Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
dmz 2020. 11. 03. 19:18
Előzmény: #26291  algore
#26300
Kitartóan nem megy neked a szövegértés. Én nem azt cáfolom, hogy egy epidemiológus szakmája a járványkezelés. Én azt cáfolom, hogy a magadfajta fogja definiálni, hogy ki számít laikusnak. Érted, hogy a kettő nem ugyanaz? A két állításban eltérő az alany és eltérő az állítmány. Nem megy még mindig? Láthatóan nem érted, mert buta vagy hozzá. 
 
Tovább haladva, a CDC nem közöl az általad használt besorolásban halálozási adatokat. Szokás szerint hazudsz. 
algore 2020. 11. 03. 19:04
Előzmény: #26281  dmz
#26299
A vicc az, hogy ezzel tokeletesen alatamasztottad a mondanivalomat, hogy ki volna a temaban illetekes szakember. Tokom tudja mi vagy, virologus, vagy immunologus, nagy pofaval beszelsz itt mindenrol, mikozben a jarvanykezeles legnagyobb nepegeszsegugyi problema halmazat DEZINFORMACIOnak tartod. Hat ezert laikusok a virologusok, immunologusok, matematikusok a temaban, ahogy te is. Nepegeszsegugyhoz lovesed sincs. Ez a baj a jarvanykezelessel pont, olyanok osztjak az eszt benne, mint te. Akiknek nem szakmaja, es NEM ERTENEK hozza, azt sem tudjak hogy mi a problema, vagy hogy mekkora, vagy egyaltalan hol keressen hozza adatot. 
csendben 2020. 11. 03. 18:43
Előzmény: #26292  Törölt felhasználó
#26298
Köszönöm a választ. Már el tudom dönteni!
geza77
geza77 2020. 11. 03. 18:38
#26297
Győrfi Cecília
Csak az maradjon otthon, aki nem megy sehová!
https://www.kapwing.com/videos/5fa19515022a4f009b07353b
Inkább a Palit tosztassátok!
https://www.kapwing.com/videos/5fa195769e051700448a2357
nezelodov 2020. 11. 03. 18:37
Előzmény: #26288  csendben
#26296
Ezen én is gondolkoztam már! Amúgy ahogy elnézem, ez a topic is pont annyira zűrzavar, mint a világ jelenleg. :)
nezelodov 2020. 11. 03. 18:35
Előzmény: #26285  Phylaxa
#26295
Azzal teljesen egyetértek, hogy a valóság dönt. Épp ezért tartom úgy, hogy már egy ideje elszakadtunk tőle. Ha ennyire irreális - kezelhetetlen - eredményei vannak az intézkedéseknek, protokolloknak, akkor igazítani kell őket. Ahogy te is írod valamelyik másik hozzászólásodban, hogy hogyan lesz az emberiség a legsikeresebb. A verébre ágyúval lövöldözés szindróma helyett. Lehet írni itt mindent, nagy a zűrzavar, ezt asszem senki sem tagadja, de majd utólag levonjuk biztos a következtetéseket, ha már nem lesz pánik se. A 2009-es H1N1-ről is utólag levonták (pont idén), hogy túl volt reagálva. Pedig akkor messze nem volt ez a zűrzavar, mint most :)
algore 2020. 11. 03. 18:23
Előzmény: #26291  algore
#26294
Ja, leirom, mert nem lesz egyertelmu: a National Center for Health Statistics szinten CDC szervezet, az o hivatalosan publikalt adatai, hivatalosan publikalt CDC adatok, meg ha egyeseknek nem is egyertelmu esetleg elsore. Tobb olvasast, kisebb arcot dmz elvtars, lenne meg mit tanulnod a temaban, nagyon sok minden... 
Phylaxa 2020. 11. 03. 18:17
Előzmény: #26287  Törölt felhasználó
#26293
Járvány akkor van, amikor tömve vannak a kórházak és intenzívek, amikor nincs elég orvos és egészségügyi dolgozó és hétről hétre emelkednek azok az esetek, akiknek rájuk lenne szükségük. Én azt látom, hogy az EU-ban pl. ez van. Mi hálistennek az első hullámot megúsztuk, ezt viszont már nem. Az pedig, hogy meddig fog tartani, gondolom senki sem tudja. Amiatt ne izgulj, hogy mikor zárnak le mindent! Amikor már nincs aki dolgozni járjon, akkor üvöltözhetsz, hogy "Ez és ez elszúrta", de nem tudsz mást tenni, mint tudomásul venni, hogy nem megy senki sehova, mert nem tud. Akkor üvöltözheted, hogy miért nem "Zártak korábban", de minek? A valóság már lezár.
     
Hát ne történjen meg! Ezt kívánom. De nagyon úgy tűnik, hogy valamelyik módon, de veszteni fogunk, mire a kilábalás részhez érünk. Ezt kell mérlegelni és úgy döntéseket hozni. Ezért nem kritizálok senkit, mert nem értek hozzá, nincs meg az információm sem és nem vagyok jós sem. Mindenesetre az emberiség akkor lesz relatíve a legsikeresebb, ha a valósághoz a megfelelő időpontban és ideig alkalmazkodni tud, miközben kutatja a megoldást. Ez a véleményem.
Törölt felhasználó 2020. 11. 03. 18:12
Előzmény: #26288  csendben
#26292
ez a baj hogy nem tud dönteni és nincs saját gondolata sem,ott ahol ellentmondások tömkelege van ott bizony hazudoznak ezt a birók is tudják vagy még nem volt biroságon?vagy hülyék gyülekezete van itt vagy hazudoznak orba szájba,döntse el mellik.ezek a vezetök tudják mit csinálnak , a gyilkos is a lopos is a gyülölködö is a hazudozo is,nagyon i s tudják ,szép kis megtévesztés az egész
algore 2020. 11. 03. 18:12
Előzmény: #26281  dmz
#26291
Figyelj pubi, amiket publikaltam a hivatalos CDC adatsorokbol jonnek. Hivatalosan publikalt adatsorok. National Center for Health Statistics, National Cancer Institute, CDC Heart Disease Facts, CDC Stroke Facts, CDV Vital Signs, CDC FluView, CDC Drug overdose statistics. MINDEN EGYES abra aljan fel van tetelesen sorolva a forrasok listaja, csak el kellene olvasnod, bar kicsit aprobetu, ahelyett hogy folyamatosan szemelyeskedsz es vagdalkozol. Az abrak bal also reszen, vagy aljan KERESD MEG szepen az osszes forrast. 
Amit meg cafolni igyekszel, hogy kinek a szakmaja a jarvanykezeles, ahhoz egyszeru szotarcikkeket kaptal definicioval, de azota is vergodsz a hulyesegeden. Remelem az isten asszonyra segit, mert igen nagy a hianyod amit itt elsz ki rajtam. Olvasd el az aprobetut, jo? Aztan suru elnezest keres, hogy hivatalos CDC adatok ezek es nem dezinformacio, csak hulye voltal a temahoz, es olvasas helyett szemelyeskedest valasztottad. Megint. 
Törölt felhasználó 2020. 11. 03. 18:09
Előzmény: #26289  Phylaxa
#26290
tényleg itt nem kell az ember?tehát itt mincs semmi,mert ha csak ugy odadobunk 200 at vagy ezret akkor nincs semmi
Phylaxa 2020. 11. 03. 18:04
Előzmény: #26286  Törölt felhasználó
#26289
Igen azért vezényelték át az ismerősöket, mert ott kell dolgozniuk. Jól érted. Igen, ez van járvány esetén.Ezt is jól érted. :)
csendben 2020. 11. 03. 18:02
Előzmény: #26286  Törölt felhasználó
#26288
Seígts légy szíves! Nem tudom eldönteni,hogy:  
1, megjátszod magad;
2, tényleg ezen a szintem vagy;
3, fizetnek azért,hogy ilyennek mutasd magad?
Törölt felhasználó 2020. 11. 03. 18:01
Előzmény: #26285  Phylaxa
#26287
járvány akkor ha hetente 30-40 ezer beteg van ,jo értem ha 2 ember beteg az i járvány átirták a törvényt.söt akkor is járvány ha nincs is semmi .fasiszta kommunista akármijen propagandát tudjuk vagy már elfelejtették.?
Törölt felhasználó 2020. 11. 03. 17:59
Előzmény: #26284  TBSC
#26286
azért vezényelték át mert ez propaganda hazudnak,mindig,és amugy látszik hogy kamu a virus ök bizonyitják be ezt minden nap március ota.amugy van laborban elkészitett virus valszeg,de lehet már az is lekokadt elhalt és most már propaganda megy,
Phylaxa 2020. 11. 03. 17:56
Előzmény: #26284  TBSC
#26285
Azt nem értik páran, hogy a kezelő orvosok is megkaphatják. Én is tudok róla, hogy felmérték mennyi gyermekük van, mennyire mozdíthatóak. Ez egy járvány. Mindenkinek nehéz és nem tudja senki, hogy hogyan fog lefolyni. Én pl. mindenkivel megírattam a dolgozatokat a suliban, mert arra számítok, hogy hirtelen lesz az átállás.Egyre több tanár hiányzik egyébként. Minél kevesebben maradnak, annál hamarabb bekövetkezik a valóságban. Ugyanis nem lesz, aki tanítson. Teljesen mindegy, hogy milyen "elképzelés" mentén képzelik el. A valóság dönt.
TBSC 2020. 11. 03. 17:44
Előzmény: #26277  tevelygo1
#26284
Ha 348 ember van lélegeztetőgépen, a többiek meg pizsomában sakkoznak és várják a papírt, hogy végre "otthonukban pihenhessenek" tovább, akkor mi az anyámért kellett eddig (a mai adat szerint) 1071 egészségügyi dolgozót átvezényelni? Honnan? Hová? Milyen szakképzettséggel? Az ő munkájukat ki végzi? Mikor mehetnek haza? A gyereküket ki neveli addig? Órák vagy esetleg percek alatt kerülhet egy "sima" tudőgyulladásos olyan állapotba, hogy hirtelen intubálni kelljen, ezt ki veszi észre, ha egy átvezényelt ortopéd orvos felügyeli őket (nem kettőt egyszerre, ahogy kellene, hanem több kórteremnyit)? Mi a faxról beszélsz, hogy nincs semmi baj, csak pánikolnak??
Törölt felhasználó 2020. 11. 03. 17:39
Előzmény: #26282  csendben
#26283
és ha mindenki bevonul akkor mi lesz,ezt fogjuk évtizedekig csinálni?
csendben 2020. 11. 03. 17:32
Előzmény: #26278  Törölt felhasználó
#26282
Van olyan kórház M.o.-n, ahol ma egyetlen egy műtétet sem tudtak elvégezni,mert a műtő személyzete karanténba került (beteghordóktól, az anaszteseken keresztül, a műtő orvosokig mindenki). És nem csak ők: kardiolóusok,sebészek és még jó páran. Hogy ki ne maradjanak a sorból: a halasi vezényeltek között is akadt néhány pozitív,akik szintén karanténba kerültek. Jó hogy van 16K lélegeztetőgép,de az Isten óvjon bárkit attól,hogy gyorstalpalón végzett "anaszteziológus",vagy "intenzív szakápoló" keze alá kerüljön....
Telejsen mindegy,hogy ki milyen baromsággal tagadja a vírus létét,vagy becsüli le a veszélyességét, remélem,módja lesz saját magán megtapasztalni....
dmz 2020. 11. 03. 17:30
Előzmény: #26259  algore
#26281
A szövegértésed még mindig nehézkes. Ha rám célozgatsz, én egyedül az arrogáns buta nagyképűséget vitatom, amiben leosztod, hogy kik laikusok. Pedig hát finoman szólva nincs mire nagyképűnek lenned. Casedemic, ugye? Meg a manipulált "CDC" adatok, amiket sosem publikált a CDC. Eleve az, hogy trumpista körökből származó dezinformációkat osztasz meg rendszeresen és teszed mindezt algore névvel, önmagában is facepalm. 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek