A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Hát írta, hogy menekülj! az értékmegőrzés is sántít a napi 10-20%-os kilengésekkel. Ennél azért már stabilabbnak kellene, hogy legyen és ezt nemcsak az esésekre, hanem a pumpálásokra is értem. A coindesk-en lehet látni, hogy általában hajnali 1 óra környékén vannak a törések, ha jól számolom, Japánban akkor reggel 8 óra van. Satoshi bemegy a munkahelyére és beállítja az aznapi trendet. Ma le, holnap fel. Mivel ő adja meg az irányt, degeszre keresheti magát. Perszehogy még nem kellett hozzányúlnia a félretett 1 millió BTC-jéhez. Az a vastartalék, akarom mondani a jólhangzó digitális arany.
A Netscape Navigátor volt a legnépszerűbb böngésző amíg a Microsoft nem fejlesztette ki az Internet Explorert. 2008-ban le is állították a fejlesztését. Egy technológiai cucc bármikor ilyen sorsra juthat. Lehet, hogy pont a FB Libra a 2.7 milliárd ügyfelével fogja ezt előidézni.
A tulipánmánia csúcsán a "Viceroy"-típusú tulipánhagyma 1 darabjáért a következő értékek együttes "leszállítását" kellett aláírni az akkori határidős piacon:
- 120 véka búza - 240 véka rozs - 4 hízott ökör - 8 hízott sertés - 12 hízott birka - 6 akó bor (kb. 300 liter) - 3000 liter sör (akkori űrmérték alapján visszaszámolva) - 2 hordó vaj - 1000 font sajt - 1 db kész ágy - 1 komplett férfi öltözet - 1 db ezüst ivókupa
Igen, emlékszem... tényleg volt már ilyen (is). Régebben tulipánhagyma-őrületnek, később meg internetlufinak hívták... (a legújabb-kori bitcoinlufit még csak most fújják)... :)))
"...WB bevallottan nem ért semmit sem a technikához és a műszaki ill. IT dolgokhoz, sem a kriptopénzekhez, sem a BTC-hoz. ..."
Nem is az volt a felvetés, hogy "ért-e" ezekhez valamennyit, hanem az, hogy igaza lehet-e azzal a kijelentésével, miszerint: "A bitcoint nem lehet értékelni, mivel nem teremt értéket." ...(?)
Tegyük emellé ezt a mondását is (melyet a mentorától, B. Graham-től vett át)...: "Az ár az, amit fizetsz, az érték az, amit kapsz."
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046