Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
arabka 2020. 11. 04. 06:08
#26360
2020.11.04.           Top      ( Elhunyt / 1 millió lakos )
1.Csehország       24,17    V - 4
2.Franciaország   13,07
3.Szlovénia            11,54    Szomszéd
4.É-Macedónia      11,52
5.Bosznia-H.          11,30
6.Belgium               10,42
7.Argentína              9,46
8.Bulgária                 9,09
9.Magyarország      8,70    V - 4
10.Tunézia               8,60
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 05:48
#26359

24-h-tól hajnal 5-ig kijárási korlátozás! Ez idő alatt a vírus a legjobban aktív, vigyázni kell...
Most komolyan, ezek tényleg ennyire hülyék lennének járvány kezelésben...
algore 2020. 11. 04. 01:34
Előzmény: #26343  dmz
#26358
Az abra eppen arrol szol, hogy a CDC a PIC kategoriaba egybeveszi mindharmat. Ennek az eredmenyet abrazolja. 
Az abra keszitoje az abrat ezzel a szoveggel latta el: "They are already blending PIC deaths in the Flu Surveillance Database. It is lost as a data source" 
Pont en hivtam fel a figyelmet, ebben a topikban (#24459), hogy erre keszul a CDC. Gratulalhatsz a CDC-nek, hogy - szandekosan - igy allokalja szet az adatokat. A #24459-ben leirtam, hogy miert teszi. Szep toled, hogy megis megkritizalod ezt az eljarasukat :)
Holott lennenek pontos adataik, megfeleloen allokalva, csak azt a tovabbiakban nem publikaljak. http://nypost.com/2020/10/24/drop-in-flu-deaths-may-indicate-that-most-at-risk-died-from-covid-19/?utm_source=browser&utm_medium=push-notification&utm_campaign=drop-in-flu-deaths-may-indicate-that-most-at-risk-died-from-covid-19
Nemcsak az USA-ban, a UK-ben is alacsony az influenza halalozas. Holott a CDC halalozasi adatai - mivel hogy azok vannak abrazolva - nem ezt mutatjak. Az abran latszik, hogy micsoda komoly pneumonia es influenza szamok vannak. Pedig egy fenet. Itt a CDC influenza becslese (nem halalozasi adatok) az influenza surveillance alapjan. Szoges ellentetben az ugyancsak CDC, de halalozasi adatokkal. ILI, azaz influenzaszeru tunetekkel orvoshoz fordulok aranya:
http://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/covid-data/covidview/10232020/images/percent-ili-visits-by-age.gif
algore 2020. 11. 04. 00:49
Előzmény: #26354  dmz
#26357
Nincs elemzes. A CDC halaloki statisztika alapjan a halalok szerint abrazoltak es/vagy csoportositottak az adatokat. Ennyi. Az adatok nincsenek elemezve. Te milyen elemzest veltel benne felfedezni?
Lockdown halalozasokat nem publikal a CDC, halaloki statisztikat kozol. 
Csak tudjuk hogy a covid nem okoz alzheimer halalt, nem okoz diabetes halalt, nem okoz akut ischaemias szivbetegseget, nem okoz daganatos halalozast, nem okoz ongyilkossagot, nem okoz gyogyszertuladagolast, nem okoz ehhalalt stb
Ezeket a tobblethalalozasokat tekintik lockdown okozta halalozasnak, akar direkt modon, izolacios, psziches hatasokkent, akar indirekt modon az egeszsegugy korlatozasa miatt. 
A public health szakma elsodleges indikatorkent az alzheimer tobblet halalozast hasznalja a lockdown halalozas becslesere/kovetesere/kimutatasara, mivel a covid hatasa kizarhato, a lockdown hatasa pedig egyertelmu. 
Tessek olvasni szakirodalmat errol, a lockdown halalozas most friss tema. 
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 00:28
#26356
😀
euler 2020. 11. 03. 23:49
Előzmény: #26351  totoro
#26355
Akkor most örömködni kell, hogy ezek a tavaszi intézkedéseknél is enyhébbek?
Igaz azt mondta, hogy az osztrákoknál és Nyugat-Európában van baj, mert ott több a fertőzött, de mi lélegeztetőgépekben "világelsők vagyunk".
Az orvosok és ápolók is világszinvonalon dolgoznak, emberfelettit teljesítenek, de a végső megoldás a vakcina. Fogjunk össze és tartsuk be a szabályokat! Ennyi.
Viktor, hiába gyűrted fel az ingujjadat, ez egy hiteltelen semmi produkció volt!
dmz 2020. 11. 03. 23:29
Előzmény: #26352  algore
#26354

Ja, lehet hogy a twitteres forrásod ezeket megadta, csak te adtad el másnak a sztorit, mint ami valójában. Különösebben mondjuk nem kellene csodálkozni azok után, amit összealakoskodtál itt álnéven magadról, ez sem más mint újabb csúsztatás. 
Lockdown halálozásokat továbbra sem publikál a CDC. Ha valaki készít egy saját elemzést, akkor azt nem hazudjuk CDC adatoknak. Megvan ez az egyszerű dolog? Azért sincs ez így transzparencia ÉS etikai értelemben rendben, mert a grafikonon jól kivehető problémák vannak.
algore 2020. 11. 03. 23:06
Előzmény: #26340  dmz
#26353
Hogy a pitlibe ne kozolne ilyen adatokat a CDC? Teged honnan szalajtottak? Es te akarsz szakertoskodni? Es minden alatamasztas nelkul anonim nickkel CDC adatokat megkerdojelezni? Mert hogy egy twitter account mit er? Hat hozzad kepest igen sokat. Ehh.. 
algore 2020. 11. 03. 23:02
Előzmény: #26340  dmz
#26352
Nagyon egyszeru a dolog, mivel teljesen transzparens a dolog, forrasok ott vannak, fogod magad es cafolod mi nem igaz, megadod a te forrasodat, es hogy az mennyiben ter el. Ennyire egyszeru. Addig viszont az van pubi, hogy levan szarva te mit gondolsz. A twitter koma megadott forrasokat, megadta az alkalmazott metodikat. Te viszont kijelented hogy dezinformacio, mert csak. Szerinted ki hitelesebb kettotok kozul? Ne viccelodj mar, mit kepzelsz mit er a te ideboffentett semmid? Marha sok kutatas es elemzes folyik lockdown death temaban, egy sor szakerto cikkezik, nyilatkozik a temaban. A coviddal kapcsolatos public health-nek ma ez a fo csapasiranya. Ez amit linkeltem egy egyszeru abrazolas, az egvilagon semmi elemzes nincs benne. Pusztan szemleltet. Az a te szegenysegi bizonyitvanyod, ahogy reagaltal az egeszre. 
totoro
totoro 2020. 11. 03. 22:39
#26351
Gyerekek meg vagyunk mentve, éjféltől hajnali ötig kijárási tilalom! Ha valami akkor ez megállítja a vírust, köszönjük bölcs vezetőnk!
dmz 2020. 11. 03. 22:22
Előzmény: #26348  tevelygo1
#26350
Nem mondtam semmi olyasmit, hogy a lockdown halálozások ne léteznének. De a számszerűsítése módszertanilag egy kissé bonyolultabb ügy, mint ahogyan elő lett adva, mivel hogy ilyen adatot nem pubikálnak. Vissza is kérdeztél, hogy hogyan számolják a lockdown halálozásokat és semmilyen választ nem kaptál, okkal egyébként. Árnyalja a képet, hogy a linkedben ezek számértéküket tekintve nem diszjunkt halmazok és nem magától értetődő emiatt az összeadásuk, egymásból kivonásuk. Az utolsó oszlopban pl erősen gyanús, hogy nagyon sok duplikált esetszám megtalálható, sok eset összeadódott külön vezetett tüdőgyulladásként és külön covid halálozásként. Egészen mást tesz, hogy valaki saját megközelítésben mit hoz ki ezekből és egészen más úgy tenni, hogy ez lenne a hivatalos adatközlés. Ezek tisztázása és nem összemosása a beugró bármilyen tudományos értelmezésnél. 
totoro
totoro 2020. 11. 03. 21:43
#26349
"A tavalyi adatokat 100 százaléknak tekintve, az elhunytak száma az idei első negyedévben 91,6, félévkor 95,2, a harmadik negyedévben pedig 96,7 százaléka volt a 2019-es hasonló értékeknek (számban kifejezve 3162, 3299, illetve 3248 halálozással kevesebb), sőt még az előző öt évhez mérten is jobbak az idei adatok (92, 95 és 97 százalékai a 2015–19 közötti negyedéves átlagoknak)."
Na, ez vajon minek köszönhető? Esetleg annak, hogy az emberek nem lettek "kezelve" a jó magyar kórházakban, elmaradtak a műtétek, leálltak a halálgyárak? A covid több életet mentett meg, mint amennyit követelt?
tevelygo1 2020. 11. 03. 21:35
Előzmény: #26345  dmz
#26348
A CDC oldalán ha az 5. és 6. oszlopot kivonod egymásból, elvileg megkapod a tüdőgyulladások számát covid nélkül. És valamiért az is emelkedett a covid csúcsok idején majdnem duplájára. Tehát ez önmagában nem kéne gyanús legyen. Így a grafikon csak röviden rápillantva hihető lett volna. Viszont most utánaszámolva külön, az stimmel, hogy nem ezt az értéket rakták fel a grafikonra, hanem az 5. oszlop értékét. :)) Ez tényleg el lett rontva a grafikonon, ha jól saccoltam meg az ott ábrázolt értékeket. Ez ciki. A covid előtti pár hónapban ez az ábrázolás még rendben lett volna, hiszen akkor még nem kellett a 6. oszlopot kivonni belőle (0 covid). De utána már nem.
Én nem ismerem ezt a twitteres szkeptikust amúgy, de a lockdown halálozások kategória sajnos egyáltalán nem szubjektív. Szakértők is elemezték már ezt a témát, de nem kell mélyelemzésbe belemenni ahhoz, hogy lássuk a lockdown rossz hatásait egészségügyi szempontból (sajnos igen sokféle kárt okoz eü szempontból is).
pitcairn2 2020. 11. 03. 21:31
Előzmény: #26346  Törölt felhasználó
#26347
hamis, a válság még szűken értelmezve is 2019 szeptemberében indul a repo-piac felrobbanásával és a mennyiségi lazítás újraindításával...
és ebből a történetből nem lehet fájdalommentesen kijönni...
hosszú évtizedek vezettek a jelenlegi katasztrofális helyzethez
Törölt felhasználó 2020. 11. 03. 21:23
Előzmény: #26308  pitcairn2
#26346
Előbb jöttek a korlátozások, majd jöttek a jegybankok, akik megtámogatták a pénzrendszert. Ahogy beindul a gazdaság, megindul az infláció, elkezdik emelni a kamatokat és szépen megkeresik az egyensúlyt.
Nem igazán értem, hogy miért a jegybankokat okolod, ők csak lekövetik az eseményeket.
dmz 2020. 11. 03. 21:03
Előzmény: #26344  tevelygo1
#26345
A tüdőgyulladás halálozásokon belül a CDC egyelőre nem választja szét, hogy mi volt a mögöttes ok, az egyedüli kivétel akinek volt pozitív influenza tesztje, azt külön influenza esetként publikálják. A linkedben sincs ilyen adatsor, amiből egyértelmű lenne, hogy mennyi volt a tüdőgyulladásos halálozásokon belül a covid és a nem-covid megoszlás. A lockdown halálozások kategória pedig erősen véleményes, ilyet sem publikálnak. Ezeket kézzel gyártja le valaki és mint rámutattam, gyenge színvonalon. Algore pedig terjeszti, hasonlóan gyenge színvonalon. 
tevelygo1 2020. 11. 03. 20:53
Előzmény: #26343  dmz
#26344

Én továbbra is úgy értelmeztem algore-t, hogy az eredeti adatokról mondta csak h a CDC-től származnak. De biztos van valami szemantikai félreértés itt, ami sztem valószínűbb mint h a másik emberke még általános iskolás ismeretekkel se rendelkezik. (Mint másik vitátokban is volt, a kívülálló szemével nézve)
Az ábráról: https://www.cdc.gov/nchs/nvss/vsrr/COVID19/index.htm
Tehát a CDC nemcsak egyben publikálja a hármat. És látszik belőle, h a tüdőgyulladás esetszám is megnőtt (covid nélkül is), ennek az okát persze nem tudom
dmz 2020. 11. 03. 20:36
Előzmény: #26338  tevelygo1
#26343
Még mindig, ld az előző kommentem. Egyébként nem gyanús itt neked valami ezen az ábrán? Segítek akkor: 
A szezonális influenza szezonális. Itt meg annyi történik, hogy amikor a covid halálozások megnőnek (és csökkennek), akkor a kékkel jelzett 'influenza és tüdőgyulladás' kategória szépen leköveti. Ez már azért is vicc, mert a hármat egyben publikálja a CDC, innen is gratulálok annak, aki a fenti ábrán valamilyen szubjektív felütéssel szétallokálta és nem gondolkodott közben. Erősen gyanús, hogy nem sikerült jól szétallokálni és az 'influenza és tüdőgyulladás" csoportban vannak covid halálozások. 
tevelygo1 2020. 11. 03. 20:34
Előzmény: #26325  algore
#26342
Hát én úgy értelmeztem h saját maga tovább elemezte az adatokat, új kategóriákat is létrehozva (amúgy tényleg szemléletes ábrák, és a lockdown death is sajnos teljesen egyértelmű h létező jelenség). De egyelőre nem mélyedtem el benne, egyelőre nem volt időm utánanézni rendesen, hogy ki ez a twitteres emberke.
tevelygo1 2020. 11. 03. 20:31
Előzmény: #26340  dmz
#26341
Én kívülállóként (a vitátok szemszögéből) hadd mondjak annyit, hogy én úgy gondoltam, itt arról van szó hogy az eredeti adatok honnan származnak. Azokhoz meg van jelölve a forrás és linkeltem is neked erről algore válaszát. A többi az lehet h saját elemzés, persze. De számomra az volt a lényeg, hogy az adatok valósak vagy sem.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek