Csány Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatój a tegnap az RTL Klub Házon kívül című műsorában beszélt a magyar gazdaságról, befektetéseiről és terveiről. A bankvezér elmondta, hogy a jelenlegi politikai közélet nem igazán vonzó számára, de egy ún. válságmenedzseri szerepet elvállalna egy tisztán szakértői kormányban.
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=55361
A Boros az nem Bokros, hanem a Boros Peter volt min.elnok. Boros Peternel lobbizott eloszor Csanyi, utana folytatta Hornnal. Pl. az allami garanciak az MDF kormany alatt szulettek. Bokrosnal nem is lobbizhatott, mert Bokros ki akarta nyirni, ott ki-ki harc folyt, lobbizas szoba se jott.)
Nem Borossnal, hanem Hornnal lobbizta ki, hogy egyben maradjon és ne válasszák külön az elnöki és a vezérigazgatói címet. Bokros meg fel akarta bontani, és miután megoldották, hogy Csányi maradjon teljhatalmú, akkor mondott le Bokros.
végre egy értelmes hozzászólás...az otp nem egy nagyra épített bank, hanem egy örökölt helyzetből létező valami, vagy inkább semmi, mert, amiből él ahhoz ért a legkevésbé...
Az OTP-nek nem volt semmilyen ketes hitelallomanya, megis konszolidaltak tobb menetben is. 1995-ben egy 5mrd-os tokeemelest majd tovabbi 5mrd-os alarendelt kolcsontoket is kapott szamitastechnikai fejlesztesre, holott a legkevesbe szorult ra a tokere. Elotte allamilag garantaltak a lakaskolcsonallomany at. Ma is van olyan garancia, amit az OTP meg nem valtott be, hanem elobb a kesedelemi kamatokat szamolja az ugyfel fele, hadd hizzon a kinnlevoseg, majd amikor mar szep koverre hizott, akkor valtja majd be, a kesedelmi kamatokkal egyutt. (Mert ilyen gyenge, a ktgvetesre nezve rendkivul hatranyos garanciaszerzodest kotott a PM anno. ) Ugyanakkor az OTP-t azert nem erdemes a kelet-eui retailbankokhoz hasonlitani, mert sehol nem hagytak meg egy ekkora monopolhelyzetben levo retailbankot. Termes zetesen nem akarom Csanyi erdemeit kicsinyiteni, de azert akkora forral indult, amennyivel kevesen, sot senki. Nem veletlenul javasoltak angol szakertok a 90-es evek elejen, hogy az OTP-t vagjak legalabb 3 fele, mert addig nem lesz normalis retailpiac, amig egybevan. Csanyi kilobbizta elobb Boros-nal, utana Hornnal, hogy egybe maradjon. A lakossagi bankpiac szempontjabol vegzetes hiba volt.
Törölt felhasználó2005. 06. 18. 06:45
#43
a címből az derül ki, hogy válság van , azért csinálná azt..., érdekes a kormányunk szerint minden rendben van...
semmi előnyünk nincs abból, hogy a tőzsde emelkedik..., gondold végig egy külföldi hoz pénzt, vesz részvényt, de aki adja neki az is külföldi..., hol van ebből nekünk valami...???akkor lenne, ha lennének új bevezetések..., lásd mol állami tulajdon el lett adva, abból is meglehetősen olcsón szálltunk ki..., most meg nem adja, hát mire vár nem tudom..., ha sávosan ad el az állam elég nagy a lépésköz... a tőkebeáramlásról még annyit, hogy ez semmi, csak jól hangzik...évi 15 mrd euró beáramlás kellene kb., hogy elmozduljunk erről a holtpontról...
Dolgozott az Orban,az apja banyajaban (leendo) volt meos a nyari szunetben. Hamar megunta, szivattak a melosok.
Törölt felhasználó2005. 06. 18. 04:30
#40
Barátom,a fidesz alatt jött a lé?A tőzsde nem ezt mutatta.A másik Juhász Ferenc ő legalább volt katona,nem úgy mint a fidesz honvédelmi minisztere.Magyar Bálint,nem mondom,hogy tökéletes,bár Pokrni is hagyott bőven maga után kívánnivalót.Szóval a fityisz alatt mikor a forint irreálisan erősödött nem hogy jött de ment a tőke.Egyébként nem értem Gyurcsányt miért szidják,ő dolgozott mielött miniszterelnök lett.Orbánnak egyetlen munkahelye sem volt.Kellemes hétvégét.
Nem gondolom azt, hogy más pártban nincsenek hozzáértő emberek. Vagy más párt ne tudna hozzáértő minisztereket delegálni. De higgyétek el, nem tehetek arról, hogy például Juhász Ferencet nem tartom alkalmasnak. Mégis 3 éve ott van. Magyar Bálintot kifejezetten alkalmatlannak tartom ellentétben Pálinkással. Mégis 3 éve csinálja a káoszt. Kovács László és Martonyi szintén. Sőt. Mikola és Csehák hmm.. Sajnálom. Valahogy ők kerülnek oda.. . De ami sokkal nagyobb probléma. 3 és fél éve nem látom a koncepciót. A fityiszék legalább azt tudták, kik és miért hozzák a lét befelé illetve tolják kifelé. Szociéknál jó ha azzal tisztában vannak, hogy kik és miért fogják a lét kintről az ő zsebükbe tolni. Tisztelet a kevés kivételnek..
Törölt felhasználó2005. 06. 17. 22:16
#37
Kedves Elemes!Te azt gondolod hogy csak az Orbánkormányban vannak szakértők?Az első aki abban kormányban dolgozott elötte az Pelczné a fidesz új alelnöke.Az Mszp-ben is vannal hozzáértő diplomások.Azért el ne higyjük hogy mindenre csak az Orbán kabinet képes.Jó éjt.Tiszteletem.
Törölt felhasználó2005. 06. 17. 22:03
#36
na még csak az kéne , hogy ez a *** is megjelenjen a parlementbe:)
Ha a fidesz alakit kormanyt, akkor van esely arra, hogy fontosabb tarcakat nem politikusok, hanem szakemberek kapnak. Persze addig meg sok viz lefoly a dunan.
csányi azt hiszi, hogy a válságkezelésért elismerés jár? Bokros sokáig itthon sem volt, és a lakosság mai napig összerezzen a nevétõl...
Törölt felhasználó2005. 06. 17. 17:04
#33
Már a csapból is ez folyik, holott inkább mellékes, mint lényeges... ...ennyire nincsenek hírek? . ...mert az biztos, hogy nem pártok felet álló kormány alakul majd 2006-ban, bár az is biztos, hogy ott tartunk majd, hogy talán csak annak lenne esélye helyrehozni a gazdaságot... ...de bizakodjunk, hátha lesz valami a '100 lépésből'... . Üdv.
"Ez azert kicsit tulzas, nem...? " ...háááát ez nem kevésbéá túlzás...mint az amit prémiumként felvesznek.... pl: ha csak évi netto 100 M -val számolok..... ( és akkor azt hiszem kellően megbecsültem a szakértelmet és elismertem az érdemeit........) az 10 év alatt ha nem ............költött semmire :))))) és mindet félretette.... akkor is még csak: 1 Milliárd.... na de itt nem erről van szó........?????!!!! ! ennyit csak önmarketingre költöttünk nemrég........
Amit a postabank kapott, az mar nem bankkonszolidacio volt. . a bankkonszolidacio hattereben az allt, hogy a ketszintu bankrendszer ugyan kialakult, de ezek a bankok nem voltak onalloak. a 80-as evek masodik feleben egyre tobb veszteseget felhalmozo nagyvallalatokat az allam a kereskedelmi bankokon keresztul kenyszerhitelezte. a 90-es evek eleji bankkonszolidacio soran az allam altal elrendelt es joreszt behajthatatlan hitelekben levo implicit allamadossagot a bankoknal allamkotvenyekre csereltek, vagyis explicit allamadossagga konvertaltak. . sem az OTP sem a Postabank nem kenyszerhitelezett allami cegek szamara, a naluk levo rossz hitelekert csak es kizarolag maga a bank (illetve a management) volt a felelos.
elemes Én csak belecsöppentem a "vitába" egy pontosítással. cente r4 kérdezett én pontosítottam mindenféle hátsó gondolat nélkül.De ha harc hát legyen... :) Tudtommal az utólsó és egyben legvitatottabb konszolidációban éppen a Postabank részesült...
center4, . "az OTP sikerei döntő részét a rendszerváltás előtti pozíciójának köszönheti ... szvsz sokan közülünk sem csinálták volna rosszabbul" . Ez azert kicsit tulzas, nem...? A KKE orszagok egykori allami bankjai kozul messze legjobban teljesit az OTP. Persze, ugyfelkent nem mindenben ertek ezzel egyet :-) vagy inkabb :-(
vito, . a bankkonszolidacionak azert megvolt az oka es a hattere, nem veletlen, hogy az OTP es a Postabank nem reszesult ebben a ketes erteku kegyben.
Törölt felhasználó2005. 06. 17. 14:56
#23
Egyetértek. Miféle válságot kellett menedzselnie korábban az OTP-nél? Szerintem először a tejiparban mutassa meg, mit tud! Ha pedig válságokon való átmenedzselésről van szó, hát Cs. simán vehetne órákat civin fórumhozzászólótól.
...........az OTP sikerei döntő részét......a rendszerváltás előtti pozíciójának köszönheti......... másrészt korábban az áruhitel ilyen mértékben nem volt jellemző........mára elértük a tőlünk nyugatabbra lévő országok szintjét...........e bből(is!!!) az OTP rengeteget profitált.......ezt a konjunktúrát nehéz lett volna nem meglovagolni ....ezt szinte csak elrontani lehetett volna... tehát ez a tipikusan a jó időben jó helyen esete........ én a teljesítményt igen is elismerem és becsülöm....... ..de a ami az "elismerés mértékét" illetei ...???!!! szvsz sokan közülünk sem csinálták volna rosszabbul.....
Nem kötekedni szeretnék, de az OTP-n kívül minden bank csak a veszteséges állami cégeket kapta hozományként (míg az otp a lakossági ügyfeleket, melyek esetében szintén volt közvetlen állami támogatás... ...csak azt nem konszolidációnak hívják...) (A Postabank helyzete más, mert ott nem a cégek csődöltek be, hanem a menedzsment tette zsebre a pénzt...) . Így a konszolidáéció részben arról szólt, hogy az állam a vesztesées állami cégeket eladta, majd a veszteségeit, mint volt tulajdonos, visszatőkésítette, csak nem közvetlenül, hanem bankok beiktatásával... ... s ki járt jól? A volt tsz-elnökök, gyárigazgatók... ...azaz... . Üdv.
Csányi elvállalná az ország válságmenedzselését
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=55361