Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2020. 10. 14. 13:14
Előzmény: #11899  AlonsoRenault
#11900

Természetesen nem ígértek biztosra 10%-ot, az apróbetűs részben volt leírva, hogy ez eddigi teljesítmény nem garantálja a jövőbenit. De ezt nem is kellett volna odaírni, mivel tisztában voltam vele. Nem úgy, mint a coinerek, akik mindig csak arra hivatkoznak, hogy ez így volt , akkor így is lesz és linkelik a grafikont, meg a felezések előtti és utáni mozgásokat.
Az inlocknál mit nem linkeltem be jól? Csak esetleg az, hogy nem fiatot kölcsönöznek, de stabilt igen, az meg ugyanúgy inflálódik. Persze itt csak a bitcoin inflációálló. 1 BTC az mindig 1 BTC, ez tény! Kivéve ha zálogba adod az inlockba, mert akkor már a jutalékkal kevesebbet kapsz vissza.
Az tény, hogy nem foglalkoztam ezzel a céggel, azt tudom, hogy a 2019-es évben közel 16 millió forintos árbevétel mellett 3 millió körüli adózott nyereséget értek el.
AlonsoRenault 2020. 10. 14. 11:38
Előzmény: #11898  szieszta
#11899
Pont ez a lényege, hogy nem ismert, nem lehet betámadni, hitelteleníteni, a személylét támadni. Ezt minden más projekttel meg tudják tenni az ellenérdekeltek. Ígér valamit? Nem. E nélkül nő egyre nagyobbra. Ez szerinted hátrány? Az hogy hogy ki mit mond róla nem a btc problémája. Hagyjuk már ezt a ha hamarabb lépsz be dolgot. Tanult, értelmes ember sosem lép be olyanba ami 10+%-os hozamot ígér garantáltan!. Nevet rajta egyet s továbblép. Nem tudja a betétvédelmet, de nincs is rá szükség, mivel nem tudja azt senki eltüntetni onna ahová tetted. Persze erre az ipargra is épülhet és már épülnek is biztosítások annak aki ezt igényli. Szóval ez sem érv. Inlocknál is biztosítva vagy, tudod ez az a cég amit még véletlen sem jól linkeltél be. :) Madoffozhatsz itt, de egy ilyet könnyű felismerni, csak mégsem tetted. Ekkora hozamot tutira ígér valakit akkor az kamu. Nincs kivétel. Vagy tudnál mondani? Kétlem. Felismered ezeket? Biztos? 2 dollár óta mondod ezt, azóta eltelt pár év a piac nem téged igazolt vissza. Egyébként amit felsoroltál itt az hát hogy mondjam szép kis konteós történet sokféle szerplőkkel. Léteznek is, csak épp az ok okozat nincs meg neked. Nem is lesz, mert a hit vezérel téged. És ismét semmi olyat nem mondtál ami a részvény piacra ne lenne igaz.
szieszta 2020. 10. 14. 10:12
Előzmény: #11895  AlonsoRenault
#11898

Miért a bitcoinnál ki a kibocsátó? Nehezen ígérgethet az, akit nem ismerünk. Ennek ellenére jó pár csúcsszakértő jósolgat naponta.
Ha budacashbe korábban léptem be volna és még az összerogyás előtt kilépek, az akkori tőzsdei hozam többszörösét fizették volna ki. Próba volt, játszópakkal. De a befektetésben nincs ha.
Ja és a betétvédelemtől visszakaptam a 90%-át, ezt a kripto nem tudja.
Úgy nem ismertem fel egy piramist, mint ahogy madoffnál is a legnevesebb szakértők és a mindenttudó hitelminősítők sem.
Most már sokkal figyelmesebb vagyok és már felismerem az ilyeneket. A bitcoinnál is ugyanez a helyzet. És itt nem is annyira a bitcoin a hibás, mint a körülötte kiépült  garázstőzsdék és felbeszélők, akik sok sok dollárral akarják és már meg is tömték zsebeiket. A legfelső szinten ül satoshi, alatta  a coinbárók, alattuk a bálnák, aztán a bankok, befektetési cégek,a legalsó sorban meg az 1 dollárnyi bitcoinvagyont elérő planktonok.
AlonsoRenault 2020. 10. 14. 10:05
Előzmény: #11893  szieszta
#11897
Szép mese ez is. 3 hónapja kb. ennyi volt az árfolyam, ha meg 1 éve vette akkor totál nyerőben van. Szóval máskor jó lenne ha olyan mesét adnál elő, amit nem lehet cáfolni egy btc grafikonnal. :) De ha igaz is, minek vesz bárki bármit ha nem tudja a rá szánt pénzt pár éveig nélkülözni? Ilyenek mindenhol vannak. Minden részvénynél mondhatsz hasonlókat, még sem teszed. Miért is nem? A Paci lába ugye..Full optimista embereket is mindenhol találhatsz akik szerint holnap 20k lesz az OTP, ezekről mégsem írsz. Mond már egy dolgot a világon aminek árát valaki nem várja az egekbe! 2021 végéig ha nem lesz itt nagy bika piac akkor mondhatjuk, hogy igazad lehet, de most nagyon nem úgy néz ki hogy elmaradna a szokásos 4 éves ciklus. Esetleg még beesik egy kis időre ahogy a részvények is megrecsennek de alapvetően bikás a grafikon ha kicsit is értesz hozzá. Ja igen, hetes grafikont nézz, ne az egy héten belüli eseményeket ahogy szoktad (rövid távon ugye bárhogy játszadozhatnak a báróid :) ). Igaz gondolom azt azért nem nézed, mert akkor látnád, hogy aki legalább 3,5 éve hodlizik az nyerőben van mind.
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 09:57
Törölt hozzászólás
#11896
AlonsoRenault 2020. 10. 14. 09:47
Előzmény: #11891  szieszta
#11895
Értem, tehát nem ismertél fel egy sima piramist, azóta aztán mindenben azt látsz. Érdekes egyébként hogy résztvevője voltál a dolognak mégsem tudod megkülönböztetni a btctől, vagy nem akarod. Ugye amiben részt vettél volt egy csomó ígéret, btcnél senki nem ígér semmit. Pár lelkes hodlert idézel mintha azok valakik lennének a dologban és úgy teszel mintha az lenne a kibocsátó. Értem én hogy kapaszkodnod kell valamibe de ez így elég izzadságszagú.
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 08:19
Törölt hozzászólás
#11894
szieszta 2020. 10. 14. 08:19
#11893

Visszatérve a bitcoinhoz, este olvasgattam egy fórumot, ahol egy elkeseredett srác akarja bitcoinból visszaváltani a nehezen megkeresett pénzét, mert most éppen nullában ki tudna szállni. Nem pontosított, így csak gondolom, hogy egy éve ugorhatott bele, de az is lehet, csak 2-3 hónapja.
Kezdő még, nem bírja idegekkel, hogy ég el a pénze.
Erre a legoptimistább coiner, aki minden egyes elindulásnál csúcsdöntést kiabál, azonnal nekiugrik, hogy ne tedd, lesz ez még jobb is. Ilyenkor kérdem, ezt honnan tudja ennyire biztosan? Négy hónapot olvastam vissza és eddig a jóslatai nem nagyon váltak be.
Érdekes, hogy mindig van valamilyen elképzelt szint, amit ha átlép, akkor megismétlődik a 2017 december. Ez volt már 9200, 9600, 10 000, 12 000, de legtöbbször a 11.600-as. Ezt már többször is átléptük, de a rakéta elmaradt. De ő azóta is a csillagokat emlegeti.
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 08:14
Törölt hozzászólás
#11892
szieszta 2020. 10. 14. 07:59
Előzmény: #11871  AlonsoRenault
#11891

A budacashben dolgozó barátom nyugatról jött haza, ahol a magyarok szerint mindent jobban tudnak és nagyon pengék a befektetésekben. Ráadásul egy elég ismert cégnél volt befektetési tanácsadó, számtalan iskolázást és képzést abszolválva. Megunta, megnősült és hazajött.
Nem az az unatkozós típus, így munkát keresett a pénzügyi szektorban. Legtöbb helyen minimálbér fogadta és a kisablak. Így jutott el a "nagyablakhoz" budacash névvel. Mivel az angliai múltját nem ismerték el, kezdőként állt neki építeni a karrierjét, az első lépcsőfok az ügyfélkör kialakítása. Ekkor kerültem a képbe. Az általános duma után a baráti csevegésnél azért megemlítette, hogy ő belelát a számla kivonatokba és tényleg megkapták az emberek a 15-17%-os éves hozamot, 5 évre visszamenőleg tud böngészni. "ezek tudnak valamit". Igaz kevesen, de vesznek is ki belőle, nem is erőltetik, hogy ne. Általában ezután még nagyobb pénzköteggel sorakoznak. Ráadásul mutatta a saját számláját, ahol ő is oda rakta pénzét, őszintén hitt benne.
Arról ő sem tehet, hogy így végződött, de állítólag az ottani vezető több százmilliója maradt benn. Tehát nem rosszindulatból rángatott bele, sőt.
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 00:35
Előzmény: #11889  Törölt felhasználó
#11890

Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 00:34
#11889

Törölt felhasználó 2020. 10. 13. 23:14
Törölt hozzászólás
#11888
szieszta 2020. 10. 13. 20:01
Előzmény: #11873  AlonsoRenault
#11887

Tudom, leírta már többször, hogy heti hány órát foglalkozik ezzel az eszközosztállyal. Ha jól emlékszem 18 órát nézte a youtuberokat, majd még utána is olvasott, sőt, a mögötte lévő technológiát is tanulmányozta.
Ezt becsülöm benne, hogy amit csinál, azt nagy odafigyeléssel teszi.
Gondolom azóta még tovább képezte magát.
szieszta 2020. 10. 13. 19:43
Előzmény: #11885  Tazsomaru
#11886
A bitcoin ATM-ek oda vissza működnek. Csak tudd kivárni, mivel állítólag a regisztráció után több mint fél óra a tranzakció. Ezt egy koinertől olvastam. Persze nem ingyen megy, állítólag 5%, illetve ez feletti a jutalék.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 10. 13. 19:35
Előzmény: #11882  szieszta
#11885
Én azt nem értem, hogy ezek az ATM-ek csak egy irányban működnek? Mert a cikkben azt írja "hét minden napján, non-stop vásárolhatnak bitcoint." "bitcoin eladását biztosító szoftvert telepítettek." Ha valakinek épp a jó öreg zöldhasú kell az mit kezd a BTC-vel?
https://www.screencast.com/t/u8hqYEDHQFq
festina88 2020. 10. 13. 19:31
Előzmény: #11882  szieszta
#11884
Szép mese :D
szieszta 2020. 10. 13. 19:30
Előzmény: #11875  Törölt felhasználó
#11883
Nem nagy kódfejtő tehetség kell ahhoz, hogy eljussunk az indi-től  Déneskéig. IN-DI.....DI-NI. Ennyi!
http://www.nevnapok.ro/n%C3%A9vnap/D%C3%A9nes
szieszta 2020. 10. 13. 19:26
Előzmény: #11879  AlonsoRenault
#11882

Ez is hír? Na ne már! Nálunk az ATM ben van spanyol nyelv is. Soha senki nem használta.
Már egyszer írtam, de megismétlem. Egy bevásárló központban kénytelen voltam eltölteni 3 órát és volt ott BTC automata. Egyetlen klienset sem vonzott, majd megkérdeztem a szemben lévő csokiárust, hogy ő látott-e már valakit ott működni. Igen, többször is, kis kölykök nyomkálják. Nem figyeli egész nap, mert van más dolga, de ő még ott nem látott komoly érdeklődőt.
Persze már Musk-ot is bele kell vonni a reklámba. A facbook-on számtalan olyan reklám ugrik fel, hogy a sikeres, ismert vállalkozók, mennyit kaszáltak a bitcoinon. Aztán kiderül, hogy csak visszaéltek a nevével.
szieszta 2020. 10. 13. 19:01
Előzmény: #11868  Tazsomaru
#11881

Csak már annyi nagy nevet felsorakoztattak, ki coinok értékét isteníti, hogy csak kapkodom a fejem. De ilyenkor rögtön eszembe jut madoff, vagy mcafee és rögtön helyükre kerülnek a dolgok.
Ráadásul a legtöbb vagy szerencselovag, akik jókor jó helyen valamit mondtak és véletlenül bejött, ezzel azonnal a csúcselemzők közé írták be nevüket, vagy valami jópofa youtuber, akiket szépen megfizetnek, hogy bódítsák az embereket.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek