Topiknyitó: Portfolio 2016. 09. 04. 22:09

Csapás Merkelre: legyőzte a menekültellenes kispárt a saját hazájában  

Ugrás a cikkhez
Németországban a szociáldemokrata párt (SPD) végzett az első helyen, az Angela Merkel kancellár vezette Kereszténydemokrata Unió (CDU) pedig a berlini vezetés menekültpolitikáját élesen bíráló Alternatíva Németországnak (AfD) nevű párt mögé szorult...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=236833
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 09. 06. 17:26
Előzmény: #109  evatavi
#116
Nem tudom, de ha rajtam múlna, nem sokáig maradnának szabadlábon / nemzőképesek / életben az ilyen "apák" és egyéb "férfitagok". Durva dolognak tartom, hogy több száz esetben a hatóságok segítségét kell, hogy kérjék a lányok az idióta apa / családtag miatt. Tehát jobban megbízik már a személytelen hatóságban, mint a saját családtagjában. Az emberek bonyolultak és irracionálisak, akiket pedig megfertőz a "hagyomány" mémje, az meg végképp az. Elborult baromnak tartom azt, aki a saját rokonával szemben előnyben részesít egy több, mint ezer éves dogmát. (Vannak olyan esetek, amikor kényszerházasságra viszik a lányt mondjuk Pakisztánba, erre ő elrejt a vaginájában egy fémkanalat, hogy amikor kimutatja a fémdetektor, és elkülönítik a családtól, segítséget kérjen. Elba...ott egy dolog, hogy ilyen védekezésre kényszerülnek.)

Valószínűleg az hozna előrelépést az ügyben, ha végre a vallásokat nem szent tehénként kezelné a társadalom. Kőkemény törvények kellenek, korrekt felvilágosítás, és kőkemény fellépés. Az ember a legfőbb érték, nem a telibeb...ott vallási dogmák. Ha létezne valamiféle istenség (végül is vehetjük úgy, hogy maga az Univerzum az), biztosan nem akarná, hogy kretének miatt szenvedjenek jóravaló emberek. Az amúgy az egészben a nagyon-de-nagyon durva, hogy Afrikában ettől sokkal extrémebb dolgok is mindennaposak. Tömeges erőszak; genitáliák csonkítása azért, hogy ne élvezzék a nők a szexet; leány- és fiúgyermekek tömeges lemészárlása, stb.
Volna bőven vadbarom a világban, amiket likvidálni kellene - mind a fejlett világban, mind pedig a fejlődőkben. Aztán neki lehet kezdeni ezzel párhuzamosan egy normális oktatási rendszer felépítésének, aminek következtében felnőne végre egy olyan generáció, amelyik ezt a barbarizmust mélyen elítéli, tesz ellene, stb. Egy idő után akár természetes úton is kihalnának a vadbarmok. (De azért jobb gyorsítani a folyamaton :) már csak amiatt is, mert az erőszak erőszakot szül. Hutuk, tuszik, szunníták, siíták, protestánsok, katolikusok, stb. Ezek mindig találnak valami ürügyet a másik csoport ba..tatására. Kíváncsi vagyok, mikor jön el az az idő, amikor undorodva fog a lakosság 100%-a tekinteni a mai kor emberére. Persze vannak a mi korunknak szépségei is, de azért mégiscsak "civilizálódhatna" az emberiség gyorsabban is. Lehet, én vagyok a türelmetlen :) de azért szívesen venném, ha pár évtizeden belül valami tech. + társ. szingularitás bekövetkezne...)
Phylaxa 2016. 09. 06. 14:52
Előzmény: #114  Dehogynincs
#115
Nálunk még nem. De majd vigyázni kell, hogy mennyien érkeznek majd az EU-ból, mert itt könyebben megélnek az ott kapott pénzből. :)

Viszont sok nyugdíjas holland, német és osztrák fog érkezni értelemszerűen.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 09. 06. 14:36
Előzmény: #113  Phylaxa
#114
Ez már nem csak betelepítés kérdése. Könnyen lehet, hogy muszlimok túlszülik a cigányainkat.
Phylaxa 2016. 09. 06. 14:29
Előzmény: #112  Dehogynincs
#113
Amíg odafigyelnek az újak betelepítésére, addig nincs baj azzal, hogy a nálunk levőket is megilletik ugyanazok a jogok mint az őslakosokat. Én legalább is hiszek a demokráciánkban. Persze tudom, hogy védeni is kell.

Az EU pont azzal szúrja el, hogy már fingja sincs mennyien vannak és továbbra is ellenőrizetlenül enged mindenkit. Én még mindig azt hiszem, hogy csak rosszat álmodom, de felszoktam ébredni, ha már ennyire nagy hülyeség. Most meg látom, hogy felébredtem és Merkel közben lenyilatkozta, hogy "tartjuk az irányt". :)
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 09. 06. 14:16
Előzmény: #110  Phylaxa
#112
Ennek a folyamatnak ágyazott meg pártunk és kormányunk a 2011. évi CCVI. törvénnyel.
Ha a hatalom migránssimogató kezét figyelem, akkor föl sem tűnik a migránsellenes szája.
Phylaxa 2016. 09. 06. 14:09
Előzmény: #104  upgrayeddAKS
#111
Az idő a szélsőjobbnak dolgozik, de ahogy látom nem csak maga az idő, hanem az EU vezetés is. Egyébként korrekt amit írtál.
Phylaxa 2016. 09. 06. 14:07
Előzmény: #103  upgrayeddAKS
#110
A 20 év nyilván találgatás és nagyban függ a folytatástól, milyen méretekben engedik őket be.

De leírom azt, amivel nem tudsz vitatkozni:

A szavazásokon nem rád fognak szavazni, hanem a beengedőkre egészen addig, amíg többségbe nem kerülnek. Aztán már a sajátjaikra. Több pártjuk is lesz, melyek veszekedni fognak. De amikor a más vallásúakról lesz törvényhozás, akkor mind egyet fog érteni. Ez a demokráciájuk. A saját fegyvereddel buktatnak meg. :)

A dugó kinn van, senki sem old meg semmi problémát, de ha hallottál valamit, akkor örömmel fogadom. Jönnek és kész. Minden a legnagyobb rendben. "Menekült" kódnév alatt fut a projekt. Szolidaritás és humanizmus. De gyönyörű kifejezések. :)
evatavi 2016. 09. 06. 14:05
Előzmény: #104  upgrayeddAKS
#109
hogyan kellene az eu vezérkarának rábírni az az arab férfiakat,hogy ne tulajdonokként kezeljék a családjuk hölgy tagjait?

hogyan tudná az eu megvédeni azokat az arab lányokat aki európai életet szeretnének élni?
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 09. 06. 14:04
Előzmény: #105  kukker
#108
1. Mondd! (két d)
2. Szerencsétlen? Marharépa?

(#94)-ben te emlegetted az egüttérzést és az empátiát. Erre kérdeztem rá és erre kezdtél marharépázni.

A népszavazási kérdés az eu-ról és a magyar országgyűlésről szól.
Nem vagyok abban biztos, hogy a magyar országgyűlés kevésbé lenne kártékony.
Bár ha megnézem a stílusodat és az értelmi képességeidet, akkor úgy extrapolálok, hogy te hatalom (nem a mindenkori, hanem mostani hatalom) feltétlen híve vagy. Nem túl vonzó lehetőség közéd tartozni. Elrettentő példának viszont még mindig jó vagy.
goapsy1
goapsy1 2016. 09. 06. 14:03
#107
Nem különösebben szoktam örülni (szél)jobbos, populista pártok sikereinek, de ez most kivételes eset.

Merkelnek elmentek otthonról, és remélhetőleg mielőbb kirúgják a választói, mielőtt helyrehozhatatlan károkat okoz.

Milliószámra importálta Európába a középkorban élő arab kecskepásztorokat, akikkel az embercsempészek elhitették, hogy őt itt milliós fizetés, luxuspalota, és szőke nagymellű német topmodellek egész hada várja.

Aztán mikor rájönnek, hogy ez mennyire nincs így, és mennyire kicsi a kereslet Eu-ban az írástudatlan kecskepásztorokra, jó eséllyel még azok is radikalizálódnak majd, akik eddig nem tették. Ha ők esetleg még nem, akkor majd az első-másodgenerációs leszármazottaik, akiket ki se lehet rakni, mert már itt születtek.
És akkor a középkori szintű törvénykezésük, nőkhöz való hozzáállásuk, stb még szóba sem került.

A világ többi részének volt annyi esze, hogy nem kért ebből a szép jövőből, ideje lenne követni őket, Merkel asszonynak pedig hosszabb pihenőre menni.
Phylaxa 2016. 09. 06. 14:00
Előzmény: #102  Bekre_Pal
#106
Egy kicsit megelőzte az "arab szám" a muszlim sötétséget. Ezt azért elismered gondolom.

Egyébként nem rájuk mondtam, hogy buták, ők okosak, jönnek és jönnek és jönni fognak ameddig csak engeded. :)

Integrálni? Őket tömegekben soha nem fogod integrálni. Ezért is mondom, hogy buta a az EU vezetés. Na nem is hivatkoznak ilyesmire, az biztos. Még soha nem történt meg sehol 600 óta. Ellenben az, hogy majd ők integrálnak téged, na az már inkább.Csak rá kell nézni a térképre és megkeresni a nem integrált vallásokat, vagy vasslátalanokat a területeiken. Hacsak le nem lépsz. Hálistennek azért még senki más nem követte el ezt a hibát amit az EU, tehát lesz hova menekülni azoknak, akik nem akarnak majd integrálódni. :)
kukker 2016. 09. 06. 13:53
Előzmény: #97  Dehogynincs
#105
"A migránsok nem fosztottak ki hárommillió magyar pénztártagot. A hatalom tette. "

Mond már meg te szerencsétlen, hogy lehet iderángatni egy totális más dolgot?

Mi köze van egy csoportos erőszakot nő szenvedéséről szóló témához a nyugdíjpénztári tagoknak, te marharépa, te....

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 09. 06. 13:48
Előzmény: #102  Bekre_Pal
#104
Az EU vezetésére írta, hogy buták, de persze az sem igaz. Komolyabban kellene venniük a SWOT-ot, de talán azt hiszik, hogy meg tudják majd gátolni, hogy eszkalálódjon a probléma. Holott már elkezdődött. Az idő a populistáknak dolgozik, és ez komoly veszély.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 09. 06. 13:44
Előzmény: #101  Phylaxa
#103
Nofene... jóstehetség vagy? Tudod, mi lesz 20 év múlva? :)
DE legalább elismerted, hogy több évtized van sacc/kb. a probléma megoldására (persze minél hamarabb elkezdjük kidolgozni, annál jobb lesz a megoldás ceteris paribus).
Sztem amúgy most a legnagyobb probléma a félelem maga... (hiszti, hírek, etc.)
Keep calm and solve the problems :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 09. 06. 13:42
Előzmény: #100  Phylaxa
#102
hát azért azt ne mondd, hogy buták

ott jobbra a billentyűzeteden azok arab számok, és akkor nem is folytatnám

amúgy más az ottani rendszer meg más ha integrálsz valakit
Phylaxa 2016. 09. 06. 13:40
Előzmény: #99  upgrayeddAKS
#101
És melyik lesz 20 év múlva? :)

Bár az is igaz, hogy a hatalomátvétellel a történelem is megváltozik, tehát nem is lesz semmi valós múlt, amit összehasonlíthatnál. Probléma megoldva. :)
Phylaxa 2016. 09. 06. 13:38
Előzmény: #96  Bekre_Pal
#100
A probléma az, hogy nem marad Dubajban a "női metrókocsi és egyéb faszságok".

Annak örülnék én is, ha ott világosulnának fel még pár száz év alatt ahol vannak, de sajnos már jönnek. Az EU vezetés pedig engedi őket, sőőőt, még mindig ott tartanak, hogy "megcsináljuk".

Remélem, hogy már nem sok idejük van, hogy megcsinálják. Szörnyű buta emberek. Mindenesetre az eredmény, ami lesz, az az övéké lesz az biztos.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 09. 06. 13:28
Előzmény: #94  kukker
#99
Gondolatkísérlet következik... melyik volt Európára nagyobb csapás: a 2. vh. vagy a migránsválság?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 09. 06. 13:20
Előzmény: #94  kukker
#98
Ha úgy írom, hogy "MÉG nincs nagy baj" = még nincs minden veszve, úgy megérted? :)
Persze, hogy az áldozatokat már nem hozza vissza semmi, nem törli el semmi a szenvedéseiket, stb. Én Európáról írtam, és nem néhány individuumról, akik halála ill. áldozattá válása természetesen egyéni tragédia. EU szinten nincs nagy baj.

Hol írtam olyat, hogy nem számítanak az áldozatok? Megint fantomok ellen küzdesz...
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 09. 06. 13:17
Előzmény: #94  kukker
#97
A migránsok nem fosztottak ki hárommillió magyar pénztártagot. A hatalom tette.
Mennyire éreztél együtt a pénztártagokkal?
Mennyire éreztél együtt a hatalommal?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 09. 06. 13:15
Előzmény: #90  upgrayeddAKS
#96
igen, és off, de ez elfogadhatatlan. tény, hogy van egy evolúciós lemaradásuk, lásd a középkori magyar nyelvben a némber/ember, asszonyállat, az asszonynak az ura stb. kifejezéseket, hogy csak a nem kihaltakra gondoljunk. még pár száz év aztán felvilágosulnak ők is. addig meg marad dubajban a női metrókocsi meg egyéb faszságok.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 09. 06. 13:12
Előzmény: #94  kukker
#95
mondjuk neked mindenki beteg, aki másképp közelíti a dolgokat, mint ahogy téged betanítottak a propagandán keresztül. ezen elgondolkodhatnál, ha amúgy az szokásod lenne
kukker 2016. 09. 06. 13:05
Előzmény: #92  upgrayeddAKS
#94
"A valódi problémát amúgy drasztikusan túldimenzionálod. Nem kell kétségbe esni, MÉG nincs nagy baj"

Engem ezzel a "MÉG nincs nagy baj"-al az a bajom, hogy nem a te popsidban turkáltak szilveszter estéjén, mondjuk. Vagy nyomtak le ott a földre és mentek rajtad keresztül páran.

Van baj. Persze nálad addig nincs, amíg te jó messze vagy a kakitól, abszolúte semmi empátia, zéró együttérzés, csak a hideg, számító duma.

"MÉG nincs nagy baj"

De van.
Neked nem számítanak az áldozatok.
Beteg vagy te is.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 09. 06. 12:37
Előzmény: #89  upgrayeddAKS
#93
(#82)-ben fölsoroltam mást is a netadón kívül.
Azt én sem értem, hogy a hatalom miért hergeli piszlicsáré tételekkel a népet.
A vizitdíj mára kinőhette volna magát komoly tétellé. A vizitdíj még az arab tavasz elé esett. Hálistennek az akkori töketlen kormánynak nem kellett szembenéznie a migránsválsággal, bár a "23 millió románozás" után ők is az idegengyűlöletre játszottak volna rá előbb-utóbb.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 09. 06. 12:27
Előzmény: #72  kukker
#92
"újfent - a "mindenki más náci" teóriát tud becsomagolni és megint nem a valós, tényszer és jelenkori problémáról nem beszélni, az csak a te libbant szokásos szegénységi bizonyítványod.
Beteg vagy.

Te nem tévedsz.
Mindenki más szembe jön.
Orbán és mindenki náci.
Ez a lemez becsomagolva folyton. "

Ez amúgy megint egy olyan kirohanás, aminek semmi értelme. Pali nem beteg, sőt pont ellenkezőleg: gondolkodik. De fenti kijelentésem bizonyítása nélkül is megállja a helyét az, hogy a személyeskedés totál felesleges volt. Olyan fantomok ellen harcolsz folyamatosan, amiket magad találsz ki (libbant, nácizó, stb.)
Nem mondom, hogy mindenképp szakemberhez kellene fordulnod, de ha súlyos ez, akkor talán nem ártana...
Hallucionálsz mindenféléket, és ha ez LSD nélkül is megy, akkor valami nincs rendben. A valódi problémát amúgy drasztikusan túldimenzionálod. Nem kell kétségbe esni, MÉG nincs nagy baj. Probléma, na az van, azt kell megoldani, amiben a pánikolás, vagdalkozás, stb. nem segít, hanem gátol. Olvasd el, hogyan halt meg több száz ember egy tűzben pl. itt:
link

Zanzásítva a fenti esetet: az ajtók BEFELÉ nyíltak, a pánikoló tömeg meg TOLTA az ajtókat.
ibolya5 2016. 09. 06. 12:20
Előzmény: #88  upgrayeddAKS
#91
Érdeklődőknek ajánlom figyelmébe a Hihetetlen Magazint a Youtube-on
Új világrend-Európa halála- A végitélet napja I-II. című dokumentumokkal tarkított beszélgetéseket. Merkel-Soros-Obama- egy pár arab vezér stb.szerepe a világban.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 09. 06. 12:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#90
Ennél azért jóval összetettebb a probléma, de tény, hogy a muszlimok között igen nagy azok aránya, akik inkompatibilisek az európai értékrenddel. Még a teljesen normális(nak tűnő) muszlim kereskedők közt is természetes, hogy a nők másodrendűek/alsóbbrendűek. Ez óriási hiba, és a modern világ egyik fontos alaptézisét ignorálja.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 09. 06. 12:12
Előzmény: #87  Dehogynincs
#89
Sztem pont a netadó (meg anno a vizitdíj) rossz példa. Ezek olyan kis piszlicsáré tételek, hogy pont nem ez a baj az adott rezsimekkel, amik ellen kvázi fellázadtak sokan. Szinte minden mást elszabnak, ill. elszabtak, de azokat nem sérelmezték elegen...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 09. 06. 12:07
Előzmény: #70  kukker
#88
Megpróbálom elmagyarázni az egészet a maga komplexitásában, mert látni vélem, hogy elég értelmes vagy hozzá amúgy, hogy megértsd, ha el is gondolkodsz végre. (Lehet, hogy tévedek benne, de egy próbát megér...)
Onnan kezdeném, hogy a fejlett nyugat egyik fontos gazdasági rugója a(z) (relatíve) olcsó munkaerő (kevés kivételtől eltekintve). Talán csak Japán képez komolyabb kivételt ez alól, recesszióban is vannak már jó ideje. De az USÁ-tól kezdve az EU fő alkotóelemein át (UK, DE, F, etc.) az Arab-félszigetig kb. mindenhol szükség van egy halom vendégmunkásra, stb.
Ezt az alapigazságot Merkelék nagyon "túltolták", és nagyon elszámolták magukat - DE az is igaz, hogy nem csak valláskárosultak jöttek be, azonban ettől még kezdetektől fogva komolyan szűrni kellett volna. Ez amúgy még mindig kivitelezhető, még nincs veszve minden. Talán 1x rájössz, hogy ez több évtizedes folyamat, kb. ennyi idő van meggátolni az "eliszlámosodást". Persze jobb minél hamarabb elkezdeni, mert az iszlámban sajnos kódolva van a radikalizmus. Hiába van 2 milliárd békés muszlim, ha a "hangos kisebbség" elképesztő károkat képes okozni. No meg persze akar a franc saríát, stb. Ők meg igen... (ebbe jobban most nem mennék bele)
Szóval a folyamatok nem biztatóak, de van egy optimum erre is: valahol 0 és a jelenlegi között kell migránsokat és menekülteket beengedni. Sokan csak a 0 verzióval érik be, pedig ez biztosan kivitelezhetetlen. A "szűrős módszer" pedig valószínűleg nagyon rossz PR lenne, ezért is nem léphették meg, holott nincs más normális megoldás. A törökországi és líbiai menekülttáborok embertelen körülményeit amúgy részben pont úgy kell enyhíteni, hogy direktbe ott "szűrnek". Talán volt egy olyan "darwinista" elképzelés ezzel kapcsolatban, hogy akik túljutnak ezeken a táborokon, azok elég életrevalóak, ami részben igaz, de ez nem korrelál eléggé azokkal a kvalitásokkal, amik az EU számára valóban kívánatosak. A lényeg, hogy:
1. még nincs qrva nagy gebasz, de lesz, ha nem kezeljük a problémát
2. önmagában az iszlámtól nem kell félni annak ellenére sem, hogy nem egy modern vallás (a kereszténység sem az, de legalább van pár évszázad "evolúciós előnye", azaz nagyjából túljutott azokon a fázisokon, amiken az iszlám még nem... megj.: azért az észak-ír konfliktus is mutatja, hogy ott sincs minden rendben még, és a siíta-szunníta szembenállás mintájára még mindig erős a protkó-kat. konfliktus...)
3. minél hamarabb köttetik egészséges kompromisszum, annál hamarabb neki lehet látni a probléma valódi megoldásának
4. (egyben 3. pont folyománya) a hiszti nem vezet sehová. Tudatosítani kellene a zemberekben, hogy MÉG nem ég a ház, még van idő megfontoltan cselekedni. Ha sokáig megy a hiszti, azzal fogy az idő, fogy az emberek türelme, stb. Szóval eszkalálódik a probléma, ha a zemberek nem gondolkodnak...
A bűnbak-keresés meg dettó ilyen. Nem szabad felülni az opportunistáknak, akik lecsapnak a helyzetre, és hülyítik a népet. (Tudom, hogy sok a hülye, de legalább azok, akiknek maradt még esze, azok használják...)
Amúgy az AfD-ről nincs véleményem, ez a hsz. nem róluk szólt. Nincs időm/kedvem megnézni, mit hirdetnek. Számomra maradnak ők "fekete doboz" :)
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 09. 06. 11:13
Előzmény: #86  Bekre_Pal
#87
Erre használtam a hatalomtechnika szót.
A nép azért annyira nem hülye. A netadót már nem nyelte le.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 09. 06. 11:10
Előzmény: #85  Dehogynincs
#86
hát az állami közlönyök az ország minden sarkában és putriszegletében az ő eszméit dicsőítik, meg az átlagszavazó kurvahülye, úgyhogy nincs sok illúzióm, a nép bele fogja szúrni a kötőtűjét ebbe a képzeletbeli ellenségekből, zsigeri félelmekből és butításból gyúrt vudu bábuba. amivel persze ad a szarnak egy költséges és felesleges pofont.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 09. 06. 11:05
Előzmény: #84  Bekre_Pal
#85
Hatalomtechnikailag jól kezeli. Külső ellenséget mutat fel. Ha Orbán doktor nem sértett volna meg sok-sok réteget, akkor akár egységesen föl is sorakozhatnának mögé a tömegek.
Egy hónap múlva már többet is mondhatunk erről, mert akkor már ismerjük a részvételi arányt és az igenek számát.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 09. 06. 10:59
Előzmény: #82  Dehogynincs
#84
jól kezeli??
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 09. 06. 10:58
Előzmény: #80  Phylaxa
#83
mondjuk feltételezem, hogy a vidám bekötött szemű fal felé rohanás látszata mögött azért néha törik a fejüket, hogy akkor most mi a teendő, nem hiszem, hogy ne vették volna észre, hogy van baj
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 09. 06. 10:57
#82
Merkel gazdasági eredményeit eltakarta a menekültválság hibás kezelése. Nálunk meg Orbán doktor viszonylag jól kezeli a menekültkérdést és ezzel takarja el az oktatás, az egészségügy válságát, a politikai hibákat, a korrupciót és minden egyebet.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 09. 06. 10:56
Előzmény: #76  pitcairn2
#81
mert mind a kettő populizmus, így van
Phylaxa 2016. 09. 06. 10:52
Előzmény: #71  Bekre_Pal
#80
Az a probléma, hogy továbbra sem probléma a szélsőjobb felé tolódás. Vajon mennyi kell nekik, hogy felfogják mit művelnek? Amikor nem tudnak kancellárt állítani? Amikor már veszekedős többséget tudnak csak elérni? Vagy amikor egyáltalán nem tudnak már irányítani?

Az, hogy ki a primitív, nos ki az aki áttolja a hatalmat? Vajon tényleg primitív az a 20%, aki már hivatalosan szavaz is? Biztos jó az irány? Mert Merkel szerint még mindig tuti. Legalább is ez a legfrissebb nyilatkozata. :)
Phylaxa 2016. 09. 06. 10:45
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#79
Mi bajod a valósággal? :)
pitcairn2 2016. 09. 06. 10:14
Előzmény: #72  kukker
#78
áldozatul estél a globalisták fondorlatos cselvetésének:)

pitcairn2 2016. 09. 06. 10:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#77
ja, éljen az egybesült Európa:) (a migráncs-hiszti igazi európai identitás építő buli:) )

pitcairn2 2016. 09. 06. 10:09
Előzmény: #71  Bekre_Pal
#76
a jobboldali (nacionalista) populizmusnál a baloldali (internacionalista) populizmus fikarcnyival sem jobb:)
Törölt felhasználó 2016. 09. 06. 09:55
Törölt hozzászólás
#75
_pampa 2016. 09. 06. 09:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#74
Veronika Bellmann, a CDU képviselője szkeptikus a tekintetben, hogy az Angela Merkel vezette CDU/CSU pártszövetség vissza tudja nyerni az emberek bizalmát.

A németországi Mecklenburg-Elő-Pomeránia tartományban tartott választáson az SPD végzett az első helyen, a második legtöbb szavazatot a német menekültpolitikát élesen bíráló AfD kapta, a CDU pedig csak a harmadik helyet tudta megszerezni.

Amikor Merkel azt mondja, hogy a szövetségnek vissza kell nyernie a bizalmat és utána hozzáteszi, hogy neki is, olyankor mindig nagyon kíváncsi vagyok, hogyan fog ez történni"
– mondta Bellmann, aki szerint a Willkommenskultur az elmúlt években megbukott, amit most a kormány a menekülttörvények szigorításával próbál kompenzálni.

Minél többször elismételjük, hogy "Wir schaffen das", annál inkább elveszti a jelentőségét, mintha egy fordulattal visszaszerezhetnénk a csalódott szavazókat..."
– folytatta a képviselő.

Bellmann szerint a választók rájöttek, hogy csak a "Wir schaffen das" ismételgetésével nem megy az ország semmire, hanem tettekre is szükség van.

A németországi Mecklenburg-Elő-Pomeránia tartományban tartott választás után Horst Seehofer bajor kormányfő is azt nyilatkozta, hogy a CDU-CSU koalíció veszélyes helyzetbe került. Seehofer szerint az emberek nem akarják Merkel menekültpolitikáját, de a német kormány nem hajlandó változtatni rajta, és ez vezetett a választáson elért katasztrófális eredményhez."

(Junge Freiheit)
Törölt felhasználó 2016. 09. 06. 08:44
Törölt hozzászólás
#73
kukker 2016. 09. 06. 08:42
Előzmény: #71  Bekre_Pal
#72
"nos történelmileg visszanézve korántsem jelenthető ki, hogy az emberek lelki nyomora és az arra adott populista politikai válaszokban faék egyszerűséggel megjelölt bűnbakok és javasolt megoldási tervek egybeesnek"

Nos, hogy te ezt az elméletedet, ezt a magyarázatodat szeretnéd ráhúzni a mai helyzetre, az attól még nem lesz helytálló.

Itt most egy dologról van szó, "csak itt és most":
Barbár népeket telepítenek be az otthonunkba, deviáns tömegeket, ezzel szétverve a mindennapok és a jövő békéjét.
Ennyike.

Az, hogy te milyen áltudományos maszlagot nyomatsz, amivel - újfent - a "mindenki más náci" teóriát tud becsomagolni és megint nem a valós, tényszer és jelenkori problémáról nem beszélni, az csak a te libbant szokásos szegénységi bizonyítványod.
Beteg vagy.


Te nem tévedsz.
Mindenki más szembe jön.
Orbán és mindenki náci.
Ez a lemez becsomagolva folyton.

Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 09. 06. 08:26
Előzmény: #70  kukker
#71
nos történelmileg visszanézve korántsem jelenthető ki, hogy az emberek lelki nyomora és az arra adott populista politikai válaszokban faék egyszerűséggel megjelölt bűnbakok és javasolt megoldási tervek egybeesnek. az embereknek gyakran elegendő az, ha elcseszett életükre egyszerű választ, egyben felmentést kapnak, valamint némi kilátást a csodadoktori gyógyításra. persze ez korántsem mindenkire igaz, de a népesség leghülyébb részére többé-kevésbé megáll. márpedig az nem csupán 20 százalékot, hanem még többet is ki tud tenni, mert nagyon sokan vannak.
kukker 2016. 09. 06. 07:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#70
SPD -5 %,
AfD +20,8,!!!!
CDU -4 %,
Baloldal -5,2%,
Zöldek -3,9 %,
FDP +0,2 %,
NDP -3 %,
Egyéb +0,1 %.

Az a lényeg, hogy mi "szopjuk be tövig" a zorbáni mantrát, nincs itt semmi baj.
És jobban tennénk, ha néznék a naaagy "demokratikus, korrekt" nyugati sajtót, hiszen ott nincsenek ilyen problémák említve. Minden szép és jó, és csak véletlen, hogy a semmiből kapott 20%-ot a migránsellenes párt, még véletlen sem éltek/élnek meg nap mint nap valami nagy sz@rt ott az emberek és a valóság pedig nem az "orbáni agymosás", hanem az igazi liberális bekrepálos lázálom a világról, hogy nincs itt semmi baj, csak mindenki náci és amúgy is zorbán.

Tehát akkor még egyszer:
AFD 0-ről 20% egy év alatt.

Gondolkodni emberkék, nem orbánozni, gondolkodni, hogy nem lehet, hogy tényleg valami qrva nagy gebasz lehet arrafele és ezzel a migránsszopással, amit itt mi csinálunk???
Törölt felhasználó 2016. 09. 05. 14:45
Törölt hozzászólás
#69
_pampa 2016. 09. 05. 14:41
Előzmény: #67  _pampa
#68
A Keresztényszociális Unió (CSU) és a vasárnapi választáson a CDU-t maga mögé utasító Alternatíva Németországnak (AfD) nevű párt vezetői Angela Merkelt és menekültpolitikáját teszik felelőssé a mecklenburg-elő-pomerániai tartományi választási kudarcáért.

Alexander Gauland, az AfD alelnöke a Deutschlandfunk országos közszolgálati rádiónak arra a kérdésre, mit tanulhatnak a vetélytársak a Meckelnburg-Elő-Pomerániában első nekifutásra a CDU-t megelőző, a szavazatok 20,8 százalékával a második helyre befutó AfD-től, elmondta

a többi párt megtanulhatná, hogy nem lehet olyan politikát csinálni, amelyet az emberek nagy része ellenez.
Például Angela Merkel menekültpolitikáját sok ember

mélyen elutasítja, de mindig azt halljuk, hogy nincs alternatívája, ezért tovább kell folytatni, ez pedig természetesen oda vezetett, hogy mi (a kancellár menekültpolitikáját élesen bíráló AfD) aratunk nagy sikereket
– tette hozzá.

Alexander Gauland azt mondta, hogy egyáltalán nem érez részvétet, mert a CDU annyira átalakult, hogy “már csak egy üres váz, amelyen Angela Merkel trónol”, és a Merkel-féle menekültpolitikán kívül semmi mást nem csinál, “ezért nagyon örülök, hogy Mecklenburg-Elő-Pomerániában elhúztunk mellette”.

A CSU egyik tekintélyes vezetője, Markus Söder bajor pénzügyminiszter a Bild hétfői számában úgy nyilatkozott, hogy a mecklenburg-elő-pomerániai választási eredménynek “fel kell ébresztenie” a CDU/CSU pártszövetséget.

Nem lehet tovább folytatni azt a politikát, amely nem vesz tudomást az emberek hangulatáról, ezért irányváltás kell Berlinben
– mondta.

A CSU főtitkára, Andreas Scheuer a Der Tagesspiegel című lapnak drámainak nevezte a mecklenburg-elő-pomerániai eredményt, szerinte végre meg kell hozni a szükséges döntéseket, vagyis

be kell vezetni a évente befogadható menekültek számát 200 ezer főben korlátozó felső határt, fel kell gyorsítani az elutasított menedékkérők kitoloncolását, ki kell terjeszteni a biztonságos származási országok körét az észak-afrikai Maghreb-térség államaira és javítani kell a Németországban maradók integrációját.

A mecklenburg-elő-pomerániai törvényhozási (Landtag-) választáson a szociáldemokrata párt (SPD) végzett az első helyen a szavazatok 30,6 százalékával. A tartományban első alkalommal induló AfD 20,8 százalékos eredménnyel jutott be a schwerini Landtagba. A CDU a harmadik helyen végzett, 19 százalékos eredménnyel. A Baloldal a szavazatok 13,2 százalékát szerezte meg.

A Zöldek nem érték el az 5 százalékos bejutási küszöböt, 4,8 százalékos eredménnyel kiestek a Landtagból. Kiesett az NPD is, a neonáciként számon tartott párt a szavazatok 3 százalékát szerezte meg.

A részvételi arány 61,6 százalékos volt, jelentősen emelkedett a legutóbbi, 2011-ben tartott Landtag-választáson regisztrált 51 százalékhoz képest."

(mti)
_pampa 2016. 09. 05. 14:21
Előzmény: #64  Phylaxa
#67
A pártelnök-kancellár hangsúlyozta, hogy nagyon elégedetlen a CDU eredményével, amelyben "természetesen van szerepe a menekültpolitikának". Most a választók bizalmának visszaszerzéséről kell gondolkodnia "mindenkinek, elsősorban nekem" - mondta Angela Merkel.

Egyben jelezte: továbbra is helyesnek tartja az illegális migráció leállítására és a Németországba érkező menedékkérők számának csökkentésére irányuló politikát. Ezt a munkát folytatni kell - hangoztatta."

"az illegális migráció leállítására és a Németországba érkező menedékkérők számának csökkentésére irányuló politikát"

????????????????

miről beszél?

kb. ez olyan mint az albán légierő:

"szakadjon rátok az ég"

az már csak megoldja az illegális migrációt, ha erdogánnal jó sokszor tárgyalnak.....

az olaszokhoz pedig napi rendszerességgel taxizza a FRONTEX az embereket......
Törölt felhasználó 2016. 09. 05. 14:02
Előzmény: #60  Phylaxa
#66
"A valóságot mondom. Veled szemben." Na ez a baj veletek.
_pampa 2016. 09. 05. 13:55
Előzmény: #64  Phylaxa
#65
ezt nem értik!

jönnek a szír pénzváltókkal meg kebabossal.....már régen itt vannak és semmi gond velük.....

egy hangya sem okoz pánikot a lakásban...ahogyan egy szunyi miatt sem indítunk "gáztámadást"....

amikor tömegével jelennek meg....akkor már baj van!

ezt nem értik!
Phylaxa 2016. 09. 05. 13:41
Előzmény: #44  _pampa
#64
Nem tud mit csinálni. Kiszaporodják a törvényeket az említett helyeken és a sajátjuk kerül érvényre.
pitcairn2 2016. 09. 05. 13:41
Előzmény: #62  pitcairn2
#63
minél TÖBB lezárt NO-GO LAKÓPARKOT!!!:) és magántelepülést!!!
pitcairn2 2016. 09. 05. 13:41
Előzmény: #59  Phylaxa
#62
minél lezárt NO-GO LAKÓPARKOT!!!:)

pitcairn2 2016. 09. 05. 13:40
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#61
ihol lenne egy összesítés

Párizs a 13.

Brüsszel a 14.

Budapest pedig az 59.:)

Europe: Crime Index 2014 Mid Year
link

Phylaxa 2016. 09. 05. 13:40
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#60
Nem, nem. A valóságot mondom. Veled szemben. De neked még idő kell, hogy belásd. Mondom, megértelek. Valóban nehéz. Hallgass Dehogynincs-re ebben. Ő érti.
Phylaxa 2016. 09. 05. 13:37
Előzmény: #40  Dehogynincs
#59
A törvények szempontjából pontosan ugyanaz a helyzet. Így van. Ezt kell belátni. De még Svédországban is így van.

Tudom, hogy nehéz belátni, de ezek a helyek szaporodnak. Mások a törvények egész egyszerűen.
pitcairn2 2016. 09. 05. 13:37
Előzmény: #57  _pampa
#58
Most Dangerous Cities In Europe

link

_pampa 2016. 09. 05. 13:33
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#57
Az európai nagyvárosok szinte mindegyikében jártam és sokkal nagyobb biztonságérzetem volt bármelyik nyugat európai városban mint Budapesten!"

azzal, hogy te hol, hogyan ÉRZED magadat...nem lehet mit kezdeni.

bűnügyi statisztikával már igen, de az is torzít.

talán a gyilkossági adat egy főre vetítve adná a legpontosabb képet.

valaki majd utána néz,biztosan megtalálható a világhálón.
pitcairn2 2016. 09. 05. 13:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#56
a bábjáték része volt a beáldozása:)

pitcairn2 2016. 09. 05. 13:29
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#55
Budapest egy békés, nyugalmas, langyos pocsolya:)

pitcairn2 2016. 09. 05. 13:28
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#54
ez különben úgy alapból értelmetlen "vita":)

Törölt felhasználó 2016. 09. 05. 13:27
Törölt hozzászólás
#53
Törölt felhasználó 2016. 09. 05. 13:27
Előzmény: #46  _pampa
#52
Egy terrorista támadást ne állítsunk be napi bűncselekmények közé! Budapesten sokkal több bűncselekmény történik mint Párizsban,Brüsszelben vagy bármelyik német nagy városban! (persze arányait tekintve) Az európai nagyvárosok szinte mindegyikében jártam és sokkal nagyobb biztonságérzetem volt bármelyik nyugat európai városban mint Budapesten!
pitcairn2 2016. 09. 05. 13:27
Előzmény: #16  Oszo
#51
kell ez a mesterségesen kreált "migráncs"-műbalhé a szupranacionális integráció elmélyítéséhez szükséges társadalmi konszenzus megteremtéséhez:)

pitcairn2 2016. 09. 05. 13:25
Előzmény: #44  _pampa
#50
tulajdonképpen egy LAKÓPARK is NO-GO zóna

minél több LEZÁRT lakóparkot és magántelepülést!!!

éljenek a NO_GO zónák:)

pitcairn2 2016. 09. 05. 13:23
Előzmény: #40  Dehogynincs
#49
pontosabban:

egy több tucat évtizedek óta folyamatban lévő szakpolitika eredményeképpen kialakult cigánytelepre:)

jacksonhole 2016. 09. 05. 13:22
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#48
Jó, viszont úgy tűnik, te a saját szobádon kívül sehol máshol nem jártál. :D
(Csak egy jó tanács: vedd már észre, hogy ugratnak...)
pitcairn2 2016. 09. 05. 13:22
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#47
a te propagandád mindössze a léptékében (nemzeti versus nemzetközi) különbözik vieráétól, egyébként az összes lényeges kérdésben egy platformon álltok:)

_pampa 2016. 09. 05. 13:13
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46

nagyobb biztonságban vagy Párizsban "

Bataclan koncertteremben vagy a charlie hebdo szerkesztőségében?
Törölt felhasználó 2016. 09. 05. 13:06
Előzmény: #44  _pampa
#45
Te sem Németországban sem Párizsban nem jártál! Budapesten nincs elnevezve még ilyen zóna! viszont sokkal nagyobb biztonságban vagy Párizsban vagy Németországban mint Budapest egyes részein!
_pampa 2016. 09. 05. 13:01
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#44
mit mondott Merkel?

Mi nem engedjük, hogy Németorszég területén NO-GO zónák jöjjenek létre!

Elismeri a létezésüket Európában!

neki sem hiszel?
_pampa 2016. 09. 05. 12:59
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#43
Nem igaz?

az érintett terület előljárója állítja!

_pampa 2016. 09. 05. 12:57
Előzmény: #16  Oszo
#42
és vannak a segítségre szoruló (és méltó) menekültek. "

szerinted Röszkénél ezek rázzák a kerítést,hogy engedje be őket Magyarország?
Törölt felhasználó 2016. 09. 05. 12:54
Előzmény: #39  Phylaxa
#41
Na a vita itt már értelmetlen mivel csak hallásod van erről.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 09. 05. 12:52
Előzmény: #39  Phylaxa
#40
Egy hazai cigánytelepet mennyire tekintesz "no go" zónának?
Oda sem szívesen járnak a mentősök, még rendőri kísérettel sem.
Phylaxa 2016. 09. 05. 12:46
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
Engem nem érdekel, hogy a média mit állít, az érdekel, hogy a rendőr hiába megy be, mert semmit sem tud csinálni, a mentősök pedig nem szívesen mennek, mert megsérültek már sokan. Egyébként a rendőrök leginkább a mentőket védik, ezért mennek be.

Ott más törvények vannak, ezt kell majd lassan belátnotok. De tudom, hogy az ideológiát nehéz kiverni a saját fejetekből, sok időre lesz szükségetek. :)
Törölt felhasználó 2016. 09. 05. 12:40
Előzmény: #37  Phylaxa
#38
A propaganda gépezet állítja,hogy vannak olyan helyek ahová a rendőr már nem mer bemenni! De ez nem igaz! Ezeket csak a szélsőjobb média hazudja nektek akár onnan akár innen.
Phylaxa 2016. 09. 05. 12:29
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
Mennyi rendőrrel találkoztál ott? :)
Törölt felhasználó 2016. 09. 05. 12:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#36
Én voltam ott is és tudom,hogy nem nekem hanem neked kellene odamenned! Ezt a vezéred adja be nektek ember!
Törölt felhasználó 2016. 09. 05. 12:17
Törölt hozzászólás
#35
pitcairn2 2016. 09. 05. 12:03
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#34
sekélyes ripacsparádé tévéstábok előtt:)

pitcairn2 2016. 09. 05. 12:02
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#33
persze mert az UK-ban is pacsira osztják a segílyt:)

pitcairn2 2016. 09. 05. 12:01
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
ugyanmá, kell ez a bullshit-"vita" a kleptokratikus/plutokratikus globalista birodalom mögötti társadalmi konszenzus elmélyítéséhez:)

(már vieráék is "Európában" gondolkodnak:) célba ért a propaganda és a manipuláció:) kár, hogy romba kellett ehhez dönteni a Közel Kelet jó részét:( )

)

Törölt felhasználó 2016. 09. 05. 11:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#31
Nektek Szíriában lenne a helyetek! Bizonyára hatalmas szemléletváltáson mennétek keresztül! Még egy állat is külömbül viselkedik nálatok!
Törölt felhasználó 2016. 09. 05. 11:47
Törölt hozzászólás
#30
Törölt felhasználó 2016. 09. 05. 11:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#29
Jártál te már a Calaisi kikötőben? Ennek a migráns áradatnak még híre sem volt de már ezelőtt nyolc éve is tele volt a kikötő migránsokkal és akkor is nagy probléma volt az ottani hatóságoknak és az ott átkelők számára! Volt olyan évem,hogy tíz alkalommal mentem át ott Dóverbe! Tudom,hogy miről beszélek! Úgy osztjátok az észt Orbán propagandája szerint,hogy egyetlen egy migránst sem láttatok és azt sem tudjátok,hogy miről beszéltek!
Törölt felhasználó 2016. 09. 05. 11:32
Törölt hozzászólás
#28
Törölt felhasználó 2016. 09. 05. 11:31
Törölt hozzászólás
#27
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 09. 05. 11:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#26
vitaképtelen vagy
Törölt felhasználó 2016. 09. 05. 11:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#25
A kerítéshez közellévőkre fújtak könnygázt a magyar rendőrök és ez okozta a feszültséget! Sőt még egy riportert is jól elvertek!
Törölt felhasználó 2016. 09. 05. 11:25
Törölt hozzászólás
#24
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 09. 05. 11:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#23
nem mesélek, ott van neked az egész internet

ezt a gyurcsány mixet nem is értem

amúgy erre a röszkei cuccra emlékszem, itt voltak kiakadva a szerbek hogy a magyarok átgázspréztek az országuk területén lévő tömegre meg ilyenek
Törölt felhasználó 2016. 09. 05. 11:06
Törölt hozzászólás
#22
Törölt felhasználó 2016. 09. 05. 11:03
Törölt hozzászólás
#21

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek