Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nesztee
Nesztee 2020. 10. 04. 18:53
#235860
Mindkettőtöknek igaza van.(Totoro, TradeAir) Van aki sok kicsit "nyer", de ha egyszer bejön a bukta, akkor képtelen kiszállni belőle, mivel ragaszkodik az elképzeléséhez  és várja, hogy pluszba kerüljön.De ez bizony elviheti az addigi egész nyereséget-és jó esetben csak azt és nem a tőkét.--ez voltam én. Ha mostanában buktába kerülök, akkor igyekszem legkésőbb nap végén zárni és tiszta lappal indulni. Már többször írtam, hogy nem tudhatjuk mi történik éjjel (lásd:Japán cunami, választások, 09.11. stb...)  Sok kicsi sokra megy! Mindenkinek magának kell meghatározni, hogy mennyi bukót visel el. A tőzsdei siker tiszta pszichológia.
totoro
totoro 2020. 10. 04. 18:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#235859
Basszus, miért vinné el??? Miből gondolod, hogy kis nyerők állnak szemben nagy bukókkal? Ha bukok akkor semmivel sem bukok nagyobbat, mint amennyit máskor nyerek.
totoro
totoro 2020. 10. 04. 18:33
Előzmény: #235846  mita
#235858
A bármikor bekövetkező tönkremenetelről is annyi a véleményem, hogy az minden tőzsdei szereplő által futott kockázat, ezt nem is értem minek idekeverni, ezt mind futjuk, kereskedési metódustól függetlenül.
Az egész reakcióm igazából annak szólt, aki beírta, hogy akik itt kereskednek semmit sem tudnak, bezzeg az alapkezelő haverja az Elliottal megmondja a tutit. A kettő nem egy szakma, egy alapkezelő egészen mást helyez előtérbe, mások a szabályok amiket be kell tartania, és nem az elsődleges cél a profitmaximalizálás. Az alapkezelő kb. egy trolibusz, az itt kötögető jobbak meg Forma 1-es autó.
Törölt felhasználó 2020. 10. 04. 18:26
Törölt hozzászólás
#235857
totoro
totoro 2020. 10. 04. 18:19
Előzmény: #235846  mita
#235856
Én nem így látom. A DT sokkal, de sokkal kisebb kockázattal jár, mint beleülni bármibe hosszabb távra. A megcélzott nyereség alkalmanként jóval kevesebb, de az elszenvedhető veszteség is. És az egész leegyszerűsítve: van két játékos, az egyik Jani a másik a Piac. Egymás ellen játszanak, minden egyes kötés egy játszma. Ha Jani 10%-al jobb Piacnál, akkor, ha kellően sok kötést meccselnek le, az ki fog domborodni, és Jani szép lassan, biztosan gyarapodni fog. Ha ezer kötést lejátszanak egy évben, akkor Jani szép bevétellel zárja. De mi van ha csak 3 kötést eszközölnek egy évben? Biztos hogy Janinak minden évben nyeresége lesz, miközben jobb mint a Piac? Nem, mert minél kevesebb a meccs, annál nagyobb a szerepe a szerencsének, és ha Jani csak 10%-al jobb a Piacnál, akkor balszerencsésebb évben simán behúzhat három meccsből akár 3 bukót.
zsuzsa37 2020. 10. 04. 16:51
Előzmény: #235848  mita
#235855

Nem szeretnék enyhe túlzásokba esni,most mégis úgy érzem,mintha őrangyal-ként jelentél volna meg ezzel a komment-el ,a legjobbkor!Köszönöm.Pont ezekre a bátorító szavakra volt szükségem,hogy lassan vissza építsem az önbizalmam amit kissé szétcibált a kutyus.
Ilyen típusú hozzá szólásokra van szükség,hogy bátorítsuk, segítsük egymást, ne a negatív feszültséget növeljük,arra ott van a piaci mozgás helyes irányának az eltalálása, mármint adrenalinnak  :-)
mita 2020. 10. 04. 15:33
Előzmény: #235852  Törölt felhasználó
#235853
Réges-régen jártam itt, szerintem a nickem nem változott. Egy Emerald által szervezett talin egyszer találkoztunk is. Utólag is köszönet a szervezésért Emeraldnak!
Törölt felhasználó 2020. 10. 04. 14:42
Előzmény: #235846  mita
#235852
Ez egy szép szösszenet volt. Ahogy többször is írtam már itt az évek folyamán, a Forbes-listákon eddig sohasem szerepeltek daytrade-ből meggazdagodott spekulánsok. Nem zárom ki annak a lehetőségét, hogy a Robinhood-éra esetleg ilyeneket is kitermel majd. Eddig sajnos az 1 (?) fő öngyi srácról tudunk, továbbá a szülők pénzéből önfeledten lubickoló tizen- huszonéves déjtréderekről. 
 
Különös korszak a mostani az, biztos... will this time be different?... ;)
 
p.s.: milyen nikkel voltál itt korábban?
zsuzsa37 2020. 10. 04. 14:27
Előzmény: #235850  zsuzsa37
#235851
kimaradt az,hogyha betölti a rést 9995-10015  között és felette is zár, az nagyon optimista  verzió alapján akár 11200-ig is elmehet, persze nem 1-2 nap alatt :-)
zsuzsa37 2020. 10. 04. 14:24
Előzmény: #235847  Horrido
#235850

Pomperj  -nek válaszoltam egy lehetséges változatot,mert megint vizionálja a 2000-s árfolyamot, ezzel elriasztva  azokat akik közép és rövid távra terveznek befektetni, a napon belüli üzletelőket ez nem érinti igazán.  az árfolyam most elég nagy lendülettel közelítette meg a hátrahagyott rést 9995-10010 
pénteken 9910-ig menetelt el,innen volt egy kisebb korrekció 9800-ig ,és ismét nekilódult 9840 -en zárt. Hétfő az OTP számára is kritikus lehet,mert ha nem sikerül a résig elmennie 10000-ig, és esetleg már korábban a mostani 9850-es árfolyamról lefordul,akkor 9420-9500 közötti szint a következő megálló.
totoro
totoro 2020. 10. 04. 13:13
Előzmény: #235846  mita
#235849
Már miért ne lenne igaz? Minél több egyedi kötés, annál kisebb százalék a véletlen hatása.
mita 2020. 10. 04. 13:10
Előzmény: #235830  zsuzsa37
#235848
 A döntéseinkkel, tetteinkel való szembenézés, azok felvállalása nagyon fontos. Első, nélkülözhetetlen lépés a javulás felé. Alaposan, már érzelem nélkül gondold végig, hogy mi történt. Mi múlott rajtad és mi nem. Mi az amin tudtál volna változtani és min nem. Alkoss szabályokat amik segítenek elkerülni a hasonló szituációkat. A negatív érzéseket hagyd hátra, ne terheljenek tovább. Könnyű mondani és baromi nehéz megcsinálni. Sok sikert!
Horrido 2020. 10. 04. 13:08
Előzmény: #235845  zsuzsa37
#235847
Otp hogy látod ? Pénteken 61,8-as fiboról pattant vissza, talán érik az emelkedés korrekciója ?
mita 2020. 10. 04. 12:50
Előzmény: #235838  totoro
#235846
"Sok trade kisimítja a véletleneket'...
Igen ez igaz lehet a robotokra de az emberekre? Tegye fel az a kezét, aki precízen képes végrehajtani a kereskedelmi tervét egy hónapon keresztül napi 8+ őrában. Tegyen bárit a piac, azt higgadt fejjel időben lereagálja minimálisan tartva a veszteségeit és kezelni a nyerőit a terv szerint.
Az élet ennél prózaibb. TA oldalon lehetünk a toppon, de emberek vagyunk érzésekkel, szükségletekkel amelyek "túl" gyakran keresztbe tesznek a ker. terv végrehajtásába. Elég egyszer kapni egy gyomrost a piactól egy hónapban amire az ember "leblokkol" és már ugrik is egy hónapnyi (vagy több) fegyelmezett munka eredménye. És ez csak egy a számtalan emberi csapdahelyzetből, ami folyamatosan ott lebeg a traderek feje felett.
Szösszenet: egy top traderrel történt: cirka két hét leforgása alatt elvesztette az apját, karambolozott és csúnyán öszeveszett a feleségével. A trader persze tolta tovább a kereskedést, pedig nem kellett volna. 
Emberek vagyunk, lehetsz akármilyen kemény a piac és az élet megtalál majd a maga kihívásaival úgy, hogy totál járatlan terepen leszel és ösztönből fogsz cselekedni. Mint tudjuk az emberi ösztönös cselekvés vezet a számlanullázás felé. 
A kérdés az, hogy tisztában van-e a trader azzal, hogy mennyire kitett a csapdahelyzeteknek. Egy visszajelzés a profit statisztika éves, negyedéves, havi, heti, napi tf-n kellően nagy számú trade esetén. Előny, ha a nagy tf-eken a kereskedett piac volt bull, bear ill. sávozós. Ha több éves távlatban pozitív vagy, akkor jól kezeled a csapdahelyzeteket és jól végre tudod hajtani a ker. tervedet ami egy jó terv. Jól tudod kezelni a piac változásait is és adaptálni tudod a kereskedelmi tervedet a változásokhoz.
Ha minden szép és minden jó akkor is elég bölcs vagy hozzá, hogy tudd, bármikor bekövetkezhet olyan esemény - eseménysorozat, ami pénzügyileg (emberileg) bedönthet. Van amire tudsz tervezni és van amire nem. Ha jó vagy, akkor hosszútávon többet keresel mint a bérből élők, de ennek a "bármikor bekövetkezhető" lehetséges tönkremenetel az ára. Ez egy ilyen üzlet: van számtalan előnye és hátránya. 
zsuzsa37 2020. 10. 04. 12:42
Előzmény: #235843  Horrido
#235845
Igen ez is lehetséges. ezért a doji gyertya  zárásra, hogy meghagyja hétvégére a bizonytalanságot, elvégre 3  nap alatt  rengeteg minden történhet. A jelenlegi zárás és mozgások szerint inkább optimista vagyok,de meglátjuk ma éjfélkor hol nyit a határidő, azt hiszem Ázsiának még nem sikerült lereagálni -megemészteni ezt az egészet.Izgalmaknak nem leszünk hiányában,az biztos :-) 
zsuzsa37 2020. 10. 04. 12:36
Előzmény: #235842  Shorttime
#235844
Nekem tetszett ez a meglátásod, nyomtam 1gy + t rá.Honnan tudjuk meg,ha egy hír már be van árazva a piacba?kijön a hír nyitáskor és zárásra már a nyitó alatt vagy felett lesz...így volt ez pénteken is Megvárták amíg Ázsia bezár és akkor engedték szabadjára a hírt, habár már sokkal korábban tudták,mint ahogy  az a tegnap kiderült,legalábbis a benfentesek :-) ezt mutatja a grafikon. s@p 500 as chart is meg a dax is ,pont kitörés  előtt álltak fölfele, így pont rossz irányban kapta a hír a longosokat A dax-nál ez egész pontoan 12690-12694 között (futuresről beszélek) egyből nagy fekete gyertya 12650-es szintet át törte,amit már napok óta próbáltak letörni a shortosok,de mindig vissza pattant, most egyből átvitte erővel,egészen 12594-ig, onnan volt egy kis short covering.ekkor volt az,hogy beírtam a fórumba,hogy vétel,longot kell nyitni,megnyugvás után , konszolidálodott az árfolyam 12550-12570 között a hétfőn hátrahagyott rést betöltve.Volt egy próbálkozás visszatérni a 12650-es zónába, nem sikerült, ezért újjabb minimum 12520 körül,és innnen fordult nagy lendülettel, nagyobbak lettek a zöld gyertya értékei mint a pirosak.Ez már trend fordulót jelzett napon belül, egyre feljebb kerültek a maximumok és a minimumok is. Ahogy írtad európai zárás után volt ismét egy letörési próbálkozás vissza a 12650-es szint alá,nem sikerült, és közel 80 pontos nagy fehér gyertyával sikerült vissza hodítani 12700-et, egészen 12727-ig, és mivel nem törte át 12730-at a z est további idejében 12680-12710 között oldalazott.Azt figyeltem,hogy hol lesz zárásra, és 12695,2!! ergó, a hír már be volt árazva, innen tudtuk meg 100%bizonyossággal. hír pillanatában 12694,8  letörés , zárásra 12695,2 ...és így a csütörtöki záró és pénteki nyitó fölött is zárt a piac,ami további emelkedést valószínüsít hétfőre....nem sokkal ezelőtt az elnök üzenetet intézett az amerikai néphez,amiben jelezte,hogy sokkal jobban van, hamarosan elhagyhatja a korházat, ő erős és még annak a veszélyét is vállalta,hogy elkaphatja a  vírust,de minden bátor és erős elnők előtte is hasonló módon vállalták a veszélyt,nem lehet meghátrálni, már csak egy tennivaló van a szenátus is meg kell hogy szavazza a gazdaság élénkítő csomagot, miután péntek délután a kongreszus már megtette,elfogadták a benne levő törvényeket stb. Színház az egész Világ!!    William Shakespeare  is látta , megfogalmazta egyszerűen már 600 évvel ezelőtt is, semmi sem változott ezen a téren, csak mások a módszerek, de a lényeg ugyan az....
Horrido 2020. 10. 04. 12:20
Előzmény: #235842  Shorttime
#235843
10 napja még én is ilyen optimista voltam és nem értettem hogy miért nem emelkedünk, tegnap kicsit jobban ránéztem naposon és úgy tűnik hogy a dax jelenleg ABC korrekciót csinál és még nem értük el az A pontot sem, eszerint hétfőn vagy kedden kellene újabb aljat fognunk 12200 körül. Utána egy felmenet 5-8 napos hullámzással és ott dől el hogy lesz-e még egy lefelé hullám 11600 irányába vagy a 12200 az alja. Persze ez is csak egy verzió, ha mégis kiderülne hogy Trumpot lélegeztető gépre kell rakni akkor egy hullámban is lemehetünk 12000 alá.
Shorttime 2020. 10. 04. 11:41
#235842

Amennyiben Trump állapota rendben lesz a hét elején és úgy fest rendben lesz (bár érdekes módon még szombat is próbáltak negatív híreket generálni, jóllehet már videóüzenetet is küldött stb.), szóval szerintem akkor lesz USA-ban 1-2 nap happy....Ehhez még ott van a csomag elfogadásának esélye is, ami újabb longos erőt adhat.
A DAX 1 hete gyönyörű fel-ből igen elgyengült szerda-csütörtök, majd péntek USA-val együtt be is esett, de azért a pénteki 12700 körüli záró a majdnem 12500 után elég biztató, főleg ha bejön a hét eleji USA happy.
Legutóbb a pénteki 12470 zárója után 12650 körül nyitott, majd rakétázott fel 12830 körülig hétfőn, ezek alapján nem tartom lehetetlennek a 128xx nyitót hétfőn...A 12830 és az EMA kb. 12880 körül azért ott lesz a rés előtt (kb. 13000-13100)...Szerintem USA-val a 13000 meglehet a hét elején...A 13100-ban és netán a 13300ban messze nem vagyok biztos...Ahhoz a csomag happy is kellhet szerintem.
Ami a pénteket illeti, voltak azért ebben a dologban érdekességek:
a DAX futi magyar idő szerint péntek 6:45kor kezdett el beszakadni 12700 környékéről...Érdekes módon ekkor USA-ban éjfél környéke volt, ergo nem akkor tudták meg a Trump korona dolgot, hanem egész egyszerűen megvárták az USA kereskedési zárást.
Mit ad ég persze Japán zárás előtt bő órával vágták be a hírt péntek reggel (szokásos japán long szopató), így azok a pluszból szépen le is estek -1% körülig, az utolsó percekben jöttek picit vissza -0,7ig.
Milyen érdekes az is, hogy bár tudjuk USA péntek 22 óráig nagyon szépen visszajött, péntek nap közben a futikkal azért EU idő szerint délben és 15 óra környékén is beadta a napi minimumját (EU long szopató I és II.).
És kinyit és kereskedési időben magyar idő szerint 16 óráig emelkedik, majd mit ad ég onnan elkezd esni közel 17 óráig (EU long szopató III, majd még egy ütemben 18 óráig (DAX long szopató).
Majd EU 18 órától elindul fel és napi max közelében beoldalaz :)
Szóval mit is látni: USA folyamatosan futi időben szivatja első körben japánt reggel 8ig, második körben EU-t...EU-t szereti nap közben és a 16-18 órási sávban szivatni, igazából a valós USA irány 18 órától történő mozgásból, illetve a zárásból lehet kikövetkeztetni szinte csak.
Nesztee
Nesztee 2020. 10. 04. 10:59
Előzmény: #235839  totoro
#235841
Ez szép eredmény lehet, ha a 19 nap nyereségét nem viszi el az a 2 nap veszteség.

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek