Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 16:29
Előzmény: #10718  szieszta
#10720
Nagyobb a kereslet? BCH, BSV alig van tranzakció ezeken a láncokon. Néha felpumpálják megmanipulálják, kaszálnak vele aztán beesik. Nézd már meg a forgalmukat is cmcn. 30 vs 4. BTC javára. Igaz ezek kamu adatok de jól látszanak az arányok. BSV meg teljességgel komolytalan. Azt áll Satoshi kb. pump-dumpra használja, eleve csak komolytalan tőzsdéken van maradt csak fenn. VÍrus?:))
szieszta 2020. 02. 05. 16:28
Előzmény: #10715  Törölt felhasználó
#10719

Honnan lehet tudni, hogy az újonnan kibányászott coinokat rögtön a piacra dobják? Lehet éppen csak annyit értékesítenek, hogy a költségeiket fedezzék, vagy még azt sem, hiszen szinte nullás kamattal jutnak hozzá a hitelekkel.
Nem beszélve egy magyar fejlesztésről....INLOCK....ami gyakorlatilag egy coinbazár, hitelt lehet felvenni a coinodra, nehogy el kelljen költeni.
szieszta 2020. 02. 05. 16:06
#10718

Ha megnézzük, most sokkal nagyobb kereslet van a BCH iránt. A 2018.dec.15-ei mélypont óta:
BTC......3100------9400
BCH..........78--------428
Erre van magyarázat? Vagy csak a vírus?
zotyó 2020. 02. 05. 15:36
Előzmény: #10702  Törölt felhasználó
#10717

Köszönöm én is az összefoglalódat, tetszett. Izgalmas 2 év előtt állunk, ha emelkedés lesz azért, ha elmarad az emelkedés, akkor pedig azért.
Üdv
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 13:28
Előzmény: #10714  szieszta
#10716
Egyébként mivel is fog többet tudni a calibra ha lesz egyáltalán meg a kínai verzió a mostani pénzeknél? Pont azt tudja majd mint egy mai stabil coin, ami ugyanúgy inflálódik, pl.: usdc. Amúgy ha ezeket bevezetik az csak jót fog tenni btcnek, bár gondolom szerinted a végét jelenti? :)
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 13:26
Előzmény: #10714  szieszta
#10715
A forró, azaz tényleges forgalomban lévő btc-k növekedésének üteme lassul miközben a kereslet növekedés gyorsul. Lehet így hogy fele annyi kínálat lesz ezután naponta a kereslet folyamat nagyobb lesz új coinok iránt mint ami képződik, ez felhajtja az árat. Továbbá ahogy Tomi bá is mondta, tegnap láttam is ábrát: a pénzkínálat a világon duplázódott 2008 óta, ennyit sikerült nyomtatni. Vajon ez hová vezet szerinted? Azt ugye belátod, hogy a 4-5 millió parkoltatott btc-nek nincs szerepe az árképzésben? Ahogy lakásoknál sincs annak ami nem eladó mert egy életet ott akarsz lelakni. Így értettem. Egy szóval a piacon kevesebb kereskedett coin lesz ami hosszú távon árnövelő hatású adott kereslet szint mellett is. Amúgy de, pont egy gombnyomás egy btc cím. Ennek is utána kéne még nézned.
szieszta 2020. 02. 05. 12:28
#10714

A felezésnél nem csökken a mennyisége! Amit már elővarázsoltak, az megvan. Ugyanígy vannak a lakások is, ha le nem bontják, nem csökken a számuk.
A bitcoinra sokkal nagyobb hatással lesz a kínai nemzeti koin, meg a libra. Ha azok élesednek, nem kell az embereknek pénztárcát nyitogatni és 2 széfben rejtegetni hozzá a sokszámjegyű kódot, meg fél óráig várni, hogy visszaigazolódjon a kávé megfizetése. Meg az ATM -nél unatkozni több mint fél órát, mire kiszolgál.
Számomra nagyon meglepő, hogy az ATM-eket valaki is használja, mikor az üzletben a pénztárnál 1 perc várakozás után már lázong a vásárló. Én egy bevásárló központban 1,5 órát üldögéltem az bitcoinautomata közelében, de rá sem nézett senki.
Persze azt se feledjük, hogy csak annak tudsz BTC-t küldeni, akinek van tárcája, amit nem egy gombnyomással szerez be az ember.
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 12:15
#10713
https://postimg.cc/1ft917bL
Ha emlekeim nem csalnak 2015.marciusaban volt egy srac aki arrol beszelt hogy milyen modon valtoztatna a portfoliot ha valaki 0,5-1%-os reszesedest vallalna a portfoliojan belul a BTC-vel...
;)
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 10:52
Előzmény: #10708  szieszta
#10712
Pontosan lehet tudni, hogy mekkora részeg forog. Alább linkeltem is. Remélem belátod, hogy nem mondtál igazat. Az értéktároló funkciójáról meg megfeledkezel. Amikor nagy bull van akkor nem csak a kereslet nő meg hanem eladni is kevesebben akarják, mert kivárnak, kiszárítva a piacot. Tehát a kereslet nő a kínálat csökken. De látom nem értitek azt sem, hogy miért drágább a dinnye a piacon ha rossz a termés.
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 10:49
Előzmény: #10707  Tazsomaru
#10711
Aha..szóval nincs jelentősége..Tehát szerinted ha Budapesten fele annyi lakás lenne mint manapság, akkor az áruk is ugyanannyi lenne és nem menne fel. Ha 5* ennyi gyémánt lenne a piacon az meg nem verné le az árát. Hát..közgazdásznak ne menj szerintem! :) A kereslet-kínálat nincs meg neked. Olvass utána! Az meg hogy használhatatlan..nos ezt szerintem te se gondolod komolyan csak polgárpukkasztásnak szánod. De átlátok a szitán. :)
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 10:43
Előzmény: #10702  Törölt felhasználó
#10710
Ez a szám jóval nagyobb és a cikk óta csak nőtt:
https://kriptoakademia.com/2019/07/24/hodl-gang-kozel-4-millio-darab-btc-t-legalabb-5-eve-nem-mozditottak
A Satoshi féle coinok pl. szerintem sosem fognak megmozdulni, ha mozgatni is tudná akkor se lenne értelme, megtalálnák, rászállnának, vesztene az értékéből rögtön a btc. Indítás után meg nyilván volt pár éve szénné bányásznia magát és jól betárazni, szóval enélkül is rengeteg coinja lehet. Bár szerintem ez inkább egy csapat lehetett.
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 10:39
Előzmény: #10706  Tazsomaru
#10709
Tudod van az elérhető kínálat illetve ténylegesen forgalomban lévő kínálat, ami ugye az amivel kereskednek is és nem csak elrakják félre. Na ennek a növekedése fog belassulni. Persze ha ezt nem érted kár is mit mondania. Ha szerinted nincs hatással hosszabb távon a kínálat növekedési ütemének csökkenése az árfolyamra akkor nincs miről beszélnie veled. Jó eséllyel érted te csak értetlenkedsz. Ki tudja miért jó ez neked..
szieszta 2020. 02. 05. 09:45
Előzmény: #10707  Tazsomaru
#10708

Ez így van, szerintem is. Valamikor láttam egy kimutatást, hogy időszakokra lebontva, hogyan mozogtak a BTC-k. Van, amely naponta több százszor cserél gazdát, meg olyan is, ami elővarázslása óta alussza álmát.
Így csak tippelni lehet, mihez tudnak hozzáférni és mi az, amihez nem. Most az egész kapitalizációnak kb a 20%-a forog, de elképzelhető, hogy ezt a forgalmat csak egy "maroknyi" BTC-vel generálják, ahogy a tetherrel is teszik.
Arra meg tényleg nagyon kíváncsi lennék, hogy mennyit használnak fizetésre, ahol árura cserélik, vagy szolgáltatásra. Ez lenne a PÉNZ funkció. A többi csak egy spekulációs eszköz.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 05. 08:25
#10707
Az elveszett BTC-knek szerintem nincs túl nagy szerepe. Hisz a BTC csak virtuálisan létezik, így az elveszett BTC-k is léteznek, csak nem használják őket, de mivel a BTC amúgy is használhatatlan, csak gyűjtögetni lehet, ezért nincs jelentősége, hogy épp valaki miért nem használja.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 05. 08:18
Előzmény: #10702  Törölt felhasználó
#10706
Most már én is értem, hogy fog 18,2M-ról 21M-ra "CSÖKKENNI" a BTC kínálata. ;)
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 04:49
Előzmény: #10702  Törölt felhasználó
#10705
Príma írás, jöhetnél gyakrabban is! A többieknek is gratula egy egész képernyőn nem látni most a szokásos nívótlan hisztit. Lehetne ezt így is. Így tovább!
oxylant
oxylant 2020. 02. 05. 04:40
Előzmény: #10702  Törölt felhasználó
#10704
Köszi az 'elmélkedésedet, várunk vissza.😁👍😊
goldi 2020. 02. 05. 04:23
Törölt hozzászólás
#10703
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 02:03
Előzmény: #10688  zotyó
#10702
Na jo de ne hagyjuk figyelmen kivul, hogy hol is jelent meg ez a cikk.
Egyebkent mint emlitette valaki van nehany logikai tores a cikk megirasaban ill. hogy mit mivel akar magyarazni ill. bizonyitani azzal hogy a korabbi 2 felezesnel mi tortent.
Szamomra a legemlitesre valobb resz ill. gondolat menet, hogy a BTC kinalata nem fog csokkeni?!
(megkockaztatom hogy ezt a kijelentest nem mint PHD-vel rendelkezo penzugyi szakember tette, hanem csak ugy ossze dobta mindenfele ido raforditas nelkul).
Mivel en nem rendelkezem PHD-vel es igazan nincs is kedvem tul melyen bele menni ebbe a dologba; azert nem artana megemliteni; hogy mi is az a penz, ill. miert hasznaljuk csere eszkoznek.
1.mi is az amit tudunk a BTC-rol? (ja hogy 2140-ig egy adott szabaly rendszer alapjan ~21millio darab lesz belole) ill. azt is tudjuk, hogy ezek idoben kozelitoleg milyen aranyban jelennek meg a rendszerben.
2.ha valaki elveszti a private key-t akkor az a BTC tobbe nem elerheto ill. felhasznalhato; de nem egyszer jelentek meg olyan cikkek, hogy valaki a szamitogepen felejtette; esetleg valaki meghalt es ez miatt mar hozza ferhetetlen az altala ismert private key-ek ) lasd. egy penzugyi szakember aki a befektetoinek vasarolt BTC-jukhoz mar nem lehet hozza ferni....
Mi is kovetkezik ezkbol hat szamomra csak az hogy valoszinuleg soha nem lesz tobb mint max. 20-20,5millio BTC  forgalomban...(bar ha tippelnem kellene akkor azt mondanam, hogy az elveszett private keyek miatt szeritem ez a szam akar joval alacsonyabb).
Na most nezzuk mar meg azt az allitast hogy a BTC kinalata nem fog csokkeni; ha valaki megvizsgalja hogy 1 adott szabaly rendszer alapjan max. 21millio BTC letezhet es ebbol forgalomban jelenleg max.18,2Mdb van; de az is lehet hogy ez a szam 5, 10 esetleg 15-20% is alacsonyabb lehet ( a korabban targyalt okok miatt) akkor egyertelmuen latszik, hogy a lehetsegesen hozza ferheto BTC-k szama csokken.Most nyilvan az 1 masik kerdes, hogy idoben tovabb haladva naponta ujabb BTC-k jelennek meg a rendszerben.
NA MOST ELJENEZVE KIJELENTHETNENK HOGY, attol fuggetlenul hogy azok a bizonyos BTC-k elvesztek es tobbe hasznalhatatlanna valtak, a napi reward miatt akkor is folyamatosan novekszik a BTC-k szama.
Itt sajnos nem is tudom hogy sirjak vagy nevessek azon az "ostobasagon" amit mint a legtobb elmeleti szakember el szokott veteni az adott problema elemzesen.
(BTC nem egy zart halmazban letezik); hanem a mi kis vilagunkban, ahol napjainkban egyre tobb ember szuletik;magyarul egyre kevesbe elerheto egy ember szamara...;de ha mar az MNB Tanszekenel-nel jarunk kozelitsuk meg ezt a kerdest penzugyi ill. monetaris szempontbol...
2016.juliusa ota Mo-on az M2 money supply 18000Billio HUF-rol majdnem 28000Billio HUF-ra nott...legyunk batrak es kerekitsunk 55%-al...es mennyivel nott a BTC supply ez alatt az ido alatt???
Szoval forint kinalata nott jobban vagy a BTC kinalata; ha pedig valaki arra a kovetkeztetesre jutna hogy a forint kinalata gyorsabban bovul mint a BTC-je akkor elofordulhat-e hogy ugyanazon mennyisegu forintert kevesebb BTC kinalat tartozik?(persze csak elmeletileg szarnyalnak a gondolataim).
Egyebkent reges regen, mert ugye napjainkban a befektetok memoriaja nem tulsagosan hosszu; a kianai jegybank (PBOC mekkora likviditast pumpalt a piacba?) 
Ja 174Billio USD-t a het kezdetevel; mennyi is a BTC piaci kapitalizacioja? (sugok 167,5Billio USD) szoval csak a kinai jegybank a het kezdetevel tobb likviditast nyomott a piacba mint a BTC teljes piaci kapitalizacioja....Most a FED, BOJ es egyebb jegybankok tevekenyseget hagyjuk; mert ki is emlekszik arra hogy ezek eppen mennyivel higitjak a mi kis embertarsaink penzeit...
Az en szedett-vedett es logikai toresekkel teli konkluziom, hogy a penzunk ill. penzeink ertektelenednek a BTC-hez viszonyitva; vagy mondhatnam azt hogy ugyanazon penz mennyisegre egyre kevesebb BTC tartozik ill. egyre kevesebb a kinalat.
Jovot nem ismerjuk;de mindenkinek sok sikert es jo egeszseget; hogy ilyenekrol tudjunk elmelkedni a jovoben is.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 04. 23:45
Előzmény: #10700  zotyó
#10701
Igen.
zotyó 2020. 02. 04. 23:06
Előzmény: #10699  Tazsomaru
#10700
A négy éves ciklusok idáig szépen kirajzolódtak:
https://digitalik.net/btc/#
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 04. 19:33
Előzmény: #10698  easyrider
#10699
Nem írtam, hogy a feleződéstől. Olyan okokra gondolok, amiket jelenleg még nem ismerünk. Bármi lehet.
easyrider 2020. 02. 04. 19:25
Előzmény: #10697  Tazsomaru
#10698
A kereslet növekedése miért feleződne a feleződéstől? Semmi köze hozzá. Csökkenhet, nőhet, de nem emiatt.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 04. 19:18
Előzmény: #10696  easyrider
#10697
"ha semmi más nem változik" 
Na ezaz! De mivan akkor, ha a kereslet növekedése is feleződik, vagy esetleg megszünik, netán csökkeni kezd a kereslet?
easyrider 2020. 02. 04. 19:12
Előzmény: #10695  Tazsomaru
#10696
Azt a BTC mennyiséget most is  felszívja a piac hiszen így is inkább nő az ár, mint csökken. Utána tehát jobban fog nőni - hosszú idő átlagában, ha semmi más nem változik.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 04. 19:02
Előzmény: #10694  easyrider
#10695
A lényeg, hogy tegnap kb 1800 BTC-vel kevesebb volt és holnap 1800 BTC-vel több lesz. A felezés után meg ez a szám 900-ra csökken, de a kínálat továbbra is folyamatosan emelkedni fog napi 900 BTC-vel (ha jól értelmezem). Tehát jelentős árfolyamemelkedéshez, jelentős kereslet növekedés kellene és nem "felezés".
easyrider 2020. 02. 04. 18:41
Előzmény: #10692  Tazsomaru
#10694
"Egyrészt általánosan elmondható, hogy egyetlen helyes reakció van arra, ha valaki két megfigyelés alapján állít fel általános szabályokat: irányítsuk útba a legközelebbi gyógyszertár felé."
"De a fő gond nem is ez, hanem az, hogy maga az összefüggés egész egyszerűen nem igaz. A legutóbbi felezés negatív hatással volt a Bitcoin árfolyamára a felezés előtt és után is."
Jó, akkor nem azt mondja, hogy nem fog emelkedni, hanem azt, hogy a felezésnek nincs árfolyam emelő hatása, mert legutóbb is azonnal csökkent az ár. Irány a gyógyszertár!
Egyébként az általam figyelt (nem magyar) oldalak, youtuberek mind azzal a megszorítással beszélnek a felezésről, hogy nem azonnal, hanem lassan, a következő 1-2 évben fejti ki a hatását. Nyilván, hiszen pár száz-ezer hiányzó bitcoin nem elég semmire. A magyar kriptobulvár és bitcoin kereskedő oldalakig az ilyen finomságok már nem jutnak el, a direkt a feleződésre rájátszó marketing valóban gáz.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 04. 18:15
Előzmény: #10692  Tazsomaru
#10693
"a pozitív árfolyam-várakozásoknak kínálat alapú magyarázata meglátásom szerint tarthatatlan"
Szerintem ez a cikk lényege. Ez nem jelenti azt, hogy nem emelkedhet az árfolyam. Inkább arra hívja fel a figyelmet, hogy sokan rámentek arra, hogy ezzel a "BTC kínálat feleződik" dumával becsapnak embereket.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 04. 18:07
Előzmény: #10691  easyrider
#10692
Na ez egy csúsztatás. Ezt még én is felismerem. Sehol nem írja a cikkben, hogy nem fog emelkedni az árfolyam a mostani felezésnél. Ezt idézd ide be lécci, mert lehet én voltam figyelmetlen.
easyrider 2020. 02. 04. 17:59
Előzmény: #10689  Tazsomaru
#10691
Először elmebetegnek nyilvánítja, aki az eddigi 2 felezéskor történtekből levon bármilyen tanulságot. Majd bemutatja, hogy az előző két feleződéskor sem emelkedett az árfolyam, tehát akkor most sem fog.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 04. 17:44
Előzmény: #10687  Törölt felhasználó
#10690
„Alapvetően a bitcoin feleződés felére csökkenti a BTC kínálatát”
Ez igen komoly félrevezetés. Ezért a szélhámosságért nem szól nekik senki? Ezzel mi a cél? 
Ja, már látom!
https://www.screencast.com/t/61aNlsDp
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 04. 17:39
Előzmény: #10687  Törölt felhasználó
#10689
Mint laikus kérdem, mi a csúsztatás a cikkben?
zotyó 2020. 02. 04. 15:48
Előzmény: #10687  Törölt felhasználó
#10688
Igen magas lóról beszél, érdemes lesz 1-2 év múlva elővenni az írását.
Törölt felhasználó 2020. 02. 04. 13:34
#10687
https://mnbtanszekblog.hu/2020/02/04/ha-a-bitcoin-felez-akkor-a-butasag-duplaz/
Tele van csúsztatással ez is meg a többi cikk is. Vajon miért nem szól nekik senki? Mi a cél?
Törölt felhasználó 2020. 02. 04. 13:32
#10686
https://mnbtanszekblog.hu/2020/02/04/ha-a-bitcoin-felez-akkor-a-butasag-duplaz/
Tele van csúsztatással ez is meg a többi cikk is. Vajon miért nem szól nekik senki? Mi a cél?
zotyó 2020. 02. 02. 16:51
#10685

"Ezen a ponton értelmét is veszti az, hogy elkezdjük kategorizálgatni a Bitcoint… Nem az a fontos, hogy ez most pénz-e, sem az hogy ez vajon értéktároló (Store of Value) eszköz-e… semmi ilyesmi. A Bitcoin egyetlen kategóriája – kicsit sem nagyzolva – az: “unstoppable force”, azaz megállíthatatlan erő. Tekintsünk el attól a ténytől, hogy ez a kifejezés valójában egy paradoxon.
https://variance.hu/2020/01/31/gondolatebreszto/#more-4519
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 16:23
Előzmény: #10683  Törölt felhasználó
#10684
És itt nem arra gondolok, hogy Indinek hívnak hanem arra, hogy Nemelemzőként kiraknak más néven visszajössz. Ami nem is lenne baj ha bemutatkoznál előtte, hogy ez meg ez vagyok ezeket meg ezeket a dolgokat képviseltem előtte stb. De mintha ez elmaradt volna. Semmi személyes amúgy, félre ne érts.
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 16:21
Előzmény: #10682  szieszta
#10683
Miért személyeskedés ez? Neked mániád, hogy mindenki személyeskedik veled aki nem ért veled egyet? Te személyeskedtél vele ennyi erővel , hogy barátodnak nevezted amikor soha nem is találkoztatok. Mellesleg nem én vagyok fenn kettőnk közül álnéven sem.
szieszta 2020. 01. 29. 19:11
Előzmény: #10681  Törölt felhasználó
#10682
Te csak személyeskedni tudsz?
Törölt felhasználó 2020. 01. 29. 13:31
Előzmény: #10680  szieszta
#10681
Barátoddá fogadott? Kétlem. Megbízható tipp a tőzsdén? Miért OTP-re tudsz pl? :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek