Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 03. 01. 22:44
Előzmény: #11056  szieszta
#11061
Hiába kéred nem ülök fel a bohóc vonatodra. Van jobb dolgom is mint egy láthatóan fóbiás embert győzködni, tanítani, arra ami a neten is  fenn van.
"Legutoljára sem voltál túl magabiztos, csak úgy körülbelül. Meg a variance, manipulálás, meg a google."
Ezt a karattyolást nem is értem.
Törölt felhasználó 2020. 03. 01. 22:45
Előzmény: #11057  szieszta
#11062
Én nem istenítem, annyi hogy látszik, hogy komoly tudása van. Senkit nem istenítek még Messit sem. :)
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 03. 01. 22:46
Előzmény: #11058  szieszta
#11063
Nekem meglepő volt a BTC elmúltheti zuhanása. Tőzsdék szakadnak, virusok pusztítanak és ahelyett, hogy BTC-be menekülnének, a BTC még nagyobbat szakad, mint a tőzsde. Helyette a yen erősödött 3.5%-ot. Érdekes, hogy egy ilyen helyzetben a yen-t vállasszák.
Törölt felhasználó 2020. 03. 01. 22:47
Előzmény: #11058  szieszta
#11064
BTC zuhanás és 10% egy mondatban? Most viccelsz? :) Ekkora mozgás mindennapos.
Törölt felhasználó 2020. 03. 01. 22:49
Előzmény: #11063  Tazsomaru
#11065
Gondolom nem tűnik fel, hogy btc egy alakzatban mozog. Semmi köze a tőzsdéhez. Semmi kapcsoaltot nem tudtak még kimutatni köztük, pedig nagyon szeretnék. Annyi történt, hogy megtörtént a szokásos visszakorrekció a 20 hetes mozgóátlagra. Ezt játsza időtlen idők óta.
easyrider 2020. 03. 01. 23:01
Előzmény: #11059  Törölt felhasználó
#11066
A lánc ígyis-úgyis nő, jelenleg kb. 300GB. 10 év múlva akkor lesz 600GB, blokkméret növeléssel 900-1500 GB, hát még az is kezelhető mai hardverekkel is. De nem mindegy, hogy másodpercenként 3 vagy 12 lightning csatornát lehet nyitni/zárni, ha már elsöpörtük a pénzügyi rendszert, és az mennyibe kerül. Na mindegy, ez is csak spekuláció.
szieszta 2020. 03. 02. 06:42
Előzmény: #11064  Törölt felhasználó
#11067

De hiszen azt írtad, hogy stabilizálódott. Már kinőhetné a gyermekbetegségeit.
A 10%-os kilengések, az minden, csak nem stabilitás.
szieszta 2020. 03. 02. 06:50
Előzmény: #11053  Törölt felhasználó
#11068

A lufit 0,3 dollárról kezdték el fújni. Ezért ugyanúgy lufi a 20 ezer, mint a 10 ezer, meg a mostani 8624. Szépen lassan ereszt, de mindig megtalálják  módját, hogy pumpáljanak bele.
Sok embernek ez nagyon sok dollárt hoz, ezzel együtt luxus gazdagságot, így nem szeretnék elveszíteni a játékszerüket.
Nem lehet csak kivenni, áldozni is kell a karbantartásra.
szieszta 2020. 03. 02. 06:53
Előzmény: #11067  szieszta
#11069

A te szavaid, csak emlékeztetőül:
"A valóságban a btc gyönyörűen stabilizálódott miközben égett a tőzsde múlt héten."
Törölt felhasználó 2020. 03. 02. 06:56
Előzmény: #11068  szieszta
#11070
Oké, tehát minden lufi ami valaha kevesebbet ért. Micsoda logika. 😂
Törölt felhasználó 2020. 03. 02. 06:56
Előzmény: #11069  szieszta
#11071
Mivel alakzaton belül maradt kb. mintha semmit se változott volna. 
Törölt felhasználó 2020. 03. 02. 07:00
Előzmény: #11067  szieszta
#11072
Soha nem fogod megérteni, hogy egy új eszköz ára, növekedő, hullámokban jövő keresletnövekedéssel nem lehet stabil az elején. De jól van ez így, aki nem hajlandó tanulni, így jár.
Törölt felhasználó 2020. 03. 02. 07:02
Előzmény: #11066  easyrider
#11073
Megoldják szerintem. Megoldott már komolyabb dolgokat is az emberiség. A blokknövelgetés meg nem hosszú távú megoldás.
szieszta 2020. 03. 02. 07:19
Előzmény: #11070  Törölt felhasználó
#11074

A vállalatok fejlődnek, növekednek, bevételük van, befektetnek és még sorolhatnám. Így növekedik az értékük és ezzel az áruk. A BTC-nél mi változott? Fundás elemzést kérek, de nem a körülötte kiépült szolgáltatókra gondolok, hanem maga a bitcoin. Azon kívül, hogy felpumpálták az árát, meg elágaztatták, miben növekedett?  Darabszámban.
És másban?
Törölt felhasználó 2020. 03. 02. 07:37
Előzmény: #11074  szieszta
#11075
Leírtam tegnap. Nehezen tanulsz kissé, lássuk be. 😂 Te ne nagyon kérj tőlem semmit, már vissza éltél a jószándékommal, bizalmammal, kedves egyszermárkitiltottnemelemző.
Törölt felhasználó 2020. 03. 02. 08:54
Előzmény: #11037  mereszZenesz
#11076
En is remelem hogy 10 ev mulva is fogunk ezen velemenyt cserelni!
Jo egeszseget es minden jot kivanok neked es csaladodnak!
Törölt felhasználó 2020. 03. 02. 09:35
Előzmény: #11051  szieszta
#11077
Na nezzuk csak.
A sharp ratio-s peldamra nem szantal idot ill. nem csinaltad meg; pedig lehet hogy utana mas szemszogbol nezned ezt a dolgot.
A kerdesem az volt hogy miert erne kevesebbet....erre a te valaszod hogy miert erne tobbet???
Nos en vettem mar BTC ATM-bol meg 2015-ben tobbszor is BTC-t; az tulzas hogy moziba lehet menni...
(az viszont igaz hogy picivel tovabb tart mint a jol megszokott ATM-bol penzt felvenni); ha viszont mar jartal kulfoldon es vettel mar fel korabban nem ismert Bankbol ill. ATM-bol penzt akkor az se igazan gyorsabb) legalabbis nekem ez a szemelyes tapasztalatom.
Velemenyem szerint nem a leghatekonyabb modja a BTC vasarlasnak a BTC ATM-bol valo vetel (szimplan tul nagy a jutalek)...
Nem iszok kavet! bar a paromnak szoktam idonkent kavet venni...meg soha nem vasaroltam kavet BTC-vel de meg bankkartyaval sem...(talan ez alol kivetel lehet ha 1-1 repteren beulunk valahova es tobb mindent veszunk, eszunk-iszunk); de ugye itt mar nem 1 kaverol van szo).
ORIASI LUFIT FUJTAK na latod ebben egyet ertunk; de most kepzeld el hogy BTC-t kevesebb mint 1%-a az emberisegnek hasznalja eppen ezert a kereslet es a lufi fujas szerintem ebben a szektorban nehezebb illetve kisebb volt...
Nezd meg a kotveny, rv piacot ott mekkora lufit fujtak es joval tobben vesznek reszt benne...a lakaspiacrol nem beszelek; mert ha valahol akkor ott van csak igazan lufi ott raadasul emberek tobbsege hitelre vette a hazat ill. lakasat...tokeattetellel....persze mivel sokan csinaljak ez igy nyilvan rendben...
Tevedes jogat mindenki fenn tartja, csak az emberek tobbsege nincs tisztaban azzal hogy milyen gyakran teved ill. hoz teves dontest...igy az emlekei alapjan probalja ezt felmerni, nem pedig targyilagosan.
En mar 4-4,5 eve hasznalok BTC-t es velemenyem szerint nem sok hasonlo dolog van amivel ilyen szabadon lehetne toket mozgatni; a vagyonom 1 jelentosebb resze ebben van mivel idorol idore problemakba utkozok penzugyi teruleteken...
Kepzeld volt mo-on is bankszamlam mostanaban majdnem 2 hetig; mert a CIB-nek volt akcioja hogy uj ugyfel 2 evig nincs semmifele dij...(a szolgaltatasuk meg ingyen sem kell!!!) persze tudom hogy mo-on a bankok lehuznak nehany millio allampolgart es ezt a tobbseg elfogadja en koszonom nem kerek belole...
abbol sem hogy azert nem tudtam multkor ingyen email cimre penzt kuldeni mert a mobile szolgaltatom nem kuldte idoben az authentication uzenetet...
BTC-nel ilyen nincs, ha kuldeni akarok akkor kuldok...(period)
Pedig nem Zimbabwe vagy balkani bankok ugyfele vagyok es inkabb nem irom hogy milyen kategoriaban;de igy se vagyok veluk elegedett...
Nem allitom hogy a BTC arfolyama csak emelkedhet mert akar eshet is...de szamomra a hozam/kockazat tovabbra is rendkivul vonzo es evente tobbszor hasznalom a BTC-t kulonbozo penzugyi tranzakciok soran es eddig nekem nem volt problemam vele...(az igaz hogy kicsi idot ra kell szanni; de nem korulmenyesebb mint mondjuk email cimre penzt utalni banktol); csak eppen senki engedelyere nincs szuksegem...
easyrider 2020. 03. 02. 10:25
#11078

Kis konteo: Az évtized esése utáni hétfő reggel a teljes régió részvény tőzsdéi technikai hibára hivatkozva nem indulnak el. A random capital a beutalásokat "megszűnt számla" üzenettel visszadobálja. Meg kell várni míg az elvtársak előkerítik a lopott vagyont a párnacihából, hogy olcsón bevásárolhassanak? A btc-t meg manipulálják a bálnák. Ja, igen.
szieszta 2020. 03. 02. 11:38
Előzmény: #11077  Törölt felhasználó
#11079

Köszönöm a véleményed, egyetértek vele. Csak arra hagyatkozhatok, amit mások mondanak, mert nekem semmilyen tapasztalatom nincs vele.
Nem bosszantani akarlak, de a tetherrel kapcsolatban van valamilyen infód, mert nem találok választ arra, hogy hogyan tudják az összmennyiség több mint 10 szeresét megforgatni naponta és miért teszik. Mi az értelme?
festina88 2020. 03. 02. 12:07
Előzmény: #11079  szieszta
#11080
Mar amnyiszor le lett irva amikor meg nem tiltottak az elozo nickedet akkor is legalabb 100x olvass vissza...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek