Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 02. 21. 10:56
Előzmény: #13319  Mongol30
#13320
Nem foglalkoztam behatobban a kryptok banyaszataval, de ismerek olyanokat akik igen.
Ha nincs ingyen az aramod (vannak olyan ismeroseim akiknek a haza tele van nap elemekkel es az aram szolgaltato nem hajlando heti 100$-nal tobbet fizetni barmenyi aramot jutattnak vissza, ezert belefogtak de eleg koltseges vallalkozas a hardware-ek megvasarlasa...); es nem ipari szinten csinalod szerintem nem erdemes mert tul nagy a kockazat; sokkal egyszerubben lehet penzt keresni kryptokkal; legalabbis nekem ez a velemenyem.
De nekem eleg hianyos informacioim vannak ezzel kapcsolatban; szoval probalj meg olyanoktol informaciot akik evek ota ezzel foglalkoznak.
Visont vigyazz mert sokan csak ertekesiteni probaljak a nem legkolyseg hatekonyabb hardware-eket.
Mongol30 2021. 02. 21. 10:29
Előzmény: #13307  Törölt felhasználó
#13319

Szeretném a véleményed kérni, hogy ETH bányászatba szted érdemes lehet még belekezdeni?
köszi előre is
glutamin
glutamin 2021. 02. 19. 17:17
Előzmény: #13311  Soito
#13318
Én úgy voltam vele, ha az 50e-et átviszi akkor kicsit beleveszek. Jövő héten még bővítek aztán majd ha eleget emelkedett akkor realizálok. Ha nyár elején kivehetem az is jó de ha eltököl 1-2 évet azt se bánom.
easyrider 2021. 02. 19. 17:06
Előzmény: #13316  Törölt felhasználó
#13317
Úgy látszik, most nyomtak egy market buy-t a 900M-val.
Törölt felhasználó 2021. 02. 18. 22:09
Előzmény: #13311  Soito
#13316
cegek es intezmenyek...
olvass utana.
https://www.microstrategy.com/en/investor-relations/press/microstrategy-announces-pricing-of-offering-of-convertible-senior-notes_02-17-2021
Ok most csak 900millioert vesznek min. ; de korabban vettek mar kozel 1,2billio USD-ert.
Rajtuk kivul van tobb szaz ill. ezer ceg akik elobb v. utobb vasarolni fognak.
dimdom
dimdom 2021. 02. 18. 14:19
Előzmény: #13314  easyrider
#13315
Azok a csúnya hajóbalesetek 😆De sokan vesztik el benne mostanában a bitcoinjukat 
easyrider 2021. 02. 17. 20:09
Előzmény: #13312  Törölt felhasználó
#13314
Én is elvesztettem az összeset :( Egy sajnálatos hajóbalesetben :( Persze kajak volt, nem valami drága yacht. :(
Törölt felhasználó 2021. 02. 17. 20:02
#13313

"Már a világ legnagyobb alapkezelője, a BlackRock is foglalkozik a bitcoinnal – árulta el az amerikai cég kötvénypiacokért felelős vezetője a CNBC-nek. Egyelőre nem céloznak meg konkrét arányt a portfólión belül a kriptodevizából, a többi eszköz teljesítményéhez igazítják majd."
Törölt felhasználó 2021. 02. 17. 16:49
Előzmény: #13311  Soito
#13312
Sokan vannak, akik legalább 1 btc-t szeretnének birtokolni egy mennyiségileg folyamatosan csökkenő elérhetőségű eszközből. Szinte hetente olvasni híreket, hogy valahol 10.000 db bitcoin ment a levesbe a hozzáférési kód elveszése miatt, máshol meg 20.000 darab, harmadik helyen meg xx ezer darab, sok másik helyen meg 10-20 vagy 100-200 darabok, amikről még hír sem jelenik meg, mert csak néhány embert érint a veszteség. Az idő előrehaladtával és az ilyen esetek szaporodásával egyre csak szűkösebb és szűkösebb lesz az összkínálat. 
Érdekes össznépi kísérlet ez. Most már engem is érdekel a kb. 0.6x egységemmel, hogy mi is lesz ebből. 
Soito
Soito 2021. 02. 17. 15:19
Előzmény: #13309  Törölt felhasználó
#13311
de ki az aki 50k körül veszi?
Törölt felhasználó 2021. 02. 17. 13:24
Előzmény: #13308  dimdom
#13310
lehet h tenyleg itt volna az ideje neki allni annak a hazi feladatnak
;)
Törölt felhasználó 2021. 02. 17. 11:54
Előzmény: #13071  Törölt felhasználó
#13309
Írtam mindezt 32k eur btc-árfolyam tájékán. Remélem sokan tudtak profitálni az önzetlen tanácsból. Mivel nekem 12k eur az átlagáram, ezért amíg nem esik az alá, türelmesen eszem a hodlerek keserű kenyerét. 😎🚀
dimdom
dimdom 2021. 02. 17. 08:19
Előzmény: #13306  Törölt felhasználó
#13308
"Mibol gondolod h a visa-nak v. a mastercard-nak nem eri meg egy rakas tranzakciot osszecsomagolni es verify-olni azert h a kulonbozo tranzakciok atfutasi ideje ne 2-3 nap legyen hanem mondjuk 1-2 ora?"
Ezt bitcoinra érted, hogy azon elérhetik az összecsomagolást és lecsökkentik az átfutási időt? Ezt hogyan?
---
"Mibol gondolod hogy csak 1 reteg 1 layeren kell futnia minden tranzakcionak?"
Nem gondolom, hogy 1 layeren kell futnia, viszont azt nem tudom, hogy miért jó bitcoinnak, ha másik rétegen futnak tranzakciók, mert ugye azok nem fizetnek semmi tranzakciós díjat a bitcoin hálozatnak.
Törölt felhasználó 2021. 02. 17. 05:43
Előzmény: #13304  hellforceone
#13307
Cel arakat nem igazan szeretem, inkabb csak a kereskedes elott celszeru azert megnezni ill. meghatarozni ezeket h nagyjabol fel lehessen merni h egyaltalan megeri-e az idot es a kockazatot az az adott lehetoseg.
Ha tippelnem kellene, szerencsere nem kell akkor majus-augusztus kozott min. 80-140K arfolyamot tudok elkepzelni, legalabbis most amikor irom igy latom.
Nem tudom kizarni azonban h 150-250K is lehet az arfolyam ha sok amcsi ceg komolyabban elkezd ebbe atsulyozni...szoval oktober-novemberben akkor se lepodnek meg ha esetleg 150-250k lenne az arfolyam; persze lehet magasabb is; de itt ugye eselyeket latolgatunk.
Ez kicsit furcsan hangzik de en probalok piciket elorebb gondolkodni, h mi torteni akkor ha 100-150k fole megy az arfolyam.....ugye itt van a stock2flow model is ami 2025 augusztusara mar 1,3millio$-os arfolyam koruli erteket hataroz meg.
Szoval nem art felkeszulni kulonbozo scenariokra ill. elkezdeni megtervezni h ado ugyileg mi a leghelyesebb megoldas.
Nehany BTC-t fogok ertekesiteni, mert akarok Gold Coast-on ingatlant vasarolni; bar valoszinuleg ez nem a leghatekonyabb befektetes, de az arak nagyon lenn vannak es a kormany komoly penzt szan ennek a regionak a fejlesztesere...szoval van 1 olyan viziom, elkepzelesem, hogy Gold Coast 30-50ev mulva Florida ill. Miami nyomdokaiba is lephet, akkor pedig azok az ingatlanok status szimbolummal rendelkeznek majd.
Az utolso BTC-met nem hiszem h valaha is eladom; bar ez a velemenyem is valtozhat de a csaladban szeretnek a gyerekeknek egy ilyen digitalis, virtualis property-t is adni.
Nekem szeptember-oktober ota ez az legjovedelmezobb legprofitosabb befektetesem-kereskedesem; de ennek a bika piacnak a legvadabb resze szerintem hatra van mert a kovetkezo 3-8honap eleg volatilis lehet.
Törölt felhasználó 2021. 02. 17. 05:24
Előzmény: #13301  dimdom
#13306
legyszives ne allits valotlansagot!
Nem hagyom ki a szamitasbol h a BTC erteke nott es azt se hogy nem fog orokke noni (a te gyerekes megfogalmazasod szerint orokke noni) semmi nem no orokke.Azt hittem ezen mar sikerult tul lepni.
Azzal sem foglalkozom h 5 milliard ev mulva a napunkal mi lesz mert ez nem az en problemam.
Vannak optimista emberek akik mindenben a lehetoseget latjak es vannak pesszimistak akik mindenben a problemat v. az egyik ember 1 felig tele poharat lat amig egy masik felig ureset.
Mibol gondolod hogy 5,10 esetleg mert nagyon foglalkoztat h mi fog torteni ha nem lesz reward 119 ev mulva....(na de tenyleg); a cegek nem lesznek hajlandoak azert fizetni h az o elszamolasuk keruljon a blockba.
Mibol gondolod h a visa-nak v. a mastercard-nak nem eri meg egy rakas tranzakciot osszecsomagolni es verify-olni azert h a kulonbozo tranzakciok atfutasi ideje ne 2-3 nap legyen hanem mondjuk 1-2 ora?
Mibol gondolod hogy csak 1 reteg 1 layeren kell futnia minden tranzakcionak?
Az egesz feltevesed eppen ellene megy annak amit jelenleg epitenek; bar valoszinu az a nehany ezer ember aki ezzel foglalkozik az mind h@lye mert te neked mas a velemenyed....es nyilvan ezert fektet ebbe a visa es mastercard....
szoval kinek is kellene it hazi feladatot csinalni?
Nagyon is fontos a jelenlegi gazdasagi rendszerben (kivetel ha akademikus vagy es nem tudod h mi a kulonseg az elmelet es a gyakorlat kozott) h milyen gazdasagosan vagy kepes mukodni (ez az evolucio 1 resze) es itt megint csak eljutottunk ahoz h nem eleg ismereteket szerezni de azokat alkalmazni is celszeru;
mert a tudas nem hatalom! csak a felhasznalt tudas az.
A BTC banyaszok nem azert banyasznak mert az 1 cool dolog hanem mert penzt akarnak ezzel keresni; eppen ezert nagyon is fontos h milyen gazdasagosan kepesek energiahoz jutni es nem tul elonyos ha az energia ara nagyon valtozik a napszak esetleg a szezon hatasara...de tenyleg nem artana ez utan is olvasnod mert mi ertelme van ha probalok neked ravilagitani dolgokra ha meg a faradsagot sem veszed h elgondolkodj rajta esetleg olvass ilyen temaban.
Igazabol nem latom ertelmet ennek mert folyamatosan szajkozod az igen csak butuska innen-onnan szedett-vedett infokra alapozott fantaziadat (amik ha finoman fogalmazok nagyon gyenge logikai labakon allnak).
Nem azert vagyok itt, hogy teged v. barkit meggyozellek es nem is azert mert az en velemenyem tobb lenne, mint a tied; max. lehet h tobb munka, ido van mogotte de ettol meg lehet teves is....viszont nem szeretem ha felre vezetnek masokat akar indokoltan akar indokolatlanul.
Azzal sincs baj ha mas v. az en velemenyemmel eltero velemeny fogalmazol meg, sot ennek igazan orulok (persze csak akkor ha az egy jol atgondolt es logikailag felepitett velemenyt tukroz)...viszont talalgatasokra, fel informaciokra meg a bulvar sajtobol vissza boffogott "informaciokra" ne haragudj de nem szeretnek tobbet reagalni, sot ezek engem kicsiket bosszantanak mert masokat felre vezethet.
tomi140
tomi140 2021. 02. 16. 20:34
#13305
egy érdekes videós levezetés, hogyan kell majd a negyedéves jelentésben a Teslának elszámolnia a Bitcoinal, attól függően hogyan alakult annak az ára az elmúlt negyedévben.
https://www.youtube.com/watch?v=F1P7JrY1JFw
hellforceone 2021. 02. 16. 18:46
Előzmény: #13300  Törölt felhasználó
#13304
Van esetleg célárad a mostani BTC emelkedésre vonatkozóan mielőtt egy nagyobb korrekció jönne? A napokban láttam egy elég jó - pusztán technikai elemzést -, ahol a srác a cca. kerek 100k USD célárat jelölte meg - ez a legpozitívabb scennario. De már 60 k körül is beüthet egy nagyobb korrekció, ha azonban azt erőteljesen atvinné, akkor már nagy a valószínűsége, hogy a 100 meglehet. Egyébként a BTC befektetésem az utóbbi 3 hónapban az egyik legjobb volt, de még mindig van olyan, ami lekörözte ezt is.
hellforceone 2021. 02. 16. 18:40
Előzmény: #13295  Törölt felhasználó
#13303
Köszönöm válaszod! Ebben teljesen egyetértünk, ahogy leírtad. :o)
dimdom
dimdom 2021. 02. 16. 18:27
Előzmény: #13300  Törölt felhasználó
#13302
 Érdekes, hogy egy olyan ember tanulmányát kevésbé veszed értékesne, aki egy egyetemen az ideje nagy részében a blockchain technológia és pénzügy területén végez kutatásokat. Persze, mi köze lehet ennek a DeFi-hez? 
Meg nem példakép bemutatása miatt áltam elő a tanulmányával és linkeltem mellé róla infót, hogy ez a tanulmány milyen hátérrel rendelkező embertől jött. 
De úgy látom, nem ment át. 
dimdom
dimdom 2021. 02. 16. 18:23
Előzmény: #13299  Törölt felhasználó
#13301

"az elmult 12 evben egyre kevesebb jutalomert a BTC-nek nott a biztonsaga"
A jutalom mértéke bitcoinban valóban csökkent, de $ értékben nőtt (így többet fordíthatnak a bányászok áramra). Ezt kihagyod a gondolkodásodból. Szerinted meddig fog így nőni a bitcoin ($ értékben), mint most? Mert ha nem nő az ára így, mint most, az azzal jár, hogy egy idő után a block jutalom stagnál vagy a feleződések miatt csökken. Ha az ára megáll egy szint környékén, akkor miért csökkenhet a block jutalom? Azért, mert korlátozott mennyiségű tranzakciót képes végrehajtani, és van egy határ, ami után az emberek nem hiszem, hogy fognak többet fizetni egy tranzakció végrehajtásáért. Ha van egy ilyen határ, akkor a block reward csökkenése miatt, ami a rendszerbe bele van kódolva csökken a block jutalom. Ha csökken a block jutalom, akkor majd lesznek olyanok, akik felhagynak a bányászással, mert nem éri meg nekik báynászni, ami azt jelenti, hogy csökken a bányászerő, ami a azt jelenti, hogy csökken a bitcoin rendszer biztonsága. 
---
"Nem fogjak egy tobb millios varos kozepebe epiteni"
Mit változtat ez azon a tényen, hogy hány watt órát fogyaszt a bitcoin network, hogy éppen honnan veszi az energiát? Attól mert valahol olcsóbb az áram, attól még nem használja fel, vagy hogy gondolod?
Nem okoz problémát, persze: 
https://www.aa.com.tr/en/asia-pacific/iranian-chinese-bitcoin-farm-shut-amid-power-outages/2109804
---
"bizonyitani h a BTC-nel jobb az ETH"
Linkelnéd erre, hogy hol mondom konkrétan, hogy jobb btcnél az eth? Arra szoktam utalni, hogy mást valósítanak meg. Vannak mércék amiben előrébb van. Nem azt mondom, hogy konkrétan jobb ETH, mint BTC, mert más a kettő, mást a területük. Egyik pénz, a másik egy ekoszisztéma.
---
"sot ha figyeltel volna akkor tudhatnad h irtam h valoszinu h az ETH ara novekedhet jobban"
Ezt nem tudom megint mire írod, én nem beszéltem árakról.
Törölt felhasználó 2021. 02. 16. 16:34
Előzmény: #13298  dimdom
#13300
Professzornak keszulsz?
Nekem Michael Saylor szimpatikusabb ha (pelda kepet nezunk), talan tobbet tett az emberekert mint a mi kis professzorunk...(persze idovel a professzor ur bizonyithat, es valoszinuleg 1 hatalmas ember).
Saylor nem kap azert penzt, h masokat informaciohoz, sot meg tamogatja azt h kevesbe elonyos helyzetbol eloknek is tobb lehetosege legyen az altal h majdnem ingyen (elektromossag es internet) araert diplomahoz juthassanak.
Törölt felhasználó 2021. 02. 16. 16:28
Előzmény: #13297  dimdom
#13299
Nem azert vagyok itt hogy oktassalak vagy kioktassalak!
Olvass, tanulj!
Egyszeruen felhivtam a velemenyemet a te velemenyeiddel kapcsolatban amik szerintem eleg komoly csusztatasok.
egy pelda a reward csokkenesevel (legalabbis szerinted csokkenhet a biztonsag)...az elmult 12 evben 50block rewardrol 6.25-re csokkentek a rewardok. Ismered pontosan hogy mennyivel nott a BTC biztonsaga?
Szoval ha az elmult 12 evben egyre kevesebb jutalomert a BTC-nek nott a biztonsaga, akkor meg is hogyan jutottal arra a kovetkeztetesre hogy a kovetkezo felezes vagy 10 ev mulva a BTC biztonsaga csokkenhet...eddig a tortenelm epp az ellenkezojet bizonyitja...(persze lehet h te feltalaltad a spanyol viaszt); de akkor kerlek oszd mar meg velunk hogyan jutottal erre a kovetkeztetesre.
(egy a sok butasagbol ill. csusztatasbol, nem tudom h direkt probalsz felre vezetni masokat; vagy csak ennyire nem vagy tisztaba az alapveto dolgokkal).
Sem a BTC-nek sem az ETH-nak nem kell megoldania az osszes digitalis penzugyi problemat.
Nincs idom minden felre vezeto hsz-ra reagalni, idonkent at futok nehany hsz-t es megprobalok a legtobb felre ertessel kapcsolatban irni ill. reagalni...nem fogom vissza keresni h hol irtad h velemenyed szerint problemat jelenthet h a BTC masodpercenkent 6-7 tranzakcio lebonyolitasara kepes. Itt eppen csak arrol nem esik szo h a jelenlegi penzugyi rendszerben sem szamolnak el a bankok egymassal masodpercenkent!
(szoval ez is 1 extrem felre vezeto manipulativ informacio)...ami masoknak kart okozhat.
Nezzuk az energia kerdest, mert nekem ugy tunik h majdnem egy bolcsis elmejevel kozelitetted meg ezt a dolgot; meg mindig nem tudom h direkt akarsz masokat felre vezetni, vagy csak lusta vagy azzal kapcsolatban olvasni-tanulni amirol velemenyt formalsz:
BTC mining energia igenyes dolog (egy reszben egyetertunk) h szukseg van energiara ehez....azonban mivel itt piaci szereplok egyre jobban egymassal versenyeznek h ki tud koltseg hatekonyabb lenni h nyeresegesebb lehessen a banyaszat ezert olyan helyekre telepitik a banyaszatot ahol minnel olcsobb az energia eloallitasa (nem kell h lakott teruleten legyen), sot jobb ha lakott terulettol tavol van, lehet egy vizeromu kozeleben stb.stb. olyan helyekre telepitik ahol nagyon alacsony ill. idonkent majdnem negativ ara van az aramnak mert nincs fogyasztas....
Nem fogjak egy tobb millios varos kozepebe epiteni ahol az emberek kepesek 5,8 akar 10-15-szor annyit fizetni az elektromossagert mint 1 tavoli, lakatlan esetleg hideg helyen.
A bankokat es penzugyi intezmenyeket, nem energia hatekonysag szempontjabol epitettek hanem olyan extrem surun lakott teruleteken ahol  nagyban zajlik a kereskedelem amugy is rengeteg energia kerul felhasznalasra, eppen ezert ez kevesbe hatekony, draga es sokkal tobb veszteseg is keletkezik.
Szoval legyszives ne innen-onnan szedett vedett informaciokbol vagy teljesen informalatlan emberek velemenyere alapozva formalj felre vezeto velemenyt, mert ezzel felre vezetsz te is masokat.
A BTC banyaszataval es az energia felhasznalasaval kapcsolatban rengeteg informacio talalhato a neten; kerlek olvass es tanulj!
Abban egyetertunk h a BTC-t nem lehet ossze hasonlitani, sot errol en is irtam korabban h sokan amikor a piaci kapitalizaciot nezik akkor felre ertelmezik az ETH-t...te viszont megprobalod ossze hasonlitani ill. bizonyitani h a BTC-nel jobb az ETH; szoval...te ossze hasonlithatod a kettot de ha en irok a kulonbsegekrol akkor felvetted nekem h alma meg a narancs; mire ez a kettos merce?
Soha nem allitottam h a BTC ara folyamatosan novekedni fog, ezt nem tudom mibol kovetkeztetted ki.
Ha valamit allitottam (2015.marciusatol) ill. tavaly szep-oktobertol is h szerintem a BTC ara nagy valoszinuseggel jelentosen novekedni fog es jo eselyt latok arra h az ar 80-150k de akar 250k-ra is emelkedhet extrem esetben...a 12-15honapbol eltelt  5-6honap es 10-12K-rol majdnem 50k-ra emelkedett az arfolyam....
Sot azt se allitottam h a BTC ara biztosan jobban fog novekedni mint az ETH-e; sot ha figyeltel volna akkor tudhatnad h irtam h valoszinu h az ETH ara novekedhet jobban, de a volatilitasa is nagyobb es szerintem biztonsagosabb a BTC-be fektetni jelenleg; arrol is irtam h valoszinu h 5 ev vagy azon tul nagyon is erdekes lehet az ETH; de jelenleg szerintem (az en velemenyem es tevedhetek is) az intezmenyek es cegek elobb fognak BTC-t vasarolni mint ETH-t...eddig ill. jelenleg ez engem igazol MSTR, Tesla, Guggenheim, Marathon es a sort folytathatnam ezek a cegek BTC-t vasarolnak es meg nem vasaroltak ETH-t (azt se allitom h nem fognak ETH-t) vasarolni, de szerintem ezt kesobb fogjak megtenni.
Legyszives ne allits valotlansagot; semmi sem novekszik orokke; nem is igazan ertem h tudsz ilyen gyerekes dolgot allitani; ill. azt mondani h en ezt allitom...KI KEREM MAGAMNAK!
Nagyon kedves vagy h te akarsz hazi feladatot adni; de eleg nagy a gyanum h tobb idot toltottem a BTC-vel valo ismeret szerzessel mint te; nem biztos de a hsz-bol itelve kb. 1-3 evvel min. le vagy maradva...
Nem foglalkozok komolyabban alt-okkal "shitcoinokkal" ez 1 kryptosoktol atvett hasonlat (nem azt jelenti h az osszes projekt ertektelen hanem h tul sok projekt kozul nem egyszeru ill. nem a leggazdasagosabb megtippelni melyik fog idovel komoly befuto lenni); es igen hallottam nehanyrol van amit kereskedek is arbitrazsra vagy fenn van a megfigyelo listamon pl. a DOT; de nem alkotok arrol velemenyt amiben extrem hianyos az informaciom; talan neked se kellene...jobb 1-2 szektort 1-2 ceget, projektet...1-2 dologra fokuszallni koncentralni; kifizetodobb!!!
Szovalj, olvass, tanulj; es mielott velemenyt formalsz valamirol kicsiket melyulj el a temaban mert kulonben mi ertelme van 1 olyan emberrel velemenyt cserelni akinek sokszor fogalma sincs az adott temaban csak talalgat?!
dimdom
dimdom 2021. 02. 16. 14:39
Előzmény: #13296  Törölt felhasználó
#13298
2. Ha elolvasod az ehhez a megjegyzéshez csatolt tanulmányt, akkor láthatod, hogy mennyire keveset beszél a Bitcoin-ról, amikor a tanulmány a decentralizált finance-ról szól. És milyen sokat az ethereumról, vagy valamelyik az ethereumra épített projektról.  Bitcoin is beletartozik a DeFi-be, de jelenleg az csak egy "SoV pénz". A DeFi ennél többről szól.
---
Tanulmány:
https://research.stlouisfed.org/publications/review/2021/02/05/decentralized-finance-on-blockchain-and-smart-contract-based-financial-markets
---
Tanulmány írója: 
https://cif.unibas.ch/en/team/professors/prof-dr-fabian-schaer/
dimdom
dimdom 2021. 02. 16. 14:25
Előzmény: #13296  Törölt felhasználó
#13297
1. Leírnád pontosan, hogy miben nem értesz egyet?
---
2. "Vitalik azert csinalt mert nem birta kivarni h a BTC-n kiepuljon a masodik szint"
Vitalik nem kivárni nem bírta, hanem látta BTC korlátait (nagyon korlátozott script nyelv), hogy amit ő tervez, azt nem lehet a BTC-re ráépíteni. Igen, drágább, de a tranzakciók nagy része nem egy sima pénz küldés tranzakciót hajt végre, hanem complex üzleti logikát, amit bitcoin-on nem lehet, így a kettőt összehasonlítani az alma meg narancs kategória.
---
3. ezt nem értem hogy jött szóba.
---
5. Nem tudom honnan olvastad azt, hogy a következő felezésre teszem ezt? Ha megtalálod, kérlek linkeld már ide. Vagy ha nem találod, akkor elmondanád, hogy miért állítasz olyat, amit nem mondtam?
Úgy veszed számításba az elmúlt 12 évet, hogy kihagyod azt, hogy a btc értékben növekedett, így persze hogy nőtt a versengzők (bányászók) ereje. 
Viszont azt nem lehet tudni, hogy meddig fog emelkedni, mi lesz az a pont, amikor a volatilitás minimálisra áll. A te feltételezésed szerint ez sose fog bekövetkezni, így örökké növekedni fog rohamosan az ára. 
A másik szempont szerint be fog következni, hogy a volatilitás csökken, ebből az következik, hogy az egyes blockok értéke nem fog úgy növekedni, mint eddig. És itt jön képbe az, hogy néhány felezés után, kérdéses lesz, mennyit fog érni egy block. 
Szeretem számításba venni, hogy mik a lehetséges kockázatok.
---
6. Ezt is kifejtenéd mire írod? Vagy melyik hozzászólás amelyikkel nem értesz egyet?
---
Engem nem kifejezetten az Ethereum érdekel. Felőlem jöhet nála jobb, ha a közösség, a fejlesztők azt kezdik el használni, akkor átmegyek én is. De jelenleg még úgy is az ethereumot választják az emberek, hogy egy komolyabb tranzakció legalább $50-ba, egy smart contract deploy meg akár $500-1000-ba kerül. 
-
De adok neked házi feladatot elgondolkozni, hogy eddig miért nem váltottak az emberek, pedig oly sok ethereum killer van már... Ha utánna néztél, akkor érdekelne a véleményed.
Törölt felhasználó 2021. 02. 16. 13:11
Előzmény: #13290  dimdom
#13296
Ne haragudj de nehany dolgot elegge keversz!
1.
Mit akarsz abbol ki hozni h a BTC banyaszatahoz sok energia kell??????????????
(a helyedben erre szannek 1 kis idot; mert itt nagyon kevered a szezont a fazonnal); vagy csak innen-onnan kapott felinformacikbol vonsz le teves kovetkeztetest...olvass ezzel kapcsolatban tobbet; mert ha nagyon finoman fogalmazok butuska dolgot allitasz
2.decentralizalt finance
a BTC lenyege h decentralizalt!!! ebbol jott letre az egesz...nem csak az ETH amit Vitalik azert csinalt mert nem birta kivarni h a BTC-n kiepuljon a masodik szint v. reteg (jelenleg eppen ezeket epitik)
{csondben megemlitem h mostanaban az ETH hasznalata idonkent dragabb mint a BTC-je kevesbe hatekony)
3. a tranzakcio szam; a visa es mastercard se azonnal szamol el; hanem minimum 2-3 napos idotartammal...addig az elfogadok futjak a kockazatot...(ezzel kapcsolatban is ajalanam h olvass tobbet)
4. double spending
nem az a lenyeg h kepes vagy-e double spending-et vegrehajtani hanem h ezt kepes vagy a kozosseggel folyamatosan elfogadtatni, mert a leghosszabb lanc ill. amit a legtobben elismernek az a BTC...szoval csinalhatsz fork-olhatsz,de csak 1 leagazast fogsz veghez vinni es nem biztos h a befektetett energiat es penzt vissza tudod hozni; szoval nagyon valoszinu h ez 1 elegge veszteseges dolog lenne...(egyszerubb es sokkal kellemesebb modja van a penz elkoltesenek).
5. azert mert kevesebb reward van 4 evenkent nem fog biztosan csokkeni a biztonsag; erre epen az elenkezoje tortenik; de mivel neked mas a velemenyed "valoszinuleg" a kovetkezo felezes utan mar neked lesz igazad meg akkor is ha az elmult 12 ev eppen az ellenkezoje tortenik...
6.szabalyozas (ezzel kapcsolatban is tobbet kellene olvasnod) AML/KYC nelkul mar nem is igazan tudnak mukodni a krypto tozsdek es szolgaltatok; amit viszont igazan erdekesnek talalok, h 2017-ben a legtobb scam-hez  es iCO-hoz az ETH-ra volt szukseg nem a BTC-hez ill. az ETH ennek koszonhette sikeret.
Nem allitom h az ETH-nak nincs jovoje, sot lehet h sokkal tobb dologra fogjak hasznalni a layer 2-3 megoldasok kozott mint a BTC-t; de azert nem kevernem ennyire ossze a dolgokat mint ahogy te teszed...vagy az is lehet h az ETH-nal is lesznek jobb megoldasok es azok az ETH piacarol fogjak elvonni a toket...
ETH szerintem egy ciklussal le van maradva a BTC-hez kepest mar ha az arat nezi az ember; es valoszinunek tartom h ebben a bika piacban akar 15000-19000-ig is elszaguldhat....
Utoljara pedig vissza kanyarodva tudod mennyivel tobb energiat hasznalunk mint 100 evvel ezelott, es tudod h mennyivel tobb elektromossagot fogunk hasznalni 10 ev mulva mint ma....(es itt most nem a BTC-re gondolok) hanem arra h del-azsiaban, afrikaban es del amerikaban is van tobb milliard ember aki szeretne legalabb annyi energiat fogyasztani mint te vagy en; talan nekik is joguk van hasonlo elet szinvonalhoz mint nekunk....
Erdekesseg keppen megemlitenem h tavaly s iden nem a globalis warming-al hulyitettek a nepet; most mas volt a divat...mikozben evtizedes hideg rekordokat mernek jo nehany orszagban...
Nem kell azonnal elhinni mindent amit hall vagy olvas az ember!
Legyen szep ested!
Törölt felhasználó 2021. 02. 16. 12:45
Előzmény: #13276  hellforceone
#13295
Szoval a hitelek kozott tettunk kulonbseget.(jo penzt rak a zsebedbe; rossz penzt vesz ki belole).
Na most a lakoingatlanokkal kapcsolatban.
1. sajat magadnak/csaladodnak veszed
2. befektetesi cellal veszed; most olyan koztes dolgokat hagyjunk h befektetesi cellal veszed; de modjuk a gyermeked ha felno x ev mulva akkor ne keljen 0-rol indulnia...
Arra az alapveto felreertesre szerettem volna felhivni a figyelmet, hogy a sajat lakasod, hazad az esetek legnagyobb reszeben nem eszkoz, hanem kotelezettseg!
(persze nem konnyu ezt feher/fekete alapon szetvalasztani).
Az ingatannak van 1 olyan "hatranya" h nem tudod csak ugy magaddal vinni....mivel egyre globalisabb vilagban elunk (covid most adott 1 kis szunetet); ha mashol kapnal munkat vagy 1 masik helyen kellene lenned akkor ugye a lakoingatlan aminek van 1 adott helye nem biztos h egyszerusiti az eleted....
Nem tudom hallottal-e arrol hogy a legnagyobb cegeknel mar a felsobb vezetes ill. a kulcsfontosagu pozikban levo emberek olyan tamogatast, hozza jarulast kapnak ill. kezd kialakulni hogyha 1 globalis cegnel dolgozol akkor nem 1 adott ingatlant vasarolsz, hanem 1 olyan berleti jogot ami 1 adott minosegu ingatlanban valo eletet biztosit; de lehet h iden eu-ban, 2-3 ev mulva eszak-amerikaban; majd nehany ev mulva del-kelet azsiaban talalhato az ingatlan.
Kanyarodjunk vissza a tobbek altal ismert lehetosegekhoz.
Roma bukasahoz a penz elertektelenodese is hozza jarult; ill. azok az ingatlan adok amit a romai polgaroknak kellett fizetni...ha az allam folyamatosan deficites akkor elobb-utobb valahonnan bevetelre kell szert tenni...ha tul magasak az adok akkor a zavargasokhoz ill. a polgarok elkoltozesehez vezet....(lasd mo-i peldat) nem veletlenul hagyta el az orszagot tobb mint 1millio ember.
Mit er 1 ingatlan ahol az emberek nem akarnak elni?
Van-e garancia h az adott orszag v. politikai vezetes 5,10,20 ev mulva is hasonloan "baratsagos" les az ingatlan tulajdonosokkal szemben...nem a mi generacionkban; de errol azert tudnanak meselni...
Szoval maradjunk annal a resznel h vasarolsz magadnak/csaladodnak 1 lakoingtalant, amire adot kell fizetned, biztositast; esetleg lakashitelt...es 1 jo huvelykuj szabalynak szamit h 0,5-1,5%-ot evente ra kell koltened az ingatlan karbantartasara...
(sose allitottam h az ingatlan nem lehet jo befektetes, es azt se h nem ved a magas inflaciotol valamilyen szinten); szoval igen is lehet jo befektetes az ingatlan es meg a lako ingatlan is lehet jo befektetes....
Amire probalnam felhivni a figyelemet, h ez nem 1 garantalt v. biztos dolog, mert lehet jo, de lehet akar rossz befektetes ill. rossz dontes is a lakoingtalan vasarlas.
Mivel az atlag ember penzugyi ismerete kivanni valot hagy maga utan; mert sokan ugy gondoljak ha vettek 1 ingatlant mondjuk 10 millioert es eladjak 35millioert akkor biztos h penzt kerestek rajta; ha nem vasarol az ember masik ingatlant akkor az "ugynevezett arfolyam nyeresege utan a legtobb helyen a vilagban adot kell fizetni" arrol nem beszelve h az esetleges 35millio mondjuk 20 evvel ezelotti vasarlo erteke nem biztos h meghaladja azt a 10milliot...(ugye ismerjuk a CPI es az inflacio kozotti kulonbseget)...
Egyebkent en is ingatlan vasarlas elott allok, es igen vannak olyan esetek amikor erdemesebb hitelt felvenni meg a lakoingtalan  eseten is; lasd fizetned kell 2-3%-ot de az a penz amit nem fizettel be az ingatlanba azzal kepes vagy akar 10-15 esetleg 20%-nal magasabb hozamot elerni...
Szoval eg es fold a kulonbseg a kozott h csak azert veszel ingatlant hitelre mert ez penzugyileg kifizetodobb dontes (a befekteteseiden magasabb hozamot ersz el); vagy azert mert sokan felulnek annak a mende-mondanak h a berleti dij 1 ablakon kidobott penz.(elofordulhat h igy van nem nem biztos; mert ha a hitel kamatara fizetett osszeg nagyobb mint a berleti dij akkor h is van ez kerem szepen)....
Persze ennel azert sokkal osszetettebb a dolog, de mar igy is nagyn hosszu lett...
dimdom
dimdom 2021. 02. 15. 20:47
Előzmény: #13293  mereszZenesz
#13294
Igen, a network effect, first mover advantage, több éves tapasztalat vele, az emberek bizalma mind mellette szól. 
Nekem egyedül a block reward csökkenése miatti bizonytalanság, amit jelenleg kockázatnak látok, esetleg emberek felszólalhatnak a nagy mértékű energia felhasználása miatt, de ez a kisebb kockázat.
---
Viszont nem tartom a blockchainek legfejletebbének. 
mereszZenesz 2021. 02. 15. 20:29
Előzmény: #13292  tomi140
#13293
A Bitcoin már évek óta elavultnak számít mégis az első és az is fog maradni... nézz jobban utánna hogy miért van ez így 
tomi140
tomi140 2021. 02. 15. 20:12
Előzmény: #13290  dimdom
#13292
illetőleg mindenkinek nagyon a bitcoin körül forog az agya. ha belegondolunk a legtöbb "1.0" verziót (legyen az hardver vagy szoftver, és most a bitcoint tartom az 1.0-nak) leváltott egy jobb! az hogy a média a bitcoint nyomatja az szerintem egy dolog, mellette más blocklánc-kódolású termékek is léteznek bőven! szerintem a bitcoin el fog tűnni idővel a süllyesztőben, lesz, vagy már van más coin is, más kódolással, más energiafogyasztással, más paraméterekkel, jobb... "2.0" ... úgyszólván. akik a bitcoin "hátán" azt továbbfejlesztik, azok révén fog előrébb jutni ez az egész blocklánc sztori. a bitcoin alapkoncepciója úttörő. de az első változat volt! és minden ilyen , a korral képes elavulni. nem vagyok olyan nagyon mélyen ennek a technológiájában, így lehet hogy butaságot írtam ezzel, de azok alapkán a "high level" infók alapján amivel rendelkezem, én erre a következtetésre jutottam. ha badarság, szóljatok, szeretek tanulni.
Boole 2021. 02. 15. 18:15
Előzmény: #13290  dimdom
#13291
Köszönöm.
dimdom
dimdom 2021. 02. 15. 17:56
Előzmény: #13289  Boole
#13290
Rövid és középtávon bitcoin kb az aranyhoz hasonlatos eszközhöz válik. Egy befektetési termék / infláció hedge. Viszont azt gondolom, hogy előbb utóbb csökkeni fog a volatilitás és kb az aranyhoz hasonlatos lesz, store of value. 
Hosszútávon (10+ év) számomra kérdéses a fenntarthatósága. Részben az áram felhasználása (emberek lehet nem nézik jó szemmel) részben pedig a block reward csökkenése miatt (lehetséges csökkenő biztonság).
--- 
A jövőt a decentralizált finance-ban látom. Ami eleinte a tradícionális rendszer mellett működik, majd szép lassan összefonódik a kettő, és utána amit lehet, azt átviszik a DeFi-be. Az elsp fázis már jelenleg is folyik (jelenlegi pénzügyi rendszer mellett fejlődik és működi az ethereum és ekoszisztémája). Itt látok BTC-nek helyett likviditás mozgatásában, hozamok elérésére vele a DeFi ekoszisztémában, így nem csak tartod a BTC-t hanem hozamot is elérhetsz vele (pl. lending, liquidity providing), de ennél nagyobb szerepet nem igazán látok neki, azt, hogy emberek napi használatban fizessenek vele, azt kevéssé tudom elképzelni.
---
Jelenleg úgy látom, hogy amerika is és az európai únió is, szeretnék megőrizni a jelenlegi rendszer biztonságos működését, de közben valamelyest tisztában vannak a lehetséges innovációkkal. Ebből úgy gondolom, hogy jogilag próbálnak majd teret adni az innovációnak, miközben a lehetséges kockázatokat csökkentik. 
Boole 2021. 02. 15. 16:04
Előzmény: #13288  dimdom
#13289
Mit vársz a Bitcoin jövőjével kapcsolatban, jogi és társadalomban betöltött szerepét, illetve árazását tekintve?
dimdom
dimdom 2021. 02. 15. 14:21
Előzmény: #13287  Boole
#13288
Nem tudom mennyire életképes egy mobilon hitelesítgetni, ahol több száz GB adatot kell tárolni, folyamatos internet elérés szükséges, folyamatos adatmennyiség és akkumulátor fogyasztás... 
---
A másik meg, hogy a bitcoin rendszer nem pusztán hitelesít, hanem egy konszenzus algoritmust futtat, ami megoldja, hogy ne legyen double spend a rendszerben és ne forkoljon. Na mármost, ha kevesebb energiát használ fel a rendszer, akkor jöhet valaki, aki befektet több energiát és a nagyobb Hashpowerrel double spendeket hajt végre. Ez ellen véd az, hogy sokan bányásznak és nagy a bitcoin össz hashpowerje.
---
így nem látok reális esélyt arra, hogy az alap szoftver / konszenzus megváltoztatása nélül energia fogyasztást lehessen elérni. Viszont jelen állás szerint ez a központi bitcoin fejlesztők és a maxi-ként elnevezett használóknál felér egy szentségtöréssel.
Boole 2021. 02. 15. 11:21
Előzmény: #13284  dimdom
#13287
Gondolom az lenne a célja, hogy a hitelesítés díját, vagy annak egy részét a rendszeren keresztül visszakapná.
dimdom
dimdom 2021. 02. 14. 20:48
#13285
A 3-mas ponthoz elfelejtettem hozzátenni, hogy amíg növekszik a bányászas által kinyerhető érték, addig az energiafelhasználás is emelkedni fog. Ha pedig csökken, akkor csökken az energiafelhasználás, viszont a bitcoin hálózat biztonsága is csökken.
dimdom
dimdom 2021. 02. 14. 20:30
Előzmény: #13282  Boole
#13284
1. szerintem az, hogy minek hívják annyira nem érdekes, aki akarja pontosabban tudni mi megy a háttérben az utána néz.
---
2. "Satoshi Nakamoto egy olyan zseniális programot álmodott meg, ami teljesen önszabályzó, így felkészült a jövő kihívásaira is."
Ez csak egy feltételezés, ami vagy igaz lesz, vagy nem. Áltlában az figyelhető meg, hogy minden fejlődésen megy keresztül, ami nem fejlődik az "meghal". Szóval, kétségem vannak afelől, hogy egy tökéletes rendszert alkotott, amit nem kell már fejleszteni és hozzányúlni.
---
3. "ahogy közeledünk a nullás blokkjutalom felé, egyre kevesebb ember fog hitelesíteni"
Itt vedd azt is számításba, hogy ha csökken a bányászerő, úgy csökken a bitcoin lánc biztonsága. Azaz könnyebben végrehajtható rajta egy 51%-os támadás, ami katasztrófális lenne, mert a bizalom megrendülne benne.
-
"Valószínű, hogy mire el fogunk jutni idáig, minden hétköznapi eszközünkben lesz egy (bányász)hitelesítő chip, wifi router, mobil, stb. így minimális áramfelhasználással akár milliárdnyi háztartás hitelesíthet" 
ezt a feltételezést nem is értem. Mi lenne a motivációja bárkinek, hogy "hitelesítést" végezzen, miközben azzal fizet, hogy a saját áramát használja, merítené a telefont/bármit. 
---
Nem vagyok bitcoin ellenes, látok benne jövőt. De azért szeretek előre tekinteni is, hogy mi mehet félre.
dimdom
dimdom 2021. 02. 14. 20:13
Előzmény: #13280  Boole
#13283
Hash függvény állítja elő a hashkodot.
Boole 2021. 02. 14. 19:25
Előzmény: #13279  dimdom
#13282

Szóval akkor ez lenne a megfelelő magyarázat?
1. A bányászat az valóban hitelesítés, aki kitalálta a bányászat nevet erre a tevékenységre, elég egyszerű ember lehetett, vagy jobb híján így akarta elmagyarázni ezt a dolgot valakinek és ez ragadt a köztudatban, miközben ez hitelesítés és inkább könyvelőknek kellene hívni a blokkhitelesítőket, nem bányászoknak. 2. Satoshi Nakamoto egy olyan zseniális programot álmodott meg, ami teljesen önszabályzó, így felkészült a jövő kihívásaira is. Első körben, azt kell tudni, hogy az a hitelesítő aki egy blokkot hitelesít, megkapja a blokkjutalmat és az ÖSSZES a blokkban lévő tranzakció tranzakciós díját! 3. Amennyiben a hitelesítők kapacitása nő, a "képletek" nehézségi foka is nő, így a kapott blokkjutalom elosztása is egyenletes. A blokkjutalom 4 évenként feleződik, amíg a 34. alkalommal már teljesen lenullázódik. Így, ahogy közeledünk a nullás blokkjutalom felé, egyre kevesebb ember fog hitelesíteni, egyszerűen mert nem fogja megérni, így amennyiben a hitelesítők kapacitása csökken, a program automatikusan 6 blokkonként ellenőrizve, csökkenti a nehézségi fokát a "képleteknek". Amint 0 lesz a blokkjutalom, a hitelesítő már CSAK a tranzakciós díjakat fogja megkapni a blokkhitelesítéskor. Valószínű, hogy mire el fogunk jutni idáig, minden hétköznapi eszközünkben lesz egy (bányász)hitelesítő chip, wifi router, mobil, stb. így minimális áramfelhasználással akár milliárdnyi háztartás hitelesíthet, ezzel erősítve a rendszert, és a szerencsés extra pénzhez jut minden hitelesítés után. Ekkor viszont az áramfelhasználás a mostaninak csak a 100ezred, milliomod része lesz csak...A második felvetés. A bankrendszer direktben nem fog beszállni a BTC használatában, valószínű csak third party tárcaszolgáltatást fog nyújtani, vagyis a félősebbeknek biztosítékkal erősített BTC tárolási lehetőséget fog nyújtani. (Ha nagyon radikális akarok lenne, azt is mondhatnám, hogy a BTC szépen letöri a bankrendszer és az állam egyeduralmát és visszahelyezi részben a hatalmat a BTC felhasználók kezébe. A bankrendszer pedig az atyaisten szerepéből egyszerű trezor szolgáltató szerepig fog visszasüllyedni, az állam pedig valóban az állampolgárok érdekeit fogja szem előtt tartani, mert egy olyan rendszerben ahol nem ő bocsátja ki a pénzt, nincs hatással a pénz keletkezésére, ki lesz szolgáltatva az állampolgárok jóindulatának.) De ezt inkább hagyjuk most, egyelőre azt tudjuk, hogy a bankrendszer és az állam sosem fog egy olyan pénzügyi rendszert direktben támogatni, ahol nem tud hatással lenni a pénzkibocsátásra, nem tudja zárolni az állampolgárok számláit (adóbehajtás), stb.
Boole 2021. 02. 14. 18:45
Előzmény: #13280  Boole
#13281
Ez lemaradt.:)
Boole 2021. 02. 14. 18:33
Előzmény: #13278  dimdom
#13280
A hash az nem kód? Nem tudtam, hogy függvény.
dimdom
dimdom 2021. 02. 14. 18:02
Előzmény: #13278  dimdom
#13279
Aki hamarabb megtalál egy ilyet (több is van), az nyerte az adott blockot és a bitcoin címére küldheti a block rewardot.
---
Valójában semmi hasznos matematika számítás nem történik. 
dimdom
dimdom 2021. 02. 14. 18:00
Előzmény: #13277  Boole
#13278
Nem, a block adataihoz keresnek egy olyan hash függvény által megadott képet, ami meghatározott számú 0-val kezdődik.
Boole 2021. 02. 14. 17:11
Előzmény: #13273  dimdom
#13277
Már nem tudom megosztani, mert nem tartottam meg. Csak egy bizonyos célra kellett, egy alkalomra. A bányászat az nem matematikai képletek megoldása? A hitelesítés meg nem alfanumerikus sorok összehasonlítása?
hellforceone 2021. 02. 14. 14:33
Előzmény: #13255  Törölt felhasználó
#13276
Értem amit írtál a hitellel kapcsolatban, de miért nem vennél fel mondjuk lakóingatlanra hitelt? És most nem csak arról van szó, hogy mennyire engedheted meg vagy sem - tehát, hogy esetleg hitel nélkül meg sem engedheted magadnak -, hanem sokkal inkább arról, ha megengedheted, akkor miért ne vennél fel? Hiszen azt látjuk, hogy a pénz romahosan értéktelenedik el, ha felveszel ma mondjuk 25 milliót vagy 20 évre, akkor a mai cca. 150k törtesztőd a 20. évben már lehet, hogy egy hétvégi bevásárlás ára lesz csupán. Ráadásul a pénzt valóban fialtathatod máshol, vagyis ahogy írtad, "jó" hitelt vettél fel. A mai alacsony kamatok mellett és amikor fix kamatra is el tudsz adósodni, miért nem venni fel hitelt? Persze ha valaki nem foglalkozik befektetésekkel, akkor megértem, hogy azt mondod, vegyen egy házat, éljen benne boldogan hitel nélkül, de egyébként? Az is lehet, hogy ha csak tartod a pénzed mondjuk EUR-ban, vagy dollárban, már azzal is nyersz és simán meegéri felvenned a hitelt, még akkor is, ha nincs is szükséged rá. Szerintem pontosan ebbe az irányba vitték el a világot manapság. Válaszod kíváncsian várom - azért is, mert én is pont ilyesmiben lennék érintett :o) - és nagyon köszönöm!
dimdom
dimdom 2021. 02. 14. 13:34
#13275
Egyedül, ami csökkentené az energiafogyasztását, az az, ha áttérne Proof of Work helyett Proof of Stake-re, viszont ahogy nézem jelenleg a bitcoin közösséget, erre 0 esély van.
dimdom
dimdom 2021. 02. 14. 13:19
#13274
Az hogy mennyi áramot fogyaszt a bitcoin rendszere, az attól függ, hogy mennyien versengenek azért, hogy egy blockot hozzáadhassanak. Az hogy mennyien versengenek érte, pedig attól függ, hogy mennyi a várható hozama ennek a tevékenységnek. Azaz, ha jól jövedelmező és mondjuk a jövőben még jövedelmezőbb, akkor még több áramot fog felemészteni a bitcoin bányászás.
dimdom
dimdom 2021. 02. 14. 13:14
Előzmény: #13272  Boole
#13273
Megisztanad azt a képletet, amivel számoltad és az irasodban utaltál?
---
Az téves feltételezés, hogy miután kilett bányászva a bitcoin, akkor utánna már nem fog sok energiát fogyasztani. 
Egy bányásznak most se kerül semmibe a számlájára írni a block rewardot, a some energia arra megy el, hogy megtalálja azt a hasht, amivel megteheti és nem nem fog változni akkor sem, ha már nem nem lesz kitermelhető bitcoin.
Boole 2021. 02. 14. 11:48
Előzmény: #13271  Törölt felhasználó
#13272
Bitcoin létjogosultságával kapcsolatos elméletem. Minél több a felhasználó és a tranzakció, valamint az összetett matematikai műveletek száma, annál hosszabbak a block láncok. Ha általánosan elterjedne a használata, akkor a jelenlegi rendszer ezt nem tudná kiszolgálni. Nem elegendő a számítási kapacitás. A jelenlegi felhasználói adatok, a várható felhasználói adatok, valamint a rendszer kapacitási adatok alapján kalkulálva, a programozó által megadott képlet alapján nem elegendő. Nekem ez a matek jött ki. Ha én kitudtam számolni, akkor más is tudja már. Az ügyfelek a főkönyvön kívül fogják a tranzakciókat bonyolítani. Szerintem ha erre rájönnek a bankok, hogy ebben van az ő nagy lehetőségük, akkor egymással block láncon a főkönyvön keresztül fogják az ügyleteket naponta elszámolni és elfogadják majd a tranzakciók során az ügyfelektől is. Ha az intézmények, bankok a cash tartalékuknak csak az 5%-át átsúlyozzák Bitcoinba, az aranytartalékok csak 5%-át átsúlyozzák Bitcoinba, akkor ez felmehet akármeddig is. Senki nem tudja kiszámolni. Az én értelmezésemben ez azt jelenti, hogy megváltozik a pénzforgalmi rendszer, és később a bankok egymás közötti napi elszámolásához fogják a blocklánc főkönyvön keresztül az elszámolást végezni. A nemzetállamok kialakítják a saját nemzeti digitális valutájukat, majd a 800 nagy intézmény, bank a világban az egymás közötti elszámoláshoz használják majd a Bitcoint, amit már a Fed és egyéb jegybankok, szabályozó hatóságok már ellenőrizhetnek. Ezzel minden megoldást nyerne. Feltehetően erre már mások is rájöttek. Ha ez így van, akkor a szabályozók hamarosan előállnak a bejelentéssel. Ekkor megszűnik a BTC nagy volatilitása. Stabilabb, kiegyensúlyozottabb lesz a kereskedelme. Nagy villamosenergiát emészt fel a Bitcoin bányászata. Azonban, ha ezt egyszer kibányásszák, akkor már csak egy informatikai rendszert kell fenntartani a rendszer üzemeltetéséhez. Az arany és egyéb nemes- és ipari fémek, drágakövek bányászata mindig sok pénzbe és energiába fog kerülni. Ezekhez képest a Bitcoin bányászata egy olcsó műfaj lesz 2140-ig. Csak egy ötlet, ami szerintem működhet. Minden a szabályozóktól függ. Szerintem túl sok zseton van már a játékban ahhoz, hogy megtiltsák. Inkább hajlok arra, hogy szabályozni fogják.
Törölt felhasználó 2021. 02. 14. 07:07
Előzmény: #13270  upgrayeddAKS
#13271

Nem tud sokat ugrálni Yellen asszonyság sem. Ahhoz, hogy teljesen tiltva legyen, ahhoz mindenhol a világban tiltani kell, ez meg nem fog menni az ellentétek miatt sem.
A bitcoin örökre velünk marad és egyre nagyobb csúcsokra fog menni.
Gyors emelkedést nem várok tőle, de egy lassú és folyamatos növekedés kisebb/nagyobb megszakításokkal benne van a jövőre nézve.
900 milliárd van már benne, ahhoz, hogy elérje a 100-ezer usd-t, újabb friss 900 milliárd usd-re van szüksége.
Ez miatt nem várom azt benne, hogy gyorsan emelkedjen és még mindig benne van a nagyobb visszaöntések lehetősége is, de szerintem ez sem változtathat azon, hogy az emelkedése töretlen marad.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 02. 14. 02:45
Előzmény: #13254  jumbo2
#13270
Én meg remélem, hogy (a karrierjét) kinyírják, ha be is merné tiltani. A fejlődést nem állítja le vele, max. "kicsit" megbüntetik majd az amúgy is túlértékelt "hülyékországát", ahol azért szerencsére akad szép számmal nem-zombie is... Egy Larry Ellison-formátumú figura tényleg kellene még Musk mellé, hogy befektessen BTC-ba. Mondjuk Larry bátya már 76 éves... (OFF: mi a véleményed a mai fideszes maffiáról? :)  Mit kellene másképp csinálniuk ahhoz, hogy kiérdemeljék a "polgári" jelzőt?)
Mongol30 2021. 02. 13. 15:01
Előzmény: #13255  Törölt felhasználó
#13269
Szeretnélek megkérdezni hogy tudsz e esetleg vmit a Sos Ltd  nevű cégről ami btc bányászatba kezd ,egyebek mellett.
Ha igen mi a velemenyed a vásárlásáról?
Köszi 
Törölt felhasználó 2021. 02. 13. 07:44
Törölt hozzászólás
#13268
Törölt felhasználó 2021. 02. 13. 07:44
Törölt hozzászólás
#13267
Törölt felhasználó 2021. 02. 13. 07:44
Törölt hozzászólás
#13266
Törölt felhasználó 2021. 02. 13. 07:44
Törölt hozzászólás
#13265
Törölt felhasználó 2021. 02. 13. 07:44
Törölt hozzászólás
#13264
Törölt felhasználó 2021. 02. 13. 07:44
Törölt hozzászólás
#13263
Törölt felhasználó 2021. 02. 13. 07:44
Törölt hozzászólás
#13262
Törölt felhasználó 2021. 02. 13. 07:44
Törölt hozzászólás
#13261

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek