Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Shut-up
Shut-up 2021. 03. 19. 19:45
Előzmény: #34939  _Macika_
#34940
Mucika, mióta mondjuk, hogy illúzió volt, amit elhittetek. Szépen rájön a világ, hogy el kell engedni a dolgot és megbarátkozni a kvírussal.
Helix Nebula 2021. 03. 19. 18:46
Előzmény: #34935  harlem
#34938
Itt a tesztelő állomás konténerben van. Az ablak elé kell állni, a tesztelő kihajol és leveszi. Utána átmenni a másik oldalra, várni a tesztre. Ott is kint. Mondjuk ez gyorsteszt. Nem vérből. 
euler 2021. 03. 19. 18:20
Előzmény: #34933  Törölt felhasználó
#34936
Ha a románoknál ilyen tragikus a helyzet mi lehet nálunk ?
Nem tudjuk mert nálunk a média ki van tiltva a kórházakból.
.
A számokból azért sejthető:
közel azonos egy főre eső kórházi ágyszám mellett
nálunk 3x több a fertőzött és
3,5 x magasabb a halálozás mint Romániában.
harlem
harlem 2021. 03. 19. 18:06
#34935
A munkahelyi tömeges gyors tesztelés mennyire higiénikus és nem táptalaja-e a vírus terjedésének?
Egy zárt helyiségben a dolgozók 2-3 percenként váltják egymást a vizsgálatot végző előtt, de mégiscsak egymás aerosol felhőjében, amit a váladék vevő pálcika szintén áthalad.
Szóval nem lesz-e egy a fertőzöttek kiszűrésére irányuló akció mellékhatása a fertőzés terjedése inkább?
_Macika_
_Macika_ 2021. 03. 19. 17:53
#34934
A fiatal felnőtt fertőzötteknél nem is az elhalálozás a legnagyobb kockázat, hanem
,
AZ ÚGYNEVEZETT HOSSZÚ COVID, A VÍRUS LEKÜZDÉSE UTÁN MÉG HÓNAPOKIG TARTÓ TÜNETEGYÜTTES, AMELYNEK LEGFŐBB JELLEMZŐJE AZ ÁLLANDÓ LEVERTSÉG.
,
A hosszú Covid egyelőre gyógyíthatatlan, és „betegségcunami” módjára söpör végig Németországon – mondta Karl Lauterbach, kiemelve, hogy a 2020-ban megfertőzöttek között rengetegen vannak, akik még mindig nem tudtak teljesen visszaállni a munkába.
,
A hosszú Covid az öngyilkosság kockázatát is növeli, és jelentőségéhez képest nagyon keveset beszélnek róla Németországban, emelte ki a CDU-val és a testvérpárt bajor Keresztényszociális Unióval (CSU) együtt kormányzó szociáldemokraták politikusa.
,
A szövetségi kormány és a tartományi kormányok legutóbbi, március elején kötött megállapodása szerint a gazdasági és társadalmi élet legtöbb területét befagyasztó korlátozásokat akkor kell mind visszaállítani, amikor 100 fölé emelkedik az úgynevezett hétnapi fertőzésgyakoriság, vagyis a megelőző hét napon regisztrált fertőződések százezer lakosra vetített száma. Ez a mutató az RKI pénteki adatai szerint 95,60-nál tart. Egy nappal korábban 90-en, egy hete 72,40-en állt.
Törölt felhasználó 2021. 03. 19. 16:24
#34933
Romániában minden korábbinál több súlyos állapotban lévő koronavírusos beteget ápolnak a Covid kórházakban, az intenzív terápiás osztályokon beteltek a helyek, a média pedig olyan esetekről is beszámolt, amikor a craiovai kórház betegfelvételi osztályának elkülönítőjében haltak meg koronavírusos betegek, akik arra vártak, hogy helyek szabaduljanak fel az intenzív terápián.
totoro
totoro 2021. 03. 19. 13:21
Előzmény: #34928  cintanyer
#34931
Egészségedre, szerintem jó döntést hoztál. Én azt is tapasztalom, hogy a nagyvárosokban sokkal hamarabb kerülnek sorra az emberek, mint vidéken. Anyósomék és anyám 75 felett, mind rakat betegséggel, tegnap és ma kapták csak meg az oltást, miközben kollégáim szülei itt a megyeszékhelyen már hetekkel ezelőtt. De kollégáim is, akik 50-60 közöttiek mind megkapták, az is akinek kutya baja. Csak én nem kaptam meg, aki egyedüliként az agglomerációban lakom, pedig az legelején regisztráltam. Elbaszott egy rendszer ez.
algore 2021. 03. 19. 12:04
Előzmény: #34926  algore
#34929
A Yale professzor tapasztalata a korabbi hozzaszolasbol az, hogy a "hosszu covidot" is elfujja az ivermectin rettento gyorsan.
Cochrane analizis (UK) az ivermectinrol, ez a letezo legmagasabb rendu vizsgalata a bizonyitekoknak ezen a teruleten, ennel komolyabb tudomanyos analizis nem letezik. 
"A hatasossag, biztonsag, olcsosag, elerhetoseg alapjan globalisan is hatekony lehet a jarvany visszaszoritasaban" . 
http://www.researchsquare.com/article/rs-317485/v1
A Cochrane analizist a vilag egyik leghiresebb es legmagasabban jegyzett kutatoja vezette. 
Beszamoloja alapjan, a hatosagok folyamatosan akadalyoztak, nem mukodtek egyutt, atvertek sokszor, es sok tudomanyos szaklap, miutan nagy orommel befogadta a publikaciot, az utolso pillanatban visszadobta indoklas nelkul. Heteket kesett a publikalas ilyen manoverek miatt. 
A WHO altal finanszirozott korabbi UK kutatas (Az Andrew Hill fele kutatas) , mely szinten bizonyitotta az eredmenyesseget, az eredmenyekhez kepest nagyon visszafogott ajanlast es konkluziot tartalmazott. 
Andrew Hill beszamoloja alapjan megtagadtak a publikalast, csak akkor jarultak hozza, amikor Hill beleegyezett, hogy az ajanlast es konkluziot nem o irja meg a sajat publikaciojahoz! 
Egy jarvany eseten egy hatasos letezo terapia akadalyozasa, eltitkolasa, emberiseg elleni buntett. 
(a Cochrane analizis kutatoja, rendszerint a WHO pandemias kommunikaciora es kutatasok megosztasara es publikalasara vonatkozo, elfogadott szabalyozasat szokta emlegetni, amivel teljesen szembemegy, amiket tapasztalt, es melysegesen csalodott. Szegeny. Becsuletere legyen mondva, nyilvanosan is vallalja, hogy o szerinte mi ennek az oka) 
Szlovakia, Csehorszag engedelyezte, Magyarorszag mire var? Hany ezer halottnal teszunk majd valamit?? 
cintanyer 2021. 03. 19. 11:56
Előzmény: #34921  totoro
#34928
Bevallom töredelmesen második nekifutásra befogadtam a Szputnyik-V vakcinát, mert nem kívántam önként és dalolva a CsüngőHas mészárszékén végezni. Mert nekünk aztán nem kell a segítség, így is legyőzzük a vírust. Mindenki fantáziájára bízom, hogy hogyan lehet ellátni csökkent létszámmal, a duplázódott  covid betegek ellátását.
Az ún. keleti vakcinák nem várt mellékhatásait és hatásosságát a szájzár miatt nem fogjuk megtudni, de fel kell vállalni ezt a kockázatot.
A szokásos mellékhatások ellen elővettem a jó öreg Kalmopyrint (az érzékenyeknek ellenjavallt!!).
algore 2021. 03. 19. 11:49
#34926
Az ivermectin hasznalata januar ota nem tiltott az USA-ban. A Yale egyetem professzora azota adta a betegeinek es a velemenye:
"I must say that the therapeutic effects of Ivermectin surprised me too. I did not expect that a drug approved over 35 years ago with other indications could really be so effective and well tolerated in Covid patients." 
"I was initially very skeptical, but after starting to use it in my Covid patients, I am convinced that Ivermectin  can really be  the  game-changer  in the fight against Covid19." 
Az interju, a Yale egyetem professzoraval, a Covid terapias lehetosegeivel es tapasztalataival kapcsolatban nem jelent meg egyetlen nyugati ujsagban, hirportalon sem. 
Olaszorszagban elerheto csak. 
ts3 2021. 03. 19. 11:04
Előzmény: #34923  Donqatto
#34925
kínaival engem sem fognak beoltani, akkor szerinted orbánnak csak az jut?
ts3 2021. 03. 19. 11:02
Előzmény: #34923  Donqatto
#34924
Nem érted? :))
Nem lehet rossz a pfizer, ha dagi orbánt is megvédte.
Donqatto
Donqatto 2021. 03. 19. 10:41
Előzmény: #34922  ts3
#34923
Orbán kínaival van beoltva :DDDD
ts3 2021. 03. 19. 10:39
Előzmény: #34920  Dehogynincs
#34922
a pfizer nem lehet rossz, ha még az elhízott orbánt is megvédte a covidtól, eddig.
totoro
totoro 2021. 03. 19. 09:51
#34921
Beszélgettem egy rég látott utcabelivel, kiderült intenzíven volt régóta, ebből 2 hétig lélegeztetőgépen coviddal. Csomó alapbetegsége van, szívbeteg, vesebeteg stb. Mondta, "amikor vittek ki a mentőbe, még visszanéztem a kapura, mondtam magamban, most látom utoljára. Biztos voltam benne, hogy én már nem jövök ki".

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek