Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tevelygo1 2020. 11. 13. 00:12
Előzmény: #27190  dmz
#27200

Szerintem nem mondja a cikk h TUTI az intézkedések mellékhatása miatt halt meg a többi. Felsorol néhány tény, de nem von le ilyen végleges következtetést, csak felhívja a figyelmet egyes problémákra. Szóval ordító butaságnak hívni erős túlreagálás részedről.
Az meg elég erős feltételezés ne haragudj, hogy annyi lenne a megoldás h másképp kéne módszertanilag kezelni a statisztikákat. Ne haragudj de te miből vagy olyan biztos benne h ennyi csak a probléma? Ha az nem tetszett neked, h a cikk más okokat is felvetett anélkül h tuti biztosak lehetnénk a következtetésekben, akkor saját magad / a saját gondolataid is ugyanilyen elfogulatlan szkepticizmussal vizsgáld légyszíves.
Aztán a kérdésed (ami költői akart lenni részedről ugye) egyáltalán nem logikus. Meghaltak bele ezek az ember, akiket felsoroltál? Nem. Karanténba zárták magukat előzőleg? Nem. Ennyi.
Ha arra van energia, pénz meg idő, h a logisztikát megoldjuk az országszerte bevezetett lezárásoknál, akkor ennél is meg lehet oldani. Nem kell tömegközlekedniük, otthonmaradásról írtam. Csak nem mindenkinek kell, hanem csak a veszélyeztetetteknek. Nem mindenkinek kell a halasztható műtéteket halasztania, hanem csak a veszélyeztetetteknek. Többségük nyugdíjas, így még pénzt sem kell külön folyósítani nekik. ...
A 65 alattiaknál nem fogja a járvány elterjedése túlterhelni az eü-t. Nem foglalkoztam atomfizikával, de nem is kell az alap matekhoz atomfizika. Megkérdeztelek (másik hozzászólásban), hogy mikor csökken le az *effektív* fertőzési ráta, mert ugye le fog csökkenni elég magas esetszámnál, mert egyszerűen nincs már hova fertőzni olyan gyorsan (ez nem az én kitalációm). Meg hogy mennyi ideig is marad csúcson a járvány. Ahelyett, hogy arról írogatnánk, hogy 2,5-ös szorzóval szinte a végtelenségig és az apokalipszisig robban a dolog. :)))) (Nyilván ezért hoztad fel atombombát párhuzamnak)
tevelygo1 2020. 11. 13. 00:02
Előzmény: #27196  pitcairn2
#27199

Az a rész vicc volt, mert nyilván nem fogják így átgondolni:)
De a többi komoly volt
tevelygo1 2020. 11. 13. 00:01
Előzmény: #27194  pitcairn2
#27198

Mármint mi nem volt probléma? Elég régóta nem volt olyan vírus ami ennyi idős ember halálát okozta volna.
Amúgy jah a pánik mindig rossz tanácsadó volt, ezvan, csak idegesítő nézni így a hatását a világban h én nem engedem h a pánik elhatalmasodjon rajtam
tevelygo1 2020. 11. 12. 23:59
Előzmény: #27193  pitcairn2
#27197

Ja én leveszem mindig a szemüveget amikor maszkot kell hordani a boltban meg tömegközlekedésen. Utálom is mert eleve van más érzékszervi problémám is szóval nagyon kellemes a dupla érzékszervi problémával szenvednem addig:).
De ez van, ezt elkönyvelem pechnek h nekem ez személyesen plusz macera. Ennél nagyobb gondom ne legyen
Röhögök csak rajta viszont h elvileg már vhol közterületen is kell majd maszkot viselni, az aztán tényleg teljesen irracionális pánik
Meg még azon röhögök, hogy eddig azt nyomatták h mennyire sokat segít a maszkviselés és akkor most mégsem?:) Akkor minek most még közterületen is hordani, ami nem működik azt minek erőltetni még jobban:)
pitcairn2 2020. 11. 12. 23:59
Előzmény: #27187  tevelygo1
#27196
összes?!
tán szavaztak erről?
és miért kéne "egy közösségként" gondolkodniuk?
az egy dolog, hogy 65 év felett vannak, de ettől még távolról sem alkotnak egy közösséget...
dmz 2020. 11. 12. 23:59
Előzmény: #27188  PusztaPutyin
#27195
Most már így van, mert sok helyen rákényszerült az egészségügy erre. De egy olyan időszakot vizsgálatak itt augusztus 10 és október 13 között, ahol még nem voltak jellemzőek ezek a korlátozások. Egyébként nem szélmalmok ellen harcolok, hanem egyszerűen csak elolvastam a cikket és pont abból indulnak ki, hogy az ismeretlen okból bekövetkező halálesetek oka az nem koronavírus volt. 
"605. és az 1142. sorszámú elhunytak közül 453 volt 65 éves vagy annál idősebb, ha őket levonjuk, marad ötszáz olyan nyugdíjas korú ember Magyarországon, aki úgy hunyt el az elmúlt tíz hétben, hogy a népegészségügyi központ szerint nem koronavírus okozta a halálukat"
pitcairn2 2020. 11. 12. 23:57
Előzmény: #27187  tevelygo1
#27194
és ez eddig miért nem volt probléma?
időtlen idők óta minden így megy...
és most hirtelen abnormális lett ami korábban normális volt, vagy legalábbis az élet megszokott velejárója...
és fikarcnyival nem lett jobb ettől semmi...
pitcairn2 2020. 11. 12. 23:54
Előzmény: #27191  tevelygo1
#27193
ízlések és pofonok...
az optikusnál is elég szerencsétlenül jött ki, hogy folyamatosan bepárásodott lencse
rohadt jól lehet így szemüveget mérni...
összességében lesújtó véleményem van erről az egészről
pitcairn2 2020. 11. 12. 23:52
Előzmény: #27188  PusztaPutyin
#27192
no ilyet (nem létfontosságú, de azért igencsak fontos műtét határozatlan időre történő elhalasztása....) én is látok, 
olyat azonban nem ismerek akinek komolyabb baja lett volna rettegett koronavírustól...
kb. olyan sztorikat hallok, hogy pozitív volt a teszt, de egyébként csak hőemelkedése volt, de most az egész háztartás 10 napig otthon dekkol
még azok is akiknek még hőemelkedése sem volt... 
tevelygo1 2020. 11. 12. 23:51
Előzmény: #27184  pitcairn2
#27191

Én már "szobroztam" párszor meg volt hőmérőzés stb, engem nem zavart max nem ezt éreztem a leghatékonyabb intézkedésnek:)
dmz 2020. 11. 12. 23:51
Előzmény: #27180  tevelygo1
#27190

Az volt az ordító butaság, hogy egy teljes adatból (összhalálozás) ha kivonunk egy mintavételezett adatot, akkor a maradékról további adatok hiányában keveset tudunk, de az biztosan nem lesz igaz, hogy az így előállított különbségben csak az igazoltan nem koronavírusos esetek voltak. Az sem éppen életszerű, hogy németországi példát hozunk egy magyar anomália áthidalására, amire valószínűleg annyi a megoldás, hogy módszertanilag nem így kellene kezelni. 
Ha a lengyel, ukrán, brit, amerikai, brazil kormányfőt nem sikerült megvédeni, akkor miért gondolod, hogy sikerülne megvédeni kétmillió nyugdíjast? Nincs erre logisztika, nincs külön tömegközlekedés, nincs külön fogorvos, stb. Azért sem elég csak a 65 felettiekre fókuszálni általános lassítás helyett, mert ha nincs korlátozás, 2,5-es replikációs állandó mellett olyan mértékben felfutnak az új esetszámok, hogy nem tudod elhelyezni, kezelni őket és elkerülhetetlenül túlterhelik az egészségügyi rendszert. 2,5-es multiplikáció konkrétan az atombombában van, átlagosan ennyi szabad neutron jut minden hasadásra és néhány generáció után eléggé egyértelmű eredménye van ennek a dinamikának. 
pitcairn2 2020. 11. 12. 23:47
Előzmény: #27186  tevelygo1
#27189
ez az 1% mennyire van összhangban a korábbi "eszeveszetten fertőz" mémmel?!
és egyáltalán milyen "érzékenységű" volt a tesztelés?
józan paraszti ész alapján egyáltalán nem mindegy, hogy milyen küszöbértéket állapítanak meg... 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 11. 12. 23:47
Előzmény: #27175  dmz
#27188
Akkor te szélmalmok ellen harcolsz. senki nem állította hogy mindenki aki nem igazoltan covidos az igazoltan nem covidos. azért ennyire nem hülyék járnak ide hogy azt feltételezzük hogy ezt el kell magyarázni. 
 
"A harmadik pont annak a cáfolata, hogy a cikk végefelé okként belengették az egészségügyben a különböző korlátozásokat. Ebben a vizsgálat időszakban nálunk nem volt ilyesmi. " 
Na ne bassz. Konkrétan nem lehet egy csomó mindennel orvoshoz eljutni. A közvetlen környezetemben sok példát látok arra hogy emberek hogy nélkülözték/nélkülözik az eü szolgáltatásokat.
tevelygo1 2020. 11. 12. 23:47
Előzmény: #27185  pitcairn2
#27187

Na jó. Írtam h mást nem veszélyeztethetnek, ebben sztem egyetértünk. De az van h ha az összes idős ember azt találja ki h ő már nem akar bezárva lenni, akkor a kórházakba nem fognak beférni vagy csak kemény háborús triázs mellett. Ezt akkor szépen átgondolják egy közösségként és vállalják mindannyian h otthon halnak meg mert a kezelés nem lesz elérhető számukra, mert megtelnek a kórházak? (Ha igen akkor persze nincs is tovább semmiféle probléma, max kicsit szürke a dolog, mert még az eutanázia annyira nem legális)
A másik, ha minden veszélyeztetett emberke kint flangál és miattuk kevés hely marad másnak a kórházakban (más betegségekben szenvedőknek), akkor is mást is veszélyeztetnek.
tevelygo1 2020. 11. 12. 23:43
Előzmény: #27182  dmz
#27186

Akkor szerinted 1% helyett mennyire van elterjedve a vírus valójában Szlovákiában (vagyis a tesztelés idején mennyire volt)?
Hol tud ilyen nagyon dinamikus lenni a felfutás, függ ez még bármitől azon túl, hogy hány db fertőzött van már eleve adott területen?
Amikor már maxon van a terjedés erőssége, akkor az effektív fertőzési ráta mennyire esik le? Mennyire hosszan marad a fertőzöttek száma csúcson és konkrétan mekkora a csúcson a számuk?
pitcairn2 2020. 11. 12. 23:42
Előzmény: #27183  tevelygo1
#27185
mint sokszor leírtam korábban szerintem senkit sem kéne ennek kapcsán korlátozni semmiben
sajnos ezzel a véleménnyel elenyésző kisebbséget képviselek
persze ettől még akár igazam is lehet:)
pitcairn2 2020. 11. 12. 23:40
Előzmény: #27178  Törölt felhasználó
#27184
engem személy szerint a procedúra is taszít...
maszkban kint szobrozni a rendelő előtt arra várva, hogy fertőtlenítés, hőmérőzés után beengednek...
majd maszkban ücsörögni a tök üres váróban
max akkor megyek ilyen helyre ha nagyon indokolt...
tevelygo1 2020. 11. 12. 23:40
Előzmény: #27181  pitcairn2
#27183

Ja hát beszéltem több idősebb emberrel és mind aztmondja h ő leszarja, már nem akar bezárva lenni a maradék hátralevő idejében
Szerintem szívük joga veszélyeztetni saját magukat ha megéri nekik. (Más veszélyeztetettet nem de ugye akkor utóbbiaknak meg felelősségük az h karanténban maradnak vagy sem és nem másra kenni h veszélyeztetik őket)
De itt én arról beszéltem h ennek van értelme, nem a teljes társadalom korlátozásának.
dmz 2020. 11. 12. 23:40
Előzmény: #27177  tevelygo1
#27182
Ott is, igen, csak mást jelent a kettő. Náunk mintavételezési pontatlanság van egy érzékenyebb módszerrel, ott pedig a tesztek sajátossága miatt nem teljeskörűek a fertőzöttségi adatok. Az antigén tesztek egy szűkebb időtartományban jeleznek be, ahol már keletkezett megfelelő mennyiségű vírusfehérje. A szlovák tesztelés szerintem messze a legjobb ötlet, mert nem az a cél, hogy mindenkit megtaláljanak, hanem hogy az aktív esetek jelentős részének célzott elkülönítésével befolyásolják a járványgörbe lefutását. Az, hogy az esetek hány százalékát nem mutatja ki egy teljeskörű antigén tesztelés, az erősen függ az esetek időbeli megoszlásától. Ahol nagyon dinamikus volt a felfutás, ott több olyan friss fertőzés van, ahol még nem volt detektálható mennyiségű vírusfehérje. 
pitcairn2 2020. 11. 12. 23:36
Előzmény: #27180  tevelygo1
#27181
és mi van akkor ha a 65 év feletti illető inkább világ körüli útra indulna?:)
vagy szimplán szórakozni szeretne abban a kis (vagy nem is olyan kevés...) időben ami még hátravan?:)

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek