A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Nemrég olvasgattam egy fórumot, ahol a BTC bányászatról volt szó. Meglepődtem, mennyi kisember bányászgat, kihasználva másokat. Gyakorlatilag lopják az áramot. Volt ott albérlő, aki a nénikével úgy egyezett meg, hogy a rezsi benne van a bérleti díjban, kollégiumos diák, éjjeliőr, hotelekben lakó üzleti képviselő, de lagzilajcsizó is. A gimis kuncogva írta, hogy az anyja nem is tudja, miért duplázódott a villanyszámla. Csupa csupa becsületes ember, aki ott lop meg, ahol tud. Állítólag Amerikában már ellenőrzik a kollégistákat és kemény büntetést kap, aki "lopja az áramot". Az egyik ismerősöm is a munkahelyén bányászott, amíg rá nem jöttek. Ő volt az IT-s szakember, aki a munkaidőn kívül csak a monitorokat kapcsolta ki, a gépek meg gőzerővel bányásztak. Tíz gépen tolta munkaidőn kívül.
Mostantól állítólag minden bányász veszteséges, ami BTC-re ráállva. Mostantól vagy az árat kellene megduplázni, vagy a bányászokat lefelezni. Illetve olyan bányász gépeket használni, aminek fele költsége van, amivel a költségeket csökkenthetnék.
Ha a tethert a dollárhoz hasonlítjuk, akkor a tőzsdén lévő összes befektető összes dollárját kellene megfogatni 16x naponta, sőt a tőzsdén kívülieket is, mivel gondolom van téli álmát alvó tether is.
A tethert ne a részvényekhez, hanem a dollárhoz hasonlítsd, ha már hasonlítasz. Ha nekem van a tőzsdén 1000 dollárom és naponta 16-szor megveszek és eladok részvényeket 1000 dollárért, akkor máris megfordítottam a dolláromat 16-szor.
A tőzsdén sem Soros nyomkálja a adás-vételi gombokat, ott is túlnyomórészt robotok kereskednek, mégsem fordul meg egy-egy cég összes részvénye 16-szor egy nap alatt, mint a tethernél.
Na kapizsgálod már, robotok. Azok tudnak adni-venni másodpercenként a nap 24 órájába, a hét 7 napján. Megvan a megoldás? A személyiséghasadás érdekes probléma, olvastam róla egy izgalmas regényt (Ötödik Sally)
Pontosan, csak ha valakinek van jövőbelátó üveggömbje, mert ez csak egy casino. Aki szerencsés, az nyer, aki nem, attól nyeri el. Piros, vagy fekete, nem kell nagy tudomány hozzá. Aki nyer meg hirdetheti, hogy mennyire ért hozzá, aki veszt, csendben van. Aztán bármikor fordulhat a kocka.
Az éjszakai esés, majd a mostani emelkedés pontosan jól mutatja, mindíg érdemes evvel a piaccal foglalkozni. Nem szabad a teljes megtakarítást itt kockáztatni de minden képpen kell itt is kereskedni.
Ha rólam van szó, Alexandert nem ismerem. Annak idején a nemelemzőt azért töröltettem, mert valaki 3 évre visszamenőleg lemínuszolgatta a hozzászólásaimat (jó nagy meló lehetett, több délutánja rámehetett), valójában nem érdekelt, de mikor már csak azzal érvelt, hogy nézzem meg a népszerűségi mutatót, mindenki ellenem van :-), akkor tönkretettem a munkáját, amit folyamatos személyeskedéssel és jelentgetéssel honorált. A BTC-re visszatérve, látszik, hogy történés van, mivel hétvégén a tether nem szokott ennyire pörögni. , most folyamatosan 70 milliárd felett van a forgalom. Gondolom a robotokat most sem kapcsolták ki, a hitet fenn kell tartani.
Eddig mindig azt írogattam, hogy a coinbárók tornázzák fel az árat, jó nagy hullámokat okozva, amivel degeszre keresik magukat. Persze van egy másik elmélet, hogy a bányászok nyomják le az árat, mivel meg akarnak szabadulni a konkurenciától, hasonlóan, mint a kőolajjal történik. Mivel saját tőzsdéik vannak, könnyedén tudják manipulálni az árfolyamot, közben különféle elméletekkel megmagyarázva a mozgásokat. Ez egy óriási iparág, közel 250 milliárdos vagyonnal. Köszönhetően a tethernek, ez a vagyon szinte naponta megfordul, ha igaz a kimutatás a https://coinmarketcap.com/ szerint a mostani állapot 237 milliárd kapitalizáció és 190 milliárd forgalom. Ezt úgy érik el, hogy a szakértők szerint a BTC akár 30%-a is hozzáférhetetlen lehet, nem beszélve a többi coinnál "elveszett" darabokról.
Szerintem a librát először elindítják a cégen belüli szolgáltatásoknál, egyfajta hűségpontok formájában. Azután majd kiterjesztik másra is, de csak lehetőségként. Akkor majd a piac eldönti, hogy életképes-e. Ha erőszakos reklámkampánnyal kezdenék bevezetni, az ellenszenvet szülne.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046