Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mereszZenesz 2020. 03. 13. 00:50
#11101
Vérengzés
Törölt felhasználó 2020. 03. 13. 05:05
Előzmény: #11101  mereszZenesz
#11102
Volt es van benn 3098 es 3500 is veteli megbizasaim.(sikerult 7800-on adnom es most szerettem volna igy tobbet vissza vasarolni)...de nem is tudom mar mi lenne jobb mert azert ez a lekor eleg gyors volt!
Elmeletileg a banyaszok koltsege valahol 7550$-on van es korabban tobbszor is sikerult a koltsegek ala nyomni 60%-al a BTC nehany napra....ebbol pedig az kovetkezett volna hogy valahol 3020-on kellene az aljnak lenni...
Tevedes jogat mint mindig fenn tartom!
es nem kereskedesi ajanlas vagy tanacs csak szemelyes velemeny, ami sokszor hibas!
szieszta 2020. 03. 13. 06:32
Előzmény: #11100  Törölt felhasználó
#11103

Menekülőeszköz! Jó gyorsan menekülnek belőle a befektetők. Szóval ez a teória is kuka.
Lehet újat kigondolni, hogy valójában mire is jó. Mert tulipánhagymának se.
Mindennek az árát az eszetlen pénznyomtatás hajtja, valahova be kell fektetni. Pont ez lenne kivétel!? Ráadásul nagyon könnyen, szinte név nélkül tehetik, ellenőrzés nélkül. Ez kánoán a spekulánsoknak, de főleg a coinbáróknak.
Most az lenne az igazán ütős hír, hogy akinek van BTC-je, az nem hal meg a vírusban. Ki is lehetne mutatni, mert gondolom a fiatalok körében elterjedt és állítólag az idősebb korosztályt tizedeli.
Hogy ez egyik coinbárónak sem jutott eszébe? Pedig micsoda reklámot kanyaríthatnának köré.
Törölt felhasználó 2020. 03. 13. 06:37
Előzmény: #11103  szieszta
#11104
mar csinalod is a reklamot!!!
remelem vissza terunk erre 2ev mulva ill. 5-6ev mulva...
Jo egeszseget kivanok neked!
szieszta 2020. 03. 13. 06:58
#11105
Ja és ne feledjük el megemlíteni a tethert! Ha nem csal a szemem, vagy a coinmarketcap, akkor 94 milliárd (20 szorosa a mennyiségének) közeli napi forgalommal új világcsúcsot állított fel. Ez hogyan lehet? Miért nem nyomnak ki belőle 100 milliárd darabot, ha ennyire kelendő?
A másik meg az, hogy ilyen nagy forgalomnál mindenkinek jut is belőle? Sorakoznak érte? Vagy hogyan történik ez? Mindig van belőle elég?
-és ez többé kevésbé igaz a többi stabil koinra is.
https://coinmarketcap.com/
A coinpiac mostani kapitalizációja 145 milliárd és 242 milliárd napi forgalmat hoztak össze, amiből maga a tether 94. Ez nem tűnik nekem menekülő eszköznek. Színtiszta spekuláció, a coinbárók vezénylésével, akik a saját tőzsdéiken kontroll nélkül üzérkedhetnek.
Ennek ellenére bármi megtörténhet, a jövő kifürkészhetetlen. :-) Lehet éppen most érik be satoshi terve, megdönteni a világot.
szieszta 2020. 03. 13. 07:08
Előzmény: #11104  Törölt felhasználó
#11106

Eddig TI csináltátok a reklámot. Ja és a tévedés jogát fenntartom.
Gondolom indi meg tolja a feljelentéseket ezerrel, igy nem ígérhetem, hogy a jövőben itt társaloghatunk. Valakinek nagyon fáj, hogy beigazolódik, nincs igaza.
Két év nagy idő, az 5-6-ról ne is beszéljünk, de bármi megtörténhet, főleg úgy, ahogy amerika kezeli a "válságot".
Már régebben leírtam, hogy természetesen lehet 1 BTC 1 millió dollár, de abból  csak egy szendvicset vehetsz.
Viszont jó egészséget kívánok!
Törölt felhasználó 2020. 03. 13. 07:24
#11107
Hajnalban már 4001 dollárért is lehetett kapni bétécét. Egy szaktekintély meg azt írta itt, hogy crash idején a 200hetes mozgóig szokott lemenni. Hol is van most a 200hetes mozgó?
szieszta 2020. 03. 13. 07:42
Előzmény: #11107  Törölt felhasználó
#11108

Ha lement volna 3999-re, sokan bevásároltak voltak belőle, de így egyenlőre nem éri meg. :-)
A mostani helyzetben minden eszetlenül mozog. Úgy viszik át a határokat, mintha nem is lenne. Hasonlóan, ahogy az eszetlen pénznyomtatás tette, csak az ellenkező irányba.
Már régebben olvastam egy összeesküvés elméletnek tűnő cikket, ahol éppen azt fejtegették, hogy a gazdaságot máshogy nem lehet megtisztítani, csak valamilyen pánikkal, ami kijózanítja az embereket. A nagy gazdasági összeomlást valamivel el kell indítani, senki nem vállalja be, hogy kiáll a társadalom elé és elmondja, hogy ez tényleg fenntarthatatlan és megszorításokra van szükség. Most van egy olyan téma, ami mögé elbújhatnak, rá lehet fogni az összeomlást.
szieszta 2020. 03. 13. 07:51
Előzmény: #11107  Törölt felhasználó
#11109

Ami beigazolódott, hogy ez nem menekülőeszköz és nem is digitális arany, annak ellenére, hogy az arany is lefele vánszorog. Aminek szintén az az oka, hogy eddig annak is a tömérdek ingyenpénz adta az árát, ahogy minden másnak. A mostani piac csupa lufi a központi bankok jóvoltából. A 2008-as válság megfékezésére hozott intézkedések vezettek ide, igaz több mint 10 évig működött és lehet még működni is fog a pánik elmúlásával. Sok haldokló aláírna ilyen megállapodást. (+10 év jólétben, egészségben)
Az influenzába állítólag 650 ezer ember hal meg évente a földön. Semmit nem szabad lebecsülni.
Boole 2020. 03. 13. 08:17
Előzmény: #11109  szieszta
#11110
Egy dolgot mindenkinek meg kell értenie attól függetlenül, hogy a Bitcoinban ki lát értéket és ki nem, az pedig a következő. Alapszabály egy befektetésnél, hogy olyan instrumentumba nem fektetünk be, amelyet az az ország szabályozó hatósága nem javasol, amelyben élünk és adózunk. Az MNB határozottan nem javasolja ezt a befektetést és most tekintsünk el attól, hogy ezt azért teszi, mert az MNB-nek a Bitcoinra nincs ráhatása, vagy azért mert az MNB stratégiai elemzői arra a következtetésre jutottak, egyébként velem azonosan, hogy valós belső értéket ebben nem lehet megállapítani (természetesen hagyományos közgazdasági eszközökkel, máshoz meg sajnos nem értek). Ezen kívül a hozzá fűzött reményeket sem teljesítette, mert lassan csak spekulációs eszköznek tekintik. Nem olcsó, nagy a költsége, nagy a vilatilitása, ezért az eladási és a vételi oldal között nagy a különbség. Miért részesíteném előnyben a GIRO rendszerhez képest? Erre van hatósági garancia. Nekem ez a véleményem, tiszteletben tartva mindenki véleményét és továbbra is sok sikert kívánok a coin kereskedőknek.    
Törölt felhasználó 2020. 03. 13. 08:46
Előzmény: #11108  szieszta
#11111
Törölt felhasználó 2020. 03. 13. 08:48
Előzmény: #11100  Törölt felhasználó
#11112
Én 1-2 éve 1500-2000$-os értéket olvastam, a mi a bányászok költsége. Mitól lett ez 6000?
Törölt felhasználó 2020. 03. 13. 09:15
Előzmény: #11112  Törölt felhasználó
#11113
Taman kicsit regebben olvastad ezt, az ember memorials konyen csal ezert szoktak sokan megfigyelo pozikat felvenni; mert akkor van visszonyitasi szint...
Ha olvasod a linkjeimet akkor nem is olyan regen linkeltem a koltseggel kapcsolatban...
szieszta 2020. 03. 13. 10:03
Előzmény: #11112  Törölt felhasználó
#11114

Itt az van, hogy csak egy bizonyos mennyiségű BTC keletezik naponta, azon kell osztozni. Minél nagyobb a hálód, annál több akad bele, ezért építenek óriási bányászfarmokat, ami egy országnyi áramot fogyaszt és van még ezer féle költsége, nem utolsó sorban a hitel, amiből felépítették.
Minél több a bányász, annál drágább a bányászás.
szieszta 2020. 03. 13. 10:07
Előzmény: #11110  Boole
#11115

Ez éppen a szabadságharcról (IS) szól, a forradalmárok azt szeretnék, hogy senki ne dumáljon bele a pénzügyeikbe. Persze a legfontosabb, hogy sok-sok dollárt keressenek vele.
.............. is még jókor eladta és várja a jobb beugrót. Mit neki igazságos pénzügyi rendszer, az a fontos, hogy dagadjon a számla a dollártól. Persze ez reklámnak nem jó, így mást kell hírdetni. Meg jósolni.
Törölt felhasználó 2020. 03. 13. 11:06
Előzmény: #11115  szieszta
#11116
A májusi felezés után 1 btc usd-ben kifejezett bányászási határköltségét 12-13.000 usd közé becsülik az ezzel foglalkozó internetes oldalak, tehát szerintük a spekulatív, vagy ha úgy tetszik 'piaci' árnak ennél jóval magasabbnak kell majd lennie. Azzal jól láthatóan nem kalkuláltak, hogy időközben a btc iránti 'lakossági' kereslet brutálisan visszaesett, így az előbb említett 'piaci' árat gyakorlatilag a garázstőzsdei szereplők egymás közötti, tether-által generált wash-trédjei alakítják ki. A mezei külsős spekulánsok nagy része mára elvesztette az érdeklődését a btc iránt, mert rájött, hogy egy semmire se jó vacak, plusz még a bizarr mértékű volatilitása miatt a vele való kisded, óvatlan spekulálgatás is könnyen végzetessé válhat a könnyelmű speki anyagi egzisztenciájára nézve.
Törölt felhasználó 2020. 03. 13. 11:36
Előzmény: #11107  Törölt felhasználó
#11117
Az árfolyam alatt? :) Beszúrni máskor is be szokott a mozgóátlagok alá. Ha a hét záródna alatta akkor lenne gebasz.
Törölt felhasználó 2020. 03. 13. 11:37
Előzmény: #11104  Törölt felhasználó
#11118
Hagyd sztem, ő tetherofób, bitcoinfób. Tudnám mit keres itt. Orvosi eset.
Törölt felhasználó 2020. 03. 13. 11:40
Előzmény: #11116  Törölt felhasználó
#11119
Írjál egy könyvet a képzelgéseidről sztem.
Törölt felhasználó 2020. 03. 13. 11:45
Előzmény: #11112  Törölt felhasználó
#11120
Nő a verseny, nő a hashráta azért. Egyre több gép osztozik a jutalmon. Ezért.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek