Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
algore 2021. 06. 29. 13:06
Előzmény: #43038  szieszta
#43040
Akkor antibiotikum nehany hetig. 
Kesobb erdemes lehet pontosabban utanamenni a diagnozisnak. Az Elisa teszt nagyon erzekeny, sok alpozitivat ad, de ha negativ az megbizhato. Pozitiv Elisa utan Western blot tesztet csinalnak, ami nem annyira erzekeny, de nagyon specifikus. Nem fog alpozitivat adni. Igy a ketto egyutt lesz megbizhato (ketkoros teszt)
Antibiotikumot mindenkeppen vegigszedni. 
De erdemes lehet az Elisa+Western tesztet megcsinalni, hogy antibiotikum utan merre legyen az arra. 
szieszta 2021. 06. 29. 12:57
Előzmény: #43037  algore
#43039

A környezetemben, akik elkapták a covidot, nagyon soknál visszamaradtak különböző tünetek. Ráadásul nem csak azoknál, ahol súlyosabb állapotba kerültek. A legtöbbnél a fáradság és a levertség nem akar múlni, de memóriazavar izomfájdalom illetve göcsök maradtak.
Az egyik ügyvezető például beszélgetés közben felejti el, mit akart mondani. Tudja magáról, mondja is, hogy nem jönnek a szavak.
A háziorvosom nővérkéje mindent elfelejt, mindenkit kér, hívjon előtte. Nagyon szétszórt, pedig szinte mindenkiről tudta a teljes kórképet. Most még a nevek is gondolt okoznak neki.
Igaz, őket eléggé megviselte a fertőzés.
szieszta 2021. 06. 29. 12:45
Előzmény: #43036  algore
#43038

Nem titok, többször előfordult, hogy a bokám, vagy a térdem begyulladt. 1-2 hét sántikálás  fájdalomcsillapítóval kezelve, aztán jó lett. Most is ez történt én kértem, hogy járjunk utána. Levetettem a vért....mindenre és láss csodát, a borrelia pozitív lett. Kullancsról nem tudok, sőt nincs más tünetem a fájós térdemen (bokámon) kívül. Ráadásul erre 2 teszt van, az IgM és IgG, ahol az IgM lett pozitív, a másik negatív. Az internet szerint az IgM a nem régi fertőzésre utal. De nekem már több éve van gondom az ízületgyulladással.
Azt mondják, az elisa teszt is nagyon pontatlan, csak nagyon tájékoztató jellegű.
Nos erre a bacira kaptam az antibiotikumot. Eddig köszvényre gyanakodtak, de a tünetek nem igazán voltak jellemzőek, igaz a húgysavam kicsit magasabb volt.
Az ortopéd meg már műteni akarta a térdemet (röntgen nélkül), csak 1 hét múlva elmúlt és  másik dagadt be. :-)
algore 2021. 06. 29. 12:40
#43037
Tegnap szerepelt interjuban az az ember, aki a pfizer studyban kapta a vakcinat, es mostanra teljesen lebenult.
A study alatt is voltak erre utalo eros tunetei, de a study hasmenes rubrikajaba kerult bejegyzesre. 
Ha bekerul a study mellekhatasaiba, akkor 1/1100 aranyban sulyos neurologiai tuneteket okozhatna a vakcina es nem lenne biztonsagosnak nevezheto. 
Azota sem foglalkoztak vele, mert az FDA felmentette a studykat azon kotelezettseg alol, hogy nyomonkovessek a study alanyait kicsit hosszabb tavon is. Ez elvileg minden study eseten kotelezo es alap dolog, de az FDA eltekintett tole. 
Az interju egy amerikai szenator szervezeseben keszult, aki a vakcinak altal okozott neurologiai, idegrendszeri mellekhatasokat szeretne kivizsgalni, es tobb ezer karosultat talalt eddig. 
Ezekbe a neurologiai karosodasok korebe tartoznak a nemulasok, vaksagok, benulasok. 
Ja, Eric Clapton peldaul hetekig azt hitte nem fog soha tobbet gitaron jatszani, mert mindket keze lebenul. 
Eddig a nagyon biztonsagos vakcinakrol kiderult a trombozos es stroke szovodmeny. 
Aztan a szivgyulladas es szivhalal. 
A kovetkezo hivatalosan elismert dolog a neurologiai szovodmenyek lesznek. 
Dania es Norvegia megerositette a felulvizsgalataban, hogy egyes vakcinak elonyei semmilyen eletkorban adva nem haladjak meg a kockazatokat. 
algore 2021. 06. 29. 12:30
Előzmény: #43035  szieszta
#43036
Alap orvosi dolog, hogy zajlo fertozes ideje alatt nem oltakozunk.
szieszta 2021. 06. 29. 12:19
Előzmény: #43033  csendben
#43035

Ha egy kicsit tájékoztatott volna, hogy mi várható, illetve mit csináljak, akkor megelégedetten bólogattam volna. De semmi. Még meg sem nézett, csak a teszteredményeket bámulta, az sem érdekelt, mikortól milyen tüneteim vannak. Ezért kérdeztem.
Ráadásul szedek egy másik tablettát, amit meg is említett, de nem mondta, hogy az antibiotikummal nem ajánlott együtt szedni. Ezt én olvastam el az AB-hoz csatolt tájékoztatóban.
A háziorvosom azért küldött szakorvoshoz, hogy vizsgáljon ki, ő meg csak a teszteredményeket vette figyelembe.
Tudom, sok a beteg, ő is fáradt, de hát mindenkinek a maga baja a legfontosabb. Aztán meg a kíváncsiság persze hogy felvisz az internetre ahol a google mindenre ad választ. :-)
Kisterepjáró 2021. 06. 29. 11:58
Előzmény: #43030  csendben
#43034
Köszönöm :-)
csendben 2021. 06. 29. 11:56
Előzmény: #43032  szieszta
#43033
ÉS ezen a reakción csodálkozol? Mert én nem...
szieszta 2021. 06. 29. 11:40
Előzmény: #43031  szieszta
#43032

Arról is van tapasztalatom hogy valaki először informálódjon. Ez meg is történt és az infektológusnál mondtam, hogy az interneten azt írták, hogy.........
Na ez volt a vörös posztó.......... minek megyek hozzá, ha jobban tudom? Minek tanult ő, ha az internet okosabb? Akkor nézzem meg a többit is a neten!!!
- én csak azért kezdtem a mondókámat, mert ő nem mondott semmit. Megnézte a véreredményemet és írta is az antibiotikumot. Gondolom látta jó kondiban vagyok, mehet a méreg. Ráadásul a vérteszt arra utalt, hogy a fertőzés nem régi, de nekem már régebben is voltak hasonló tüneteim.
Így végülis nem lettünk jóbarátok, ezért tanácsot nem nagyon várhattam tőle.
szieszta 2021. 06. 29. 11:17
Előzmény: #43029  Kisterepjáró
#43031

Az orvosnak egy szám vagy, ami után kapja a pénzt. Le van írva, mire milyen orvosság van ajánlva és azt adja. Azt mondják, az orvos akkor válik igazi orvossá, ha már nem rázza meg az elveszített betege.
Most, a covid kapcsán volt ilyen tapasztalatom.
Valami bacit mutattak ki a szervezetemben, ezért antibiotikum kúrára fogtak. Közben kaptam időpontot  a második védőoltásra. (astrazeneca). Hívtam a coivd infót( többször is), persze foglalt. A háziorvos mondta, hogy az infektológus írta fel az AB-t, ezért hívjam őt. Az infektológus újra  a covid infóhoz irányított, mivel a védőoltással nincs tapasztalata. Csodával határos módon, sikerült felhívnom a covid infót, ahol újra  a házi orvosomhoz irányítottak, mivel telefonon keresztül nem tudják felmérni az egészségügyi állapotomat neki kellene tudnia, mennyit bírok. Végül a házi orvos nem ajánlotta, hogy AB  kúra alatt oltakozzak, de ezt nekem kell eldöntenem, a felelősség az enyém. Így halasztottam egy hetet, addigra elfogy az antibiotikum.
Persze senki nem vállalja a felelősséget és nincs is tapasztalatuk, nincs semmi ajánlás ilyen esetekben.
csendben 2021. 06. 29. 11:03
Előzmény: #43029  Kisterepjáró
#43030
Elolvastam.
Kisterepjáró 2021. 06. 29. 10:53
Előzmény: #43021  csendben
#43029

igen, sokszor nehéz a gondolatokat úgy leírni, hogy az olvasófél is azt értse amit a másik gondol :-)
.Kivételek biztos, hogy mindig vannak, szerencsés vagy, jó, hogy van pozitív példa is.  Itt nálunk a városban tapasztalhatóakat írtam le. Jelenleg itt a városunkban MINDEN háziorvos zárt ajtók mögött " várja a hívásod" - személyesen nem léphetsz be a rendelőbe, beutalót is csak "kidugja" az asszisztens az ajtón.- (ha lecserélném, a másik is ugyanúgy telefonon " gyógyit"-nem gyógyít csak beutalót ír- arra jó is mindegyik) Sima 3 perces EKG vizsgálatra beutal az aneszteziológiára, ahol fogják a fejüket és szidják a háziorvosokat, hogy már erre sem képesek, nekik meg lenne fontosabb műtétekre várókkal foglalkozni..... jogosan.- ezt nem én mondom, hanem a szakrendelőben dolgozók, de elhiszem, mert tapasztaltam is, a saját szememnek azért még hiszek :-) :-) . Én nem nevezek senkit "saját orvosomnak" mert fejben pontosan tudom, hogy "csak egy vagyok neki a sok közül" (jó is van ez így,végül is  nem szerelem kapcsolat ez) rá vagyok utalva, mert beépítették őket a rendszerbe,  de ennyi, elkérem a beutalót és a kapcsolatunk ennyiben ki is merül...de mivel az összes leletemet begyűjti, így elméletileg "ismer".  Olyat én nem írtam, hogy csak hülye és zseni orvos létezik,  hiszen pont azt írom, hogy egyik orvos sem Isten, ezért nem szabad vakon megbízni egyikben sem. De a háziorvos véleményem szerint "csupán" egy villámhárító"  lenne a rendszerben aki " lepattintja" -értsd kiszűri a szakrendelést nem igénylő betegeket, nem rendelkeznek kiemelkedő tudással (pl fáj a hasad, kapsz rá valami savlekötőt, ha bejön tök jó, ha nem akkor tovább találgat, vagy a normálisabb beutalót ad szakrendelésre) a komolyabb szakrendelőket ilyen apróságokkal ne terheljék le. Viszont ők így  komolyabb esetekkel nem igen foglalkoznak, így komolyabb esetekben nem is tudnak szakmailag számomra hiteles állást foglalni.  Elméletileg az ajánlások szerint adták be az oltást a veszélyeztetett csoportnak, de minden érintettnek volt lehetősége utána olvasni, mást is megkérdezni, mielőtt beadatta a háziorvosa által javasoltat. Volt aki elfogadta, volt aki mást kért- attól függően, hogy mi volt a saját meggyőződése/mit hitt el- tehát volt aki vakon megbízott az orvosban, de volt aki mást olvasott/hallott/látott és az alapján döntött. Én az utóbbit pártolom: több helyről informálódni, ne egy háziorvos véleményére alapozni. ennyire egyszerű lett volna a mondandóm.  Hogy kiben bízom? Alapesetben senkiben, csak magamban. Kinek hiszek? "szóbeszéd alapján" senkinek. El kell döntenem, a jelenlegi oltási helyzetben, hogy oltani vagy nem oltani? Igen el kell dönteni, (mindig kell dönteni)  de szeretném én eldönteni, mert hiszem, hogy én ismerem magam a legjobban, én ismerem a szervezetemet a legjobban, a hétköznapi szokásaimat, kapcsolataimat, (járok-e tömegbe, akarok-e szállodába, strandra menni, vagy képes vagyok lemondani, türelemmel várni és egyebek), igyekszem tájékozódni és hogy a leírtak alapján melyik állítást hiszem el, az nyilván azon múlik mit bizonyítottak, mit nem. Tudom, hogy ezeket is hamisítják, egyik nap híre, ellentmond a másik nap hírének, de ezek is jó támpontok. A végén a döntés hibás volt vagy sem az majd kiderül, mindenesetre az én döntésem és nem másé. :-)
MeMyselfandI
MeMyselfandI 2021. 06. 29. 10:42
#43028
Úgy látom a statisztika alapján hogy pénteken jön a megváltás maszkviselés ügyben. Ma voltam ocsmányirodában, már az ügyintézôk egy része is leszarta a maszkot. Már mindenki mindenhol leszarja, és közben megy ez a varázsszámon rugózás.
sulykaponka
sulykaponka 2021. 06. 29. 10:14
#43027
novák: "Hogy mikor érjük el az 5,5 millió beoltottat, csak a magyar embereken múlik - hívta fel a figyelmet. Ez lehet néhány nap, vagy egy egész hét is - tette hozzá." - vegyük észre, hogy itt már nem a covid ellen harcolunk, hanem a kormány szimbolikus céljait kell teljesítenünk, mint a kutyusoknak, akiknek át kell ugrani a lécet a jutalomfalatért. szórakoznak velünk szó szerint.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210629/novak-katalin-a-maszkhasznalat-altalanos-kotelezettsege-megszunik-490176
TBSC 2021. 06. 29. 10:10
Előzmény: #43022  totoro
#43026
Vírus nélkül is el lennének látva, mert gyakorlatilag nincsenek 40 évnél fiatalabb pulmonológusok az országban. A legtöbbjük 55-60 feletti és ők is lepattannak a szivatás hatására. Így 10 év múlva nem lesz tüdőgyógyász Magyarországon. Már most vége lenne az ellátásnak, ha nem dolgoznának a nyugdíjasok. 
Kolyok
Kolyok 2021. 06. 29. 09:19
Előzmény: #43024  gépnarancs
#43025
6 év az általános orvosi + 5 év a tüdő gyógyász szakvizsga
gépnarancs
gépnarancs 2021. 06. 29. 08:59
Előzmény: #43023  Kolyok
#43024
11??
Kolyok
Kolyok 2021. 06. 29. 08:53
Előzmény: #43022  totoro
#43023
És csak 11 év egyetem szükséges hozzá... úgyhogy gyorsan megvan...
totoro
totoro 2021. 06. 29. 08:27
#43022
Egy tipp: Menjetek tüdőgyógyásznak, el lesztek látva rendesen munkával a jövőben.
csendben 2021. 06. 29. 08:17
Előzmény: #43012  Kisterepjáró
#43021
Nem igazán értelek! Az én háziorvosom nem zárkózott be,amikor kellett, elértem. Lehet,hogy másnál nem így van,akkor le kell cserélni. És itt jön a bizalom kérdése: ha nem bízol a saját orvosodba,akkor kibe fogsz megbízni: egy más valaki által "jó"-nak tartottba, vagy a NET-en ajánlott orvosba? Egyáltalán, mi alapján döntöd el,hogy kiben bízol? Azt a téveszmét,hogy csak hülye vagy zseni orvos létezik és Te meg fogod találni, nyugodtan elfelejtheted... Azt meg főleg,hogy a zseni tévedhetetlen... Tetszik vagy sem minden döntés a saját felellőséged (még az orvos választás is!). Ezt a felelőséget senki nem fogja átvállalni Tőled.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek