Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Spiller 2026. 06. 01. 20:11
Előzmény: #305424  ktamask
#305440
meglátjuk. Nem kapkodok. Nem hiszek a békében mert patthelyet van és trumpi nem enged, irániak meg tudják most kártyavan a kezükben. Az irániakat már nem lehet üveggyönggyel megvenni.  Ráadásul tudják trumpi 3mp alatt felmond bármilyen szerződést főleg zsidók nem tartják be az usa megállapodást. Trumpi amúgy is többször eljátszotta tárgyalgat miközben a háborút készítik elő és még a tárgyalódelegációt is kinyírta a zsidó állam.   Mi az, hogy örökre mondjanak le atomfegyverről irániak miközben a zsidóknak van. Ezt soha nem fogadják el. A zsidók sem érdekeltek a tartós békében mert akkor előkerülne a gázai ügy. Amúgy is van eszkaláció a törökök megunták a zsidók zsizsegését a térségben. Összetett és bonyolult helyzet. Sokféle vallási ellentét, és van amikor az ellenségem ellenségével szövetségbe lépek miközben az ellenségem. őrület. 
dexter-atya
dexter-atya 2026. 06. 01. 19:56
Előzmény: #305433  ktamask
#305439
Mèg 10 èv azután belejóssz....:))  https://youtu.be/H2eWDf24cWY?si=6ftZsq_PDn98--vA
dniel
dniel 2026. 06. 01. 19:35
#305438
USA longot zártam
zotlan 2026. 06. 01. 19:03
#305437

A világ megértéséhez ugyanolyan hasznos, sőt sokszor többet ad ez a tudás, mint a hírek követése.
 
 
 A drámai változások sokszor abból következnek, hogy kicsapódik a valóságrétegek elemzéseken keresztül jól látható mozgásának, ütközésének hosszú idő alatt felgyülemlő feszültsége.
zotlan 2026. 06. 01. 19:02
#305436
"A 'fordulók'-nál ritkán van fordulat."
zotlan 2026. 06. 01. 19:01
#305435
"A piac - hasonlóan az Úrhoz - azokon segít, akik segítenek önmagukon. Viszont a piac - ellentétben az Úrral - nem bocsát meg azoknak, akik nem tudják, hogy mit cselekszenek." 
dniel
dniel 2026. 06. 01. 18:16
Előzmény: #305433  ktamask
#305434
hagyd ezt a sok marhaságot...  S&P 500 támasz felett még:
https://www.tradingview.com/x/37C2OlQD/
piros zona... ha nemmegy ki uj csucsra és be omlik alá imbalancelehet keresni a short belépöket... addig meg felesleges
ktamask 2026. 06. 01. 18:09
Előzmény: #305428  dniel
#305433
ide beküldöm neked:
https://kephost.net/p/MjQyNDkyNA.png
Az OTP-seket békénhagyom.
Ott a legfelső kék boxban volt egy inverz kalapács egy dupla csúccsal, a béke jegyében, és nem lesz béke.
kb. a piros-kék boxok,vonalak többségét Trump okozta, a béke-várakozásaival, híreivel.
Ott a pénteki doji 30480 körüli maxxal, ma megküldte a +20-as mutyit 30500-el, de nem jött a csoda.
azóta meg mint a lavina oldalazgat lefele.
h annyira occsó, miért nem megy tovább 30500 fölé?
Mert nem talált érdemi stopot 30480 felett.
A dojis nem megállította.
ktamask 2026. 06. 01. 18:05
Előzmény: #305431  ktamask
#305432

Nem jött béke -400.
NQ meg? 30300 volt, amikor a hír jött, most meg 30450-nél erőlködik, na ez a vicc.
MErt épp az ISM adat jó lett.
Ha meg elkezdett volna esni, akkor meg rossz adat jött volna.
vagy ha rossz, akkor előbbi kamatcsökkentésért imádkoznak, és akkor azért van rally.
mindig belemagyarázható a long...
ktamask 2026. 06. 01. 18:04
Előzmény: #305429  dniel
#305431

ha a béke jön, akkor a DAX kilő 25300 fölé.
dniel
dniel 2026. 06. 01. 17:47
Előzmény: #305429  dniel
#305430
rövid távu short helyzet ki alakulhat usában a napokban.. 
dniel
dniel 2026. 06. 01. 17:45
Előzmény: #305428  dniel
#305429
délelött dax délután usa mondtam... támasz ellenálás meg keres... általában az első orában tesztelik a támaszt és megy minden a menetrend szerint tovább...  nem mindig de egy átlagos kör futam valahogy igy néz ki... ezért kel elöbb tájékozodni és cselekvési tervet késziteni és várni... nem a hirre cselekedni mert akkor neked már rég késö ... 
dniel
dniel 2026. 06. 01. 17:43
Előzmény: #305426  ktamask
#305428
milyen 8 orányi esés 2 orája van nyitva a piac... 
ktamask 2026. 06. 01. 17:39
#305427

Pontban 17:30-kor, DAX záráskor az olaj leesett 93.8-ról 92.2-re,d e azóta már  93.5
Nagyon nehezen akar újra longba állni ez az olaj.
Valószínűleg a nagyok már a shortra is fogadtak.
Hát most igazán megszívhatnák. Ha Irán nem tárgyal, a szorost még inkább védeni fogja, akkor az EU-nak meszeltek.
ktamask 2026. 06. 01. 17:37
Előzmény: #305418  dniel
#305426

8 órányi esés-szutykolást 2 óra alatt ignoreáltak. (NQ)
És te még mindig azt mondod, hogy ez szimpla long erő, hogy ebben shortos nem vesz részt.
Én ezt nem akarom elhinni.
ktamask 2026. 06. 01. 17:35
#305425

DAX-ot kisegítették záróra: 25050, visszajött ismét a támasz fölé.
17:30, de dax már megint -40, minek tudott ennyire örülni,ha most nem örül?
lerealizálják a fejét...NQ meg még mindig a shortosokat püföli.
ktamask 2026. 06. 01. 17:33
Előzmény: #305423  Spiller
#305424
pedig valószínűleg kár tartani, mert TACO trade van.néha fel kell beszélni az olajat valkainek, hogy a nagyok ki tudjanak szállni, érdmei long kiszállóval, ahhoz pedig emelkednie kell.
https://www.investing.com/indices/nq-100-chart
NQ közbne 30480, nem kicsit kipattant, megunták ashortosok, egyszerűen ki lettek préselve, 410-nél többen döntöttek, nekem is dönteni kellett volna.
Spiller 2026. 06. 01. 17:25
#305423
még tartom a dax shortokat nem kell kapkodnom. Céláram a 24500 oszt ott meglátom de lehet a 24050. 
ktamask 2026. 06. 01. 17:19
Előzmény: #305421  ktamask
#305422

Majd figyeld meg mit mondok.
NQ is elindul ezen az úton.
30410 fölé kitör, kijön vagy 30440-450-re, és meggondolja magát, és akár 30000 közelében is zárhatna.
Bődülete áremelkedések, a cégek mit lépnek? Azt mondták,h elköltenek 500 MRD dodót, akkor a 4x árakból 2000mrd lesz?
ktamask 2026. 06. 01. 17:18
Előzmény: #305418  dniel
#305421

https://www.investing.com/indices/germany-30-chart
dax 25250-et erőltette, nagy nehezen kitört, megtolta 50-el, 300-ig, és utána meg rommá szakadt.
Nevezheted likviditásnak, vagy hogy éppen akkor jött a hír, nincsenek véletlenek.
A likasmarkú longosok nem tettek stoppot, most meg pislognak a -400 esésre

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek