Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 12:07
Előzmény: #21496  algore
#21500
Március-április volt, az influenzának jellemzőben február végén vége, így nem lehet összehasonlítani. Na még egyszer: Bergamo 5-szörös halálozás a korábbi évekhez képest.
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 12:07
Előzmény: #21498  algore
#21499
algore 2020. 09. 22. 12:04
Előzmény: #21486  Peterbond
#21498
nem az egész volt gyógyszerlobbi, hanem a para. A járványkezelés pedig matematikai modelleken alapul a vonatkozó tudomány helyett. Olvasd el, amit írtam, és azzal vitatkozz, vagy akkor inkább sehogy, köszi.
Talán nem matematikai modellen alapult a lockdown, ami 10x-esen becsülte túl a halottak számát? Ami 7x-esen becsülte túl a mortalitást? Ami szerint túl lesz terhelve az egészségügy, de az egy percre sem következett be?
Talán nincs kitaszítva a svéd modell, ami az egyetlen, amit szakemberek csináltak?
Talán nincs mindenkire rásütve az összeesküvéselméletezés, ha nem azt fújja, amit a mainstream?
Talán nem pont ezt teszed te is?
Holott akár értelmesen is vitázhatnál, de mégse, inkább az egész ellenvéleményt lesöpröd a hülyeségeddel. És akkor szerinted meg vannak hallgatva a kritikusok?
minderre te is annyit reagálsz, hogy összeesküvéselméletekkel te nem.
Jó, ne is, köszi.
Maradj a buborékodban.
klapka 2020. 09. 22. 12:04
Előzmény: #21490  PusztaPutyin
#21497
Ez tegnap lépett életbe,ilyen sok ismerösöd van azota  szarúl?
algore 2020. 09. 22. 11:58
Előzmény: #21491  Törölt felhasználó
#21496
összehasonlíthatod, mi lett volna ha, a két hónap lezárás alatt az influenza pont úgy terjedt és úgy okozott halált, mint a megelőző év azonos két hónapjában lezárás nélkül.
algore 2020. 09. 22. 11:55
Előzmény: #21484  Peterbond
#21495
nem írtam, hogy kitaláció. Szalmabáb, amivel jól elvagy. De nem lesz értelmes párbeszéd.
És továbbra is csak ezen lovagolsz. 
Úgy ne kérj számon értelmes párbeszédet, hogy te arra nem vagy hajlandó és szalmabábokkal akarod diszkreditálni a másik felet, annak véleményének értelmezése, elfogadása, és megvitatása helyett.
Pedig leírtad, hogy miről is vitatkozhatnánk, tehát nem a megértéssel van gond, hanem a szándék és akarat hiányával.
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 11:50
Előzmény: #21490  PusztaPutyin
#21494
Milyen érdekes, hogy érvek nincsenek, csak a dislike nyomkodás. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 11:48
Előzmény: #21491  Törölt felhasználó
#21493
Mi lett volna ha típusú kérdések totál értelmetlenek.
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 11:47
Előzmény: #21490  PusztaPutyin
#21492
Nem lep meg. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 11:44
Előzmény: #21481  Törölt felhasználó
#21491
Ne keverjük már a szezont a fazonnal, állandóan mindenki azzal jön, hogy de pár éve az influenzában is meghaltak ennyien, stb. Óriási különbség van a két helyzet között, idén volt a világban 2 hónap lezárás és majdnem mindenki maszkban jár, azzal kéne összehasonlítani, hogy mi lett volna, ha ez nincs, Bergamóban, New Yorkban látszott, hogy már akkor is mi van, ha kicsit elkésnek.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 22. 11:38
Előzmény: #21489  Törölt felhasználó
#21490
Apropó many patients no longer dared to go to hospital. Amióta a háziorvos megkapta a szabad szemmel diagnosztizálás és rögtönítélés jogát vannak ismerőseim akiknek a gyerekük vagy ők maguk elkaptak valamit, nem mennek orvoshoz hanem otthon kiülik kussban mert nem hiányzik nekik hogy az egész család vagy főleg a cég leüljön tíz napra mert a doki szemmértékre bemondja a karantént.
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 11:28
Előzmény: #21486  Peterbond
#21489
  • In many countries, up to two thirds of all extra deaths occurred in nursing homes, which do not benefit from a general lockdown. Moreover, in many cases it is not clear whether these people really died from Covid-19 or from weeks of extreme stress and isolation.
  • Up to 30% of all additional deaths may have been caused not by Covid-19, but by the effects of the lockdown, panic and fear. For example, the treatment of heart attacks and strokes decreased by up to 40% because many patients no longer dared to go to hospital.
  • PusztaPutyin
    PusztaPutyin 2020. 09. 22. 11:27
    Előzmény: #21484  Peterbond
    #21488
    Szerintem az hogy elinduljon minden az élet lobbi, nem olajlobbi.
    Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 11:15
    Előzmény: #21485  PusztaPutyin
    #21487
    Továbbra is rögzítem a globális adatokat. Súlyos, életveszélyes állapotúak száma hónapok óta ugyanannyi. Miközben a diagnosztizált esetek 4-5-szörösre emelkedtek minimum.
    Peterbond 2020. 09. 22. 11:12
    Előzmény: #21482  algore
    #21486
    "nem a gyógyszerlobbi fertőzött meg mindenkit, és senki nem vitatja, hogy Bergamoban volt néhány ezer többlet halott.
    Az intézkedéseket vitatják, hogy több a kára, mint a haszna, sokan belehaltak, akár többen mint a covidba."
    .
    Alig pár HSZ-el lejjebbb még Gyógyszerlobbi volt az egész.
    .
    Amúgy meg még a te linkeden is 65 ezer többlet halott volt 280.000-ből ( 35.000 még beazonosítatlan ). Mondom tényleg utána akartam nézni ezeknek, de ugyan mi a fenének. Megvan a kitalációd és csak nézed ami alátámasztja és azt is túltolod. Közbe engem vádolsz hogy fake news-ozok meg "vírustagadózok" ( miközben te írod hogy aki csak látot is vírust valaha azt elhalgattatják ). Szarok én bele hidjetek amit akartok. Gambadoro is hitte hogy 50.000 halott se lesz meg Májusra vége auz egésznek. Vele is leszenvedtünk 2 hónapot. 500.000-nél se változott meg. Hagyjuk. 
    PusztaPutyin
    PusztaPutyin 2020. 09. 22. 11:10
    Előzmény: #21481  Törölt felhasználó
    #21485
    Ennek az egésznek az lesz a hosszabb távú következménye hogy teljesen visszaüt a dolog és még annyira se fognak az emberek az  óvatossággal törődni mint korábban. Egyszer egy napon úgyis arra fognak felkelni az emberek hogy nagyon csúnyán manipulálták őket és ebből köszönik nem kérnek többet. A valóság és a lobbinyomás közötti olló egyre nagyobbra nyílik.
    Peterbond 2020. 09. 22. 11:07
    Előzmény: #21483  algore
    #21484
    Bocs de én egyszer se használtam a vírus tagadó és fake news szavakat. ezeket TE írtad csak hogy az "igazi" véleményekre mondják ezt. Én egy dologra reagáltam. amikor benyomtad hogy az egész csak gyógyszerlobbi és kitaláció. Na arra írtam gúnyolódva a kínai példát. Vitatkozhatunk a vírus hatásáról és az intézkedések mennyi kárt tettek és mennyi hasznot. De az ilyen összeesküvés elméletes baromságokkal nem tudok mit kezdeni.
    .
    Egyesek komolyan hiszik hogy a kommunista Kína csak a gyógyszerlobbi meg a nyugati hype ( ami akkor még alig létezet ) hatására csinálta meg azokat az intézkedéseket amiket tett? hogy az Angol kormány ami végig skeptikus volt és nyájimmunitásra játszott eredetileg a gyógyszerlobbi és a média hype miatt inkább behazudott egy 2-szeresre felfutó halálozást hogy bevezethesse a korlátozásokat? Hogy bergamót csak jól megrendezték ott nem is volt semmi csak a média fújta fel?
    .
    Hagyjuk, mondom reális dolgokról akartam beszélgetni de a vége mindig az hogy visszatértek oda hogy ez gyógyszerlobbis felfújt nem is létező probléma. Most én meg jöjjek azzal hogy ti meg az olajlobbi aktivistái vagytok és azért nyomatjátok ezeket az adatokat hogy újra beinduljon a turizmus menjenek a repülők és autók és fogyjon az olaj? ennek ugyan mi értelme lenne?
    algore 2020. 09. 22. 10:56
    Előzmény: #21480  Peterbond
    #21483
    Tisztelettel kérlek, a jövőben ne tedd meg azt, hogy tisztán artikulált véleményekre és tényekre, annyit hörögsz, hogy vírustagadók, fake news stb
    Tisztelj meg többel, köszi.
    algore 2020. 09. 22. 10:54
    Előzmény: #21480  Peterbond
    #21482
    nem a gyógyszerlobbi fertőzött meg mindenkit, és senki nem vitatja, hogy Bergamoban volt néhány ezer többlet halott.
    Az intézkedéseket vitatják, hogy több a kára, mint a haszna, sokan belehaltak, akár többen mint a covidba.
    Az intézkedéseket vitatják, hatásosak-e, hiszen az influenza ugyanúgy terjedt a lockdown mellett is, mint a megelőző években. Van bizonyíték, hogy melyik intézkedés mire jó? Nincs, modellek vannak,amik eddig már 5 járványban biztosan óriásit tévedtek.
    A gazdasági és társadalmi hatásokat vitatják, ilyen taccsratevése a gazdaságnak és társadalomnak elszegényedéshez, radikalizálódáshoz, a társadalmak széthullásához, a gazdaságok és hatalom meggyengüléséhez vezet, felhívás akár háborúkra.
    Igen, Bergamoban volt excess death a covid hatására.
    A gyógyszerlobbi nem fertőzött, de valamilyen lobbi kellett hogy keresztülnyomja az intézkedéseket.
    Valamilyen lobbi kellett, hogy 2 hónapig el tudja hitetni egy 70 éve terhesekben is alkalmazott gyógyszerről, hogy veszélyes.
    2 hónapnál tovább nem tudták elhitetni, de az is elég volt.
    Az nem reális beszélgetés, hogy szalmabábokkal vitatkozol, érvekkel tényekkel pedig nem.
    Pedig azt hittem veled lehet.
    Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 10:51
    Előzmény: #21479  algore
    #21481
    2014/2015 influ szezonban Mo-n 6k többlethalálozás volt. Ha csak 5000 haláleset volt 5 hónap alatt, az havi 1000 - ugye ez azért nehéz, mert olyanról nem hallottam hogy "influenzával" halt meg. Na mindegy. A havi 1000 az átlag napi 33. Most ha van 8, akkor már mind meghalunk. Ha lenne 30, brutálisan pusztítana. Akkoriban meg nyugodtan járt mindenki mindenhová maszk meg gumikesztyű nélkül. 

    Topik gazda

    harlem
    harlem
    4 4 4

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek