Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tomi140
tomi140 2021. 04. 04. 10:57
Előzmény: #13590  Törölt felhasználó
#13600
Látom törölted magad. Hiányozni fognak a Biblia hosszúságú kommentek. Írtad : "Ebbol is latszik h szinte 0 a tolerancia ha esetleg valakinek mas lenne a velemenye." >>> igen, egyet értek. Le lettem szólva (aztán ezt meg letagadtad) én is és a grafikonjaim is, amik a gyerekeknek való színezgetni, szerinted. Észre sem veszed de az általad leírt viselkedési forma amit mások tanúsítanak, azt nyomod fullra Te is :) 
És igen, termékreklámot is erőltettél, és követelőzöen be akartad hajtani a hálát ezért a kulcs információért (mármint szerinted/számodra az volt).
Nah de úgy látom ez már a múlt. Visszatérsz még azonban úgy is. Még nem kaptál elég hálát és erre szükséged van, valamiért... Feltárandó probléma, kívánom hogy sikerüljön megoldanod. 
További sok sikert és jó egészséget.
Más. 
Eth: kitört felfele azonban a forgalom engem aggaszt, és a hetes Macd is, továbbra is. Az a várva várt dropp nagyonbb eséllyel jön 100ezres btc alatt, mint felett. Véleményem szerint azok nyomtják legjobban a több százezres btc árat és a későbbi korrekciót akik manapság szálltak be... Több ismerősöm is 40-50 ezernél vette csak meg a bitcoint... Nyilván pszihésen az nekik nem fér bele hogy netán lokális csúcs közelben vettek. Nyilván szeretnék ha még menne, ezért fújják a 100ezer plusszos szöveget. és talán be is jön. Én mindig csak azt mondom hogy arányosan kevesebb a haszon már szerintem felfele, mint a rizikó egy jó néhány hónapos korrekcióra lefele (ami után újabb hónapok mire a letörési pontra visszamegy, és rá még hónapok mire jövedelmezőbe fordul) . 5+ éves távon szerintem is garantált a nagy hozam. Kérdés a türelem meg hogy milyen risk & rewardot vállal be az ember. Technikailag a 2018ban beragadók is már 3szoros haszonban vannak ma. Ez tény. Meg a 2018as dropp után mélyen beszállók meg 10-20szoros hasznokban. Ez is tény. És számomra nem mindegy!
Oké, sokan elkezdtek a bitcoin fele nyitni, ez most a legnépszerűbb érv mellette, hogy egyre több cég befektet és egyre több cég forgalmaz befektetést, és coin elfogadást... De ez nem jelenti azt hogy mindig csak befele ömlik a pénz. Mint mondtam, már rengeteg ismerősöm tart bitcoint. Amikor a "marinéninek" is van már, akkor szokott lehűlni a piac egy droppal... 
dimdom
dimdom 2021. 04. 04. 10:41
Előzmény: #13598  Törölt felhasználó
#13599
Elsőnek nagyon kis esélye van, hogy valaki olyan címet találjon, amin pont van valami nagy mennyiségű btc.
-
A másodiknak meg még kisebb esélye van, hogy a közösség belemenjen, hogy azokrol a címekről recoveraljak a btc-t.
-
Szóval kb 98%, hogy azok örökre elvesztek.
Törölt felhasználó 2021. 04. 04. 10:16
Előzmény: #13597  Janku
#13598
Ha jól tudom - de majd kijavítanak ha mégsem -, akkor elvileg két lehetőség van.
Vagy megtalálják az elveszett vagy elveszettnek vélt hozzáférési kódot a publikus címhez, vagy a kitűzött célnak megfelelően átírják a bitcoin core nevű referencia kliensprogit az illetékesek, és azt elfogadja a 'közösség', értsd bányászok túlnyomó része. Ez utóbbi esetben a korábbi teljes vagy részleges blokklánc célirányosan módosítható volna. Egyszer néhány éve ha jól emlékszem egy nagyobb volumenű btc-lopásnál felmerült az ötlet, hogy az ellopott btc-ket ezen a módon visszaszerezhessék, de végül elvetették.
Janku 2021. 04. 04. 08:55
Előzmény: #13596  Törölt felhasználó
#13597
Van valami szabály ezekre az elveszett tokenekre vagy ezeknek végleg annyi?
Törölt felhasználó 2021. 04. 04. 08:20
Előzmény: #13595  Törölt felhasználó
#13596
Úgy értem, hogy innentől kezdve. Azt én is valószínűnek tartom, hogy az eddigi tízegynéhány éves hőskorszak folyamán kb. 4 millió db már végleg elveszett.
Törölt felhasználó 2021. 04. 04. 08:15
Előzmény: #13594  Törölt felhasználó
#13595
Túlzottnak tartom a cikkben írt napi 1500 'darabos' morzsolódást. Ezt a becslést én önkényesen ötödöltem, azaz átlag napi 300 darabra redukáltam. Az jött ki, hogy tíz év alatt 1 millió btc-vel csökkenne így a hozzáférhető mennyiség kínálata. Nem rossz perspektíva az árfolyamra nézve. 🚀
Törölt felhasználó 2021. 04. 04. 08:02
Előzmény: #13592  Törölt felhasználó
#13594
tberki 2021. 04. 04. 07:54
Előzmény: #13591  Tazsomaru
#13593
Na kíváncsi vagyok most meddig bírja az alapkezelő úr...
Törölt felhasználó 2021. 04. 04. 07:49
Előzmény: #12395  Törölt felhasználó
#13592
Miért szálltam be tavaly? Emlékeztető az előzményben.
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 04. 03. 23:47
Előzmény: #13590  Törölt felhasználó
#13591
Itt rajtad kívül senki nem személyeskedik. Csak a többieket sajnálom, hogy így teleszemeteled a topikot.
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 23:15
Előzmény: #13586  Tazsomaru
#13590
Te jottel ide teleszemetelni offolni es trollkodni.Eppen ezert mar szinte senki nem ir ide, mert ki a f2sz kivancsi az allando szemelyeskedesre.Sajnos a szinvonal egyre esik, pont az olyan emberek miatt mint te vagy.Eppen ezert van az h ebben es a financial forecast toppikban csak savas visszabofogesek vannak ha valaki az altalanostol eltero velemenyt fogalmaz meg. Ebbol is latszik h szinte 0 a tolerancia ha esetleg valakinek mas lenne a velemenye.Kb. mint h csak penzmosasra hasznaljak, meg sok energiat fogyaszt meg a volatilitas es mindenfele butasagok....Ehez pedig te is hozza jarulsz, ezert szegyeld magad h masokat felre vezetsz, es korunk egyik ha nem a legjobb befektetesetol fosztasz meg masokat, a butasagaiddal bar tudom h te ezt nem tudod felfogni...
https://twitter.com/LinaSeiche/status/1378417205327503361
Gratulalok!
En pedig nem vagyok hajlando ebbe a topikba es egyetlen olyan topikba se irni ahol te vagy, mert az olyan gusztustalan, rosszindulatu embereket mint te vagy messzirol kerulom.
dimdom
dimdom 2021. 04. 03. 22:10
#13589
De amúgy kezd már nagyon off topicba menni.
dimdom
dimdom 2021. 04. 03. 22:01
Előzmény: #13585  Törölt felhasználó
#13588
Bocs, hogy közbe vágok. De a kettő stílus elég különböző. A tozsmaru-e inkább ilyen megjegyzés / megfigyelés leírása. A tiéd, amit tozsmau linkelt pedig konkrétan olyan, hogy megmondod mit tegyen a másik 
krida
krida 2021. 04. 03. 21:46
#13587
Amíg veszekedtek, ha nem gond, játszok az ETH-el. Megy fel 2600-ra, így biztos a long, minden dippet megveszek, oszt nemsokkal később el is adom... 🙂
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 04. 03. 21:17
#13586
Tomi, veled ellentétben én nem ajálok senkinek semmit. Fogalmam sincs mi fog történni a piacokon. Megint csak feleslegesen teleszemeteled az oldalt. 
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 21:06
#13585
Ha mar gusztustalankodunk:
Tazsomaru 2020. 03. 01. 22:46Előzmény: #11058  szieszta#11063Nekem meglepő volt a BTC elmúltheti zuhanása. Tőzsdék szakadnak, virusok pusztítanak és ahelyett, hogy BTC-be menekülnének, a BTC még nagyobbat szakad, mint a tőzsde. Helyette a yen erősödött 3.5%-ot. Érdekes, hogy egy ilyen helyzetben a yen-t vállasszák.
2020.03.01 napjan 1BTC = 928291yennel
a mai napon 1BTC = 6455060yennel
Valoszinuleg ezert nem valo neked a deviza piac, de valoszinuleg mas sem.
Sikerult 57het alatt tobb mint 85,7%-os elmozdulasbol kimaradni; remeljuk senki nem olvasta ki a hsz-bol h Yen-t erdemesebb venni mint BTC-t; arrol nem irok h valaki akar penzt is veszithetett ez miatt, mert ugye biztosan nem tudjuk! (es en nem feltetelezem mint te rosszindulatuan h ezzel masoknak akar kart is okozhattal).
Mondjuk nem akartalak kigunyolni korabban, de talan irhatnal tobbet h milyen velemenyed van a piacrol szerintem eleg jo penzt keresnek azzal h eppen az ellenkezojet tennenk mint ahogy te latod a piacot.
(szerintem meg nehanyan fizetnenk is erte)
;)))))))))))))))))))))
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 20:42
Előzmény: #13578  Tazsomaru
#13584
Nyilvan azt nem linkeled be h 80$-on es 75$-on is irtam h nem erdemes XOM-ot venni mivel a ceg tobb negyedeven at hitelbol fizetett osztalekot.
XOM csodbe fog menni, csak az a kerdes h mikor.
(es csak neked nem azt mondom hogy ma vagy holnap, de nehany even belul szepen eltunik mint a GM tette.)
Azert mert a kulonbozo indexekben eleg nagy sullyal bir ezert kenytelenek az alapkezelok venni a ceget, csak h nagyon ne terjenek el a benchmarktol.
Tovabbra se ajanlom a XOM-ot senkinek mar aki hosszabb tavon penzt szeretne keresni.
Nyugodtan osszehasonlithatod a XOM es BTC teljesitmenyet; nyilvan azt nem fogod, milyen erdemenyt hozott volna ha az ajanlasomra eladtad volna a XOM-ot es korunk legjobban teljesito befektetesebe tetted volna (BTC-be)...
Valoszinuleg azert kezdtel el opciozni mert kenytelen vagy beismerni ha hibazol es zarni 1 rossz kereskedest.
Nem a hibakkal van baj hanem azzal ahogy valaki azokat kezeli; es mivel te nem vagy kepes beismerni h hibazol, ezert valoszinuleg elobb-utobb el fogsz verezni.
Nyilvan szerinted aznem okoz kart masoknak; (ha mar ezzel jottel nekem) h 40/60 kotveny/rv portfolio.
A vitaknak pedig azert sincs ertelme mert ugye tudjuk a Galamb ugy is ram boritja a tablat.
Hany embernek okozol azzal kart, h a BTC ellen beszelsz?
Mert ugye ezt folyamatosan teszed, szoval az h te a BTC ellen foglalsz allast folyamatosan tobb even keresztul az teged nem zavar, de te ki tudtal ragadni 1-1 olyan hsz-t ami eppen/jelenleg ugy nez ki hogyha valaki abban az adott pillanatban nyitott volna poziciot akkor most veszteseges lenne.
szep-oktober ota tobb mint 450%-al emelkedett a BTC; es te folyamatosan ez ellen foglalsz allast...
Talan nem artana magadba nezni; mert hidd el ebben a topikban is szamtalan peldat lehetne hozni, mar ha valaki olyan gusztustalanul viselkedne mint te.
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 20:28
Előzmény: #13582  dimdom
#13583
Ha tudod tartani (hodl!), akkor még most is, itt is nevetségesen olcsó. 🚀😎
dimdom
dimdom 2021. 04. 03. 18:47
Előzmény: #13576  Törölt felhasználó
#13582
Most más a kontextus, mint januárban volt. 
Akkor 39k-nál mondtad (40k volt másnap az ATH), hogy most vegyetek mert elkapkodják a BTC-t, mikor éppen egy nagy ralli után volt. Majd 20 napra rá 30k-ig esett.
-
Most meg márc 26-án volt egy lokális bottom, korrekció. Majd mostanában kezdett életre kapni megint a kripto piac. így érthető, hogy most mondod, de akkor nem volt az.
dimdom
dimdom 2021. 04. 03. 18:22
#13581
Aki szeretne befektetni különböző DeFi projetkekben, de nem tudja melyikbe lenne érdemes. Akkor amit érdemes megnézni, az ethereumon a DeFi Pulse Index. Ez kb, mint S&P500 index követő dolog. DPI tokenként elérhető, ha nem szeretnéd egyenként belevenni a projektekbe.
-
Jelenleg 14 darab értelmes projekt tokenét követi. Szerintem a súlyozás is rendben van. Ez nem egy monkey ape easy 100x. Úgy vélem (puszta vélemény) egy S&P500at simán lefog körözni (talán bitcoint is). 
-
Disclaimer: ez nem egy befektetési tanács. Mindenki kezdjen ezzel az infóval, amit akar.
---
https://www.indexcoop.com/dpi
mereszZenesz 2021. 04. 03. 18:10
Előzmény: #13579  fxboy
#13580
Jelen !!  :)
fxboy
fxboy 2021. 04. 03. 17:29
#13579

  Csak a mihez tartás végett.: 
 " Topik ...  Forex tréderek ide...    Tazsomaru 2011. 01. 03. 12:13  #3523  Sziasztok!....    .....0      0  Válasz erre"
 
 Érdekes a dátum. 
 Az itteniek közül hányan voltak itt/ott, akkor?  
 Akkor is voltak nagyarcú megmondók. Ma hol vannak azok? Sehol. Vannak helyettük mások. 4-5 év nem nagy idő, majd a mostani nagyarcok is eltűnnek. A nagy megmondások előtt vissza kellene olvasni. Tanulni lehet belőle. - Ha az ego engedi. Nem mindenkinek engedi.  
 :)   

 
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 04. 03. 15:57
Előzmény: #13577  Törölt felhasználó
#13578
Azért olvasom ezt a fórumot, hogy tanuljak és megismerjek érdekes embereket, mint az említett Szarvasvadász. Elolvasom és megfontolom én bárkinek a tanácsát, de hogy jön most ez ide? Te csontokat dobáltál itt, hogy vegyenek BCH-t, meg pomperjt győzködted, hogy ne vegyen XOM-ot. Most meg ideböfögsz vagy 20 sort a semmiről? Most akkor ki romból? Mindezt Húsvétkor? Azért ez is sokat elárul rólad. 
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 13:58
Előzmény: #13571  Tazsomaru
#13577
Lehet h nem masoknak kellene ajanlani h gorgessenek tovabb hanem neked kellene ezt megtenned.
Milyen ember az aki rombolni-pusztitani jar egyes forumokra, raadasul husvetkor.
Szerintem ez igen is sokat elarul rolad.
Mint ahogy az is hogy rosszindulatu, irigy ember vagy.
En meg emlekszem amikor probaltunk neked segiteni mert valahogy a deviza kereskedes nem ment, teljesn mindegy h hanyan probaltuk elmagyarazni en is szvadi is es masok is h nem mindegy h milyen idotavon kereskedsz; te nem voltal hajlando elfogadni a tapasztaltabbak ill. sikeresebbek tanacsat.
Utana meg jott a kotveny/reszvenyportfolio majd az opciozas.
(ott is kifejtettem h milyen dolgokrol nem veszel tudomast ami elobb-utobb komoly veszteseget okozhat)...aztan radhagytam te penzed, te problemad....
Nem jartam utanad opcios topikba h mekkora hulyesegeket beszelsz, na latod ha valami veszelyes es problemas amikor vak vezet vilagtalant, vagy ha olyan ember magyaraz opciokrol aki meg az alapveto dolgokkal sincs tisztaban.(h z opcio arazasok milyen feltetelek mellett teljesulnek ill. mukodnek).
Jatszuk azt h amikor irsz 1 topikba en nem fogok oda irni 2 hetig, de te se fogsz abba a topikba irni 2 hetig ahova en irok.
Nyilvan erre is keptelen vagy mert csak rombolni tudsz, nem muszaly nekem ide irnom.
Ezt meg most veheted szemelyeskedesnek az olyan embereket mint te vagy en messzirol kerulom!
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 13:21
Előzmény: #13070  dimdom
#13576
Igen, akkor is és most is azt mondom. 🚀
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 04. 03. 12:26
Előzmény: #13574  Törölt felhasználó
#13575
Örülök, hogy sikerült megduplázni a betett pénzedet. Remélem pomperjnek is sikerült pénzt keresnie XOM-mal. 
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 12:18
Előzmény: #13573  Törölt felhasználó
#13574

Még annyit, hogy soha nem gondoltam volna, hogy valaha kereskedni fogom a kriptokat, mivel eddig csak befektetésre vettem a BTC-ket és jó régen.
Egy hónapja kb. bedobtam némi játékpénzt a Binance-hoz, beváltottam USDT.-re és elkezdtem kereskedni a piacot. Felhasználtam hozzá Elliott és az általam használt technikai indikátorokat, jelenleg dupáztam a betolt tőkét. Amint meglesz 1 BTC- már utalom is ki a saját Walletbe.
Jó ezeket kereskedni nagyon, úgy látom.
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 12:09
Előzmény: #13571  Tazsomaru
#13573

A gond az, hogy Vuk hozzászólásai értékesek, igaz lehet, hogy nem mindenki érti.
Ezt a fórumot Vuk tartja életben és szerintem nagyon jól látja a kripto-piacot, csak miatta olvasom mert sok jó dolgot ír.
Kellemes ünnepeket!
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 04. 03. 12:06
Előzmény: #13571  Tazsomaru
#13572
*görgess 
bocsi a laccsolásért! ;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 04. 03. 12:04
Előzmény: #13569  Törölt felhasználó
#13571
Goldi, én nem hazudok. Így neveltek és általában ez az egyszerűbb út. Szerencsére egy fórum nem úgy működik, ahogy te elképzeled. Amíg nem szegem meg a házirendet, azt írok, amit akarok. Viszont neked nem kötelező elolvasni. Egyszerűen gögess tovább. :) Béke!
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 04. 03. 12:00
Előzmény: #13568  Törölt felhasználó
#13570
Hirtelen ezt találtam., de kereshetek még, van belőle bőven.Ezt nem  te írtad?
https://www.screencast.com/t/a9fqQhESwQcG
csak olyat írok le, amit alá is tudok támasztani! 
Soha nem írtam olyat, hogy ne írj a BTC-ről. Sőt, az ajánlásaidat is nyugodtan írhatod, ha a moderátor nem törli.De ez véleményem szerint hiba.
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 11:59
Előzmény: #13566  Tazsomaru
#13569

Fejezd be a hazudozásaidat! Azok akik olvasták a fórumot végig, azok nem kíváncsiak az ostoba elmélkedéseidre, ha valami nem tetszik akkor meg nem kell itt jelen lenni.
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 11:52
Előzmény: #13566  Tazsomaru
#13568
Ez megint hazugsag!
Nem probalok senkit befolyasolni, foleg nem agresszivan.
Hogy is van az h te az opciozasrol irhatsz, en viszont nem irhatok a BTC-rol; raadasul ez a topik errol szol.
Nem irtam h vegyel ezt!
Sot szamtalanszor leirtam, a portfolion talan en fogalmaztam meg a legtobbet h a tevedes jogat fenn tartom, es azt is szamtalanszor irtam h nem befektetesi tanacs vagy felhivas a kereskedesre, hanem a sjat velemenyemet tukozi.
FEJEZD MAR BE A HAZUDOZAST!
dimdom
dimdom 2021. 04. 03. 11:34
Előzmény: #13563  krida
#13567
80 milliárdot megérne Cardano miközben kb nulla ekoszisztemaja van?
Remélem egyszer már az emberek elkezdenek racionálisan arazni dolgokat.
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 04. 03. 10:25
Előzmény: #13564  dimdom
#13566
Nincs nekem gondom a stilusával, de még a pozíciói sem érdekelnek. Az információi között is biztos van aki talál érdekeset. A probléma szerintem, hogy agresszíven próbál befolyásolni embereket. Vegyél "ezt", nehogy vegyél "azt". Véleményem szerint, ezek közöt hasznos ajánlások is lehetnek, de jelentős kárt is okozhat valakinek.
hellforceone 2021. 04. 03. 06:58
Előzmény: #13557  AlonsoRenault
#13565
Felejtsük el, csak mosolyogni tudok az egészen :o) ahogy írtam, szűrni kell, ennyi. Szép napot mindenkinek! :o)
dimdom
dimdom 2021. 04. 02. 20:14
Előzmény: #13562  AlonsoRenault
#13564
Nekem úgy tűnik, hogy leginkább a stílusa került kritizálásra, nem a pozíciója. 
krida
krida 2021. 04. 02. 18:57
#13563
Ether kilőtt, megy fel 2600-ra! 
Szvsz Cardano is hamqrosan beindul, célár: 2,5$.
AlonsoRenault 2021. 04. 02. 18:41
Előzmény: #13560  dimdom
#13562
Talán olvass vissza 18 tól és megtudod.
Törölt felhasználó 2021. 04. 02. 18:08
#13561

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek