Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 01. 31. 11:16
Törölt hozzászólás
#31660
Törölt felhasználó 2021. 01. 31. 11:16
Törölt hozzászólás
#31659
Törölt felhasználó 2021. 01. 31. 11:16
Törölt hozzászólás
#31658
Törölt felhasználó 2021. 01. 31. 11:16
Törölt hozzászólás
#31657
Törölt felhasználó 2021. 01. 31. 11:16
Törölt hozzászólás
#31656
Törölt felhasználó 2021. 01. 31. 11:16
Törölt hozzászólás
#31655
Törölt felhasználó 2021. 01. 31. 11:16
Törölt hozzászólás
#31654
qpec 2021. 01. 31. 11:15
Előzmény: #31647  fatihszultan
#31653
Jó Pia a wisky a temetőbe visz ki,de a fekete cimkés nekem is a kedvencem,mégsem vagyok alkesz!Az erdőbe nyugisan futhatsz,nem jön szembe semmiféle kóborló Cocid-19.De lám a tömeget Te sem kedveled és ha nem muszály,kerülöd? Mindent megteszel a megelőzés érdekében amit jónak látsz.Csak ennyit kellene mindenkinek megtenni a saját és mások jól felfogott érdekében.Egs!,és jó futást!
Törölt felhasználó 2021. 01. 31. 09:57
#31652
A vírusok pusztító járványokat képesek okozni, ezt a tulajdonságukat már régóta kihasználják a háborúkban és konfliktusokban. Az amerikai telepesekről feljegyezték, hogy szándékosan adták oda az indiánoknak a fekete himlőben elhunyt betegek takaróit.[202] Miután az 1970-es években sikeresen kiirtották a fekete himlőt, csak két vírusmintát hagytak meg, egyet az akkori Szovjetunióban, a másikat pedig az Egyesült Államokban. A Szovjetunió felbomlása után aggodalmak merültek fel, hogy az orosz minták terroristák kezébe kerülhetnek és a himlő ellen már nem oltott népességben halálos járvány szabadulhat el
badsector1
badsector1 2021. 01. 31. 09:55
#31651
"Február 1-től Olaszország egész területén feloldják a koronavírus-járvány miatt korábban elrendelt szigorú korlátozásokat, ami többek között azt jelenti, hogy újraindul a vendéglátás, és újranyitnak a múzeumok, például a novembertől lezárt Vatikáni Múzeum és a Colosseum is.Az ország egyetlen régiója sem marad „vörös”, vagyis kiemelten veszélyes, teljesen lezárt zónában.A 20 olasz tartományból 15 a mérsékelten járványveszélyes „sárga” fokozatba kerül át. Közöttük szerepel a két legnépesebb régió, vagyis a 10 milliós Lombardia, Milánó városával és a majdnem 6 millió lakosú Lazio, a fővárossal, Rómával.Az enyhítés értelmében újra engedélyezik a vendéglátás működését napközben: újranyitnak a hónapok óta csak elvitelre dolgozó bárok, kávéházak, éttermek, és 18 óráig fogadhatják a vendégeket a megfelelő biztonsági távolság betartásával."
fatihszultan 2021. 01. 31. 09:40
Előzmény: #31648  badsector1
#31650
Én ennyit nem látnék bele. Valamint érdemes az egészet világviszonylatban vizsgálni. Én most is a legegyszerűbb magyarázat mellett vagyok, amire gondolni tudok majd a kezdetektől:
a kattintásvadász sajtó, média, internet népe ráröpült a vírusügyre. 
Világszerte egy széles rétegben kialakított egy eltúlzott félelmet. 
A politikusok meg ennek a hangulatnak próbáltak megfelelni a meghozott intézkedésekkel.
Valszeg később sok helyen rájöttek, hogy ez nem lesz OK, de egy politikus sem engedheti meg magának, hogy odaálljon a tömegek elé és (akármilyen témában) azt mondja: emberek, tévedtem. Ami rendelkezéseket hozunk, ezért meg ezért hülyeség (itt logikus, tényeken alapuló indoklás következik), ezért a károkért én viselem a felelősséget és mostantól ezek és ezek az intézkedések lépnek életbe. Ez bárki szerint életszerű?
Szóval az őrületnek folytatódni kell! Ezért reménykednek a politikusok a vakcinában, várják a tavaszt ők is, mert csapdába lavírozták magukat. Az okosabbja - mint Orbán - világosan látják ezt, de már nincs választásuk, mert chicken game-be hajszolták magukat.
badsector1
badsector1 2021. 01. 31. 09:29
Előzmény: #31647  fatihszultan
#31649
alkoholistának is idő kell ahhoz, amíg valamilyen járulékos betegsége kialakul, nem megy az 1 hét alatt.
badsector1
badsector1 2021. 01. 31. 09:25
Előzmény: #31645  fatihszultan
#31648
Amíg az üzemi étkezdékben teljes gőzzel megy az ipar, addig elég nehéz jó magyarázatot adni a vendéglátóipar szinte teljes lezárására, hacsak nem valami olyan mögöttes szándék van, hogy a fitesz a válsághelyzetet most is a saját üzleti érdekinek érvényesítésére használja.
Az üzletek 19 órás bezárása meg csak a vírust támogatja azzal, hogy ugyanazt az embertömeget rövidebb időintervallumban tömörítjük össze az üzlethelységekben.
fatihszultan 2021. 01. 31. 09:21
Előzmény: #31646  qpec
#31647
"Ne vegyük a dolgot könnyen ,bár a tököm nekem is tele van a bezártsággal,de még mindig jobb,mint a kórházi ágyon feküdni,vagy a proszektúrán kihűlve elterülni.Hallgassunk a doktorra,mert ha valaki,akkor Ő az aki nyíltan,őszintén,igaz Emberként ad jó tanácsot, hogy sokáig üzletelhessünk!" --> Na, ne röhögtess vazze! Én most vettem be a vitaminokat, aztán indulok az erdőbe futni. Oszt szarok a Covidra!
Egyébként olvasva Zacher korábbi cikkeit más témában: én, a teljes rokonságom, a teljes baráti köröm, ismeretségem, szomszédaim, munkatársaim mind súlyos alkoholisták vagyunk, akiknek már rég meg kellett volna halnunk.
qpec 2021. 01. 31. 09:15
Előzmény: #31642  sanka
#31646
Dr Zacher olyan EMBER akiből 100 ezer kellene még az országhatáron belül!Valamit vagy valamiről nagyon tudhat,hogy ezeket módszeresen mondja el szinte minden fórumon.Természetesen igaza van.A biológiát nem lehet megerőszakolni,vele együtt kell élni és aki erre nem alkalmas és képes,a természet azt eltakarítja kíméletlenül.A nagy bölcselők sajnos nem mindig rendelkeznek megfelelő alapismeretekkel,mert nem jutottak hozzá,az oktatás hiányosságai miatt. Ez ma már fokozódik,mint a nemzetközi helyzet Pelikán elvtárs idejében.Ne vegyük a dolgot könnyen ,bár a tököm nekem is tele van a bezártsággal,de még mindig jobb,mint a kórházi ágyon feküdni,vagy a proszektúrán kihűlve elterülni.Hallgassunk a doktorra,mert ha valaki,akkor Ő az aki nyíltan,őszintén,igaz Emberként ad jó tanácsot, hogy sokáig üzletelhessünk!
fatihszultan 2021. 01. 31. 09:11
#31645
Gondolom sokan olvassák a magyar vendéglátósok segélykiáltásait. És a vendéglátás beszállítóit még hozzá sem adták! Nos, gondoljatok bele, hogy nem csak a vendéglátásról van szó. Hány ember él világszerte az utazásokból, turizmusból? Hány ember él ezek beszállítóiként, bedolgozóiként, alvállalkozóiként, stb? Ezeknek X ideje nagyon lecsökkent, vagy semmi bevétele nincs. Ezek a tömegek sokkal kevesebbet vásárolnak a szokásos üzleteikben (még létszükségleti cikkeket is, ruha, játék a gyereknek, stb). Tehát egy csomóan szenvednek a kereskedelemben is. Meg akik ezeket a termékeket gyártják. És elindul/elindult a láncreakció, amit már nagyon nehéz lesz megállítani, visszafordítani pedig lehetetlen.
Értem én, hogy emberek boldogok, ha végstádiumú rákos hozzátartozójuk még pár hétig-hónapig velük van. (Anyám 5 évig szenvedett rákban, mielőtt meghalt és boldog lettem volna, ha még 1 hónapig, vagy 1 hétig velem van) Tehát mindent lezárni! De ennek az árát- országonként 0,1%-ért -10-20% tönkretétele árán érjük el.
Lehet felhördülni, megbotránkozni a hozzászólásomon, de a példát azért hoztam, mert újra felteszem a kérdést, amit lassan egy éve, többször: a világszerte jelentett Covid halál közül mennyi volt, aki valóban a Covidtól halt meg? Tehát egészséges volt, nem volt súlyos alapbetegsége (enyhe magas vényomást, 10-20%-al magasabb testsúlyt, szürkehályogot, stb. ne vegyünk alapbetegségnek, legyen 80 év alatti súlyos alapbetegség nélküli, stb)? 
Szóval ez hány %-a volt az összes Covidnak jelentettnek? Mivel ilyen adattal eddig senki nem tudott - vagy nem akart! - szolgálni, engedtessék meg, hogy éljek a gyanúperrel: nagyon kevés lenne.
Viszont világszerte 100 milliókat tesznek tönkre. (Valaki azt írta nekem hasonló hsz-re: hagyjuk már a világot, meg Európát. Igen? És akik nem tudnak visszamenni Németo-ba, Ausztriába dolgozni, vagy onnan visszajönni a családjuk hoz? Vagy oda szállítottak be, de mivel ott csökkent a forgalom, azt mondták: sorry nem veszünk többet és ezért kellett elbocsátani? Ez megint csak egy elszigetelt, marginális példa, mielőtt valaki a németországi vendégmunkás barátját hozza ellenpéldaként)
Shut-up
Shut-up 2021. 01. 31. 09:09
Előzmény: #31643  fatihszultan
#31644
Én már csak nevetek azokon, akik riogatni akarják a jónépet. Lassan egy év se volt elég, hogy lássák milyen felfújt dolog ez az egész.
fatihszultan 2021. 01. 31. 08:41
Előzmény: #31632  Phylaxa
#31643
Na, az ilyen hsz-ekből látszik, hogy behülyítették a jónépet!  
"Ugyanis nemcsak a fertőzöttség probléma, hanem ami utána jelentkezik" --> Mi jelentkezik utána és hány embernél? Van adatod arra, hogy hány tünetmentesnél, milyen panaszok jelentkeztek? Ja, hogy, hogy páran még hónapok múlva is fáradságról panaszkodnak.... Basszus, én sokszor olyan fáradtan ébredek, hogy azt mondom: ma nem megyek be dolgozni. Nap végén meg lezuttyanok a fotelba, töltök egy whiskey-t, azt csak bámulok ki a fejemből. Lehet, hogy amióta 2 kamasz gyerekem van, streszes, kemény munkám, komoly befektetéseket kezelek, stb. folyamatosan post-Covid szindrómában szenvedek?
Ja, egyébként másnaposan is olyan tüneteteim vannak, amiket a "post-Covid szindrómások" számolnak be. Szóval, megmodom feleségemnek, hogy nem azért van nehéz légzésem, izzadás a kevés fizikai megerőltetéstől is, meg iszonyú fáradtság, mert előző nap jól bebasztam. Covid!!!! És aznap nem tudok részt venni a házimunkában, mert nekem feküdni kell!
sanka 2021. 01. 31. 08:39
#31642
https://index.hu/belfold/2021/01/30/zacher_kinai_vakcina/
Na valaki csak ellent mer mondani az orbán hengernek.
Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 20:36
Előzmény: #31640  Törölt felhasználó
#31641
az évszázad,tragikomédiáka,pszihiátriai eset.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek