Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2020. 09. 15. 13:05
Előzmény: #20689  Törölt felhasználó
#20700
és a grafi kapcsán érdemes észben tartani, hogy ez a tejjel mézzel folyó USÁ-t reprezentálja
ott a háború alatt "csak" cirka megháromszorozódtak a búzaárak...
máshol ennél is durvább volt a helyzet...
Törölt felhasználó 2020. 09. 15. 13:03
Előzmény: #20697  PusztaPutyin
#20699
21-24 nap ameddig valaki megfertőződik és annyira rossz lesz az állapota, hogy ez bekövetkezhet.
pitcairn2 2020. 09. 15. 13:01
Előzmény: #20689  Törölt felhasználó
#20698
jav:
az élelmiszerárak ott IS felrobbantak...
http://pricedingold.com/charts/wheat-1910.png
és persze az egész világon...
1918 és 1920 között pl. az aranyban denominált búzaárak a grafi alapján úgy ránézésre HÚSSZOR voltak magasabbak mint ma...
a spanyolnátházás kapcsán miért nem hallunk erről?!
(költői kérdés...)
ja hogy akkor az egész agenda hiteltelenné válik?
hát sajnos ez van...
a tények kemény dolgok...
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 15. 13:01
Előzmény: #20696  Törölt felhasználó
#20697
És miért pont akkor?
Törölt felhasználó 2020. 09. 15. 12:59
Előzmény: #20691  PusztaPutyin
#20696
"Ma közben van hétszázhuszonvalahány új fertőzés, négy haláleset, itt a hónap közepe és egyelőre még nem igazolódik az a félelem, hogy kezdődik a tarolás az öregek között. Nem tudom, lehet hogy csak késik, pár nap és tényleg elkezdődik valami, de az is lehet hogy nem. "
Szeptember 24. és október 1. között ugrásszerűen meg fog növekedni a halálozás.
Ha nem következik ez be, akkor lehet reménykedni, hogy talán mutálódott.
Szkeptikus vagyok.
pitcairn2 2020. 09. 15. 12:58
Előzmény: #20689  Törölt felhasználó
#20695
biztos vagy ebben?
az élelmiszerárak ott felrobbantak...
http://pricedingold.com/charts/wheat-1910.png
soha nem mentek olyan magasra az aranyban - azaz valódi pénzben - denominált élelmiszerárak, mint azokban az években...
és ez bizony a spanyol szegényeket is masszívan érintette...
Peterbond 2020. 09. 15. 12:50
Előzmény: #20693  Peterbond
#20694
Amúgy ha össze kéne vetni a spanyol náthát az elején vagy nem vették komolyan vagy a hatékony intézkedéseket nem vezették be mert akkor is voltak fontosabb dolgok.
.
Most pedig túlreagáltuk sok esetben. 
Peterbond 2020. 09. 15. 12:43
Előzmény: #20671  pitcairn2
#20693
"a spanyolnátha azért elsősorban az éhezőket és az extra-stresszes állapotban lévő frontkatonákat találta telibe...
és senki sem akart leállítani emiatt semmit
a háborút aztán végképp nem...
egyszerűen kicenzúrázták az egészet és az volt a hivatalos verzió, hogy csapataink harcban állnak és a harci morál nagyon magas:)
csak a semleges Spanyolországban lehetett cikkezni róla, ezért lett spanyolnátha..."
.
Jó levezetés csak a következtetés kicsit rossz. Többek között azért is terjedt gyorsan mert nem vették komolyan és nem állították le az amcsik a katonai szállításokat ( nem mellesleg a mostanihoz állapotokhoz képest messze rosszabb és zsúfoltabb körülmények között ). Pont azért mert fontosabb volt a háború és a csapatmozgások valamint a morál fenntartása, terjedhetett olyan gyorsan. És pont mert fittyet hánytak sokszor az akkori orvosok javaslataira ( amúgy mellesleg akkoriban alakult csak ki  szervezett járványellenes intézkedések amiket most kb alapnak tartanánk, akkor még ezek nem léteztek. ). az hogy később persze európában a legyengült szervezetű lakosság körében még inkább tarolni tudott szintén hozzájárult ahhoz hogy több áldozatot vitt el mint a világháború maga.
.
Volt egy elég jó sorozat 2018-ban a spanyol influenzáról amit láttam ( szóval még a mostani média hype elötti. ) érdemes végignézni 6 darab 9 perces video. Érdekesen és érthetően meséli el a történetet.  "Extra Credits"
.
https://www.youtube.com/watch?v=XQ9WX4qVxEo
apocca
apocca 2020. 09. 15. 12:34
Előzmény: #20691  PusztaPutyin
#20692

jóval régebben már összefoglaltam a véleményemet a covidról és a kapcsán hozott intézkedésekről, a túlfűtött (felfújt) gazdaság resettől, az évtized új biznicéig, a teljeskörű hatalomgyakorlásig (mind1 bal-jobb kormány), stb (dééemzéé szavaival idomultál hozzám és lájkoltad, teljesen egyetértettél vele):):)
Akkor a sok aspektusból még jó néhányat nem igazán ragoztam, pl. amit most te is említettél a közbeszéd tematizálása. Ez ömlik a médiában reggeltől estig, ebben vitézkednek a politikusok és mentik meg a népüket. És a lényeg (számukra) nincs szó az alap problémákról, rendszer visszásságokról.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 15. 12:12
Előzmény: #20688  apocca
#20691
Örülök a leírt gondolataidnak, mert közben rájöttem hogy ma később sem lesz sok időm kifejteni a gondolataimat, de a posztod talán jobban segít gtg számára megérteni hogy valójában mi a két szélsőséges álláspont. Amire én koncentrálok kb. március óta, és ez vissza is kereshető, az az, hogy az intézkedések szerintem sokszor nem ésszerűek, a félelmek gyakran elképesztően túlzottak, és az egész ahogy ezt kezeljük, több kárt okoz, mint amennyi hasznot hajt. Az is megérne egy misét, hogy ma Magyarországon gyakorlatilag a svéd modell keveredik a populista látszatintézkedésekkel. És meg kell hagyni, ez nem alaptalan, mert a vírus így is kontrollált keretek között marad, a hülye nép meg nyugodt közben, mert bevetjük a pszichológiai trükköt hogy hordjuk a maszkot és akkor már  nem félünk. Tisztára mint a kisgyerek és az alvós mackója. Nem a tudás dominál hanem a félelmek és azok kezelése. Csak ezek a látszatintézkedések szerintem több gondot okoznak mint amennyi az ovis nép megnyugtatását hozó hasznai. 
 
Ma közben van hétszázhuszonvalahány új fertőzés, négy haláleset, itt a hónap közepe és egyelőre még nem igazolódik az a félelem, hogy kezdődik a tarolás az öregek között. Nem tudom, lehet hogy csak késik, pár nap és tényleg elkezdődik valami, de az is lehet hogy nem. 
 
Addig is amíg mindenki a maszk viselésével foglalkozik, megy a fürkészportyázás, a hírpiac  beszántása, a haverok további helyzetbe hozása. Nekem az a nagy problémám hogy az egésszel sokkal többet foglalkozunk mint sok fontosabb dologgal. Banyek, ez egy közepesen problémás vírus, védjük azt aki veszélyeztetett, mi meg folytassuk tovább az életet. Mire kijövünk ebből lesz egy legyalult gazdaságunk, még több minden el lesz lopva, itt ülünk majd egy gőzölgő rakás szaron és közben senki nem figyel fel arra hogy mindenki palira lett véve de már késő, kilóg a seggünk a gatyából.
Törölt felhasználó 2020. 09. 15. 11:51
Előzmény: #20688  apocca
#20690
Tényleg, olyannal hogy tök felesleges a maszk valóban nem találkoztam, csak olyanokkal, hogy az ikeában letoltam az államra, meg sérti a szabadságjogokat, stb. Viszont olyan szélső értéket, hogy "mind meghalunk" nem láttam ebben a topic-ban, nem tudom, hogy honnan vetted. Olyanokat láttam csak, hogy hordjuk a maszkot, hogy védjük az időseket és hogy ne legyen lezárás.
Törölt felhasználó 2020. 09. 15. 11:47
Előzmény: #20687  pitcairn2
#20689
Belátom. Mondjuk Spanyolország semleges volt, így nem volt gond a fizikai és mentális állapottal mégis hullottak ott is az emberek.
apocca
apocca 2020. 09. 15. 11:44
Előzmény: #20680  Törölt felhasználó
#20688

mint a politikai topikban csak két változat van:)
nagyon felületesen olvastál bele akkor, a maszk viselés, amúgy is túl van már tolva, mintha csak ez az egy döntő kérdés volna a covid kapcsán. Azt hogy tök felesleges a maszk, nem sok ilyen tartalmú kommenttel találkozhattál. Az hogy ez ne legyen, az ne legyen és legfeljebb x ezerrel több idős halálát okozza, ez se jellemző az itt lévő írásokra. A vírus változásáról (vagy nem) korcsoportokra történő hatásáról, már sokkal több vélekedés volt.  Ha "történelmi" távlatban akarom nézni ezt a topikot, és két fő véleménykülönbséget és azok szélső értékeit, akkor a nagyon veszélyes, "mind meghalunk" és a semmi extra influenza jellegű.
pitcairn2 2020. 09. 15. 11:41
Előzmény: #20686  Törölt felhasználó
#20687
a lakosság fizikai és mentális állapota volt sokkal rosszabb...
nem kell PHD ahhoz, hogy ezt belásd...
Törölt felhasználó 2020. 09. 15. 11:13
Előzmény: #20683  pitcairn2
#20686
Ez mind igaz, de szerinted súlyosabb volt az az influenza-vírus, mint a korábbiak vagy sem? A tudomány szerint igen, és a kiinduló állításom is az volt, hogy egy már rég ismert vírusnak is lehetnek a korábbiaknál súlyosabb mutációi.
pitcairn2 2020. 09. 15. 11:07
Előzmény: #20678  PusztaPutyin
#20685
bár az 1916-ban volt, csodálom, hogy utána még maradtak új-zélandi alakulatok Európában...
pitcairn2 2020. 09. 15. 11:05
Előzmény: #20678  PusztaPutyin
#20684
a gallipoli fiaskó tükrében én is ezt mondanám
ez még mindig jobban hangzik, mint pl. az, hogy szomjan halt...
vagy a mocsok miatt elvitte a vérhas...
az a nagy büdös helyzet, hogy az ANZAC kálváriája jóformán minden tekintetben botrányos volt...
pitcairn2 2020. 09. 15. 11:03
Előzmény: #20676  Törölt felhasználó
#20683
"a gyilkos kór látszólag lenyugodott, "
hű de szabatosan fogalmaz a forrás:)
attól meg egy pillanatig ne vonatkoztassunk el, hogy az I világháború után milliók éheztek és példátlan volt a nyomor...
és kb. csak ennyi kell a járványhoz...
természetesen  posztraumatikus stressz, a nyomorékként hazaérkező hadirokkant katonák és a széteső családok is belejátszottak ebbe...
a spanyolnátha áldozatait szerintem az orosz polgárháború és a határváltozásokhoz kapcsolódó etnikai tisztogatások áldozataival együtt nyugodtan hozzá lehet adni az első világháborús veszteségekhez
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 15. 10:42
Előzmény: #20681  PusztaPutyin
#20682
Most off leszek kicsit de majd kifejtem ha lesz időm.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 15. 10:42
Előzmény: #20680  Törölt felhasználó
#20681
Korántsem ez a két álláspont ütközik, az a helyzet.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek