Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vigkrisz 2021. 08. 25. 07:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#45720
akkor szerinted Orbán találta ki az egész vírus "hisztériát" (átverve az egész világot vele), hogy aztán felhúzzon egy vakcina gyárat, amivel majd nagyot szakít, LOL
Törölt felhasználó 2021. 08. 25. 00:11
Törölt hozzászólás
#45719
Törölt felhasználó 2021. 08. 24. 20:13
#45717
Törölt felhasználó 2021. 08. 24. 18:13
#45716
Törölt felhasználó 2021. 08. 24. 18:07
Törölt hozzászólás
#45715
Törölt felhasználó 2021. 08. 24. 18:03
Előzmény: #45707  Törölt felhasználó
#45714
és az orrodba is pálinkát öntesz? :D
a covid nem a gyomorban vagy a szájban , hanem a légutakban szaporodik egy ideig, majd amikor elér egy nagyobb számot bejut a tüdőbe és onnantól robbanthatja be a citokinvihart, oxighiány. ezért patkolnak el sokan napokon belül. 
vigkrisz 2021. 08. 24. 18:03
Előzmény: #45712  PusztaPutyin
#45713
és még az is előfordulhat, hogy be voltak oltva, micsoda hülyék, hogy nem ragaszkodnak a természetes immunitáshoz!
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 08. 24. 17:59
#45712
Tegnap egy csomó emberen láttam maszkot boltban, az előbb meg agglomerációs városunk külső részén a kihalt járdán láttam valakit maszkban gyalogolni. A lakosság mát alig várja a korlátozásokat. Ki hitte volna hogy így rá lehet kattanni a járvány életérzésre.
Törölt felhasználó 2021. 08. 24. 17:50
Előzmény: #45702  Phylaxa
#45711
sajnálatos,de amíg nincs lefolytatva egy orvosi vizsgálat, ami okozati összefüggést ad rá , addig lehet sok minden. sportolóknál is sokat hallottam, hogy évekig nem tudnak rájönni orvosok, hogy mi a bajuk. 
itt persze az oltás és a betegség közt eltelt kis idő gyanús. le lett tesztelve gondolom covidra is. nem írtad hány oltást kapott és, hogy a teszt mit jelzett. 
okozhatta pld nagyfokú stressz, kimerültség, pszichés kimerültség ami olyna tüneteket produkál, mint egy igazi kemény betegség. nekem volt krónikus kimerülésem a közelmúltban. az orvosok semmit nem találtak, de 3 hónapig napi 14 órákat aludtam és ezalatt egyszer sem ébredtem frissen. olyna fáradtan keltem, mint ahogy lefeküdtem.... és még ezer tünetem volt nme sorolom azt hittem meghalok. 100 méter nem tudtam gyalogolni.
a mellékhatásoknál én elképzelhetőnek tartom ezt mint okot, mert a magyar társadalom eleve pszchésen terhelt. alig van depressziósabb ország nálunk a világon, ami pedig az immunrendszert gyengíti plusz életmód. ...
csendben 2021. 08. 24. 17:26
Előzmény: #45706  vigkrisz
#45710
Legközelebb már -talán(!)- a központi idegrendszer is szóba kerül (íz,szaglásvesztés,stb.). 
algore 2021. 08. 24. 17:16
Előzmény: #45706  vigkrisz
#45709
Ma sem ennek megfeleloen kezelik. A covidra jellemzo atipusos (a beteg nem fullad, mert nem a tudogyulladas a gond) oxigenszaturaciocsokkenes a vorosvertestek karosodasabol adodik, es emellett a verlemezkek karosodasa miatt felszabadulo anyagok miatt letrejott tudoerek osszeszukulesebol. (pulm. vasoconstrictio).
Ugyanez tortenik magaslati hegyibetegseg eseten (hegymaszok). 
Ezt koran gyanitottak covid eseten, ezert alkalmaztak pl tulnyomasos kezelest a sulyos betegeknel gepi lelegeztetes helyett. 
Egy okos hasonlattal, a covid betegseg felviszi a beteget a Himalaja csucsara. Hiaba nem fulladsz, az oxigen nem lesz eleg. 
Lenne lehetoseg gyogyszerrel megelozni azt, hogy a Himalajara keruljon a beteg, vagy ha ott van, akkor onnan lehozni. 
Sajnos ilyen kezelest nem engedelyeznek, mert... Ki tudja. 
Nem mellesleg, engedelyezett, biztonsagos szerek lennenek erre a megoldas. Amit mindennap adnak betegeknek egyes osztalyokon, vagy pl mutokben. 
Ehelyett a jelenlegi kezeles abbol all, hogy ne csinalj semmit, vard otthon amig rosszul vagy (felkerultel a himalajara). 
Bevisznek a korhazba es gepi lelegeztetesre tesznek (intubalnak), mikozben a himalaja csucsan vagy. Nem az a gond, hogy nem tudsz lelegezni. Hanem nincs tudokeringesed es oxigenszallito kapacitasod. 
Ha "tudnak", hogy keringesi es erbetegseg, akkor akkent kezelnek. Ha nem akkent kezelnek, akkor nem tudjak, hogy az a problema. 
vigkrisz 2021. 08. 24. 16:49
Előzmény: #45706  vigkrisz
#45708
a "sulyos betegseg" kifejezést is kétszer említetted a hozzászólásodban, egy kommunikációs pálfordulásnak lehetünk szemtanúi?
Törölt felhasználó 2021. 08. 24. 16:49
Előzmény: #45701  algore
#45707
De a legjobb mégiscsak ~50 fokos házipálinkával öblögetni. 
Az garantáltan minden vírust kipusztít és teljesen természetes módszer.
vigkrisz 2021. 08. 24. 16:45
Előzmény: #45701  algore
#45706

jól érzékelem, hogy kezdesz kiesni a (korábbi) szerepedből és amit eddig gyenge náthának tituláltál, azt ma már:
"A covid betegseg egyre inkabb keringesi es erbetegsegnek tunik"
ez már több, mint egy éve ismert volt, jó, hogy ennyi idő után kezded reálisan látni a dolgot
Andy01 2021. 08. 24. 16:20
Előzmény: #45701  algore
#45705
Koszonom, Algore, a tanacsaidat! Megkiserelem beszerezni a hianyzo gyogyszereket. A szajapolas, fertotlenites egyebkent is a napi higenia resze, es celszeru. A vitaminokbol a D vitamint eddig is szedtem, a 3000 egysegeset, de tenyleg jo lenne a tobbi vitamin is.
green1899white 2021. 08. 24. 16:14
#45704
az Európai Bizottság a WHO -val együttműködve 2019. szeptember 12 -én, Brüsszelben megszervezte az első globális oltási csúcstalálkozót. A csúcstalálkozót az Európai Bizottság elnöke, Jean-Claude Juncker és a WHO főigazgatója, Tedros Adhanom Ghebreyesus közös égisze alatt tartották. A konferencián 400 meghívott politikai vezető és érdekelt fél vett részt tudományos, orvosi, jótékonysági és civil társadalmi szervezetekből, valamint a gyógyszeriparból.
https://ec.europa.eu/health/sites/default/files/vaccination/videos/ev_20190912_vid03_en.mp4
algore 2021. 08. 24. 15:57
Előzmény: #45695  algore
#45703
Egy kis reszlet az FDA engedelybol:
Az engedely megadasat KOVETOEN az FDA elvarja a Pfizertol, hogy az FDA szamara biztositsa a myocarditis es pericarditis kockazati/ biztonsagossagi vizsgalatok eredmenyet, valamint a terhesseg alatti magzati es egyedfejlodesi kockazatok hosszutavu elemzesere vonatkozo vizsgalatok eredmenyeit. 
A myocarditis kockazatokat elemzo vizsgalat benyujtasi hatarideje 2025 okt 30.
A terhesseggel kapcsolatos hosszutavu kockazatokat elemzo vizsgalat benyujtasi hatarideje 2027 majus 30.
Igy megy ez. 
Phylaxa 2021. 08. 24. 15:50
Előzmény: #45659  Törölt felhasználó
#45702
Június elején kapta a Phyzer-t. Először csak rosszul lett, de utána folyamatosan gyengült. Jelen pillanatban nemhogy lábra állni nem tud, hanem a tollat sem tudja megfogni. Az Édesanyjától tudom, nem tudja elkezdeni az iskolát, az orvosok tehetetlenek. Magántanulóként próbálják menteni, de nyilván ebben az állapotban már nem ez a legfontosabb és úgy sem tudna egyébként tanulni. Többet nem tudok.
     
Egyrészt azért írtam le, mert én elhiszem mindenkinek, hogy az oltás teljesen biztonságos, csak ez az én osztályomban történt meg és ő nem tudja folytatni a sulit. 11-ben folytatná egyébként. Nos azt kell elfogadni, hogy az ő környezete biztosan nem fogja beoltatni magát, ezért szeptember 1-től őket tönkreteszi az oltáskötelezettség. Nyilván nem fognak teszteltetni minden egyes alkalommal, amikor orvoshoz kellene menni. Ez van.
algore 2021. 08. 24. 15:44
Előzmény: #45642  Andy01
#45701

Alapvetoen 2 fazisra oszthato a covid betegseg, az 1. fazis amikor talalkozol a virussal es gyorsan szaporodik benned (es fertozol masokat), az elso 4-8 nap. 
A sulyos betegseget (8-20 nap), amivel korhazba kerulsz, nem elsosorban a virus okozza, hanem az immunrendszer valasza, foleg akkor ha sok virus volt benned. 
Ha az immunrendszered nem mukodik megfeleloen, akkor egyreszt elhuzodik az ido amig a virus szaporodik benned, masreszt a valasz nem lesz megfelelo es tulmukodessel igyekszik az immunrendszer kompenzalni. Ordogi kor alakul ki, citokin vihar. 
Ezert nagyon fontos az immunrendszeredet megfelelo allapotba hozni elore, masreszt a virust megfogni, es lecsokkenteni az elejen. 
Megelozesre nagyon jo a napi 3x szajvizes oblites/fertotlenites. Szinte barmelyik jo, mert onmagaban az oblites is jo hatasu, de a jodot, cetilpiridiniumot, peroxidot tartalmazo fertotlenitok biztosan (dentalux, crest stb), bizonyitottak covid ellen. 
Halado megoldas orrspray-vel orroblites (a pecsiek altal reklamozott azelasztinos is). 
Ezt mondanam alapnak, mert a szaj es orrhigiene nem csak fertotlenitesre, hanem kezelesre is jo. 
Ha naponta tobbszor szinte lenullazod a garatban a virust, akkor egyreszt nehezen fertoz meg (megelozes) masreszt a tudobe vagy mashova is nehezen jut el, es a virus szam drasztikus csokkentese minden korulmenyek kozott jo (kezeles). 
Folyamatos d vitamin es b vitamin kura nagyon fontos. 
Kezeleskent nagyobb adag ('flush'), foleg a b vitamin fontos rovid tavon (tiamin, niacin), de a d vitamin is segit rovid tavon is. 
A tiamin es d vitamin nagyon fontos az immunrendszer tuningolasahoz. Elore felkeszitesehez. 
A fertozes/betegseg alatt pedig fokozottan elhasznalodnak, ezert kell oket folyamatosan potolni. 
Nem lehet 1000 oldalt irni, de peldakent emlitem a niacint (B3 vitamin), ami regota ismerten vedi az ereket tobbfele modon, es a szervezet egyik legfontosabb redox enzimjet (glutation) potolja, hozza letre. 
A c vitamin is az oxidacio ellen ved csak maskepp, covid eseten a gluration annal is fontosabb. 
A covid betegseg egyre inkabb keringesi es erbetegsegnek tunik, a niacin nagyon fontos ellene, es a sulyos betegseg immunfazisaban a glutation kozponti szerepet jatszik (elfogy es nem tud tovabb vedeni a karok ellen). 
Ezek, a rendszeres szajvizes oblites, vitaminok, veszelytelen dolgok, de nagyon fontosak, es nagyon sokat segitenek. 
Ha fertozes gyanuja all fenn, tovabbi egyszeru de nagyszeru lehetosegek a fertozes ideje alatt:
a melatonin, pl este egy 3mg-os tabletta. Nagyon almosithat, ezert csak este ajanlott. 
Immunrendszert rendkivul megerositi. 
Plusz alvasban is segit :) 
 
Az NAC, (sok termekben ACC), acetilciszteinsav, szinten a glutation redox rendszert segiti, es az immunrendszert modulalja, erositi, influenza ellen is hatekony, covid ellen is. Nem azert jo, mert kopteto... 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7649937/
az ambroxol, megint nem azert jo, mert kopteto, hanem mert Tmprss2 gatlo, ami jo hatasu a tmprss2-t hasznalo covid ellen. 
Ezek elerhetoek magyarorszagon egyszerubben. 
Venykoteles megoldasokat itt nem emlitettem. 
Onmagaban egyik sem csodaszer, de covid ellen nem is kellenek csodaszerek, az eleve jo eselyeket kell tovabb javitani. 
Kombinacioban kell alkalmazni a sok, onmagaban kicsit segito lepest. Nem kell feltetlen mindet, az a lenyeg hogy mindegyik segit egy kicsit, es az pont eleg lehet. 
A felsoroltak mindegyike mogott nyugati orvoslas kutatasa, vizsgalata, bizonyitott eredmenyek vannak covid eseten. A legtobb esetben a legszigorubb, kettos vak randomizalt vizsgalatok. 
Termeszetes anyagokat tekintve a kurkuma, fekete bors mag (nigella sativa), a legerosebb nyugati orvoslas szerinti bizonyitekokkal rendelkezo jotekony hatasu dolog covid ellen. 
Es jut eszembe, quercetin (flavonoidok). 
Ez nem termeszetgyogyaszati vagy alternativ gyogyaszati felsorolas, ezek kivetel nelkul nyugati medicina altal hatasosnak talalt, es nyugati medicina altal covid protokollokban alkalmazott, nem venykoteles, egyszeru megoldasok. 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek