Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ThePersistentTrader 2021. 07. 26. 22:21
#250140
,De ha vki tud ajánlani vmi jó platformot azt is elfogadom köszönettel.
Tradingview-n van előfizetésem, de külön kéne még vagy 6 előfizetést venni h live data legyen, havi több száz/ezer dollárért, mindössze 12 termékhez (mind futures) ami engem érdekel...
Dow jones, Nasdaq100, SPX, Russell, Dax, FTSE, Nikkei, Arany, Ezüst, Réz, Olaj, T-Bond
ThePersistentTrader 2021. 07. 26. 22:17
#250139
Vki nem tudja mi a helyzet a stooq.com-al?
Az amcsi index futures eddig live data volt, ma meg nap közben vmikor elromlott (?) és vagy 10 perc késéssel jön az adat. De a Russell meg már egy hete egyáltalán nem mükszik, konkrétan nem jön adat....
STrader
STrader 2021. 07. 26. 21:08
Előzmény: #250137  Kraccer
#250138
A jelek szerint az ilyen jellegű jóslatoktól lefagynak a szerverek. 
Kraccer 2021. 07. 26. 08:54
Előzmény: #250099  Kraccer
#250137
Sajnos a varázsgömb becsődölt. Változott az elképzelés:
Dax 15850 környéke a héten. 
Nasdaq 15800 környéke a a héten (brutál W1 gyertya lett a múlthét)
GL mindekinek.
pantya100 2021. 07. 25. 22:59
Előzmény: #250135  zsuzsa37
#250136
na na!Ne légy abban olyan biztos!Múlt hét elején volt egy kis korrekció gyanús indulás,de ha olvastad,a kisbüfik mindent megvesznek!!:)Most ez az új téma!!A Nagybüfik kiszállnak,a kisbüfik tömegei,megveszik!:)
zsuzsa37 2021. 07. 25. 22:34
#250135
Csiribi-csiribá .....1,5 óra és nyit a határidős piac....4 zöld gyertya után,nagy valószínűséggel piros vagy doji következik.
Törölt felhasználó 2021. 07. 25. 21:09
Előzmény: #250133  Tazsomaru
#250134
Nálam simán van egy nap 3 vagy több pozi 1-3 órás tartással általában,a 4 regisztrációban az is benne van,hogy egy idő után olyan mintha a falnak beszélnék,kevés ember volt , aki hasonló TA alapon elemzett mint én,ettől persze még simán lehet egyforma a végkövetkeztetés,de az még sem ugyan az.A pozíciókhoz való érzelmi kötödésről írtam, az ahogyan automatikussá válik a kereskedés az úgy csökken,de ezt elsősorban a már benyitott pozícionál tudom értelmezni,a be sem nyitottnál nem igazán.A fórumozásnál pedig a kimaradt pozik amik hiányoznak nekem.
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 07. 25. 20:36
Előzmény: #250132  Törölt felhasználó
#250133
Így végkép nem értem. Ezért nem kellett volna 4x regisztrálnod, csak a sorrendet kell igazítani. 
Piac monitorozás -> setup -> bekötés -> ellenőrzés -> naplózás -> fórumozás -> pozi menedzselés -> és ennyi. A naplózást egy képernyőfotó is megteszi, amit később is lekönyvelhetsz. Nekem még mindig inkább kibúvónak tünik ez a "fórumozás miatt nem vagyok elég hatékony" szöveg. Persze ezt neked kell jobban átlátni, csak ne csapd be magad. 
Törölt felhasználó 2021. 07. 25. 19:44
Előzmény: #250131  Tazsomaru
#250132
Nem,nem érted,ha már poziban vagyok akkor  fórumozhatok már, nincs rá semmilyen hatással a fórumozás,gond azzal van ha felvázolok egy TA elképzelést  és még nem vagyok poziban,ott eltudok valamiért bizonytalanodni,így kimaradok a pozícióba  lépésből,egy pár alkalommal,ami azért kicsit bosszantó tud lenni,hiszen 100-os volt az elemzés :)
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 07. 25. 18:24
Előzmény: #250130  Törölt felhasználó
#250131
Nem a fórumozás van hatással a kereskedésre, hanem az érzelmi kötődés a pozikhoz. Tehát nem a rendszered irányít, hanem az erzelmeid. Szerintem tipikus hiba, szinte minden tréder ezen bukik. Hiába jó a rendszer, ha az érzelmek felülírják a döntéseket.   
Törölt felhasználó 2021. 07. 25. 14:46
Előzmény: #250124  Tazsomaru
#250130
Azért ,gondolom,hogy nem a véletlen műve,hogy sokan már leszoktak a fórumozásról és nem írogatják be a tőzsdével,instrumentumokkal, kapcsolatos elképzeléseiket,pláne a pozicióikat.Akik visszajöttek és újra irtak,többen is arra hivatkoztak,hogy a fórumozás nem tett jót a kereskedési eredményességüknek.Én is igy látom,saját magammal kapcsolatban,hogy gyengíti az eredményességem.Ez a mostani a kb 4-ik regisztrációm,előzőeket töröltem,pont ezért.Ezt több okból is nem fogom törölni,de a dax topikban igyekszem én is max olvasással foglalkozni,természetesen nem a ki merre várja téma érdekel,az már jó pár éve nem érdekel.
Törölt felhasználó 2021. 07. 25. 13:36
#250129
A sorsszerűségnek semmi köze nincs semmilyen szerencséhez,mondjuk abban nem is hiszek,hogy ez létezne,ez számomra csak babona,úgy gondolom,minden fakad valamiből vagyis semmi sem a véletlen műve.De pld,ha tőzsdéről van szó akkor az elmúlt 14 évben kettő variációba elég sokszor belebotlottam.napon belül kereskedve általában 1-3 órán belül záródik egy pozi nálam,de jó párszor előfordult az elmúlt 14 évben,hogy 6-10 óráig voltam poziban és semmi nem történt, nagyon kis sávban mozgott az árfolyam,majd amikor "eluntam" 7-10 óra múlva és zártam a pozit akkor max 5-10 percen belül kitört az árfolyam abba az irányba amibe vártam,leginkább mondjuk ez devizapárok esetében volt,de volt olyan hét amikor a kb 10 poziból 5 ilyen volt és nullás lett a végeredmény ,menyi a valószínűsége anak,hogy valaki  pár percel azelőtt lépjen ki egy 7-10 órás poziból,mielött az elindult volna a várt irányba és ezt egy héten belül 5 ször is produkálni tudja 10 kereskedésből ?A másik variáció,amikor ,ugyanakkor kapok nyitó jelet,3-4 instrumentumra is, és pont ott nyitok pozit ahol minimális az elmozdulás,míg a többi esetében ahol szintén volt nyitó jelem 1-3-----1-5-ös kockázat hozam is lehetett volna,habár elkel ismernem,hogy ez utóbbi esetében lehet TA alapon valószínűsíteni,pld  indexeknél,hogy melyik az erősebb melyik a gyengébb alapból,így értelemszerűen pld long jel esetében az erősebbre kell rányitni,short  jel esetében pedig a gyengébb indexre.De ez azért nem mindig olyan egyértelmű.
ThePersistentTrader 2021. 07. 25. 13:16
Előzmény: #250127  Tazsomaru
#250128
Az, hogy mibe születsz, nem Rajtad múlik.
Az, hogy ebből mit hozol ki, az már a Te felelősséged.
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 07. 25. 12:54
Előzmény: #250126  ThePersistentTrader
#250127
Eértem, tehát a körülményeket tekinthetem sorsszerűségnek? A körülményekhez alkalmazkodni kell, hozzá kell alakítani a stratégiát, tanulni kell, a lényeg, hogy én irányítok.
ThePersistentTrader 2021. 07. 25. 12:46
Előzmény: #250125  Tazsomaru
#250126
Tőzsdét tekintve sorsszerűség lehet például: van egy jó stratégiád, ami az elmúlt 120 évből 100-ban kiválóan teljesített, de a tőzsdei pályafutásod nagy része pont egy olyan időszakba esik, amikor alulteljesít, vagy nem működik, mert éppen olyan a piaci környezet. 
Az életben pedig nem kell különösebben magyarázni azt hiszem, mi a sorsszerűség: hova születsz, milyen családba, milyen közegbe, milyen oktatáshoz, lehetőségekhez férsz hozzá. 
Vagy például volt ilyen kutatás, hogy aki akkor lépett ki a munkaerőpiacra, amikor a gazdaságban komoly válság volt, annak a jövedelmén hosszú távon, évtizedekkel később is nyomott hagyott, hogy egy recessziós időszakban kezdett el dolgozni.
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 07. 25. 12:34
#250125
A 4. pontot én sem értem. Mi az , hogy sorsszerűség? Én írányítok és kész!
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 07. 25. 12:32
Előzmény: #250121  Törölt felhasználó
#250124
"Egy biztos,hogy a tőzsdei kereskedés hatékonyságát tudja csökkenteni a tőzsdével kapcsolatos fórumozás,annál aki ért is hozzá,aki nem ért hozzá,annál meg akár javítani."
Én ebben nem vagyok biztos. Ha valaki érti a lényeget, annak már megvan a megfelelő keretrendszere ami alapján kereskedik. Tudja, hogy annyi a dolga, fegyelmezetten betartsa a szabályait. Így beírhat bármilyen pozíciót, nincs jelentősége, hogy az nyer vagy veszít. Csakis annak van jelentősége, hogy betartotta a szabályait, vagy fegyelmezetlen volt. Az írásodból nekem az jön át - lehet nem jól látom -  hogy Te nagyobb hangsúlyt fektetsz a technikára, mint az önismeretre. Szerintem ennek pont fordítva kell lenni, hogy hatékonyabban működj. Pszichikailag kötődni egy trédhez hiba. Tökmindegy, hogy azt beírod ide vagy sem. A rendszeredhez kötődj és fegyelmezetten tartsd be a szabályaidat és ennyi. Gondolom minden poziciót naplózol. Mi a különbség, hogy egy füzetben, vagy a DAX topikban teszed ezt meg? 
ThePersistentTrader 2021. 07. 25. 12:28
Előzmény: #250121  Törölt felhasználó
#250123
Jó dolgokat írtál, de egyetértek az előttem szólóval.
A 4. pontod is valid, de ez az amivel soha nem szabad foglalkozni - nem csak tőzsdére érvényes - mert csúnyán félreviheti az embert. Arra kell koncentrálni, ami rajtunk múlik, amire ráhatásunk lehet, amin változtathatunk. Amin viszont nem, azt félre kell tenni (avagy Isten kezébe helyezni - mondaná egy lelkész).
Nesztee
Nesztee 2021. 07. 25. 12:18
Előzmény: #250121  Törölt felhasználó
#250122
4.pontban: siker - balszerencse  , a szerencse a tőzsdén nem megengedett kifejezés - szerintem.....
Törölt felhasználó 2021. 07. 25. 09:20
#250121

Egy biztos,hogy a tőzsdei kereskedés hatékonyságát tudja csökkenteni a tőzsdével kapcsolatos fórumozás,annál aki ért is hozzá,aki nem ért hozzá,annál meg akár javítani.Mivel tud másoktól tanulni.
Azt pld.megfigyeltem,hogy ahhoz az elemzéshez máshogyan kötődök pszichikailag amit beírok a fórumba mint amit nem.Ezért is próbáltam már párszor befejezni a szakmai jellegű beírást,és csak más nem tőzsdei jellegűekkel foglalkozni,de úgy tűnik,hogy nem igazán működik.Valószínűleg akkor működne ha a portfólión a Dax topikot teljesen mellőzném .Mindenesetre ha a kereskedési hatékonyságot növelni szeretném akkor már csak ebbe az irányba tudok elmenni.Hiszek abban ,hogy lehet 100 % os hatékonysággal TA alapon kereskedni.Vagy legalábbis azt nagyon megközelitva kb 90-100 %-ra.
A 90-100 % tözsdei kereskedés alapja,hogy tisztában legyünk azzal.hogy hol is vagyunk jelenleg a fejlődésben.
4 szintet lehet megkülönböztetni.Az 1: a technikai elemzési szintünk :Ez azt jelenti,hogy mennyire jól tudunk egy grafikont TA alapon elemezni. A 2: a  kereskedési technikánk.Ez azt jelenti,hogy a grafikonban meglátott kereskedési ötletekre,milyen hatékonysággal tudunk pozíciót felvenni és végig vinni.A 3.A pszichikai rész..Ez főleg a kezdők esetén erősebben meghatározó vagy ha valaki hullámvölgybe kerül menet közben,a lényeg még is az,hogy ha az első kettő jól működik vagyis jól tud a kereskedő grafikont elemezni és arra pozíció lehetőséget meglátni akkor a sikerei,önbizalmat adnak és a pszichikai rész már nem jelentős,ekkor már nincs különösebb elvárása magával szemben mivel rutinszerűen kereskedik.Ebbe lehet bele rondítani,ha pld megosztja elképzeléseit másokkal,mert ezzel már megszületik öntudatlanul is egy teljesítményi kényszer vagyis elvárás a sikeresség szempontjából,és így gyengíti a teljes rendszert amit eddig jól használt.Ez persze nem feltétlenül működik mindenkinél így de alapvetően a tőzsdei kereskedés szerintem ha a hatékonyság is fontos akkor egy magányos sport kell,hogy legyen.4 .rész a sorsszerűség:Gondolom mindenkivel előfordult már,hogy egy adott napon egy adott területen  mindenből sikeres volt míg egy másik napon egy adott területen mindenből balszerencsés.Mivel az ember egy egésznek a része,így behatároltak a mozgásterei,pont úgy mint egy almában az atomi részecskék mozgástere.

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek