Topiknyitó: matgab 2004. 09. 09. 15:09

CITIBANK - Vigyázni!!  

Kedves Címzettek
Figyelmezt etném a CITI BANKkal bármilyen kapcsolatban álló embereket, hogy látszólag a CITIBANKtól jött nekem egy email egy internetes hivatkozással,
Ami arra figyelmeztet, hogy mostanában sok Identity lopás volt a bankkártyáknál, ezért adjátok meg az azonosítóitokat a weboldalon!
A levél gyanus volt, mert bárhova kattintottam felhozta ugyanazt a linket, (amit ráadásul lekapcsolni sem lehetett újraindítás nélkül)!
Viszont a lap pontosan feltüntették a CITI-s logokat,stb.stb. profi weblapnak nézett ki... Csak a linkek (pl a help stb.) nem működtek rajta.
Felhívtam a Bankot, ahol arra kértek, hogy ne adjak ki semmilyen info-t a web-en keresztül, mert tudnak róla, hogy csalók így próbálják megszerezni
Az ügyfelek banki (bankkártya) adatait!
Az eset velem történt meg, nem kamu!
Ha van olyan ismerősötök, akit érdekelhet az információ, akkor figyelemztessétek, mert a CITIBANK most elaludt… Legalábbis ha tudnak róla, akkor értesíthettek volna előre…
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 17. 23:46
Törölt hozzászólás
#4
elemes
elemes 2004. 09. 09. 16:04
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
ez egy viszonylag precizen kidolgozott csalas; aki latott mar HTML-t, annak figyelmebe ajanlom a level forraskodjat: szemugyre veheti a mimikri furfangos eszkozeit.
Törölt felhasználó 2004. 09. 09. 15:41
Előzmény: #1  matgab
#2
Jaja, van ilyen. De ha citibank ugyfel vagy ezt mar megkaptad a banki tajekoztatoval egyutt...

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek