Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 25. 09:37
Előzmény: #21895  antaltibor2
#21900

az adria nem a nép miatt lett legalizálva, azt leszarják, viszont az hogy vette volna ki magát ha a nertársak tilosban vannak lepaparazzizva, így is épp elég volt szegényeknek hogy lefotózták szíjkészítőt a lady milliárdon
 
egyébként mikor jön a napi stat? felmentem a nyunyókás oldalra ott nem közlik a részleteket újabban ahogy elnézem, az átlón meg még tegnapi a szám
Törölt felhasználó 2020. 09. 25. 09:35
Előzmény: #21890  euler
#21899

Kapott választ is úgy nézem:
"Bocsánat...az influenzáról egy pár szót...Az hogy Ön mindig sikeresen kihordta lábon az influenzát és volt olyan szerencsés hogy szövődménymentesen kigyógyult belőle ...még nem jelenti azt hogy más is ilyen szerencsés volt..A kevésbé szerecsések  sajnos komoly szövődményekkel (köztük sok fiatal!!!).küzdöttek...Voltak akik sajnos a szövődményes..semmilyen AB therápiára nem  reagáló atipusoos tüdőgyulladást  már nem élték túl...De aki túlélte annak is hegesen gyógyult tüdőszövet maradt emlékbe...Volt akinek szívbelhártyagyulladás...volt akinek arc és homloküeggyulladás és ennek szövődményeként agyhártyagyulladás  jutott...De olyanok is akadtak..akinek az izületeit támadta meg ez a fránya "ártalmatlannak ítélt " influenzavírus....és egy életen át kiséri őket krónikus betegségként...Csak ez valahogy nincs úgy benne a köztudatban...Senki nem szirénázik hogy hé emberek ...hordjatok orr-szájmaszkot...és ha betegek vagytok ne menjetek közösségbe ...mert lehet hogy lesz köztetek olyan...akinek nagyobb bajt fog okozni..mint egy kis orrfolyás .vagy.láz..izom és izületi fájdalmak...Mert az influenza ilyen is tuď lenni...Ezeregyféle változata van a vírusnak...és a védőoltás ezek közül.csak egyetlen egy ellen jelent védelmet..!..Ugyanezen elv szerint a Covid is van akinek szinte semmilyen tünetet nem.okoz...kihordja lábon...míg másoknak komoly  panaszaik lesznek...s megint mások pedig a  szövődményeibe halnak bele...Ez sajnos tény...De ugyanezen lendülettel ahogy rettegnek a Covidtól...akkor tessék nyugodtan rettegni az összes többi vírustól is...mert van a repertoárban még jónéhány...amelyekről sokan azt sem tudják hogy létezik ...Jah...a Covid...nem ismeretlen vírus...hanem egy új tipusa ...mutåciója a 20-30 éve ismert Sars vírusfertőzéseknek...Mint ahogy az influenzavírusnak is minden évben újabb és újabb variánsai jelennek meg...Amit viszont meg lehet ..sőt meg is kell tenni ...Hogy a rettegés helyett..(ami nyilvánvalóan stresszel )inkább erősítik az immunrendszerüket..Hogy szedik azt a C-Vitamint hamár  Szentgyörgyi Albert volt olyan jófej és felfedezte nekünk...hogy védekezhessünk...Hogy mindig és mindenhol  betartják az alapvető higyéniai szabályokat...és kézmosáshoz használják a  szappant ...Máris csökkentették a rizikót ...és  védettebbek a bármiféle vírus ellen..Az életet élni kell...és nem rettegni hogy jajj úristen ...ha ez lesz vagy az lesz akkor mi lesz....Ennyi erővel az utcára se lépjen ki ..mert ott van a lehetősége...hogy a fejére esik egy cserép...vagy elüti egy autó..."
pitcairn2 2020. 09. 25. 09:32
Előzmény: #21893  euler
#21898
felfogtuk, lehet tovább ugrani:)
plumoza 2020. 09. 25. 09:31
Előzmény: #21895  antaltibor2
#21897
Te tényleg úgy gondolod hogy külföldrölől hazatérő nyaralók azok akik a járványt bedurrantották? Mert én nem.
pitcairn2 2020. 09. 25. 09:31
Előzmény: #21895  antaltibor2
#21896
ott is rengeteg makkegészséges fertőzött van?:)
antaltibor2 2020. 09. 25. 09:28
#21895

És persze látom hogy nincs csoda, mert Ausztriában is nagyon terjed, Belgium, Hollandia sem rózsás, Franciaországról már nem is beszélve, DE vannak országok, akik sokkal jobban állnak. Miért nem dolgozik, figyel (RÁNK) jobban a járványügy?
Nem rocket science: Test, Trace, Contact control (Tesztelés, kontaktkutatás). Lehetett tudni, amikor a nyaralásbol visszajönnek az emberek, hogy be fog robbani. De ha mr nem tiltották a külföldi utazást ,  Adriát nyáron (amit megértem, hogy nem lehetett megtenni), akkor legalább el kellett volna az intenzív tesztelést és kontatkutatást kezdeni a gócokban és akkor úgy lehetett volna nekimenni a szeptembernek hogy jobbak lennének a számok.
És nem kell évente 3x lezárni, a 2021-es vakcináig kellett volna kihúzni kevesebb áldozattal, beteggel.
Rengeteg szakirodalmat olvastam a legnevesebb szakértőktől (de persze ebbe megint bele fogtok kötni), de az exit stratégia a következő (ha minden jol alakul):
- Ha van egy széleskörben elérhető, hatékony oltás, akkor sem lesz vége, hanem AKKOR kezdünk elindulni a kifelé vezető úton, mert az oltás nem lesz 100 százalékos, illetve nem tudjuk hogy véd -e a megfertőződéstől, vagy csak a tünetes betegségtől. Utóbbinál lehet még vírusürítés, lehet az egyén fertőzőképes, tehát fontos marad a maszkhordás, távolságtartás, higénés szabályok betartása (2021 közepe - ez USA, uk, Kérdés hogy nálunk ez a széleskörű beoltottság elérhető e addigra, de ahhoz nagyon jól kéne mindennek működnie
- A régi normalitás, ahogy a vírus előtt éltünk, max. kis gocok, amik kontrollálhatoak (2022 tavasz)
De ez utóbbihoz fontos a szabályok, higénés szabályok betartása is.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 25. 09:26
Előzmény: #21893  euler
#21894
Azért nagyon ne haragudj rám azért mert nem sodor magával az őrület. Vagy haragudj, az is rendben van.
euler 2020. 09. 25. 09:24
Előzmény: #21892  PusztaPutyin
#21893
Az, hogy "volt indexes" én írtam oda, gyk.
Először azt akartam, hogy üzenet a kórházból ...
Mindenki annyit fog fel az egészből amennyit akar és tud.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 25. 09:20
Előzmény: #21890  euler
#21892
én elhiszem hogy volt indexesnek lenni fél hitelességnek számít de ezt a féktelen aggressziót visszatolhatná magába az úr
antaltibor2 2020. 09. 25. 09:15
Előzmény: #21872  Csatar
#21891

Csatar: 1,2 van igazad, de az alacsonyabb státuszú emberek (bár ilyet sosem mondanék, minden ember egyenlő és egyformában fontos). de őket is lehetne védeni jobban, pl. kötelező FFP2 maszkokkal. Én is mászkálok. FFP maszban ülök az irodában is, ha be kell menni. ABBAN megyek a boltba, stb.
3. Nem lehet és kell évente 3x bezárkozni. A tavaszi bezárkozás pozitív hatása még mindig látszana, ha nyáron is vigyáztak volna az emberek és nem engedték volna el a turizmust keresztül kasul Europában. Azt a jo helyzetet kellett volna fenntartani.
4. Az jutott eszembe, (és remélem nincs nagy baj Veled, az egészségeddel), hogy ideális esetben nem kéne egyáltalán külföldi kezelésen gondolkodni, hanem elvárhatnád, hogy mindnet megkapj itthon. De a részletek ismerete nélkül mondiom, hogy ne várj és menj most a külföldi kezelésre, ne törődj a kötelező karanténnal, ha vissza kell jönnöd.
euler 2020. 09. 25. 09:14
#21890
"mostanában elég sok frissen kiokosodott virológus, infektológus és maszkszakértő osztja meg esszéisztikus bölcsességeit például arról, hogy ugyan már, miféle covid, bezzeg az influenza!
hadd mondjak annyit, hogy sokszor voltam már influenzás (tudom, védőoltást is lehetne kérni ellene, shame), de sosem kerültem tőle kórházba, oxigénmaszkra, sosem tartott több mint két hétig, sosem fogytam tőle 7 kilót (eddig).
drága vírusszakértővé lett honfitársaim itt, e lángoktól ölelt kisben: higgyétek el, a covid tényleg sokkal-sokkal-sokkal szarabb, veszélyesebb, ártalmasabb, mint az influenza. és ha bárki eltöltene egy napot egy ilyen osztályon, mondjuk olyan védőruhában, amit szegény orvosok és ápolók hordanak 12 órás műszakokban, vagy találkozna egy lélegeztetőgépről nemrég levett, intenzívről frissen kikerült beteggel - azt hiszem, ötször újragondolná, mielőtt a bölcsességeivel hülyíteni kezdi az embereket. még akkor is, ha Gődény áldoktor vagy Lenkei üzletember úr befolyása alatt áll.
csók mindenkinek.
ja, és hordjátok a kurva maszkot, oltsátok le a maszkellenes idiótákat, és minden biztonsági intézkedést tartsatok be, basszameg"
(Haász János, volt indexes újságíró)
https://www.facebook.com/janos.haasz.35/posts/3825856050766275
antaltibor2 2020. 09. 25. 08:39
Előzmény: #21879  Törölt felhasználó
#21889

Barackvirág, egyetlen gond van az érveléseddel , hogy influenzával nem kerültek közel sem ennyien korházba. Hallottál valahol korházdrámákrol? Volt Romaniában 7 ezer ember korházban influenzával? Kellett influenza miatt járvány korházakat építeni?
De ez parttalan vita, hülyeség ez az egész elbagatelizálosdi.
Törölt felhasználó 2020. 09. 25. 08:19
Előzmény: #21879  Törölt felhasználó
#21888
Románok egy kissé előrébb járnak, náluk 7100 beteg van kórházban.
Törölt felhasználó 2020. 09. 25. 08:16
Előzmény: #21879  Törölt felhasználó
#21887
Jelenleg fiatalok kapják el, az elején Floridában is ilyen jó arányok voltak. Ami megdöbbentő, hogy kb. nyájimmunitás mellett (az emberek nagy többsége hordja a maszkot) is ennyire terjed.
Törölt felhasználó 2020. 09. 25. 08:13
Előzmény: #21865  algore
#21886
Én úgy láttam, hogy nem egy kutatás adatait elemezte. Hát valóban nem mindenki tudja mélyebben értelmezni, de te biztos nagyon okos vagy és megvan hozzá az orvosi végzettséged is, ugye? Ha fél Európa megfordult, akkor az azt is jelenti, hogy a másik fele meg nem, tehát nincs eldöntve.
rockmaster 2020. 09. 25. 07:36
Előzmény: #21883  badsector1
#21885

Azért nem nyitják meg, mert nincs személyzet! A csőtörést pár nap alatt megoldják, ez csak kifogás!
Tragédia Ocsmányék uralkodása!
A járvány kezelése meg totális bukás! Se elég ápoló, se elég teszt, se kapacitás... ráadásul ahova menekülhetnek az emberek, a magán teszt, azt is tönkretették.... totál dilettáns az illebrál galleri!
badsector1
badsector1 2020. 09. 25. 07:28
Előzmény: #21882  apocca
#21884
" 10500 pcr-tesztet végeztek el és 3 pozitívat találtak, a vérvizsgálat szerint 70 fő eshetett át a covidon."
Honnan vannak a megbízható számaid.
badsector1
badsector1 2020. 09. 25. 07:27
#21883
"A szobában nincsen melegvíz és párnát sem tudnak adni a koronavírusos betegeknek a kiskunhalasi kórházban. A kórház dolgozói azt mondják, annyi beteg van, hogy nem tudnak mindenkinek biztosítani – ezt állította egy ott fekvő beteg az RTL Klub Híradójának. Felvételeket is küldött a csatornának a pókhálós, lerobbant, omló vakolatú kórteremről. Eközben a városban üresen áll az a teljesen új, és minden géppel felszerelt konténerkórház, amit direkt a koronavírusos betegek gyógyítására építettek a tavasszal.Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) arra a kérdésre, hogy miért nem nyitják meg a konténerkórházat, azt válaszolta, hogya mobilkórház készen áll arra, hogy a járvány dinamikájának megfelelően, az adott időpontban, miniszteri utasításra megnyissuk.Az EMMI a kórház állapotáról azt írta, hogy az épületet kifestették, de nemrég csőtörés volt. Az RTL Klubnak nyilatkozó beteg azt mondta, hogyörülnék, ha a miniszterelnök beugrana ide is, szerintem elsírná magát. Felváltva sírjuk el magunkat a betegtársammal, az az igazság, hogy ilyen körülmények között ez embertelen."
  
Kiskunhalasiak között is sok fideszes szavazó van, győzzék meg őket, hogy 22-ben ne oda szavazzanak, ha jobb kórházat akarnak, a fiteszes jachtozások helyett.
apocca
apocca 2020. 09. 24. 23:19
Előzmény: #21879  Törölt felhasználó
#21882
mindig tetszik szorozzunk 20-szal, vagy 30-cal, meg 14 napig aktív, meg még adjunk hozzá ennyit, meg annyit. A májusi huncover-nél 10-15 x jött ki a detektált és az átfertőzöttségre. De a gond a kis esetszám volt amit aztán kiarányosítottunk a populációra, 10500 pcr-tesztet végeztek el és 3 pozitívat találtak, a vérvizsgálat szerint 70 fő eshetett át a covidon.
Törölt felhasználó 2020. 09. 24. 23:01
Előzmény: #21880  apocca
#21881
Attól tartok ez esetben csóri vírus éhenhalt. :D

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek