Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
valoigaz 2020. 10. 27. 20:22
Előzmény: #12160  szieszta
#12161
Törölt felhasználó 2020. 10. 27. 20:35
Előzmény: #12161  valoigaz
#12162
Nem reális a 100k dollár. Egy ilyen volumenű utalást soha nem 'kondíciós lista' alapján teljesítene egy bank, hanem egyedi megállapodás alapján. A cikk egyébként sem fiat-pénzbe történő kimozgatásról ír, hanem a kriptovilágon belüli tárcák közötti mozgatásról. 
.
Az én saját fiat-bankomnál a bankon belüli számlák közötti pénzmozgatás tranzakciós díja 0 ft.
Törölt felhasználó 2020. 10. 27. 20:39
Előzmény: #12162  Törölt felhasználó
#12163
Szóval ismét csak egy otromba parasztvakító cikkről volt szó, ahogy azt a kriptoportálokon már régóta megszokhattuk.
mereszZenesz 2020. 10. 27. 21:56
Előzmény: #12163  Törölt felhasználó
#12164
Meg a Tether maffia a coinbárók  meg  a washtrade,  tudjuk, tudjuk... : D :D
szieszta 2020. 10. 28. 01:49
Előzmény: #12161  valoigaz
#12165

Ez hasonló átutalás, mintha 88 ezer dollárt utalnál el a bankodon belül, vagy még kevesebbet. A rendszer nem érzékeli az árfolyamot, csak a mennyiséget. Amikor satoshi elkezdte, ez a mennyiségű BTC egy szendvicset sem ért, így a rendszer erre van felállítva.
Lassan ébrednek az ázsiaiak, meglátják ezt a jókedvet és máris 14 ezer felett leszünk.
valoigaz 2020. 10. 28. 04:41
Előzmény: #12162  Törölt felhasználó
#12166

"Az én saját fiat-bankomnál a bankon belüli számlák közötti pénzmozgatás tranzakciós díja 0 ft."
Atya-gatya!
Közben két év alatt 20%-ot elloptak tőled a forint gyengítéssel, de ez ne zavarjon téged, örülj a 0%.os pénzmozgatásnak... (mit mondjak, nehéz ezt feldolgozni...)
Egyébként ez sem 0%-os de ez legyen a legkevesebb.
Minap beleolvasgattam az állampapírosok kommentjeibe a facebookon. Olvasni is szörnyű volt a kommenteket, hogy milyen alacsony pénzügyi ismeretei vannak az embereknek.
Törölt felhasználó 2020. 10. 28. 08:38
Előzmény: #12166  valoigaz
#12167
"Közben két év alatt 20%-ot elloptak tőled a forint gyengítéssel, de ez ne zavarjon téged, örülj a 0%.os pénzmozgatásnak."
.
Értem, hogy mit szeretnél ezzel szuggerálni.
De mi van azokkal, akik 15-20k dollár árfolyamon vásároltak 2017-ben btc-t a fiat-megtakarításaikból, aztán 2019-ben 4k alatt kellett megválniuk tőle mert szükségük volt a pénzre vagy mert megijedtek? Vagy ha nem is váltak meg tőle, de még azóta is mindig mínuszban vannak? A btc-biznisz egy eszelősen kockázatos spekuláció. Ha ügyes valaki és szerencséje is van, akkor szép profittal tud belőle lelépni, de ha nincs szerencséje, mehet a btc-ivel a híd alá.
.
Annyit viszont elismerek, hogy a rulettkaszinók vagy a lottózás helyett érdemesebb lehet btc-vel gémbölni.
szieszta 2020. 10. 28. 08:41
Előzmény: #12166  valoigaz
#12168

Hát bizony, a pénzügyi ismeretek nagyon alacsony szinten vannak, de azoknál is, akik bitcoint vásárolnak. Csordaszellem ugyanúgy működik és bármilyen youtuber-re hallgatnak.
Ne csodálkozzunk, hiszen a pénzügy az nem az ősidők óta van velünk és főleg nem a modern kori.
Tanítani kellene, de mit is? A közgazdaságtan is egy elmélet, amit a törvényeink és szabályaink határoznak meg. Mostanábabn sokkal több a találgatás, mint a tudomány benne.
szieszta 2020. 10. 29. 17:50
#12169

Újra a fórumból csemegéztem egy kicsit, íme a reakció az 1,2 milliárd dollárnyi BTC átutalásra. Tapasztalt coiner írta:
"Milyen bankok ? Én bitcoinrol beszelek nem banki atutalasrol. Atutaltam egyik btc szamlarol masik btc szamlara es kb rajottem h rohadtul nemeri meg mert ugyanaz a helyzet mint a bankokkal mikor sima penzt utalok at hogy kibaszott sok a fee"
Közben újra nagy a jókedv. Már sokan megnyugodtak, hogy a bitcoin árfolyama nem mozog együtt a részvényekkel (nem a spekák játékszere). A bálnák mindent megtettek ennek érdekében. Aztán jött egy rossz nap a tőzsdén és együtt zuhantak, most meg jön a felpattanás, hát egy óra alatt 13000 alattról robbant 13600 ig. (egyenlőre).
Álloítólag a jó GDP adatnak örülnek. Akkor nem hiszem, hogy menekülőeszköz , nem úgy viselkedik.
Egyszerűen szuper spekulációs eszköz , a coinbárók által irányított piacon.
valoigaz 2020. 10. 30. 05:13
Előzmény: #12167  Törölt felhasználó
#12170

Az emberek 3-féle csoportba oszthatók be.
1. A sikeres, kb. 20%  őket a múlt eredményei is visszaigazolják.
2. A balfaszok, akik okoskodnak és csak eltengődnek a mindennapokban, ők vannak a legtöbben kb. 60%.
3. Az örök lúúúzerek. ez a réteg az örök vesztese a társadalomnak kb. 20%-ez is. (igaz úgy látom, hogy a számuk 1-el megint emelkedett)
Valószínűség számítások szerint is jó eséllyel a 2-es vagy a 3-as csoportba tartozol, így a vélemény különbözet is érthető és elfogadható.
szieszta 2020. 10. 30. 07:38
Előzmény: #12170  valoigaz
#12171
Ezt mindet a coinokról alkotott véleményem alapján lehet leszűrni?
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 09:01
Előzmény: #12170  valoigaz
#12172
Nem azt írtam, hogy nincs igazad a forint gyengülésével kapcsolatban, hanem azt, hogy ez ellen nem biztos, hogy a btc birtoklása hatékony védelmet nyújt. Tehát úgy is mondhatnám, hogy én nem azt akartam cáfolni, amit te állítottál, hanem egy másik nézőpontot hoztam be.
.
Az emberek általad felállított 3-féle csoportját szintén nem vitatom, beleértve azt is, ahová én téged sorollak.
.
Szeretnék tőled, mint szerinted sikeres embertől kérdezni valamit a kripto-mobiltárcákkal kapcsolatban. Letöltöttem magamnak a telefonomra néhány mobiltárca alkalmazást, hogy lássam, mik is ezek.
Most figyelj jól, kérlek.
Mindegyik mobiltárca az interneten keresztül küldi el a PRIVÁT kulcsot a tárcám aktiválásához, melyet nekem szintén az interneten keresztül kell visszaigazolnom az alkalmazás felé. Ha ez megvan, onnantól adhatok-vehetek kriptoeszközöket ezekre, illetve ezekről a tárcákról.
.
Tehát a mindenek felett álló PRIVÁT kulcsaimat egy számomra teljesen ismeretlen működésű alkalmazás generálja, állítólag egy rendkívül bonyolult titkosítási eljárást alkalmazva, majd a keletkeztetett PRIVÁT kulcsokat az INTERNET-en keresztül küldi el a mobileszközömre, majd ezt követően nekem szintén a neten keresztül kell azt verifikálnom. Más lehetőség nincs!
.
Kérdésem annyi, hogy akkor te akkor melyik csoportba is tartozol az általad felállított 3 közül? Köszönöm.
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 09:28
Előzmény: #12172  Törölt felhasználó
#12173
Ja és még valamit ehhez. Ha mindezeket a közvetlen veszélyeket érzékelve valaki nagyon okos és óvatos szeretne lenni és azt gondolja, hogy majd ő megalkotja a saját privát kulcsát a mobiltárcájához, akkor néhány mobiltárca-alkalmazás erre is lehetőséget nyújt. Nincs más teendője a júzernek, mint az INTERNET-en keresztül elküldeni a saját maga által kitalált privát kulcsot az alkalmazás számára, majd az alkalmazás az interneten KAPOTT kulcsot hozzárendeli az előzőleg már létrehozott publikus számlaazonosítóhoz, és mindezt az interneten keresztül visszaigazolja a tárcafelhasználónak. :-)
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 09:59
Előzmény: #12173  Törölt felhasználó
#12174
Gondolom néhány itteni törzsnickünk ezekre reagálva  már készülődik, hogy bedobja a 'cold wallet'-et megoldásnak. Sajnos ez sem működik, mivel ha a cold wallet-ből kriptót szeretne kimozgatni a júzer, akkor a cold wallet adatait hot wallet-ba kell küldenie az internet-en keresztül, azaz ugyanott vagyunk ahol a part szakad a mobiltárcákkal. Vagy mégsem? Ezt találtam erről: 
.
'..This also means that not everyone can quickly withdraw all cryptocurrency from an exchange. An employee first has to collect it from the cold wallet and send it to the hot wallet. How this exactly happens is unknown. All the exchange I asked keep this a secret...'
.
Aha, tehát a nagy szereplőknek létezik valami 'titkos' megoldásuk a privát kulcsok blockchain-el való 'megismertetés'-ére. Egyre érdekesebb ez a kis belterjes szektavilág.
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 10:04
Előzmény: #12174  Törölt felhasználó
#12175
'..a privát kulcsok blockchain-el való 'megismertetés'-ére..'
.
mármint a publikus címek blockchain általi konfirmálását értettem ez alatt, melyhez egy adott ponton elengedhetetlen a privátkulcsok interneten való ide-oda küldözgetése.
.
A fiat bankok ezt az egész problenatikát egy sima egyszerű sms-váltással teljesen kiküszöbölik. Persze ennek ára is van: az anonimitás feladása.
szieszta 2020. 10. 30. 10:17
Előzmény: #12175  Törölt felhasználó
#12176

Én mindig is azt mondtam, hogy a bitcoinnal nincs semmi baj, csak a köré kialakított mutyizások , spekulációk a coinbárók játékszerévé tették.
Ahogy az egyik befektetési tanácsadó ismerősöm elszólta magát, hogy ő biztosan nem tenné bele a pénzét.....abba a termékbe, amit boldogan ajánlgat mindenkinek. De hát ott a legnagyobb a jutaléka. Mindenkinek elmondja, hogy a jó hozamhoz elég nagy rizikó párosul, ezzel ő a lelkiismeretét megvigasztalta.
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 12:08
Előzmény: #12176  szieszta
#12177
Az előző hsz-eimben írtam, hogy a tethermaffia mellett szerintem az internetes privátkulcs-generálás is jelentős kockázat a btc-t gyűjtögetők számára. Pont amiatt van ez így, hogy a júzereknek el kell hinniük - mivel nem tehetnek mást! - hogy a btc-címük mögötti privát kulcsot egyedül ők ismerik, vagy legfeljebb azok a megbízható személyek illetve családtagok, akiknek szándékosan átadták, 'ha történne velük valami'. Azzal nem számolnak, hogy a publikus címükhöz tartozó privátkulcsot, pont az internetes közbeékelődés miatt olyan szereplők is ismerhetik, akikre még álmukban sem szívesen gondolnának. 
.
Ettől függetlenül én itt Budapesten tapasztalatszerzési célból már veszegettem a minap a frissen letöltött mobil walletem-be a ritkásan található btc atm-eknél egy kis virtuális lábnyomot. Kíváncsi voltam és vagyok, hogyan működik a kripto-gépezet a valóságban. Ami azonnal teljes erőből arcon rúgja a júzert, az a brutális 'vételi' árfolyam és a hozzátartozó 'tranzakciós díj', de hát nem is vártam mást. Egy rövidesen /állítólag/ 1 millió usd per darabot érő eszköz esetén ne legyünk finnyásak a beszerzésre rakódó közvetítői díjakra. 
A vásárolt mennyiségű btc kb. 2 óra alatt megérkezett a walletem-be, közben a szükséges blockchain konfirmációk számát is követni lehetett 1...6 között. 
.
Itt tartok most, ezennel én is szektatag lettem. :-)
szieszta 2020. 10. 30. 12:58
Előzmény: #12177  Törölt felhasználó
#12178
Gratulálok, akkor most már csak szépet és jót szabad írni. Magamra maradok a  kritikákkal.
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 13:10
Előzmény: #12170  valoigaz
#12179
Kerlek ne etesd a trollokat!
Eszre kell tudni venni, paran csak azert jarnak ide ill. irnak ebbe a topikba h szetromboljak ezt a topikot ill. megfoszanak masokat az informaciotol.
Mit gondolsz hanyszor irtak mar le h hanyan porul jartak a BTC-vel mert 20ezren vasaroltak es 3500-4000-an eladtak.
En nem fogom ezt rengetegszer leirni mert a tenyeken nem valtoztat....; de nehany dolgot tisztazni kellene:
1. a BTC ara egyebkent sose volt 20ezer$!!!
2. azert mert valaki 3500-4000$-on eladta nem jelenti azt hogy veszteseget szenvedett....en is adtam am 4500$-on nehany BTC-t amit korabban 400-600$-on esetleg 1000$-on vettem, csak akkor meg nem tudtam hogy lesz meg az arfolyam 5000,10000,15000...esetleg 19000$.
3. a BTC ara a jelenlegi arnal kb. 1-2%-szor volt magasabban mint most, tehat amiota a BTC letezik azota kevesebb mint 80 nap volt az elmult tobb mint 10 evben amikor az ar 13300$ folott jart; ha mondjuk az olyan sokat emlegetett 15ezer$-os arat nezzuk akkor ez kevesebb mint 40nap volt; szoval a BTC eleteben, letezeseben kb. 1%-ban lehetett magasabb aron vasarolni...az igaz hogy ilyenkor a forgalom megno, de nem hiszem hogy a BTC-t vasarlok tobb mint 10%-a magasabb aron vasarolt volna mint a jelenlegi ar...
akiket en ismerek azok kozul 1 embert ismerek aki 17000$ korul vasarolt, tehat o minuszban van majdnem 3 evvel kesobb is....es ismerek meg 1 lanyt aki 13000$ korul vasarolt; tehat o nem keresett az elmult 3 evben semmit...az osszes tobbi altalam ismert ember akinek BTC-je van az mind a jelenlegi ar alatt vasarolt, es jo nehany embert ismerek aki 400-500 ill. 1000$ -os ar alatt vasarolt...tobben nem is 1-2 BTC-t...
Szoval az igazsag az h a tobbseg aki vasarolt ugy kb. 80-90% alacsonyabban vasarolt mint a jelenlegi ar...nyilvan aki meg sose adott el BTC-t azok ugynevezett lebego profiton ulnek...szoval nyilvan vannak jo nehanyan azok is akik meg nem realizaltak nyereseget, de meg igy is a tobbseg mar keresett penzt a BTC-vel...
Szoval a tobbseg vagy penzt keresett a BTC-vel v lebego, nem realizalt nyeresegen csucsul...
Nem allitom h nincsenek vesztesek ebben a szektorban de az igazan nagy vesztesek a BTC-ben akik tul koran adtak el, vagy eppen 2 pizzaert adtak 10000BTC-t...szoval a vesztesek nagy resze aki lemaradt v kimaradt ebbol a lehetosegbol, nem pedig azok akik magasabb aron vasaroltak mint a jelenlegi ar!!!
Azzal nem lehet mit kezdeni, hogy nehanyan alapveto ismeretek hianyaba mindenfele butasagokat irnak a privat key-rol meg h hogyan mukodik vagy hogyan nem...(ez azon kivul h a hozzaszolas iroja teljes tudatlansagrol ad tanubizonysagot mas informaciot nem tartalmaz); arra jo h felre vezesse azokat akik ebben a temakorben szeretnenek informaciohoz jutni...
Eleg szomoru h ilyen emberek is vannak.
Kerlek ne etesd a trollokat!
koszi
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 13:29
Előzmény: #12178  szieszta
#12180
Majd kiderül, hogy magadra maradtál-e.
Szerintem az előző pár hsz-em sem valamiféle 'pálfordulásról' szólt, már ha figyelmesen olvastad őket. Itt egy újabb észrevételem a mobiltárcámmal kapcsolatban.
.
Az előbbiekben írtam a privátkulcsokról. Namármost, az általam használt - elvileg népszerűnek mondott - mobiltárcánál nagyon úgy néz ki, hogy én, mint a tárca tartalmának egyedüli tulajdonosa, nem is ISMEREM a tárcámhoz tartozó privátkulcsot /ezáltal a publikus kulcsot sem/, hanem csak a tárcát létrehozó applikáció által /állítólag/ kriptográfiai véletlengenerátor révén előállított 12-szavas HELYREÁLLÍTÓ seed-et, illetve ezen kívül látom még a vételi tranzakcióimhoz generált, tranzakciónként változó nyilvános címet, melyeken a publikus btc-blockchain-en belül is szerepelek.
.
Ha jól sejtem, akkor ezek alapján egy harmadik személynek semmi másra nincs szüksége a teljes tárcám kiürítéséhez, mint ennek a 12-szavas seed-nek a megszerzéséhez, mekyet én ELEVE a tárcaszolgáltatómtól kaptam az interneten keresztül, és azon keresztül is kellett visszaigazolnom. 
.
Tehát az van, hogy én még a saját tárcám privátkulcsát sem ismerem, hanem csak egy olyan - viszonylag egyszerű szavakból álló - 12 értelmes! szóból álló szó-sort, mellyel IGAZOLOM a tárcaszolgáltató számára, hogy én vagyok a tárcatulajdonos. 
.
Hát, ez a történet így eléggé rongylábakon álló kártyavárnak tűnik.
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 13:41
Előzmény: #12179  Törölt felhasználó
#12181
A private key-el kapcsolatos mondatod helyes, ezt elismerem. Friss mobiltárcatulajdonosként nem voltam vele tisztában, hogy én még ezt a kulcsot sem ismerem, mert nem kötik az orromra a tárcákat osztogató programok. Amit ismerek, az egy viszonylag egyszerű PASSWORD, amit interneten keresztül kaptam a programtól, és megváltoztatni sem tudom. 
.
Emmanuel Goldstein /alias Big Brother/ az 1984 című regényben titokban erről az eszközről álmodozott. Hát itt van, megvalósult. :-)
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 14:17
Előzmény: #12181  Törölt felhasználó
#12182
De ha meg is tudnám változtatni az interneten KAPOTT 12 értelmes szó helyes sorrendjéből álló 'recovery' kódot, az sem adna hozzá semmit a mobiltárcám biztonságához, mivel a megváltoztatott password-öt ugyanúgy az interneten keresztül kellene a tárcámat kezelő program tudomására hoznom.
.
Tehát amit eddig látok:
.
--- brutális spread és díjak az ATM-es btc-vásárlásnál. Ezt le lehetne csökkenteni, ha hajlandó volnék valamelyik garázstőzsdére menni és nekik beutalni a fiatomat egy KYC-eljárást követően. Nem ettem meszet.
.
--- Labilis mobiltárca-biztonság. El kell hinnem nekik, hogy a 12-szavas kód alapján képesek lesznek visszaállítani a tárcámat az eredeti állapotba, ha elveszne vagy tönkremenne a mobileszközöm. Ezt nem tudhatom addig, míg ki nem próbálom. Ismeretlen nagyságú rizikó!
.
--- A tárcámmal egybenőtt 12-szavas seed öröklétéről szintén nem vagyok meggyőzve.
Egyáltalán nem lepne meg, ha egyik nap hirtelen nullát mutatna az egyenlegem és a szolgáltató sajnálkozva széttárná a virtuális kezeit. Hová fordulhatnék a panaszommal?
.
.
Egy szórakoztató tanulási játéknak fogom fel az egészet. Arra teljesen megfelel. Közben örömmel konstatálom, hogy milyen jó dolgom is van a fiat-világban. 
.
szieszta 2020. 10. 30. 14:28
Előzmény: #12179  Törölt felhasználó
#12183

Ez tényleg egy csoda eszköz. Tíz éves távlatban, napi 30 milliárdos forgalom mellett csak az van veszteségben, aki az alatt a 80 nap alatt vásárolt.
Akkor ez egy zárt kör, ahol egyszer én nyerek, aztán a másik és egymástól szedjük el a nyereséget.
Szerintem voltak olyanok is, akik 6 ezerért vették és 4 ezerért adták, de az első nagy nekifutásánál, mikor 1000 ig feltolták, ott is egypáran beszálltak, aztán a 3 év kesergésénél eladták.
Ráadásul most büszkén lehet hirdetni ezt az elméletet, mert elindult az új reklámhadjárat és feltornázták idáig az árát.(szerintem nagyrészt a tether segítségével). Amint többen realizálni szeretnék nyereségüket, már nem lenne ennyire rózsás a helyzet.
Amíg kitart a digitális arany szlogen, amit zsákolni kell és nem szabad eladni, addig működhet is. Persze akkor itt fizetőeszközről nem nagyon beszélhetünk, igaz ezt már senki nem is erőlteti.
Nem is olyan régen, még más volt a helyzet és nincs rá semmilyen garancia, hogy az nem ismétlődik meg, főleg ha beszakadna a tőzsde és vinné magával ezt a csodás menekülő eszközt is.Ahogy napjainkban is láttuk.
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 14:52
Előzmény: #12183  szieszta
#12184
Igen, a messziről jött ember, /Uncle Tom/ ravasz módon úgy adta elő a hőstörténetet, mintha minden eddigi btc-spekuláns ő maga lett volna, és az eddigi tizenegynéhány év alatt csupa nyertesekből állna a szektagyülekezet. De ne etessük a trollt.
szieszta 2020. 10. 30. 15:22
Előzmény: #12184  Törölt felhasználó
#12185

Egyenlőre a legnagyobb nyertes maga satoshi,  az 1 milliós csomagjával, nem beszélve az elágazásokkor megkapott ugyanilyen mennyiségű altcoinokról. Persze ki tudja, mennyi bálna van még, akik az őskorban bányásztak.
Kíváncsi lennék, hogy azok az üzletesek, akiket belekergettek a kripto elfogadásába, mennyire boldogok az ide-oda váltogatástól. Még jó, hogy nem kell aprót tartaniuk visszajárónak. :-).
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 15:38
Előzmény: #12181  Törölt felhasználó
#12186
Tehát, ha a mobil-tárcanyitásom és az első btc-vásárlásaim alapján jól értelmezem a kriptoportálok infóit, akkor a tárcanyitással szinkron 'generálódik' /titokzatos módon/ a tárcám 'private key'-e, majd ebből - újabb titkos eljárást alkalmazva - generálja a prigram a tárcám 'public key'-ét. Én mint tárcatulajdonos az előbbi kulcsok egyikét sem ismerem, legalábbis a tárcám beállításait kutatva sehol sem találtam meg őket. Ehhez az említett kettőhöz rendelődik aztán a 'public adress', melynek a tranzakciók indításánál van szerepe. Ezt látja a 'btc-network' a tranzakció validálás folyamán. Magához a validáláshoz az első két kulcsot, azaz private és public, a tárcaszolgáltatóm közli úgymind - szintén titokzatos módon - a btc-network node-jaival. 
.
Amit a tranzakciókhoz tartozó címek mellett még ismerek, az a tárcaprogramom által számomra küldött megváltoztathatatlan, /azaz szintén titokzatos/ 12-szavas seed, melynek segítségével - ha szerencsém van -, esetleg vissza tudom állítani a tárcámat a programot futtató mobilapplikációnál, ha elvesztem vagy tönkremegy a telefonom. 
.
Hát, I like fiat banking more than ever.
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 16:18
Előzmény: #12185  szieszta
#12187
A minap, amikor álltam a kripto-ATM előtt és nyomogattam a gombokat amikre kért, az alatt a kb. 2 perc alatt míg ott álltam és végeztem a vásárlással, titokzatos módon 70 euróval ment fel a btc 'ára' az automata saját, 'titkos' számításai szerint. Persze a vásárlási  folyamat úgy van megkomponálva, hogy legelőször meg kell adnod az automatának, hogy milyen pénznemben szeretnél vásárolni, hogy legyen ideje kitalálni a 2 perc múlva esedékes árfolyamot. :-)
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 16:38
#12188
ó jaj, úgy látom valoigaz kollégát moderációs baleset érte, pedig szerettem volna hallani a szakértői véleményét a lejjebb bemutatott kripto-kalandorkodásommal kapcsolatban. Ő szerintem egészen szolidan és illedelmesen viselkedett itt, de ahogy látom, túl sokat agitált egyéb politikai topikokban, ami néha veszélyes tud lenni. Sajnálom, mert vele szót lehetett érteni.
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 17:05
Előzmény: #12172  Törölt felhasználó
#12189
Ennél a hsz-emnél is szeretném nyilvánosan elismerni, hogy a mobiltárcám helyreállító kódját tudatlanság miatt összekevertem a tárcám 'private key'-ével. 
.
Azt is szeretném ugyanakkor jelezni, hogy a kriptobiznisz alkalmazásainak szakkifejezései nem a köznapi emberek számára /is/ érthető módon vannak megfogalmazva. Ez egy belterjes szektor és szekta, aki jót akar magának, az szerintem okosan teszi, ha távol tartja magát tőlük.
.
Ez a véleményem teljesen független attól, hogy lesz-e valaha 1millió dollár 1db btc vagy nem lesz. Ezen a területen elég csupán egyetlen apró hibát elkövetni és a teljes befektetett 'asset' VISSZAVONHATATLANUL odaveszett. Be careful with that axe, Eugene.
szieszta 2020. 10. 30. 17:54
Előzmény: #12189  Törölt felhasználó
#12190
Szoktam olvasgatni variance blogját ( manapság eléggé hanyagolják) , az biztos, hogy sok mindent nem értettem. Olyan kifejezéseket használtak, amihez egy tanfolyamot el kellene végezni, hogy egy kicsit képben legyen az ember. Lehet az angol anyanyelvűeknek egyszerűbb, az én tudományom kevés ehhez. Nem vagyok elkeseredve, mert elég sok coiner is bajban van, legalább is a kriptoakadémia fórumából ezt szűrtem le. Főleg a kereskedéssel kapcsolatban.
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 18:15
#12191
Mivel tele vagyunk szemelyeskedo trollokkal:
"Igen, a messziről jött ember, /Uncle Tom/ ravasz módon úgy adta elő a hőstörténetet..."/ A KOVETKEZO ILYET JELENTEM A MODERATORNAK!/
Nem jottem messzirol!!!
2. sajnos ha valaki meg altalanos iskolai matekbol is gyenge majd bele vau-vau egy gazdasagi horportal toppikjaba, csak hogy romboljon az eleg szomoru!
3. nem artana am legalabb az alap dolgokkal megismerkedni mielott velemenyt formalunk valamirol...
mi is a cold, ill. hot walet, mi az a paper wallet vagy mi a hardver wallet stb.stb.
Persze mivel a trollok szetoffoljak a topikot ezert, pont az ilyen informaciok vesznek el azok elol akik szeretnenek kicsit ismerkedni ezzel a dologgal...majd maradnak a spekulaciok es talalgatasok...
ahogy az ember nem rogziti a bankartyaja adatait es pin kodjat a telefonjan ugy nem illik mobil tarcan vagy appon (hot wallet-ben tartani komolyabb osszeget)..esetleg hogyan lehet 1 mobil tarcat biztonsagosabba tenni, amire ugye tobb mod van...de nyilvan ehez piciket el kellene melyulni a dolgokban....
Inkabb terjunk vissza az altalanos iskolai matekhoz:2016.juliusaig a BTC-k 75%-at kibanyasztak ami azt jelenti h a BTC-k 75%-a biztos hogy 1300$-os ar alatt lett eloallitva ill. az alatt volt kereskedve 2016 juliusaig, ha egyaltalan kereskedtek vele; de ha megnezzuk ezt a kb. 7 evet ebbol az idoszakbol kevesebb mint 100nap amikor is a BTC arfolyama 750$ folott volt...szoval extrem leegyszerusitve az ugyet a BTC-k tobb mint min.60-65%-a 750$ alatt lett letrehozva ill. kereskedve eddig az ideig...
https://steemit.com/bitcoin/@budz82/bitcoin-halvening-dates-circulating-supply-and-total-mined
de meg lehet ezt vizsgalni mashogy is; a jelenlegi ar folott kevesebb mint 4.2millio BTC cserelt gazdat {mondhatnank a teljes BTC kinalat (ebben a jovobeni kinalatot is beleszamoltam) 20%-a cserelt gazdat} ha feltetelezem, hogy nem voltak daytraderek ill. nem voltak olyan tranzakciok, hogy valaki mondjuk 19000,18000 esetleg 17000-en adta majd mondjuk 15000-en vissza vette...de biztos h volt ilyen tranzakcio...
;)
de ha mondjuk 16000$-os arat nezzuk akkor a teljes BTC kinalat kevesebbmint 6%-a cserelt gazdat...
szoval barhogy csurjuk csavarjuk egyszeruen a BTC-k ~max 20% birtoklok lehet vesztesegbe; es ugye itt azt feltetelezzuk hogy akik a jelenlegi ar folott vettek azok nem vettek korabban olcsobban...mert akkor az atlag ar lejjebb jon es akkor eleg valoszinu hogy ok is nyeresegesek ill. lebego nyeresegen csucsulnek...
Persze nezhetjuk ugy is hogy ugye szegenyek akik a nagy rally utan 4000$ alatt kenytelenek voltak eladni...(persze azt nem tudjuk biztosan hogy akik 2018-ban 4000$ alatt adtak el azok veletlenul nem mondjuk 500$-ert vagy 1000$-ert vasaroltak azokat a BTC-ket amit kenytelenek voltak eladni 4000$ alatt ( biztos mindenki 20ezer$-on vette ahol egyebkent soha nem jart az arfolyam);
Ja hogy 2018-ban amikor a BTC arfolyama 4000$ ala benezett kevesebb mint 20%-a a BTC-nek cserelt gazdat....
de ne vicceljuk el a dolgot mert 18000$-on vagy folotte kozel 254000BTC cserelt gazdat ez a teljes kinalat kevesebb mint 1.3%-a, de nezzuk inkabb az akkor hozza ferheto BTC-ket mert ugy sokkal rosszabb adat jon ki, ugy majdnem a BTC-t birtoklok 1,5%-a 18000$ folott vasarolt (nyilvan ezek se vasaroltak korabban) es nem is napon belul kereskedtek....
Szoval ha mindenhol a leheto legnegativabb esellyel szamolunk, nem vettek korabban, nem kereskedtek napon es a jelenlegi ar folott vettek es mindenki eladta 4000$ alatt aki a jelenlegi ar folott vasarolt akkor igenis a BTC-t birtoklok max 20%-a veszteseget konyvelt el...
Na most ha azt nezzuk hogy a tozsdei kereskedok tobbsege tobb mint 80%-a (nem 20%-a) mint a BTC-nel veszteseges akkor egyertelmuen latszik, hogy milyen butasag a BTC-vel foglalkozni....
Egyebkent ez uton szeretnek mindenkit felszolitani, hogy aki a jelenlegi ar folott vasarolt BTC-t az gyorsan adja el meg vesztesegben mert kulonben bele rondit nehany troll elmeleti elkezeleseibe es akkor meg az extrem modon manipulalt 20%-a a BTC tulajdonosainak aki max vesztesegben lehetnek...
Nehogy eljojjon a februar; mert akkor mar nagy valoszinuseggel meg azok se lesznek minuszba aki 19000$-on vasaroltak, szoval tessek szepen vesztesegesen eladni azt a BTC-t ha eddig nem sikerult,,,
;))))
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 18:23
Előzmény: #12190  szieszta
#12192
Csodálom, hogy az említett blogot ennyire hanyagolják, pedig azt ígérte valahol, hogy a termékeibe fektetők akár 'néhány hónap alatt' visszakereshetik a váltáson elszenvedett buktát. Érdekes üzleti modell.
szieszta 2020. 10. 30. 18:40
Előzmény: #12192  Törölt felhasználó
#12193

A blog eléggé csendes, de a cége működik.
Szerintem Csaba nagy szakértője  a blokkláncnak és coinoknak, ráadásul nem érzem elfogultnak. Sokszor rámutatott a negatívumokra is.
https://inlock.io/
https://coinmarketcap.com/currencies/inlock/
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 18:43
Előzmény: #12191  Törölt felhasználó
#12194
Tévedsz. A bankkártyám adatait és pinkódját én például pont a telefonomon tárolom, mivel az egyik bankomnál sms-visszaigazolás révén zajlik a login majd az azt követő tranzakció-azonosítás, a másiknál pedig fingerprint-szkennelés útján. Eddig 0 probléma merült fel mindkettőnél. 
.
Ja igen! és mindkét bankszámlám hosszú évek óta 'hot wallet'-nak számít kripto-értelemben, mivel elvileg közvetlenül hack-elhetők. Mégsem sikerült eddig senkinek. :-)
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 18:50
Előzmény: #12193  szieszta
#12195
Oké, nem vitatom, hogy nagy szakértő, de ez még semmire sem biztosíték. Főleg a kriptobiznisz esetében.
CryptoLajcsi
CryptoLajcsi 2020. 10. 30. 19:27
#12196
Ma estek a részvények, de a Bitcoin erősen tart :P 
szieszta 2020. 10. 30. 19:37
Előzmény: #12196  CryptoLajcsi
#12197
Hát a twittert jól megütötték, itt már azt árazzák, hogy Trump, a twitterhuszár alul marad.
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 19:47
#12198
Mielott hanyat esnek 1 kis balkani bank sms-ben valo visszaigazolasatol es 1 ujlenyomat olvaso a telcsiben...vannak am olyan helyek es bankok a vilagon ahol...
ugy indul az ember hogy arcfelismeres; majd sms visszaigazolas...(eddig tul nagy kulonbseg nincs, kiveve ha elvesztetted az mutato ujjad...) majd, ha mondjuk szeretnel 1 korabban nem megadott szemelynek vagy cegnek utalni akkor hang azonositas az app-on belul hogy az adott orszagban a hangod alapjan azonositank es ha veletlenul mondjuk 25000$ folott utalnal akinek vagy akiknek meg nem utaltal korabban akkor a banknbol felhivnak es megkerdezik, hogy hozza jarulok-e ehez az atutalashoz, sot nem csak arrol kapok notificationt hogy elutaltam a penzt hanem arrol is hogy a masik fel szamlajan jova irtak az atutalast...(es ez nem 1 komoly ceges szamla vagy bank)...csak nem 1 balkani lehuzos...
;)
olyan aprosagokrol nem beszelve, h jottek itt korabban hogy egyes embereknek a bankon belul kulonbozo szamlakra igyen van az atutalas...ja h au-n belul az osszes atutalas ingyen van, sot itt ha szamlat nyitsz 1 bankba akkor meg neked fizetnek; nincsennek ilyen hulyesegek, hogy szamla nyitasi, zarasi, havi dij stb.stb. vagy kartya kiallitasi vagy eves dij (balkani lehuzo dij!!!)...ott meg lehet ilyenekkel hulyiteni a nepet...
Itt az a kerdes h mit fizetnek neked h szamlat nyiss naluk 50$-t vagy ha koltesz a szamladrol x osszeget akkor 100,200 nagyobb osszegeknel akar 500$-t is...mert tisztaban vannak vele, ha szamlat nyitsz akkor kesobb megprobalnak neked mas termeket es szolgaltatast is eladni amin lehet h kesobb penzt tudnak csinalni...
Olyan dolgokrol nem beszelek hogyha esetleg credit kartyat ker az ember akkor mondjuk azt mondjak hogy 17honapig nem kell semmit fizetned hasznald az o penzuket es nincs ra kamat, hatha utana nem tudod vissza fizetni...; vagy ha tenyleg nem tudod akkor 1 masik bankhoz atutalhatod amit nem tudtal vissza fizetni es akkor kapsz 30honapot 0%-os kamatra...(ja hogy ez 47honap) majdnem 4 evig hasznalhatod a bankok penzet 0%-os kamatra...nem baj majd a kis balkani bank aki lehuzza a magyar emberekrol 10ezreket, hogy a sajat penzukhoz hozza tudjanak ferni 1 kartyaval amiert fizetni kell hogy elkeszitsek majd eves dij, hogy az ember hozza ferhessen a sajat penzehez....
Sajnos meg viccnek is rossznak tartom!
Mondjuk amirol az ember nem tud az nem faj; es ha folyamatosan probaljak lehuzni akkor hozza szokik ehez; de ettol az meg nem normalis dolog.
szieszta 2020. 10. 30. 19:49
Előzmény: #12196  CryptoLajcsi
#12199

Hétvégén általában átveszik az irányítást a coinbárók, akkor nagyon ritkán vezet lefele az út.
Ez csak a saját összeesküvés elméletem lehet, éppen a hétvégén érnek rá a japán háziasszonyok és kapkodnak a BTC után, mindegy mennyibe kerül. :-)
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 19:50
Előzmény: #12196  CryptoLajcsi
#12200
Majd azt nezd meg amikor uj csucsra megyunk nehany honap mulva...akkor majd le kell allni a dumaval, hogy akik  20ezren vettek.....azok mind penzt vesztettek...
akkor majd jon a tether pumpas duma vagy a wash trading-es duma...
szieszta 2020. 10. 30. 20:10
Előzmény: #12198  Törölt felhasználó
#12201

Ezt olvasva el sem tudom képzelni, hogy AU-ban miért fizetsz bitcoinnal. :-(
Nekem a bankom csak 40 napig ad kamatmentes hitelt, de még sohasem éltem vele.
A kártyával való fizetés után 0,5%-ot kapok vissza.
Ha elvesztem a mutató ujjamat, besétálok a bankba és feloldják a titkosítást és vesznek mintát a másikról.
Ha a kriptónál elveszik a kulcsod, keresheted satoshit, hátha van valami kisajtó, ahol beléphet a blokkláncba.
szieszta 2020. 10. 30. 20:20
Előzmény: #12200  Törölt felhasználó
#12202

Soha nem mondtam, hogy nem lehet új csúcs, sőt, még az 1 milliós árfolyamot sem firtattam.
Az olyan bolond világban, ahol az amúgy ingyenes tankos játéknál, sokan akár több száz dollárért vesznek jobb fegyvereket, hogy jobbak legyenek az esélyeik az ellenféllel szemben, mindent el tudok képzelni.
Azt nem tudom, hogy még létezik-e a farmjáték, ahol szintén valós pénzt voltak hajlandóak fizetni egyes virtuális dolgokért.
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 22:20
Előzmény: #12201  szieszta
#12203
Legyszives fejezd be a puszta feltetelezgetest es spekulalast hogy elmeletileg te mibe mit kepzelsz bele mit!!!
Ki mondta h au-b belul BTC-vel fizetek; de ha jol emlekszem au-n kivul el meg 7,5milliard ember...
;0000
 es van majdnem 200 orszag tobb mint 100 kulonbozo fizetoeszkozzel....
Probaljal mar 100ezer AUD-t szombat ejjel esetleg vasarnap hajnalba mondjuk HUF-ra vagy Zlotyira esetleg cseh koronara valtani...
meg az olyan cegek is mint transferwise-nak tobb mint 24-48orara van szukseg a dijakrol nem is beszelve!
;ooooo
de tolem probalkozhatsz rubel-t, torok lirat mondjuk CAD-ra valtani hasonlo idoben, ezek mind jelentektelen orszagok csak a nepesseguk tobbszorose mindegyiknek a mo-inal...
nem sok bankot ismerek amelyik nyitva van 24h/365nap...es meg kevesebbet amelyik minden fizetoeszkozre minden masodpercre ajanlatot kepes adni szinte minimalis elteressel...
arrol nem beszelve h az h elkuldok BTC-t azt nehany szazadmasodperc utan mar ki van hirdetve, az hogy kulonbozo krypto intezmenyek kulonbozo kryptokra 3 vagy 6 esetleg 20 confirmation utan irjak jova az adott szolgaltato szamlajan...az 1 masik dolog, szoval orankent auditalva van a legtobb szolgaltato fele az osszes BTC tranzakcio, na nem ugy mint a bankok akik negyedevente es nalunk fel evente szamolnak be az eredmenyeikrol, hanem blockokent 3-6 confirmalas utan meg kinek erne meg megvaltoztatni a blockokkat???
ha van peldaul hardwer wallet-ed es elveszted vagy elfelejted a privat key-t akkor igenis a seed-ed segitsegevel vissza tudod szerezni ill. uj kulcsot tudsz generalni...a seed-ek (ill. a szavak megvalasztasanak is van modja); mint ahogy annak is hogy 12 esetleg 24 szot hasznalsz, es eppen melyeket, persze igy kicsiket meg bonyolultabb a dolog mint ahogy a hardwer wallet-ben is kivalaszthatod a pin-ed hosszusagat...
Szerintem ha ennyi idot bele olsz a tema elleni talalgatasba; egyszerubb lenne ha ez iranyban informalodnal es akkor nem szemetelned tele a topikot mindenfele negativ fantazialgatasokkal...
nem muszaly krypto atm-bol kryptot venni!!! mint ahogy nem muszaly kryptokat mobilon tartogatni sem es ha nem szetofolnad a topikot akkor talan olyan dolgok is megtalalhatok lennenek itt hogy a mrcoin-nal lemondanak az atvaltasi dijrol idonkent, mert eppen az INLOCK-kal kozos akciot tartanak...stb.stb..
mert azzal nem csak masok de meg talan te is penzt tudnal megtakaritani!!!
Sracok ezt a 0.5%-os visszateriest inkabb hanyagoljuk, a legtobb helyen ha keszpenzel, vagy debit kartyaval fizet az ember akkor akar 5-10%-os kedvezmenyt is kaphat...BTC-nel vannak egyes cegek akik 10-20%-os kedvezmenyt adnak...az megnyugtat h milyen boldogga tesz 0.5%-os keszpenz jovairas a szamladon miutan vasaroltal; most kepzeld el hogy meg koltened sem kell es kozel havi 0.5%-al tobbet er a megtakaritasod mert nem HUF-ban van hanem mondjuk BTC-ben...
A nasdaq100-on jegyzett szoftwer gyarto ceg ami tobb mint 30eve ceges uzleti adatokat elemez es ebbol elnek tobb mint 30 eve ok egy ilyen digitalis semmiert fizettek tobb mint 400millio USD-t...valoszinuleg ok ehez sem ertenek, de szerencsenkre itt vagy nekunk te es Tornagh Atya majd ti elmondjatok nekunk a tuti-t.
;)))))))))))))))))))
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 22:41
Előzmény: #12198  Törölt felhasználó
#12204
A lényeg nem az volt, hogy mit tud vagy nem tud egy 'balkáni bank' szerinted, hanem az, hogy te azt állítottad az előzményben, hogy: '..ahogy az ember nem rogziti a bankartyaja adatait es pin kodjat a telefonjan ugy nem illik mobil tarcan vagy appon (hot wallet-ben tartani komolyabb osszeget)'. 
.
Erre írtam, hogy tévedés, amit írtál. A sok egyéb rizsát /körítés/ már csak te képzelted hozzá.
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 23:00
Előzmény: #12203  Törölt felhasználó
#12205
'..ha van peldaul hardwer wallet-ed es elveszted vagy elfelejted a privat key-t akkor igenis a seed-ed segitsegevel vissza tudod szerezni ill. uj kulcsot tudsz generalni..'
.
Az hogy lehet, hogy te el tudod 'felejteni' a private key-t? Az én mobiltárca-szolgáltatóm még arra sem vette a fáradságot, hogy közölje velem a privátkulcsot. Állítólag a 'private key' a public-key-el együtt ott van valahol a mobilomra telepített szoftverben, de nekem nem szükséges ezeket ismernem - elég ha a szoftver 'tudja', de ezt is csak a tárcafelhasználók írták. Az egyetlen, amit a tárca-alkalmazás küldött nekem az interneten, az a 12-szavas seed volt, de ezt sem lehet megváltoztatni. 
Kissé furcsának találom ezt az ügykezelést a tárca-alkalmazás részéről, mivel így mindent ők tudnak, és csak nagyon keveset bíztak rám. Kissé svindliszagú az egész, de egyelőre jó képet vágok a dologhoz és örömmel játszadozok ebben a homokozóban. :-)
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 23:12
Előzmény: #12203  Törölt felhasználó
#12206
Az a baj ezekkel a hosszú hsz-eiddel, hogy minden mondatába bele lehetne kötni tényekkel, de kinek van erre ideje?
.
Amit az eddigi tapasztalataim alapján én látok, az az, hogy míg a fiat-bankolás kényelmes, biztonságos és olcsó, addig a kriptókkal való bohóckodás nagyon drága, bonyolult és macerás. Az interneten való kulcsküldözgetések miatt a biztonsága pedig egyenesen 'leap in the dark'. Arról nem is szólva, hogy mindig mindent jól kell közben csinálni, mert elég egy kis hiba, és oda az egész kriptovagyon. A fiat-bankoknál ha félremegy az utalásod, ma már a legkevesebb, hogy visszafordítható a folyamat.
Törölt felhasználó 2020. 10. 31. 03:29
Előzmény: #12206  Törölt felhasználó
#12207
mikor kuldted vagy utaltad at a teljes a vagyonod egyik bankbol a masikba?????????
;000000000000
;))))))))
szieszta 2020. 10. 31. 11:10
#12208

Úgy robbantunk át a 14 000-en, hogy észre sem lehetett venni.
Eljött a hétvége, ilyenkor mindig az emelkedésé a pálya. A robotok izzanak, ráadásul ma még a tether sem szaporodott. Gondolom az egész héten elővarázsoltakat  most kapták elő.
CryptoLajcsi
CryptoLajcsi 2020. 11. 01. 08:16
#12209
Megvan az új havi zárás :D :P Pontosan annyi, mint annó 2017-ben a csúcson.
szieszta 2020. 11. 01. 15:15
Előzmény: #12209  CryptoLajcsi
#12210

Mire gondoltál? Az eddigi csúcs 19665,39 volt. a BTC-nél.
https://www.coindesk.com/price/bitcoin
AlonsoRenault 2020. 11. 01. 18:36
Előzmény: #12210  szieszta
#12211
Pedig pontosan fogalmazott.
AlonsoRenault 2020. 11. 01. 18:57
Előzmény: #12209  CryptoLajcsi
#12212
Eddig minden PlanB  szerint megy. Lehet ő a fő kojnbáró. 🤣🤣🤣
szieszta 2020. 11. 01. 21:28
#12213

Már kezdődik a szabályozás. Akinek lesz nemzeti kriptója, az olyan törvényeket fog hozni, hogy a sajátjához terelje az embereket.
https://www.coindesk.com/china-should-take-part-in-creating-regulatory-framework-for-digital-currency-xi-says
AlonsoRenault 2020. 11. 01. 22:46
Előzmény: #12213  szieszta
#12214
Alig várják a népek az inflálódó digitális valutákba fektetést, tuti buli! 🤣
szieszta 2020. 11. 02. 08:19
Előzmény: #12214  AlonsoRenault
#12215

Ez nem a három kívánság lesz, szépen bevezetik és azt kell majd használni. Amúgy sem érdekli az embereket az inflálódás, hiszen a lekedveltebb coin is ugyanúgy inflálódik mint a dollár. Akkora rá az igény, hogy januártól már megnégyszerezték a mennyiségét.
Nem beszélve a többi stabilcoinról.
AlonsoRenault 2020. 11. 02. 10:18
Előzmény: #12215  szieszta
#12216
A legkedveltebb coin a btc, betiltani meg senki nem akarja, pont az ellenkezője látszik, mivel tudják, hogy teljesen betiltani lehetetlen. A szabályzása (nem a betiltása) szépen lassan de halad előre, a többi az csak fantáziálás és nem a jelenleg ismert tények.
szieszta 2020. 11. 02. 10:26
Előzmény: #12216  AlonsoRenault
#12217

Ha megnézem a forgalmat, nem ezt mutatja, persze mondani mindent lehet.
Eddig mit szabályoztak a bitcoinon? Hisz még a garázstőzsdékkel sem tudnak mit kezdeni. Az a szabályozás, amit senki nem ellenőriz,az nem szabályozás. Valamit kijelentenek, aztán minden megy tovább a maga útján.
AlonsoRenault 2020. 11. 02. 10:30
Előzmény: #12217  szieszta
#12218
Már mondták neked hogy kamu forgalmi adatokat nézel, tehát teljesen irreleváns a sok beírkálás hónapok óta. Mit szabályoztak? Azt, hogy kb. minden nagyobb tőzsdén már kötelező az ügyfélazonosítás, pénzmosási szabályok betartása stb. Ezeket ellenőrzik. Számos országban tisztázták az adószabályokat erre vonatkozóan, lásd Németország. Te kb. az uzsorás szintet várod, hogy ellenőrizzék, de oda a kp. világában sem sikerül mindig eljutni..
szieszta 2020. 11. 02. 10:45
#12219

https://www.portfolio.hu/befektetes/20201102/megjosolta-a-2008-as-valsagot-a-befekteto-most-bemondta-az-1-millio-dollaros-bitcoint-455434
-ez az az embereka, aki 36 évesen nyugdíjba kényszerült, mert már nem tudta meggyőzni a befektetőket, hogy majd ő tudja jól megforgatni a pénzüket?
szieszta 2020. 11. 02. 10:52
Előzmény: #12218  AlonsoRenault
#12220

Azt is ellenőrzik, hogy a tether mögött mennyi a fedezet?
Valahol van cikk róla, hogy ellenőrizték a garázstőzsdék működését? Ezt bárki kijelentheti.
Ha valamit meghekkelnek, miért kérnek bitcoint?
Hol lehet megtudni a tether valós forgalmát és mennyiségét?
AlonsoRenault 2020. 11. 02. 10:57
Előzmény: #12219  szieszta
#12221
Lehet, hogy jól tud vizionálni és már jól megszedte magát a válságkor? Akkor miért ne lehetne nyugdíjas? Élhet a hobbiainak. Nem minden ember kapzsi élete nagy részében.
AlonsoRenault 2020. 11. 02. 11:01
Előzmény: #12220  szieszta
#12222
Mondom lassan de halad előre a szabályzás. Garázstőzsde=uzsorás. Coinbase, Kraken stb. normális tőzsdék melyek forgalma irrelevánsá teszi a garázstőzsdéket, ahogy az uzsorások se rúghatnak labdába a bankok mellett..Azért kérnek bitcoint mert értékálló és hisznek abban hogy el tudják tüntetni a nyomokat, az igazán profik nem btct kérnek manapság sak a lemaradottabb hekkerek. mivel vannak titkosítottabb coinok is. BTC egyáltalán nem az. Hol lehet megtudni? Gondolom a tether.ion-nál, kopogtass náluk.
Béla2021 2020. 11. 02. 11:11
#12223
Csak idő kérdése, hogy a bitcoint meg az összes hasonlót betiltsák. Egyszerűen nem lehet majd valódi pénzre váltani, hirdetni, stb. Nem olyan nagy dolog lelőni pár ezer legaláis honlapot. Ezek nélkül meg nem lesz elég balek, aki az utánpótlást adja. A civizilizáció úgy tud létezni, hogy az emberektől elveszi a pénz egy részét az állam a saját szabályai szerint. Amiből nem kap részt, az hosszútávon nem működhet. Álomvilágban él, aki ezzel nincs tisztában, csak most még olyan marginális kérdés, hogy nem foglalkoznak vele, meg nem tudnak jobbat adni helyette. Pár év és a bitcoin is csak annyi lesz, mint az ilferro meg hasonlók. Vagy mint mondjuk 10 üveggolyó meg 10 liter pálinka. Egy szűk réteg elfogadja valami másért cserébe, de soha nem lesz globális, legális, elterjedt fizetőeszköz. De azért jó spekulálást nektek! :) Aki jókor száll be és ki, annak hajrá, a többiek meg így jártak. :)
szieszta 2020. 11. 02. 11:20
Előzmény: #12221  AlonsoRenault
#12224

Nem, nem! Nagyon is kapzsi, csak most youtuber-ként folytatja. Nincs így felelőssége, csak szedi a pénzt a reklámért.
Olvasgatva a követői hozzászólásait, nincs nehéz dolga. Az összes cointulajdonos, így nem csoda, hogy lájkolják a coinok fényezését. Hasonlóan, mint a safe invest beépített emberei. :-) Mindegyik csodás gazdagságot remél.
Szinte egyetlen hozzászólás nem szól arról, hogy szuper fizetőeszköz. Csak arra utalnak, hogy milliókat fog érni. Hogy ennek milyen hatása lenne a gazdaságra, azt senki nem fejtegeti. :-)
Satoshi a történelmünk leggazdagabb embere.
AlonsoRenault 2020. 11. 02. 11:24
Előzmény: #12223  Béla2021
#12225
Láthatjuk mennyire sikeresen ment ez keleten is..amíg két ember találkozni tud az utcán és bármit-bármire elcserélni addig ezzel is lehet kereskedni. Hirdetni most sem nagyon lehet. Milyen honlapokat gondoltál lelőni? Nagyon érdekelne. :) Gondolod, hogy mondjuk 100 millió ember beszélgetéseit majd megcenzúrázzák a nyugati világban? Biztos így lesz! :) Tudnál mondani egyébként valami bizonyítékot is vagy csak úgy durr-durr? Mi akadályozza meg hogy az államok is vegyenek belőle? Ha nem vesznek belőle előbb-utóbb akkor hatalmas kockázatot fognak futni, mert ugye egy globális tiltásban sosem tudnának megegyezni, vannak bőven elegen akiknek a jelenleg struktúra (USD uralom) nem felel meg. És ugye aki kimarad lemarad, szóval lehet majd inkább vesznek biztos ami tuti alapon ha már betiltani nem tudják.
AlonsoRenault 2020. 11. 02. 11:27
Előzmény: #12224  szieszta
#12226
Gondolom az előző álásához képest milyen jól fizet a youtube. :) Ez vicces volt. Egy ilyen embernek az nem tétel. Mi az a safe invest?
szieszta 2020. 11. 02. 11:29
Előzmény: #12223  Béla2021
#12227

Eddig, aki a létezése óta beszállt, az nyert vele. Kivéve azt a 80 napot, amit februárig meg úgyis ledolgozunk. -ez a  coinerek véleménye.
Arra nem is gondolnak, hogy valaki közben is kiszállhatott. Elvégre tilos eladni.
Az egyik fórumon olvastam, hogy nagyon drága  a tőzsdézés, 5%-os emelkedés kell, hogy nullán legyen. A kriptoakadémia discord-ján olvastam, igaz régebben, így nem fogom visszakeresni.
szieszta 2020. 11. 02. 11:30
Előzmény: #12226  AlonsoRenault
#12228
Safe invest.....Korábbiakban írtam róla, az a piramisjáték, ahova  a barátom hívott meg.
AlonsoRenault 2020. 11. 02. 11:37
Előzmény: #12227  szieszta
#12229
Senki nem mondta hogy jótékonysági intézmény. Felnőtt emberek, had csináljanak a pénzükkel amit akarnak, lehet azért adták el mert tudtak valami jobbat..ki tudja? Azóta sem írtad meg melyik az az eszköz aminek értéke csak felfelé, megy. Ez engem is nagyon érdekelne, ha pedig nem tudsz ilyet akkor nem jogos amit btctől elvársz, de szerintem valami ilyet csak tudsz kivele! 5%? Itt mire gondolsz?
szieszta 2020. 11. 02. 11:38
Előzmény: #12226  AlonsoRenault
#12230

Az előző állása megszűnt, mivel nem tudott beszervezi befektetőket, így nincs jutalék.
Mondjuk én is megjósoltam a 2008-as összeomlást, de több fórumtársam is előre látta.
Több mint 5 éve szintén minden évben várható volt, elismert közgazdászok , még Nóbel díjasok is folyamatosan hirdetik. Aki aztán beletalál, az lesz a király.
Annyi ilyen jós van, hogy törvényszerű, hogy több száz is eltalálja, de napra pontosan is több 10 lesz belőlük. Főleg, ha nem jött be, módosít. A tévedésére nem fog hivatkozni. :-)
AlonsoRenault 2020. 11. 02. 11:38
Előzmény: #12228  szieszta
#12231
Ja hogy ez az..Már követni se tudom éppen melyik bari hova hívott meg.
szieszta 2020. 11. 02. 11:50
Előzmény: #12229  AlonsoRenault
#12232
Amikor nem volt ekkora meglódulás, egyik spekuláns írta, hogy hiába emelkedik 2-3%-ot, nem adhatja el, mert a kezelési költség elviszi a nyereséget., 5%-os emelkedésnél van nullán. Ezt azért írta, mert állítólag sokan napiznak, ezzel összecsipegetve a milliókat, kihasználva a napi mozgásokat.
Ez hasonló, mint amit ide bemásoltam, hogy az 1,2 milliárdot 3 dollárért átutalja, a 3 dollárt meg szintén.
Visszakeresheted, nem olyan régen másoltam be ide azt a hozzászólást.
Ez nem saját tapasztalat, a kriptoakadémia fórumáról szemezgettem.
AlonsoRenault 2020. 11. 02. 12:06
Előzmény: #12232  szieszta
#12233
Most kriptotőzsdéről beszélsz hogy 5% átváltani egyik coint a másikra?
Törölt felhasználó 2020. 11. 02. 13:34
#12234
Megint megy a fantazialgatas, meg talalgatas.5%?Senki nem kenyszerit senkit arra h kryptokat 5%-os esetleg 8%-os felarral vasaroljon.Azert mert van olyan BTC atm ahol 3 esetleg 5 vagy 8%-ot felszamolnak az nem jelenti azt h ott kell vasarolnod, ez kb. olyan amikor valaki kulfoldon 1 olyan kartyaval akar penzt felvenni ami nem erre lett kitalalva es igen akkor a kulonbozo koltsegek es arfolyamok atvaltasa miatt es egyeb dijak miatt elofordulhat hogy az 50EUR vagy korona, rubel 3; 5 esetleg 8%-a tobbe kerul mintha az ember ezt mashogy oldotta volna meg...
Mas profi kereskedok nem valtogatjak at minden nap a tokejuket meg akkor sem ha az csak 0,1%-ba kerul; mert ha csak 22kereskedesi nappal szamolsz az 2,2%/ho vagy nezheted ugy is hogy tobb mint 26% egy evben...olyan eredmenyekert azert nagyon meg kell dolgozni...
Igen vannak en is ismerek olyan kereskedoket, akik minden honap, esetleg negyedev vagy ev vegen a nyereseg 1 bizonyos %-at kiveszik, de nem az egeszet es nyilvan nem valtogatjak nap mint nap...( a koltsegek 1 nagyon fontos resze a kereskedesnek, mert az a penz amit igy megsporol az ember azt mar nem kell a piacon megkeresni) vagy annyival jobb eredment er el az ember...
Egyebkent en is vettem BTC-t meg atm-bol 2015. marciusaban (mert ez volt az egyetlen hely ahol akkor tudtam vasarolni)...es igen akkor sajnos en is majdnem 6-8%-os dijat fizettem; ami BTC-kent most kozel 810$-al tobbem lenne; ha viszot nem vettem volna akkor nem csucsulnek 5400%-os profiton..ja meg nem lenne extra 600$-om BCH-bol... amit mar ertekesitettem ill. 160$-om BSV-bol...
Jelenleg 1-1,5%-os felarral tudok vasarolni kevesebb mint 1-2perc alatt ha csak par szaz AUD-rol van szo; ha viszont komolyabb ertekben vasarlok akkor ott van a kraken ahol csak szepen beallok a veteli oldalra vagy piaci aron veszek + a jutalek amit a kraken felszamol az pedig attol fugg h mekkora forgalmat bonyolitok. Volt mar olyan is h 0.08%-os jutalekot fizettem (ez megfelel a legjobb discount broker dijaknak amcsi rv-nel is) de atlagosan valahol 0.18%-ot fizethetek.
Egyebkent 1 szimpla deviza atvaltas (napi veteli arfolyamon) bankon belul hasonlo 1% korul van attol fuggoen h eppen mit mire valt az ember es meg kell varni az adott idopontot....persze vannak ugye a revolut vagy mi a fene annak scam cegnek a neve; en hasznaltam  a transferwise-t ami aranylag elfogadhato; azt nem mondanam h gyors ha a kryptokhoz viszonyitjuk; mert azert 24-36 orat igenybe vesz de a dijaik es az atvaltas nagysagrendekkel olcsobb mint a bankok; viszont itt is barmikor ugye a transferwise donthet ugy h a penz kuldest vagy atvaltast leallitja...kulonbozo indokokra hivatkozva, mondjuk eddig a vegen mindig befejeztek a tranzakciot csak ugye kicsit tovabb tartott...
Azert mert korabban vettem USD, GBP, EUR vagy Forintot ki emlekszik mar arra hogy eppen 0,5 vagy 1 esetleg 1,5%-os felarat volt az ember kenytelen fizetni...ennel sokkal erdekesebb h kozben az adott fizetoeszkoz erteke hogyan valtozik....talan celszeru ezt a BTC-nel is igy nezni...Vettem BTC-t 250USD-ert vagy 400AUD-ert; ami ugye meg mindig 1 BTC (ha nem nezem h eladtam a BCH-t es BSV-t) most meg tobb mint 13000USD-t vagy 18800AUD-t er....
Egyebkent csak 3 daytradert ismerek szemelyesen akik eveken keresztul nyeresegesek, viszont tobb mint 100 kereskedot ismerek (szemelyesen) akik nyeresegesek kicsi hosszabb idotavon mint napon belul.
szieszta 2020. 11. 02. 18:50
Előzmény: #12233  AlonsoRenault
#12235

Fél óráig pörgettem visszafele a discordot, hogy megtaláljam a beírást, de sajnos nem leltem meg. Nem emlékszem pontosan, de úgy rémlik, kereskedésről írt, számonkérve a többieket, hogy hogyan csinálják a többiek, mert neki 5% árfolyam nyereség csak nullára hozza ki a kereskedését.
Gondolom nem volt olyan tapasztalt, mint Tomibá, lehet a szolgáltatója húzta le.
Törölt felhasználó 2020. 11. 02. 20:08
Előzmény: #12232  szieszta
#12236
Pandúrból lesz a legjobb rabló alapon vettem bele ATM-nél 1-2 hete többször is, 11.2-11.5k eur árfolyam táján. Kizárólag akkor fogok rávenni, ha a legutolsó vételi árfolyamom alá megy az ATM-jegyzés. Szerintem rövidesen 7-8k eur árfolyamon is tudok majd venni, mivel ma már a csapból is az folyik, hogy jövőre 1mill. eur /usd/ lesz 1 db. :-)
A szabad megtakarításaim csekélyke részét szánom erre a szerencsejátékra, ami magyar viszonylatban nem éppen '2 fillér'.
A nyereségből egy szép yachtot szeretnék venni az Adrián. :-)
Ha meg nullára megy, akkor 'előre szóltam', hogy ez lesz.
szieszta 2020. 11. 02. 20:36
Előzmény: #12236  Törölt felhasználó
#12237
Akkor te vontad ki a piacról ezt az irdatlan mennyiséget, hogy ennyire felment az ára? :-)
Legyen hozzá szerencséd!
Előtte kellett péztárcát nyitni, vagy az ATM-nél mindent el lehet intézni?
Törölt felhasználó 2020. 11. 02. 20:55
Előzmény: #12237  szieszta
#12238
Az ATM színe előtt már berendezett pénztárcával kell megjelenni. 
Előtte tölts le egyet az androidos PlayStore-ból, vagy ha iPhone-od van, akkor az iStore-ból. Hogy a számos mobile wallet közül melyik a jó neked, ahhoz böngéssz a neten: 'the best mobile wallets reviews' vagy ehhez hasonló keresés alapján. 
Miután a pénztárcádat telepítetted a mobilodra, zarándokolj el a legközelebbi ATM-ig, és kövesd az ottani utasításokat. 
A tárcád nyilvános címét valószínűleg QR kód által kell majd 'bemuatnod' az automatának, amit a telefonos progid magától generál. Gyerekjáték az egész vétel, bár a százalékos vételi jutalék az már nem gyerekjáték. 
Dehát a teljes btc-értékláncnak belőlünk, balekokból kell megélnie. 
.
Neked, mint tapasztalt MLM-esnek ezt nem kell ragoznom szerintem. :-)
Törölt felhasználó 2020. 11. 02. 20:59
Előzmény: #12238  Törölt felhasználó
#12239
internetes kereséshez helyesen: 'the best bitcoin mobile wallets reviews'
easyrider 2020. 11. 02. 21:04
Előzmény: #12239  Törölt felhasználó
#12240

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek