A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Utanakerdeztem az Eliottnak (multkor volt tema): "A Crypto piac nagyon kicsit, hogy kialakuljanak az Elliott hullámok. Az építő kövek, azok természetesen megtalálhatóak, de egy teljes Elliott hullámot ( ami tökéletesen megfelel a szabályrendszerének) na olyat még nem azonosítottak a crypton. Aki azt mondja, hogy igen, az egy nagyot csúsztat, és nagyon szabadon bánik a szabályrendszerrel."
ez most egy elég valószínű scenario szerintem: http://keptarhely.eu/view.php?file=20220827v00x8t4f.jpeg látni akarnék hetesen pozitív divergenciákat (2 aljponttal elég is lenne), hogy elhigyjem fordulni készülünk.
Az ég vilagon semmi oka rallizna még a cryptonak. 20 alatt viszont lehet kezdeni gyűjteni. Szerintem jövő tavaszig bezárólag padlózhat és indulhat fel újra utána. A tél kellemetlen meglepetéseket fog hozni a tőzsdén és ez fogja berántani még a cryptot, szerintem. Ellenben akkor kell majd újra gyűjteni.
Törölt felhasználó2022. 08. 26. 21:12
#16516
Önmagában az indikatorok nem érnek semmit. Nem kereskedünk pusztán az indikátorok jelzéseire.
én a tavaszi és az őszi csúcs között nehezen látom a felfelé impulzivnak és számos indikátor is a májusi top ot jelezte ciklus csúcsnak és a novemberi csúcs igazából már egy B hullámos korrekciós is lehetett akár, szóval nincs kizárva hogy wave 4 jött le és wave 3 helyett wave 5 következik a 2018aljról számított bika végének
Az a baj, hogy még az elmélet irodalmi alapjait, építő elemeit sem ismered.... Ameddig nem vagy hajlandó időt szánni arra, hogy az elmélet irodalmi részével legalább nagy vonalakban tisztában legyél, addig nem is fogod megérteni még az alapokat sem. "Az Elliott-i hullámelmélet önmagában nem kereskedési módszer, hanem a
természetben megfigyelhető növekedési modell, amely egyszerre
alkalmazható a társadalmi folyamatok, a kultúra, a POLITIKA, és ami
nekünk fontos, a tőzsdei árfolyamok értelmezésére és az értelmezésből
levezethető várakozások megfogalmazására." https://cimballi.ca/kerulj-elonybe-epitoelemek-konyv/
Aha, a politikai pártok támogatása is örökké növekszik? De a kedvencem: "utólag pontos". Utólag okosnak lenni egzakt tudomány, előre kéne. Naív koromban sok eliot hullámelezést néztem (pl. Alessio Rastanit) és hát egy az, hogy semmi nem jött be neki, de igazából bejönni sem tudott mi, mert annyi variáció volt, hogy mi hányas hullám, hogy a végén már szerintem már ő is elvesztette a fonalat.
Az elméletet minden létező instrumentumra rá lehet illeszteni (még politikai pártok támogatottságára is) és utólag pontos. Lényege, hogy az árak mindig emelkednek és fölfelé tartanak. Ez a tendencia jól megfigyelhető az indexeknél is, kisebb-nagyobb korrekciók után mindig újabb és újabb történelmi csúcsok következnek és így lesz ez a jövőben is. Itt meg fogod érteni az elmélet lényegét: https://wikihuhu.top/wiki/Elliott_wave_principle
Ahaaaaa, makes sense. Köszönöm! És mit mond elliot, mi történik egy bazinagy idősíkos 5 hullámos emelkedés abc korrekciója után? ;) tudom a távoli jövő, csak tényleg arra nem találok választ, mi történik utána... vagy egy egészséges piacon az évek során ez csak ismétlődni tud és újrakezdi? Ez amolyan "van-e élet a halál után" jellegű kérdés :D
69000. volt kész az 5 hullám. A-B-C korrekció elég tiszta és szerintem ez is elkészült. A következő emelkedés még nincs megerősítve, de órákon belül is eldőlhet. 140000 feletti tetőre lehet számítani és esélyes, hogy onnan egy korrekció után, gyorsulva tovább fog menni. Minden hullámban, kicsikben és nagyokban is ugyanaz a szerkezet érvényes, de minél nagyobb idősíkra megyünk annál pontosabb. Évtizedes trendeket nézve, a 69000 csak az első 5 fő hullám volt- ennek az A-B-C korrekciója jött be 17622-re, ami a második hullám volt. Jelenleg az évtizedes harmadik indulására várunk, ez már jóval gyorsabb kell legyen és a 140000-nél is csak a harmadik fő hullámnak az első hulláma fog elkészülni, azaz bőven tovább fog még menni onnan is.
Mivel a kriptoszfera magját kapzsi es tapasztalatlan kereskedők alkotják, emiatt személy szerint nem vagyok meggyőződve arról, hogy a kriptókra minden esetben érvényes lenne az Eliott-elmélet.
Elliot hullám szakértő véleményét kérdem. Ugyanis az ether az ath-hoz mérten a mélypontban befejezte az ABC korrekciót, hetesen gyönyörűen kijön. Előtte pedig szintén szépen látható az 5 hullámos emelkedés amit megcsinált a csúcsig, szintén hetesen. Amit a neten még nem találtam meg az az, hogy mi jön az ABC korrekció után (tehátmit készül rajzolni most). Egy kisebb 5 hullámos emelkedés vagy mi egyéb??!
Én várnéknmég valami aljat. Volt egy kis etherem, 950 környékéről, azt eladtam, többit tartom. Szerintem télen euban bedőlés lesz bizonyos frontokon, és ez kriptóban szerintem emiatt sem "a fordulat" még. A mértékéhez sajnos kevésbé értek. Mostanában ether árban szoktam beszélni, szerintem a bullban megint cifrább lehet majd mint a btc.... szóval ether árban télre egy 1000es árfolyam újra, szerintem nem túl ördögtől való várakozás. Ha nem így lesz és nem jön már le addig, engem az se zavar, mivel be vagyok már tárazva régebbről, így nem maradok le semmiről. :)
Annak is lehet realitása, mivel cudar világ jön 2023 végéig szerintem, csak most még nem hiszi el senki, hogy ez igy lesz. Az autóhitelesekkel kezdődik, aztán ingatlan... és akkor crypto is berecseg. Az előző ciklusba is tizedelt a btc is pl... ethernél az 400 körül lenne a csúcshoz mérve.
Meneküljön ki merre lát... Az 1000-es ETH-val kapcsolatban mondanám, hogy nekem a prediction: november (év vége): 450 március (tavasz): 250 Valszeg az utóbbi azért már az alja lesz. Puskaport érdemes legalább az év végéig szárazon (dodo) tartani...
Vannak jól használható digitális pénzek, pl a Revoluton a forint. Ez lényegében abban különbözik a kriptóktól, hogy államilag (ha nem is magyar állam által) felügyelt szolgáltató üzemelteti, csomó törvény alapján, ennek az összes jó és rossz tulajdonságával. A Bitcoin külön kategória, mivel teljesen decentralizált, senki nem tudja befolyásolni a monetáris politikáját és a tranzakcióit. Ha nem vagy hülye, nem fognak átejteni vele. És akkor vannak a "kriptók"... Hát azokat egyrészt bűnözők vagy csak teljesen felelőtlen emberek üzemeltetik, akik tetszésük szerint manipulálják őket, és semmilyen törvény nem vonatkozik rájuk, amik kicsit is védenék a felhasználókat. Tehát a banki pénz és a bitcoin összes rossz tulajdonságát egyesítik egyetlen előnyük nélkül. Én ebből a világból nem látom azt az evolúciót, hogy majd lesz valami, ami nem banki pénz és sokkal jobb lesz a mint a Bitcoin. Nem kicsit kell jobbnak lennie, az nem elég. 10-szer jobbnak kell lennie, hogy leváltsa. Hajrá.
Igazad van. A mozijegy már egy jobb hasonlat, bár szerintem a kaparós sorsjegy közelebb áll a kriptokhoz. Azt sem tartom kizártnak, h lesznek majd jól használható digitális pénzek, de a mostaniak csak szintetikus spekulációs eszközök. Mivel a kriptotulajok jelentős része pénzügyileg képzetlen, jól megvezethető, ezért erre nagyon alkalmas.
A 20.000 kóin nagy része valamilyen projekt tokenje, nem is hazudják fizetőeszköznek. Olyan mint egy mozijegy. Ezt is hozhattam volna példának. Mozijegyet elfogad a tesco? Van a mozijegynek értéke? Aranyérmét elfogad a tesco, és van értéke egyébként? A román lei pénz? Igen. Elfogadja a budaörsi tesco? Nem. Mit bizonyítanak ezek? Semmit. A dolgokat önmagukban kell vizsgálni, mert bármilyen furcsa is, vannak új találmányok a világon.
A részvény egy igazolása annak, h résztulajdonosa vagy egy cégnek. Nem egy csereeszköz vagy fizetőeszköz. Ezért nevezik részvénynek és nem kóinnak. Ne moss össze olyan fogalmakat amiknek nem sok köze van egymáshoz. A részvényektől senki nem várja, h fizethessen vele. A pénztől még ha kripto is, ez volna a minimum.
14 évvel ezelőtt jelent meg az első kripto. A CMC szerint most 20355 van, 500 tőzsde és majdnem 1T a kapitalizáció, de még mindig csak a FIAT-ot fogadják el a Tescoban. 💰🤑💰🤑💰🤑 https://www.screencast.com/t/MVbEH0fIfS
Egy darab internet van a '90-es évek közepe óta. A Microsoft is meg akarta csinálni a saját privát internetét, aztán inkább feladta és ráállt nyílt, tcp/ip protokollra. Nem azért mert feltétlenül az volt a legjobb sőt. Hanem mert azon volt a legtöbb felhasználó. A saját új verziója, az ipv6 sem tudja leváltani, pedig nagyon ideje volna. Ilyen a hálózati hatás.
Dotkom lufi ide vagy oda, most akkor is vannak olyan cégek mint a Google, Apple és FB (Meta)... Persze vannak, amik még léteznek, de már eljelentéktelenedtek, mint a Yahoo és a MySpace. A kripto világ is hasonló: jönnek újak, a régiek esetleg háttérbe szorulnak, aztán majd az idő eldönti, hogy melyik értékes, melyik maradandó, és melyik az amelyik csak "hype". Pl. a Shiba szerintem csak hype, aztán, hogy a BitCoin-ból lesz-e "Yahoo", az legalább 10 év, mire kiderül.
Kalamajka biztosan lesz, de attól a bitcoin úgy jöhetne ki rosszul, ha a kalamajkát az okozná, hogy a jegybankok rombadöntik az egész világgazdaságot, hogy megakadályozzák a hiperinflációt, és ez sikerül is nekik. Minden más esetben a btc köszöni szépen, jól lesz.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046