Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 14:18
Előzmény: #21536  algore
#21540
A közösségi mozgás csökkentése hogyan csökkenti a járványokat? Pl. nem találkozom a fertőzöttel, akkor nehéz elkapnom. Mint mondhatnék a britekről és a többi majomról, ha a szórakozóhelyek nyitva maradnak, akkor a közösségi mozgás csökkentésének kb. annyi. A briteknél kb. ugyanakkor jelent meg, mint a németeknél, hát elég nagy különbségek voltak, pedig elvileg a német intézkedések nem voltak annyira szigorúak.
algore 2020. 09. 22. 14:15
Előzmény: #21535  Törölt felhasználó
#21539
na most, azt is sikeresen átugrottad, elkerülte a figyelmed, hogy a híresen vírustagadó, összeesküvő amcsi CDC, a Center for Disease Control, szerint a halálesetek nagy részében nem egyértelmű az ok-okozat, ezért használják erre az esetre a 'died with covid' statisztikai kategóriát.
Ideje lenne már rácsördítened ezekre a rohadt vírustagadó kicsinylőkre, akik ráadásul nem átalkodnak szakembernek, sőt, a járványkezelésben fő felelős intézménynek nevezni magukat.
Mutasd meg nekik, mi az igazság.
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 14:14
Előzmény: #21532  algore
#21538
Sok mindent hallottam, de meg szoktam várni, amíg igazolják a dolgot. Ez a 20 % jó lenne, de voltak itt olyanok is, hogy az amcsi nőci elment a kórusba énekelni és a többség megfertőződött, stb. Hányszor kell még elmondani, még mindig nem tudunk erről a vírusról eleget.
fatihszultan 2020. 09. 22. 14:13
Előzmény: #21535  Törölt felhasználó
#21537
Én dolgoztam a BRFK Életvédelmi és Rablási Oszt., Rablási Alosztályán a 90-es években, mikor Bp. igazán a vadkelet volt. Ott a "pácienseim" nem propagálták annyit a maszkot, mint te. Pedig nekik bizonyítottan használt. Nehezebb volt őket azonosítani a tanuknak.
algore 2020. 09. 22. 14:12
Előzmény: #21534  algore
#21536
a britek nem szeretik a maszkot, a higiéniát sem annyira. Ők csak lezártak, meg közösségi mozgást csökkentettek. Na náluk cseszett az influenza csökkenni. Ezért vagyok olyan kíváncsi, hogy a közösségi mozgás csökkenés hogyan csökkenti a járványokat, ha egyszer nem csökkenti a gyakorlatban?
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 14:10
Előzmény: #21530  algore
#21535
Szerintem New York-ban elég jól igazolták, de nem fogom neked kikeresni. 35 ezer kórházi ágy felszabadítása valóban okozna többlet halálozást, de ha hordjuk a maszkot és vigyázunk, akkor nem lesz rá szükség. Persze ha a hozzád hasonlók állandóan vírus-lekicsinylő hozzászólásokkal tömik tele a netet, akkor az emberek nem fogják annyira komolyan venni és a vége tényleg az lesz vagy lezárás. Kezd már nagyon unalmas lenni, tavasszal még az volt a duma, hogy kitaláció, aztán jött, hogy nem súlyosabb az influenzánál, aztán hogy a maszk hülyeség, most a legújabb, hogy az intézkedések több kárt okoznak.
algore 2020. 09. 22. 14:09
Előzmény: #21531  Törölt felhasználó
#21534
arra hogy a közösségi mozgás csökkenése, csökkenti a járványt, nagyon szeretnék látni bizonyítékot. Nem feltételezést, hanem bizonyítékot. Pl. egy egérkísérlet, vagy esetleg embereken study. 
Másnak nem hiszek, csak bizonyítéknak, én már csak ilyen régi tudósféle vagyok.
Tudom az is az én hülyeségem, de ha mindenki életét felforgatjuk a világon, akkor még inkább szeretnék bizonyítékot látni, nem modellt ami láthatóan nem működik, hanem bizonyítékot, hogy amit csinálunk, annak van értelme.
Három hét alatt lehetne is produkálni ilyet.
Osztán mégse láttam.
fatihszultan 2020. 09. 22. 14:09
Előzmény: #21529  Törölt felhasználó
#21533
"az eü összerogy és lesz egy rahedli olyan haláleset, amit különben el lehetne kerülni" - Na, most már értem!  Ez az amivel behülyítettek benneteket. És gondolod a maszk a megoldás mindenre. Na ne röhögtess! Remélem otthon is hordod? Mert ott is zárt térben vagy, asszonytól, szülőtől, gyerektől is elkaphatod. Abban is alszol feleséged mellett. Vagy nem? Akkor mi a logika a maszkhordás szabályaiban. Családban nem fertőz? Otthon nem fertőz, csak boltban? Vagy most ez akkor hogyan?
algore 2020. 09. 22. 14:06
Előzmény: #21529  Törölt felhasználó
#21532
arról hallottál, hogy az emberek 20%-ánál több nehezen kapja el a covidot?
Na most, ha 20% kapja el, több nem nagyon, akkor erősen megkérdőjeleződne sok minden a logikádban, ugye?
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 14:05
Előzmény: #21526  algore
#21531
Elegánsan átsiklasz dolgokon, az is benne volt, hogy ezeken felül az is használt, hogy az emberek kerülték a tömeget (kvázi elzárták egy kissé magukat). Egyébként a svédeknél is lecsökken tavasszal a közösségi mozgás, ha már annyira idézgetsz tőlük, korlátozták a rendezvényeket és egy csomó munkahely áttért home-office-ra.
algore 2020. 09. 22. 14:04
Előzmény: #21528  Törölt felhasználó
#21530
visszakérdeznék, a covidra van igazolva ok-okozati összefüggés az amcsiknál?
Nálunk 35 ezer kórházi ágy felszabadítása, betegek kirúgása, és az összes elektív műtét és diagnosztika halasztása 2 hónapra vajon okoz-e többlethalálozást?
Vajon mit mondanak erről a szakértőid?
Az én szakértőim szerint igen, az ilyesmi többlethalálozást okoz.
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 14:02
Előzmény: #21525  fatihszultan
#21529
Már miért zárkóznék be, egyszer sem írtam olyat, hogy le kéne zárni. Olvassatok már egy kicsit figyelmesebben. Na még egyszer: ha nem lesz oltás, akkor kb. az emberek 60-80 %-a idővel el fogja kapni, ha ez egyszerre történik, akkor az eü összerogy és lesz egy rahedli olyan haláleset, amit különben el lehetne kerülni (és nemcsak a vírus miatt, hanem egyéb betegek is az ellátatlanság miatt), ezért lehetőleg le kell lassítani a terjedését, erre való a maszk és a közösségi rendezvények korlátozása. Ha ez nem sikerül, akkor meg két eset marad, bevállalni a több halottat vagy lezárni két-három hétre. Egyébként meg miért én zárkózzak be? Hordd te is a maszkot és akkor senkinek sem kell.
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 13:56
Előzmény: #21527  algore
#21528
Az amcsiknál volt igazi lezárás? Nálunk volt 2 hónap, de tudomásom szerint nem okozott plusz halálozást. Egyébként ok-okozati összefüggés igazolva van az amcsiknál?
algore 2020. 09. 22. 13:50
Előzmény: #21524  Törölt felhasználó
#21527
a lezárások okozta halálozásról kb 6 cikket plusz a CDC adatokat linkeltem eddig még csak 3x az elmúlt két napban. Többször már nem fogom.
algore 2020. 09. 22. 13:47
Előzmény: #21521  Törölt felhasználó
#21526
Hong Kongban sem a lezárásoknak köszönhető, hogy visszaszorult az influenza, hanem a tisztálkodásnak és maszknak?
Ezzel cáfolni szeretted volna valamit a mondanivalómban? Az az volt, kb 20-adszor, hogy a lezárások hatásossága erősen megkérdőjeleződik.
 
fatihszultan 2020. 09. 22. 13:47
Előzmény: #21521  Törölt felhasználó
#21525
Ok, meg akarjátok mondani, hogy egy csomó ember (Szerintem a többség, de ezt nem tudom bizonyítani. Inkább úgy fogalmazok, hogy környezetemben a többség) hogy élje ezután az életét. Én is javaslok egy kompromisszumot: vesztek egy csomó - 1-2 évre elég - tartós élelmiszert, wc papírt, stb., aztán bezárkóztok. Az emberiség másik felének hagyjátok, hogy élje a normális életét. Nektek meg majd megmondják, megírják valakik, ha előjöhettek.
Na, így OK?
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 13:46
Előzmény: #21523  algore
#21524
Ja hogy akkor te velem a lezárás szükségességéről vitatkoztál? Ez fura, mert én már többször leírtam, hogy lezárás-ellenes vagyok. A lezárásba több beteg hal bele? Erről viszont én még nem láttam hiteles adatot sehol sem. A kormányok lezárni akarnak? Viccelsz ugye? Mást ne mondjak, itt van Viktorunk, aki pl. kurvára nem akar zárni, mert még egy lezárás és jó eséllyel bukja a következő választást. Az emberek utálják a lezárást, így mindegyik politikus csak akkor zár, amikor már nincs más út.
Egyébként meg te dumáltál az influenzáról, tessék ott a Hong-Kongi adat, értelmezd.
algore 2020. 09. 22. 13:40
Előzmény: #21515  Törölt felhasználó
#21523
a virológuson kívül minden más szakember, orvos azt ugatja, hogy a lezárásba több beteg hal bele, mint amennyi az egészségügy túlcsordulásába tudna belehalni, pedig az be sem következett sehol.
A maszkkal senkinek nincs baja, olyasmiről vitázz, amin vita van. Ha a kormányok maszkot akarnának hordatni, nem beszélnénk itt. De nem azt akarnak, hanem lezárni, capisce?
Az meg vicces, hogy leírtam direkt neked vazze, de a fasznak fogok olvasni nem akaróknak írni a továbbiakban, hogy a brit adatok forrása az ONS, a brit KSH. A honlap csak hivatkozik az adatokra, ilyeneken mit nem lehet elsőre megérteni?
Mindenről összesküvőzni akartok?
A brit KSH is vírustagadó és ne is vegyük komolyan?
Az ész megáll tőletek, de komolyan.
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 13:40
#21522
Én már nem tudok kiigazodni a rendelkezéseken.
Ha mondjuk Hollandiába, Svájcba, vagy Németországba kimennék dolgozni (és van munkavállalói engedélyem), akkor hazalátogathatok karantén és teszt nélkül ?
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 13:31
#21521
"Hongkongban a minden évben visszatérő téli influenzajárvány egy hónappal hamarabb ért véget annak köszönhetően, hogy a koronavírus terjedését számos korlátozó intézkedéssel igyekeztek lefékezni - derül ki a Financial Times tudósításából."
A hongkongi egészségügyi hatóságok adatai szerint a szezonális influenzás megbetegedések száma február végére jelentéktelenre csökkent. A városállamban a minden télen pusztító járvány csúcsának idején hetente 2500 körüli új megbetegedést jegyeznek fel, ami most a tél végére néhányra esett. Az elmúlt években a járvány március végén vagy április elején csengett le. Hasonló jelenséget figyelhettünk meg 2003-ban a SARS-járvány idején: a kórokozó terjedése március és szeptember között visszaesett a 2002-eshez képest - mondta David Hui, a Chinese University of Hong Kong járványügyi szakértője.
Az influenzajárvány alakulása az egyik jelzője annak, hogyan folyhat le a koronavírus-járvány, miután mindkét betegség ugyanúgy cseppfertőzéssel terjed, főként ott, ahol egyszerre sok ember fordul meg - tette hozzá. Az idei influenzaszezon az átlagos közel 100 napos hosszúság helyett csak 34 napig tartott - teszi hozzá az előbbiekhez Ho Pak-Leung az egyetem mikrobiológusa. Szerinte a szezonális járvány gyors lecsengése elsősorban a személyes tisztálkodási szabályok szigorúbb betartásának, a sűrű kézmosásnak és a maszkok hordásának köszönhető. Emellett persze segít az is, hogy az emberek kerülik a tömeget.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek