Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2021. 05. 07. 18:48
Előzmény: #40556  p-b
#40560
ja, globális teljhatalmat kellene adni neki:)
algore 2021. 05. 07. 18:47
Előzmény: #40555  csendben
#40559
Egy olyan megfigyelest erdemes a study-d szerint tovabb vizsgalni, ami tokeletesen alatamasztotta, amit mondtam. Miert mondod, hogy nincs mivel alatamasztani, amikor a legelso dolog amit linkeltel, egy olyan tudomanyos megfigyeles, ami azt alatamasztja? 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 05. 07. 18:47
Előzmény: #40557  upgrayeddAKS
#40558
ja, meg az ETH... hátha megint átmegy a 3800-on... nem sokáig bírta a magaslati levegőt.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 05. 07. 18:45
Előzmény: #40551  upgrayeddAKS
#40557
nagyon tetszett ez a mondatom az inferior fideszmaffia csatlósainak :) remélem, hoztok még több trollt magatokkal, és fogtok még mínuszolni, mert jól szórakozom :)  /igaz, a vacsi már megvolt, így nem fogok popcornt és üdítőt fogyasztani a műsorhoz, de ma már nem lesz mozi, az tuti :) EZ lesz a mozi/
p-b 2021. 05. 07. 18:44
Előzmény: #40536  Törölt felhasználó
#40556
Na ná hogy engedélyeezte. A WHO a kezdet kezdetétől kinyalta kina seggét. Amúgy megjegyzendő, hogy WHO-nak is jelentős szerepe van abban, (a töketlenkedése miatt) , hogy a covid19  pandémiává fajult. 
csendben 2021. 05. 07. 18:40
Előzmény: #40553  algore
#40555
Azért drága barátom,mert ahogy azt akkor be is kopiztam,az utolsó mondata az volt,hogy ezt a megfigyelést még vizsgálni kell! (igaz már nem tudom szó szerint idézni,de ha visszaolvasol ,akkor ott megtalálod a cikk végéről másolt,eredeti angol szöveget!). Szóval az a study,az csak study és semmi képpen nem egy tudományosan elfogadott,bizonyított eljárást ismertet.Azért study!!!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 05. 07. 18:37
Előzmény: #40550  csendben
#40554
remélem, most nem üldöztük el... olyan kevés szalonképes fideszes van már manapság :)
algore 2021. 05. 07. 18:36
Előzmény: #40545  csendben
#40553
Az a study is tokeletesen alatamasztja, amit te hoztal. Miert mondod akkor, hogy semmi nem tamasztja ala? Te is mindjart ala tudtad tamasztani. 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 05. 07. 18:35
Előzmény: #40550  csendben
#40552
ejj, hát az ellenzék aknamunkája, meg Soros és a migráncsok, hát az smafu? :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 05. 07. 18:34
Előzmény: #40547  tokos.
#40551
"Tudod, először ki kell piszkálni a saját szemünkből a gerendát, aztán jöhet a másik szálkája..." nagyszerű idézet, fogom is javasolni az inferior majom-szubhumán fideszes maffiának, hogy ne az ellenzékkel takarózzon állandóan :)
csendben 2021. 05. 07. 18:34
Előzmény: #40547  tokos.
#40550
általában egyet szoktam Veled érteni.Ez most nem az az alkalom.Maradjunk annyiban,hogy attől a pillanattól kezdev,hogy kihírdették a vészhelyzetet és a rendeleti kormányzást,valamint a kórházak élére azért neveztek ki katona/rendőr parancsnokot,mert háborús helyzet van (ezt egyébként a Pécs főterén,Szolnok belvárosában,fegyveres katonai járőrökkel meg is támasztották,onnantól kezdve itt minden,de minden felelősség a kormányé és a miniszterelnöké. Lehet ezt szépíteni,de felesleges.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 05. 07. 18:32
Előzmény: #40547  tokos.
#40549
Miattam ne aggódj, én mindent megtettem. De ez ügyes terelési kísérlet volt :) Máskülönben nem mindenért okoltam a kormányt. A magyarok eü. állapota pl. csak kis részben a mindenkori kormányok hibája. Szerintem az ellenzék NEM kormányoz, és az inferior fideszes maffia idióta intézkedései sokkal többet ártottak a HITELESSÉGNEK, a helyzet komlyságának, stb. Ott van pl. a boltok korai zárása, stb. A meccseken több (tíz)ezer szurkoló ott lehetett, de 500 fő felett tilos volt a zenés rendezvény, persze ott is akadtak kivételek a csókosoknak... egy szó mint 100: tele volt fasságokkal a kúrmány intézkedéseinek tömkelege. Hogy a csehek mit szabtak el, az az ő dolguk. LEhet, hogy az ő intézkedéseik következetesek voltak. Franc se tudja. Azt azonban tudom, hogy a magyar intézkedések idióták voltak nem kis részben.
csendben 2021. 05. 07. 18:27
Előzmény: #40544  algore
#40548
Onnan válik ketté,amikor kö keményen bezártak szinte mindnet,nem csak a kisker boltokoat.Szigorú kijárási tilalmat  vezettek be,tömeges tesztek(ingyenes!) segítségével kiemelték a fertőzötteket, a társadalom aktív rétegét kezdték el oltani,az oltó pontokat kivitték az eü.-ből és profi szervezéssel bonyolították az oltást. Ha vennéd a fáradtságot és utána néznél,Te is meggyőzödhetnél róla. Bár,elég lett volna Sváby műsorba megnézni,hogy milyen állapotok vannak Bécsben...Bécsben ugyanis forgathatott magyar Tv-stáb az oltóponton,még ráadásul ingyen le is tesztelték Őket a sógorék... 
tokos. 2021. 05. 07. 18:26
Előzmény: #40546  upgrayeddAKS
#40547

Nagyon egyszerű dolog mindenért a kormányt okolni. Bele kell nézni a tükörbe, végiggndolni, hogy megtettél-e mindent, hogy ne fertőzz meg másokat, és ha nem, akkor nyugodtan szembe köpheted magad, mert te is felelős vagy a halottakért.
Tudod, először ki kell piszkálni a saját szemünkből a gerendát, aztán jöhet a másik szálkája...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 05. 07. 18:21
Előzmény: #40533  tokos.
#40546
Ez nem hülyeség meg tájékozottság kérdése, hanem az (is) fontos, hogy: 1 mennyi ápoló jut egy betegre 2 mennyire jól szervezettek, ellátottak a kórházak 3 milyen az általános eü.-i állapot 4 milyen a kórház felszereltsége, pl. vidéki kórház vs. fővárosi között is sok különbség lehet 5 egyéb (most nem vállalkozok lineáris regresszió vizsgálatra, sem Wald-teszt, sem spec. Wald, melyik a szignifikáns, melyik nem szign. változó) Szimplán az van, hogy nálunk (valószínűleg a cseheknél is) ezek kombinációja baromira rossz volt, máshol meg nem annyira. Az oroszok eü. állapota valószínűleg rosszabb, bár ott meg a megbetegedések zöme inkább a nagyvárosokban történhetett, hiszen a népsűrűség azokon kívül minimális. Ráadásul Putyin nem lacafacázik, nem nyit-zár meg össze-vissza marháskodik, hanem dönt. Szóval a ruszkik pl. biztos kompenzáltak egy sereg olyan tényezőben, ahol az a lényeg, hogy legyen néhány (száz) jól felszerelt kórház, jól szervezzenek, fel legyenek készítve, stb. Ha a magyar orvos okos, akkor sem ér vele sokat, ha túl van terhelve. Ez nem fekete meg fehér. A számok azok, a szitu meg összetett. De hogy valamit nagyon elk..tak a cseh és a magyar kúrmányok, az tuti. Az ott van feketén-fehéren a számokban. Majd egy utólagos elemezgetés fogja tudni megmutatni, hogy miben mit rontottak el, akik meg jól csinálták, azok mit és hogyan... best practice...
csendben 2021. 05. 07. 18:20
Előzmény: #40543  algore
#40545
Állítottál és most is állítasz valamit,amit se akkor,se most nem tudsz namhogy bizonyítani,de még csak igazolni sem! E helyett megpróbálsz mellébeszéléssel kitérni a válasz elöl... Végül is,ez is egy válasz: semmivel nem tudod alátámasztani az állításodat!
Értem! :-) 
algore 2021. 05. 07. 18:17
Előzmény: #40540  csendben
#40544
Onnan valik kette, amikor felgyorsitottuk az oltakozast hozzajuk kepest. 
algore 2021. 05. 07. 18:16
Előzmény: #40541  csendben
#40543
Emlekeim szerint biztattalak hogy dolgozz meg a tudasert, es hoztal is egy szuper studyt a proteaz oriasi szereperol a covid sulyossagaban. Mit szeretnel meg? Lathatoan onalloan is megy hogy alatamaszd amit mondtam. 
algore 2021. 05. 07. 18:13
Előzmény: #40539  tokos.
#40542
Miert elkepzelhetetlen szamodra, hogy 2x vegigment az orszagon? 
csendben 2021. 05. 07. 18:05
Előzmény: #40534  algore
#40541
Emlékeim szerint ezt a köptető kérdést ma reggel már egyszer kitárgyaltuk...Akkor azt kértem,hogyha tudál mutatni erre vonatkozó több éves megfigyelésen alapuló tanulmányt,study-t,ajánlást,vagy linket adni,azt megköszönném. Még most se késő bepótolnod.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek