A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Olyanok, akik a régmúltban toltak haza egy talicska BTC-t, aztán most kitalálnak, meg rajzolgatnak grafikonokat, hogy hátha találnak olyan meggazdagodni vágyó emberkéket, akikre jó drágán rásózhatják. Ilyen grafikonokat bárki rajzolgathat, senki nem tudja számonkérni, ha tévednének. Ugyanúgy, mint Japánban a 260 ezer elfogadóhely, 2017-ben. Hasamra ütök........, de akkor már jó nagyot kell mondani. Ez nem találgatás, ez már megtörtént : https://coinmarketcap.com/currencies/tether/ -a coinrally mindig egybeesik a tether elővarázslásával, így egy a fontos. tetherrel pumpálni az árfolyamot. Természetesen Tomibá is érdekelt az árfolyam növekedésében, ezért tolja a szekeret. Nem mintha az itteni látogatók hatással lennének az árfolyamra.
Menekülni akarnak, igen és mivel a coinerek azt hírdetik, hogy a coinok menekülő eszközök, a "hülyegyerekek" ezt el is hiszik. Így aztán bedöntik a gazdaságukat is, meg beszállnak a coinbárók játszóterére, ...... " Eddig azt hittem, csak hülyegyerekek játékai, akik egy még nagyobb
hülyének akarják eladni később és egy bálna manipulálja az egészet és
nyomtatja a tehert.."........- ezt tökéletesen megfogalmaztad. Csöbörből, vödörbe.
"Nem csoda , hogy rá vannak kattanva a coinokra, mert már menekülni akarnak ebből. " Hűha, a coinok menekülő eszközök? Mit nem mondasz? Eddig azt hittem, csak hülyegyerekek játékai, akik egy még nagyobb hülyének akarják eladni később és egy bálna manipulálja az egészet és nyomtatja a tehert. Ne zavarj össze.
Azt csak a coinerek, de főleg a kriptospekulánsok állítják, hogy szükség van a coinokra. Nekik szükségük is van rá, mivel lambót akarnak venni, sokan, sokat. Nem a pénzügyi rendszert akarják megváltoztatni, hanem jó sok dollárt keresni.
A saját devizában való eladósodás, az nem adósság? Vagy majd elinflálják? Én pontosítanék, a saját lakosságuk felé vannak eladósodva, mivel hasonlóan a fideszhez, ők is a lakosság megtakarításait használják a jólétükhöz. Náluk nem MÁP+ van, hanem PÁP+. Az emberek a megtakarításaikból a japán állampapírokat vásárolják fel, jó kamattal. A NEM hülyegyerekek! Közben nem látják, hogy nyakig el vannak adósodva, a politikusaik rossz döntései miatt és több mint valószínű, a pénzüket már soha nem fogják látni. Gyönyörű piramisjátékot építettek, ahol az embereknek abból teremtenek jólétet, hogy a saját megadóztatott megtakarításaikat gyűjtik be, majd adják vissza. Nem csoda , hogy rá vannak kattanva a coinokra, mert már menekülni akarnak ebből. Így majd a politikusok is rájönnek, hogy így baj lesz a csoda gazdaságukkal, mert a PÁP+-ból a coinokba folyik majd a pénz. Aztán majd kapkodhatnak. https://azuzlet.hu/adossag-japan-sem-kivetel-kozeleg-az-osszeomlas/
Az államok pont arról híresek, hogy bármilyen fontos vagy kevésbé fontos kérdésben tudnak összehangoltan, egy irányba menni :D :D :D Hát akkor ez a világ egy sokkal szebb hely lenne és valóban, semmi szükség nem lenne bitcoinra.
Tudtad, hogy a japánok saját devizájukban vannak eladósodva, így gyakorlatilag kényelemesen elvannak azzal a 250%-os adósságukkal. (nem fenyegeti őket az államcsőd veszélye) A japánok nem hülyegyerekek.. ezt csak a hülyegyerekek képtelenek megérteni. Nyugodj meg japánban minden a legnagyobb rendben van és hihetetlen gazdagok, annak ellenére, hogy a világ egyik legnagyobb nyomortelepe éppen Tokióban található. (ezt kevesen tudják)
A 260 ezer elfogadóhely japánban már elég régi cikk, 2017 augusztusában volt ennyi, a szerző szerint, ami ugye hasraütéssel működik, minél nagyobb számot mondok, annál ütősebb. https://digitalcash.hu/2017/08/06/folytatodik-a-japan-bitcoin-invazio/ Aztán 2018 is valaki összeszámolta az egész világban és nagyságrendileg lecsökkent ez a szám. https://kriptoakademia.com/2018/07/09/megis-ki-fogad-el-bitcoint -"jelenleg közel 13 000 bitcoin elfogadóhely van a világban." Kinek hihetünk? A kriptovilágban senkinek - mindenki azt hazudik, ami jó neki. A garázstőzsdéken manipulálják az árfolyamot, egy két bálna kezében van a piac nagy része. Ez lenne a központi bankok konkurenciája? A Tether pumpával fenntartott kriptovilág? Lehet, de nem biztos.
Japánról ne beszéljünk, mert ott teljesen más na helyzet. Hogy nem hülyegyerekek??? Csak azért, mert japánok? Ez megint olyan, mint amikor csodálunk valamit, csak azért, mert nem ismerjük, a messziről jött meg mondhat bármit. Japánban óriási gondok vannak, úgy el vannak adósodva, a gazdaságuk zuhan és ezért a politikusok mindenre csak bólogatnak. A nem hülyegyerek japánok meg saját pénzükkel támogatják ezt a pazarló működést. Nem korlátoznak semmit, de ez vajon hova vezethet? Bábelbe? Ja, és most jöhet Svájc, mert ott is elfogadták. Miért is? mert ők ebből élnek. Ahogy a magyar boltos elfogadja az Erzsébet utalványt, pedig nem tapsol neki, de hát az üzlet, az üzlet. Ha 1 forinttal többet hoz, legyen. Nehogy ez miatt maradjak ki, egy két kuncsaftot elveszítve. Lehet éppen ezért vannak most bajban a japánok, mert BTC-be menekítik a vagyonukat, nem az állampapírokba. https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200817/beszakadt-a-japan-gazdasag-is-445082
"A japánok tehát már megcsinálták a maguk Digitális Devizákról szóló törvényét, (vették a fáradtságot és végiggondolták, hogy magán személyként vagy gazdasági társaságként, gazdasági tevékenységként vagy esetileg, jövedelemként vagy bevételként szerezték-e meg a bitcoint, stb.) most már csak lassan mi magyarok maradunk ki a sorból, elnézve az orosz és amerikai törekvéseket. 2017. augusztus 7-től bitcoinnal is lehet fizetni a Marui nevű japán áruházláncban,
ami a 7. legnépszerűbb ilyen áruházlánc a kategóriájában, ami a
“misztikus” “features high end fashion brands and designers as well as
boutiques” kategóriát képviseli, jelentsen ez bármit.:-)
(Bevallom őszintén, hogy én már a Chelsea Design Center hasonló marketing kategóriáit (és árait:-) sem értettem, na, de nem is vagyok yacht tulajdonos és interior designer sem:-)
Tehát a Marui Group összefogva Japán legnagyobb Bitcoin tőzsdéjével a Bitflyer-rel elindítja – először teszt üzemmódban és csak 1 boltban – a bitcoin elfogadását fizetőeszközként.
Egyelőre
csak a Bitflyer (iOS és Android kompatibilis) walletján keresztül lehet
majd vásárolni QR kódok segítségével a Marui-ban, de amint jönnek a jó
eredmények az áruházból, rögtön mindegyik áruházban elérhetővé teszik.
Más
láncok már hamarabb lecsaptak a lehetőségre, pl. a Bic Camera
(elektronikai óriás) már április óta elfogadja a boltjaiban a bitcoint,
de így sem kell szégyenkeznie a Marui-nak, ha beválik a dolog.
Japánban immáron 260.000 Bitcoin elfogadóhely van, ami semmi csodálkozni való nincsen, hiszen Japán nem egy kicsi ország.
A
Bitcoin ökoszisztéma szempontjából pedig abszolút jól áll Japán, hiszen
nemcsak hogy törvény van már a Bitcoinról, de folyamatosan bővül az
elfogadóhelyek száma is…"
Japánban 2017 április 1.-től törvényes fizetőeszköz a bitcoin. A japánok meg ugye nem hülye gyerekek.. Saját trezorba tartva oda viszed ahová csak akarod, ráadásul nem áll fenn a veszélye, hogy ellopják mint egy bankkártyát és szinte bármelyik országban értékre tudod váltani úgy, hogy sem a bankoknak, sem a politikusoknak nem kell visszacsorgatnod egyetlen petákot sem. Egyre jobban terjed az is, hogy a nagyobb értékeknél, két fél egymás közötti adásvételei is coinokban történik a hagyományos fizetőeszközök helyett. Az elmúlt 5-év azt mutatja, hogy azok jártak jól akik a coinokban bíztak.. az elmúlt 10-év is azt mutatja.. Persze mindig vannak akik későn ébrednek, de előbb utóbb csak beleér a kezük a bilibe és felébrednek. Így fogtok járni ti is sziesztával, bár szerintem szieszta már kezdi érezni, látni, hogy rossz irányba megy.
Köszönjük, hogy elmondtad, remélhetőleg így már neked is könnyebb lett. Az egész világ oda jutott mára, hogy a részvény, ingatlan, pénz befektetés csak egy illúzió maradt. Éppen most rabolják, fosztják ki azokat akik ragaszkodnak a hagyományokhoz. A BTC- erre válasz, nem tudják megállítani, elinflálni, adóztatni...
Szánalmas, hogy az emberek egy része valóban elhiszi, hogy ér bármit is pár digitális karakter. Aztán majd egy nap arra ébrednek, hogy az államok megunták a játszadozást és összehangoltán betiltják a francba másnaptól. Majd akkor meglátjátok, mennyit ér. Semennyit. Ez egy kollektív hallucináció, de amíg kicsi marad, addig nem foglalkoznak vele sokat. Így viszont sajnos marad ez a környezetszennyező butaság, mert az áramot zabálja meg áll a rendszerben a rengeteg vas.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046