Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 11. 21. 11:36
Előzmény: #28059  dmz
#28060

segítek, miért algore az utolsó mohikán aki még beszáll veled a "beszélgetésbe":
"ha megvan az érettségi matekból és itt már semmi sem biztos"
"Ezt eléggé benézted"
"tökéletes leírást adtál magadról"
stílus maga az ember már csak zárójelben
 
Biztosan el tudnád engedni ezeket a full felesleges szúrásokat és akkor tutira termékenyebb párbeszéd tudna kialakulni.
dmz 2020. 11. 21. 11:30
Előzmény: #28057  algore
#28059
(1) Augusztusban lényegesen növekvő igazolt esetszám volt a pozitív tesztarány csökkenése nélkül. Ez -ha megvan az érettségi matekból és itt már semmi sem biztos- akkor berobbanást jelent. 
(2) Ezt eléggé benézted, mert nemcsak Magyarországon, hanem Európa nagy részében szeptember első hetétől folyamatosan nő a kórházban ápolt, igazolt covid betegek száma. Szeptember legelső hetében néhány növekedési adat az előző héthez képest: Magyarország: +59%, Írország: +40%, Csehország: +36%, Olaszország: +35%, Szlovákia: +29%, Horvátország: +22%, Spanyolország: +13%, UK, Franciaország, Ausztria, Portugália: +7-9% között. Heti növekménynek ezek meglehetősen magas számok és ez szeptember legelső hete volt. Egy járvány nem a kórházba került esetekkel kezdődik, tehát augusztusban azok nem látszatfertőzések voltak, hanem valódi aktív esetek. 
A stílus pedig maga az ember. Azt hiszem itt tökéletes leírást adtál magadról. 
algore 2020. 11. 21. 11:11
Előzmény: #28056  dmz
#28058
Oke +1, bonusz valasz :)
Ha terhelesre valtozasok vannak, azok mitol vannak? Hm? A terhelestol? 
Hat nem, hiszen azt hasonlitjak ossze, hogy terhelessel maszk nelkul, es terhelessel maszkkal mi a kulonbseg. A terheles azonos. 
Tenyleg olvass mar utana, ne itt vergodj. 
Legzesi ellenallas novekedes. Az meg fuggetlen a terhelestol. Google it. 
Na pa, okoska. 
algore 2020. 11. 21. 11:06
Előzmény: #28054  dmz
#28057
Eskuszom, tenyleg utoljara valaszolok, soha tobbet. 
1) hazudsz kispofa. Te allitottad, hogy augusztusban 'berobbanas' volt. En ezt cafoltam. Ennek cafolatahoz eleg annyi, hogy augusztusban nem volt berobbanas, nem kell semmi tobb. 
Es ezt a pofatlan hazugsagodat tobbszor cafoltam, idot rabolva ugyanezen vegigmentunk, beidezgettuk ki mit mondott. 
Es pofatlanul ismetelgeted. 
2) hehe, alapvetoen nem is magyarorszagrol beszeltunk... 
3) kispofa, nagyon jo lenne ha a dezinformaciot, tudomanyos tenyek ferditeset, mellekhatasok bagatellizalasat abbahagynad. Mondom, olvass utana, kepezd magad. 
A te stilusodban reagalok. Egyertelmu tudomanyos ismereteket ne cafolgass mar, joember. Az elonyok es hatranyok ismereteben, majd meghozzak a dc onteseket, akik meghozzak, nincs arra szukseg hogy we lhazudd a mellekhatasokat, oke? koszonom! 
Na befejeztem veled, aki ennyire keptelen belatni a tevedeseit, annak nyomorara nem pazarlom az idomet. 
De tenyleg jo lenne, ha kepezned magad es nem dezinformalnal itt :)) 
dmz 2020. 11. 21. 11:06
Előzmény: #28053  algore
#28056
Értem, tehát itt most azt állítod, hogy a terhelés ahhoz kellett, hogy a változások kimutathatóak legyenek. Ez eléggé abba az irányba mutat, hogy terhelés nélkül nem lett volna eltérés kimutatható és ez különösen igaz, ha nem vadászpilóták képzéséről van szó, hanem joghurtvásárlásról a közértben. DE természetesen én manipulálok, nem te. A lényeg, hogy az alternatív elméletek terjedésének megágyazzál és mondhasd, hogy hétköznapi helyzetekben a sima orvosi maszk viselésének negatív élettani hatásai vannak. A szánalomfaktor maradt 10/10.
algore 2020. 11. 21. 10:58
Előzmény: #28053  algore
#28055
No meg annyit kellett volna csinalni, hogy amennyiben a berogzodesemmel szembemeno informacioval es bizonyitekkal szembesulok, akkor utanamegyek a temanak, elolvasom a fellelheto cikkek tucatjait, es nem allok neki kotozkodni egy cikk reszletein, hogy mit is allitunk, es osszemosni mindent.
Nemcsak egeszsegesekre gyakorolt hatasairol van szo, es nemcsak nyugalomban. Senki sem ilyen korlatozott korben ertelmezi a kerdest, rajtad kivul. Szanalmas abba belekotni, hogy az adott vizsgalat  nem igy vizsgalta. De ezt is erintette a vizsgalta lat, van tucatnyi mas cikk, ami nyugalomban is vizsgalta a kerdest, tobb szempontbol, tobb parametert vizsgalva, le is irtam. 
Nezzel utana, olvass utana, van boven erre szakirodalom es bizonyitek, ha megtetted akkor gyere szemelyeskedni. 
Ugy hogy tovabbra sem tajekozodsz, az foleg szanalmas. 
dmz 2020. 11. 21. 10:52
Előzmény: #28046  algore
#28054

Erről beszélek, hogy még most is inkább a valóságot formálod át a tévedhetetlen egó képzeted helyett. 
(1) a casedemic teóriádat augusztus végefelé hoztad be és még szeptember első felében is ismételgetted. Szeptember legelső hetétől folyamatosan emelkedett már a kórházban kezelt covid igazolt betegek létszáma is. Tehát bőven egy olyan időszakban állítottad, hogy nincs semmiféle járvány, amikor volt.  
(2) Elegánsan átugrottad ismét, hogy ha a tesztelési akvitivás növelése okozza a több igazolt esetet, akkor csökkent volna a pozitív tesztek aránya. Ezzel szemben augusztus során nem csökkent, augusztus végétől az egyre emelkedő számban elvégzett tesztek ellenére folyamatosan NŐTT nálunk a pozitív tesztek aránya. Mivel alapdolgok nincsenek meg, ezzel vonulj félre elgondolkodni néhány percet, hogy ha állításod szerint lezajlott eseteink vannak és azok száma járvány hiányában állandó, akkor hogyan lehetséges, hogy az egyre több teszt elvégzésével nem csökkent a pozitív tesztek aránya. 
(3) Semmiféle mellékhatással nem jár példának okaáért a maszkhasználat, vagy annak a szigorítása. Színtiszta maszatolás, terelés, tények kiforgatása megy. 
algore 2020. 11. 21. 10:50
Előzmény: #28051  dmz
#28053
A szlovakokrol azt irtam, hulyeseg, kiveve, ha... Az nem egyenlo azzal, hogy hulyeseg. A maszkhoz visszaterve, egeszen elkepeszto, hogy nyilvanvalo, tudomanyosan bizonyitott fiziologiai elvaltozasokat igy, siman letagadsz. A fiziologiai valtozasok sora, fuggetlen a terhelestol es biciklitol. A  bekovetkezo leguti es legzesi ellenallas novekedes, ami minden egyeb kovetkezmeny okozoja, nyilvanvaloan terhelestol fuggetlen.
(es mint irtam, ez a legzesi ellenallas novekedes a maszk levetele utan minimum 1,5 oraval is kimutathato!) 
A terheles arra szolgal, hogy az e miatt letrejott kapacitas csokkenest ki lehessen mutatni, amihez a kapacitas hatarait el kell erni, ergo terheles.
Es ez meg mindig csak az egeszsegesekben bekovetkezo valtozasok... 
Eddig meg azt gondoltam, hogy visszataszito stilusu, a tiedtol eltero velemennyel, eltero prioritasokkal rendelkezo embereket melyen megveto, de azert szakmai minimumokat koveto ember vagy. Sajnos megmutattad, amit egyebkent feltetelezni kezdtem, annyira nem vagy kepes belatni ha tevedsz, annyira elvakult vagy, hogy a vegsokig letagadod a teljesen nyilvanvalot, es a bizonyitott tenyeket es osszefuggeseket is. 
Teljesen vitakeptelen vagy, ilyen emberrel nem lehet semmirol vitatkozni. 
Annyit kellet volna csak mondani, hogy bocs, tevedtem, tenyleg okoz elvaltozasokat a maszk, de ettol meg a mondanivalom lenyege marad. De ez nem megy. 
dmz 2020. 11. 21. 10:32
Előzmény: #28048  algore
#28052
A lehető legkisebb mértékben sem zavart meg az időrendiség. Elvileg könnyen kitalálható, hogy ez egy válasz volt, neked nem sikerült. Valamilyen vakfolt lesz ez, ami miatt képtelen vagy objektív érzékelésre. 
dmz 2020. 11. 21. 10:18
Előzmény: #28043  algore
#28051
Lehet, hogy van két ember a világon, aki a minden egyéb hülyeségből érti, amit mondani szerettél volna, én mondjuk nem tartozom közéjük. Mindenesetre szánalom faktor 10/10, ha ettől a nagyon értelmes kiegészítéstől szerinted már el sem hangzott az idézett mondat. ÉS még az is rendben lett ettől szerinted, hogy engem hazugoztál. Gyaníthatóan valami egészen kifordult, egocentrikus világkép generál ilyen viselkedést. 
dmz 2020. 11. 21. 10:10
Előzmény: #28040  algore
#28050
Ha valaki nem olvasta el azt a német tanulmányt és gyanítom, hogy te is ide tartozol, akkor azoknak segítek némi részlet megvilágításával. Ez a tanulmány nem arról szólt, hogy beküldünk embereket a tescoba vásárolni vagy a postára, ahová egy járvány miatt felvennél maszkot, hanem a következőkről: 
(1) Each subject performed three incremental exertion tests (IET), one “no mask” (nm), one with surgical mask (sm) and one with FFP2/N95 mask (ffpm).
(2) IET were performed on a semi-recumbent ergometer (GE eBike, GE Healthcare GmbH, Solingen, Germany, Germany) at a constant speed of 60–70 revolutions per minute (rpm). The test began at a workload of 50 W with an increase of 50 W within 3 min (as a ramp) until voluntary exhaustion occurred.
Magyarán egy kerékpárra felültették a tesztalanyokat kétféle maszkban, illetve anélkül és ott addig tekertek, amíg csak tudtak. Aztán kimutatták, hogy maszk használatakor milyen paraméterekben állt be változás és mekkora meglepetés, tényleg volt néhány paraméterben romlás. Ja, hogy ezt eddig nem említetted, hogy volt egy kerékpár is a tesztben. Nem könnyű eldönteni, hogy hülyeség vagy rosszindulat dolgozik nálad ilyenkor a háttérben, amikor szövegesen bemásolsz részleteket egy tanulmányból, de ezt az apróságot elfelejted hozzátenni. Akkor azt hiszem ezt rövidre zárhatjuk azzal, hogy atléták, hosszútávfutók, olimpikonok ne maszkban menjetek versenyre. DE vásárláshoz vegyen fel mindenki maszkot, mert normál hétköznapi helyzetekben semmiféle fiziológia hatással nem jár a viselése, a járvány fékezése szempontjából viszont nagyon sokat számít.
Törölt felhasználó 2020. 11. 21. 10:03
#28049
amugy egyébként vegyi anyagokat is beraktak a levegöbe,földön és repülövel,és ugye a vegyszerek gyomirtoszerek és növényvédöszerek,ezek felpárologva illetve a porral ami sok van föleg városokba azzal keveredve ugye sarin gáz ,piszkálják a légcsövet beszaratva hogy jkaj elkaptuk?,ezt folyamatosan csinálják évek ota vagy évtizede,tehát ha tényleg ahogy kedves vezetönk mondotta vége lesz áprilisban ,és utána mintha elnyelte volna a föld hát igy megy ez tisztelt mindenki.ja a biovirus hát ja.félelemkeltésre jo volt,halálozásra nem,de nem is azt akarták,ja és az összefogás hogy megmentsük a földet ,meg az emberiséget a jövöben csucsra fogják járatni,szép szavak,aztán mindenkire fogják hogy elpusztitják az emberiséget,ufok-lucifer,és az Egy. sajnos már késö,az ember nem csoportlélek hanem ,egyéni szellemi lényszerü,és egyedül tudja ezt megvivni.mondom mégegyszer hogy megértsék,egyedül
algore 2020. 11. 21. 10:00
Előzmény: #28032  dmz
#28048
Azt is demonstralod szorgalmasan es ugyesen, hogy kinek a stilusa kifogasolhato. Mindenkihez paraszt stilusban szolsz, nem csak hozzam. Jo nap ez a mai, csak nem neked :)
Hidd el, sokkal tobbre jutnal, ha mutatnal minimalis tiszteletet embertarsaid fele, mikozben probalod oket meggyozni velemenyed helyessegerol. 
morricone 2020. 11. 21. 09:50
Előzmény: #28041  Törölt felhasználó
#28047
Dilettáns!!!
algore 2020. 11. 21. 09:35
Előzmény: #28027  dmz
#28046
El lett mondva tobbszor, a casedemic nem azt jelenti, hogy regebbi eseteket mutat ki a PCR (az egy kisebb resze a problemanak csak), hanem hogy tobbszorosere nott tesztelesi szam mellett a kimutatott esetszamot nem korrigaljak, es abszolut szamokat figyelnek es azt hasznaljak a pandemia kovetesere, mas, megbizhatobb indikatorok mellett - mint pl korhazi es ITO betegszamok, es halalozasi adatok. Pontosan ez az oka annak, hogy augusztusban nem volt berobbanas, mint ahogy allitod, hanem oktober-novemberben volt berobbanas, ahogy az a korhazi betegszam adatokbol vilagosan kiderul.
A jelentosege pedig nem az, hogy kisebbitjuk a jarvany jelentoseget, hanem hogy az egyebkent nagyon durva mellekhatasokkal jaro szigoritasokat ne kelljen folyamatosan fenntartani, legalabb akkor ne, amikor a korhazi betegszamok azt nem indokoljak. 
Ugyanis - nem az en otletem - a legtobb orszagban a szigoritasokat nem PCR teszteleshez kotik, hanem korhazi, es elsosorban ITO betegszam adatokhoz, es halalozasi adatokhoz.
Na most, a casedemic-kel kapcsolatban mit ertesz felre szandekosan, ugyanigy el lett magyarazva neked kifejtve mar 2x.
totoro
totoro 2020. 11. 21. 09:32
Előzmény: #28044  Törölt felhasználó
#28045
Ez valami performansz? Nekem tetszik, kreatív.
Törölt felhasználó 2020. 11. 21. 09:29
Előzmény: #28040  algore
#28044
sok agynyomorék lett a virustol,bár szerintem eddig is sokan voltak,hát igen aki beteg hordjon maszkot,ez korrekt én mult évben hordtam január végén és majdnem meglincseltek,egyébként volt olyan nem is egy akiket megvertek ,igaz nem nálunk,ja és ugye tudjuk a virus elött mindenki egymást köpködte és betegácsiba sem ment el ott köpködte mindenki a másikat jo nagy influenza járványokat okozva,a sok agynyomorék miatt szenved az egész bolygo,na meghát  LUCIFER CSATlosok,vagy magvai,a konkoly és a pokok akik szövögetik a hálojukat az emberek felé ,elég volt belölük,elfogyott a türelem,vigyék öket ,elengedjük ,mehetnek és végre Fény és felszabadulás lesz a láncokbol.
algore 2020. 11. 21. 09:25
Előzmény: #28037  dmz
#28043
#24374 algore
"Az teny, hogy ha minden egyeb hulyeseget akarnanak kivaltani vele, akkor jo. De ez szinte kizart." 
Ezt is tedd hozza, es akkor latszik, hogy szeretnel mindenaron kiragadni valamit pusztan kotozkodes miatt, es nem a vita a celod. 
Kezded demonstralni, hogy ki is hazudik, jo lesz ez, kerlek folytasd. 
totoro
totoro 2020. 11. 21. 09:25
Előzmény: #28024  pitcairn2
#28042
A raktáros szerint ez bagatell, 70 felettiek a statisztikát sem rontják:
"Tragikus rekord: 121 ember halt meg a koronavírus miatt egy nap alatt"
Törölt felhasználó 2020. 11. 21. 09:22
#28041
április elsején vége lesz ,bejelentik,és másnapra hirtelen nem lesz

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek