, hogy itt nagyon hosszú ideig a "Short timeee!" típusú bekiabálások és úgy alapjában a shortos váradalom volt a leginkább elterjedt attitűd... pusztán csak azért, mert a Dax "már sokat ment, innen esnie kell". Még az olyan régi és tapasztalt motorosok is bedőltek ezeknek a szirénhangoknak mint lulo.

A NAGY RECCS-re várakozók mindeközben valamiért sohasem hallották meg azokat a hangokat, melyek olykor azt is jelezni szerették volna, hogy az árfolyam nem véletlenül ment fel addig ameddig, hanem nagyon is konkrét okai voltak. Ha pedig a többség várakozása ellenére idáig feljött, akkor miért ne mehetne még sokkal tovább?

Goa esete tökéletes példája a tévedést még nagyobb tévedéssel javítani szándékozó mentalitásnak. Szerintem azt Goa sem fogja cáfolni, hogy nem lett elégszer figyelmeztetve a vakmerő stratégiája veszélyeire... nem is egy "vitánk" volt ezzel kapcsolatban.

Mivel pedig ez egy nyilvános tőzsdei fórum, az ő esetéből nagyon sokat lehet tanulnia másoknak is.

A "fölényeskedő kioktatás"-okról írottakat nem tudom, hogy nekem szántad-e a hsz-ed elején... ha kívülről annak tűnt, akkor elnézést kérek Goától... de míg ezt nem ő maga mondja, addig csak annyit tudok felhozni mentségemre, hogy részemről nem annak szántam, hanem kicsit összefoglalni mindazt, amit ebből az esetből hosszú távú tanulságként le lehet(ne) vonni.

Uff, most pedig pipázzunk kedves közgyűlés... :)
takika200 2014. 06. 08. 17:04
Előzmény: #123333  takika200
#123334
na és kilink :

takika200 2014. 06. 08. 17:02
Előzmény: #123332  Törölt felhasználó
#123333
-nem tudom megállni hogy ne szóljak hozzá. ezért hozzászólok.Sok érdekes kérdés-válasz,gondolat felmerült ezen a hosszu-hosszu kereskedési lehetőség nélküli 3 napon,és még nyilvánvalóan lesz 1-2 hsz és gondolat a témában.
Személy szerint csak annyit tennék hozzá,hogy akinek nem megy és nem leli benne örömét,illetőleg folyamatosan bukik,az zárja le legalább 1 hétig a laptopját,meg a pozicióit,menjen ki a strandra egyen meg egy lángost,d-ja meg az asszonyt,stb és 1 hét mulva nézze meg a chartokat csak.
Akinek működik és keresget némi lóvét ezzel,annak ezt nem kell magyarázni,a többieknek meg nem mennyiségi,hanem MINŐSÉGI LAZITÁST ajánlhatok csak. :):):)

Törölt felhasználó 2014. 06. 08. 16:50
Előzmény: #123329  seri2
#123332
Az elmúlt napokban bizony voltak itt arrogáns, fölényeskedő kioktatások. Ha vki beírja, h ledarálta a kereskedési tőkéje 70%-át, rögtön rácuppannak emberek, h nem úgy kell, így kell... Miért nem azt csinálod amit kell? Miért azt, amit nem? stb. miközben nem mulasztják el az alkalmat, h kioktató stílusban a saját világnézeti meggyőződésüket népszerűsítsék. Valakit démonizáltak, h egyszemélyi felelős sokak veszteségeiért. Meg hogy mi vagyunk a követőinek utódai. Ezzel rögtön megsértve 10-ből 9 embert.(Bár én szeretem magam Néró és Caligula utódjának képzelni!!! :D sic.)
LONG! Emlékeztek Tribuszernére? Kölcsön szerződéseket kötött a '90-es években és évi 60-70%-os hozamot ígért. (Akkoriban 30% volt a kockázatmentes hozam.) Minden józan eszű ember azt mondta, h nem. De voltak, akik belementek. Pénzt adtak Tribuszernénak pl. 70% hozamra 1 év futamidővel. A szkeptikusok röhögtek, mert tudták, h átbaszás. Aztán letelt az 1 év és Tribuszerné fizetett. Az ám! Az utolsó centig. Rögtön kifogta a szelet a szkeptikusok vitorlájából. Mondanom se kell mi következett. A végén már mindenki Tribuszernénak akart kölcsön adni és Komló és környéke 2. legnagyobb foglalkoztatója volt egy monstre ügynökhálózattal. Aztán persze egy borongós csütörtöki napon lelépett a lével. :)
Na akkor kik is voltak itt a hülyék? Nem hiszem, h voltak olyanok, akik azt gondolták, h tuti átcseszés, de mielőtt lelép talán fizet. Mert ez lett volna a helyes hozzáállás pénzkeresés szempontjából. De a legtöbb ember nem gondolt ebbe bele, csak azt látta, h fizet és vételi pánik alakult ki. ("Jajj, csak ki ne maradjak a jóból!") Tehát az emberek minél előbb hozták meg a rossz döntést, annál nagyobb esélyük volt, hogy pénzt keressenek. Vagyis képességeik megítélésében (hülyék-e vagy sem?) nem az dönt, hogy mennyire felkészültek és szakmailag felvértezettek, hanem hogy ismereteik hiányában a kockázatok elemzése nélkül minél gyorsabban jussanak rossz megoldásra. És ezt kellene megtanulni, elismerem. Már most is belevettem a kitörésbe 690-en, de 750-en dobtam. :( Most megint shortban. De itt már nem szabad ostobaságokat csinálni! Szóval van még hova fejlődnöm. De aki 7500-nál megmondta, h 10000 lesz a DAX, tehát a Tribuszernére fogadott, azt azért nem tartom tudományosan megalapozott, helyes válasznak. :) Ezt ilyen bekiabálás szinten tudom értelmezni. Persze utólag úgy tűnhet, mintha máshogy nem is történhetett volna. A tőzsde-pszichológia meghaladta a TA-t. Csak a legalkalmasabb nyerhet, vagy a leghülyébb.
Törölt felhasználó 2014. 06. 08. 16:11
Törölt hozzászólás
#123331
Törölt felhasználó 2014. 06. 08. 15:59
Törölt hozzászólás
#123330
seri2 2014. 06. 08. 15:36
Előzmény: #123328  emerald
#123329
akkor nem röhögött amikor a hőse égette a számláját.
emerald 2014. 06. 08. 15:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#123328
Jót nevettek néha rajtunk...?
Lehet igazatok is van, de lássuk be néhány kivételtől eltekintve, nem profik irogatnak ide. Hát az h most szegény Lulo is shortban ragadt:(( pedig amióta én itt olvasok-írok Ő max longban volt "beragadva"...az h nagyjából úgynézünk ki mint egy rossz fele tartó birka csapat, aztán eggyütt sírunk-nevetünk ez nem tragédia.
A fejlődés útját mindenkinek egyedül kell végig járnia.
Mindenki csak a saját hibájából tanul.

Ha valaki jön a véleményével, elgondolkozunk-e rajta?!
Én spec elszoktam. Legutóbb Szarvasvadásztól kaptam segítséget, de nem abban a formában h leírta h szerinte 10220-ra (ha jól emlékszem) várja a daxot.
Hanem abban a linkben amibe betett 5óra munkáját h akár egy embert meggyőzzön h fórumozgatás helyett inkább képezze magát.

Igen nincs szent grál, ha megtudom őrizni a tőkém addig míg annyira megtanulom h sokezer óra tapasztalat legyen mögöttem, majd nem fogok short tételt tartani egy kitörés után. Meg nem fogok három havonta lejáró tételekkel dolgozni.

És vannak akiknek adok a véleményére-elemzésére, pl:Pomperj (az arany fórumban) de ez bizony nem azt jelenti h másolom!
Pedig a honlapján lenne mit. De inkább arra figyelek h amit leír az elemzésében az támogatja-e az én kereskedési elképzelésemet.
Ha pedig nem, akkor átgondolom a lehetséges következményeket.
Törölt felhasználó 2014. 06. 08. 15:17
Előzmény: #123326  seri2
#123327
évekig eltarthat még...
seri2 2014. 06. 08. 15:07
Előzmény: #123325  Törölt felhasználó
#123326
13:00 | Most kaphat igazán lendületet az Apple, indul amari-néni ralli.
Törölt felhasználó 2014. 06. 08. 14:52
Előzmény: #123324  seri2
#123325
:D akkor neked alómars (allons marche) ide: link

;)
seri2 2014. 06. 08. 14:48
Előzmény: #123320  Törölt felhasználó
#123324
na gyerekek több szakmaiságot! :DDD
krida
krida 2014. 06. 08. 14:43
Előzmény: #123320  Törölt felhasználó
#123323
Ja, milliónyi oldal jelenik meg, de általában a keresett nem. Jelen esetben egy élő fórumot nem találni.
krida
krida 2014. 06. 08. 14:36
Előzmény: #123319  Törölt felhasználó
#123322
Ja, bejön egy csomó oldal, de élő fórum egy se. A milliónyi oldalt meg úgyse nézi át senki.
krida
krida 2014. 06. 08. 14:35
Előzmény: #123319  Törölt felhasználó
#123321
Ja, bejön egy csomó oldal, de élő fórum egy se. A milliónyi oldalt meg úgyse nézi át senki.

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek