A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Most csak az a szerencse, hogy 6300 dollár x 1800 keletkezik, tehát naponta 11.340.000 dollárt varázsol elő ez az eszköz. De gondoljunk csak bele, hogyha a kriptojósok forgatókönyve vált volna be, az 1 milliós árfolyammal. 1800 millió dollár naponta. Nem beszélve a további több mint 5000 kriptóról, aminek a többsége hasonlóan csepeg ki a bányászgépekből.
A bitcoin mennyisége véges, de ne feledjük, hogy egyenlőre minden nap 1800 darabot dobnak belőle piacra, így hasonló mutatvány van, mint a fed-nél, sőt még rosszabb, hiszen ha vészhelyzet van, ha virágzás ez folyamatosan működik. Igaz csökkenő a trend, csak az a kérdés, lesz -e miből megvenni a BTC-t, ha leáll a gazdaság. A hatalmas mennyiségű pénzt a központi bankok a gazdaság megmentésére nyomtatják, nem pedig egy áramzabáló rendszer fenntartására. A BTC felhasználhatóságát 10 éve keresgetik, mire lenne jó, de úgy látszik, egyenlőre nem tud többet, mint már a régóta meglévő eszközök. Ez olyan, mint mikor valaki feltalál egy gyógyszert, aztán keresnek hozzá betegséget. Lehet belőle a jövő kőolaja, ami állítólag csak úgy bugyogott fel a földből, tönkretéve a környéket, majd megtalálták, mire lehet használni. Most ennek amúgy is divatja van, hogy a szemétből jól eladható dolgot kell gyártani, egyrészről megsemmisítik a szemetet, újrahasznosítják, másik oldalról meg keresnek egy talicska pénzt, általában támogatás formájában, mert a termék sokszor csak silány minőségű.
Morehead szerint a világ központi bankjai hatalmas mennyiségű pénzt nyomtatnak, ez pedig inflációhoz vezet: „A
kormányok növelik a papírpénz mennyiségét, ezért a meghatározott
mennyiségű dolgokért, mint amilyenek a részvények, vagy az ingatlanok,
egyre több papírt kell adnod. Ezért fog nőni az áruk.Ezzel
együtt pedig nőni fog másnak is az ára, mint az arany vagy a bitcoin.
Az a rengeteg pénz, amit most ránk borítanak, nominálisan emeli az
értékét mindennek, aminek nem lehet növelni a mennyiségét.”... „A következő 12 hónapban
valószínűleg új rekordárat fogunk látni. Nem egyik napról a másikra fog
megtörténni. Én arra tippelek, hogy az intézményi befektetőknek akár 2-3
hónap is kell, hogy egyáltalán képbe kerüljenek a portfóliójuk
jelenlegi problémáival. Aztán 3-6 hónap kell, hogy felkutassák a
megfelelő alternatívákat, új lehetőségeket, és rátaláljanak többek
között a kriptóra is. Amikor pedig elkezdik az allokációt, a piacok
akkor fognak ténylegesen emelkedésnek indulni.” https://www.kriptoworld.hu/pantera-capital-a-bitcoin-ebben-a-valsagban-valik-felnotte
A Bitcoin alig 10 éves, nagyon fiatal. Eddigi életében még nem találkozott a mostanihoz hasonló válsággal, érthető, hogy az első reakciója az ismeretlennel szemben az ijedtség volt. Lassan talán megnyugszik, és elgondolkodik a történteken. Ráébred, hogy semmi oka pánikolni, hiszen ő elpusztíthatatlan. Megteremtése éppen azért történt, hogy legyen egy biztos, stabil értékhordozó az emberiség kezében akkor is, amikor a pénzügyi piacok pánikba esnek. Élj és virágozz sokáig, hisz szükségünk van rád!
A BTC túlélhet bármit, de előfordulhat, hogy csak egy maroknyi emberke fogja egymásnak mutogatni a használhatatlan darabjait. Meg persze világpénzt is csinálhatnának belőle és egy két coinbáró lenne a világbank, a történelmünk legnagyobb vagyonával rendelkezve. Ez lenne ám a anyagi különbség tetőfoka. Satoshi a világtörténelem leggazdagabb ura!
A BTC csak egy porszem a gazdaságban, ezért senki sem akarja megmenteni. Alkalmazkodik, ahogy minden. Vagy megmaradsz, vagy kihalsz. Egyszerű evolúció. A politikusaink és közgazdászaink viszont ezt nem engedhetik meg, mert a jólétünk menne a kukába és a kilátástalanság sok rosszat szülhet. Ezért próbálják kezelni a dolgot. Mivel a kapitalizmus alappillére a pénz, akkor azzal. Számomra furcsa, hogy mindenki ezt kritizálja, 5 évvel ezelőtt már mindenki az összeomlást jósolta és lám, még mindig működik. Miért? Azt majd kielemzik. Utólag lehet csak okos az ember. Ha 2008-ban hagyják bedőlni az egészet, senki nem tudja, mikor állunk fel belőle, így valamit tenniük kellett. Szerintem ők sem jósok, kipróbálták. Ilyen még úgysem volt, hogy először adják a pénzt és abból csinál valaki értéket. Ja de volt. Amikor a bankok adták eszetlenül a kölcsönöket, de úgy látszik az más. Korlátlan hitelkeretük van. A következő válság a kapitalizmust fogja megrengetni, lehet éppen a kommunizmus veszi át a stafétabotot. A NÉPnek elege van a dúsgazdag oligarchákból, de amíg betömik a száját, addig nem lázong.
Így van, tehát simán alkalmazkodik még egy ilyen világpánikhoz is, ellentétben a gazdaság többi részével, amiket csak hatalmas pénznyomtatással lehet talán megmenteni. Vagy még úgy sem.
Ez a hálózat is lehetne olcsóbb, hiszen csak azon múlik, milyen áron tudják eladni a BTC-t, mikor majd 3000 dollár lesz, sokan leállnak a bányászattal. Egyből lecsökken az elpocsékolt áramfogyasztás, viszont a megbízhatóság nem nagyon csorbul.
Ne vedd bántásnak de ha valamit 100* elmondanak neked és nem vagy hajlandó megérteni akkor nem lehet hogy benend van a hiba?" Ja és ne feledjük a többi kriprót, amit a semmiből varázsolnak elő. Sőt, az elágazásokról nem is beszélve." A dollár is egész jól elvan ahhoz képest hogy van Ft is. A felezéssel meg természetesen nem vagy képbe as usual.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046