430-460 közé felmehet, ha tényleg annyi lenne, de benne van ebben több is...az utolsó negyedévre 10 forint karcsú EPS-nek szerintem Egyébként biztos volt, hogy max az éves jelentésnél adnak majd újra árat és ajánlást, ha látják, hogy a trend folytatódik, nem csak kiugrásszerű a bevételnövekedés
The company's EPS for the first three quarters of 2024 stands at 32.6 HUF. As
a result, CIG may deliver a full-year EPS of 40 to 45 HUF. In 2022 and 2023,
the company’s dividend payout ratios stood at 110% and 108%, respectively.
Based on this trend, a dividend of 40 HUF per share can be anticipated after
2024 results, representing a dividend yield of approximately 11%.
Fúú ezen nagyon kiakadtam... immár több mint egy éve képtelenek célárat mondani 😒😒😒 Biztos túl bonyolult nekik értelmezni egy IRFS 17 szerint íródott jelentést, jól jegyezzük meg Gajda Mihály nevét. Mondhatni a Concorde nagyon megdolgozik a pénzéért, ha ott lennék majd a kövi közgyülin, én ezt mindenképpen szóvá tenném az elnökségnek...
Bármilyen számviteli szabványod van, a bevételed akkor is a befolyó díj lesz, meg a befektetéseken elért hozam, a kiadásod meg minden szolgáltatás (legyen az kárkifizetés, vagy lejárati vagy visszavásárláskori összeg kifizetése) meg a költségek, amikkel működsz. A CF_k nem változnak meg csak azért, mert változik a szabvány. Az IFRS 17 ezen csavart egy jó nagyot, hogy mit mikor mutathatsz ki, alapvetően az a fő elv, hogy egy hosszútávú szerződés eredménye fokozatosan, a szerződés tartama alatt elosztva jelenjen meg.Ez alól egy kivétel van: ha hosszútávon előretekintve veszteséges egy eladott szerződéscsoportod, akkor annak az összes várható veszteséget azonnal be kell tenned az eredménybe, nem húzhatod szét, ebben szigorú a szabvány. Ezt olvashatod: a csoportos biztosításoknál a 8. oldalon. "Csoportos élet, baleset- és egészségbiztosítási termékek (éves eredménycsökkenés: 663 millió Ft)
A csoportos szolgáltatásfinanszírozó biztosítás portfólió
kárhányada romlott a megelőző év azonos időszakához
képest. A portfólió magas kárhányadai miatt az idei év
első három negyedévében veszteség komponenst is képzett a Biztosító. A kárhányadok növekedése, a veszteség
komponens idei képzése a portfóliócsoport eredményét
csökkentette éves összehasonlításban. A Társaság már az
első negyedévben megtette a szükséges lépéseket a termékcsoport profitabilitásának helyreállítása érdekében,
az új szerződések vonatkozásában." Ha normálisan átárazzák a terméket, akkor jövőre ez a veszteség komponens már nem fog megjelenni (vagyis nem kell betenned előre a jövőbeli veszteségeket), hanem helyette a jövőbeli profitok adott évre jutó része jelenik majd meg.
Nézz körül Coin piac mennyire dübörög ott lehet pénzt keresni a fiatalokat tőzsde már nem mozgatja az idősebbeket meg azért nem mert nincs 2016-17 lofaszok vannak szégyelljék magukat!
Ebben semmi trükközés nincs, ez mind IFRS 17 (az új kötelező számviteli szabvány) módszertani pontosítása, ahogy le is írják a 21-22. oldalon. Összességében ezeknek nincs long term eredményhatása, csak az időzítésre hat. Bevezetés után még dolgoztak a módszertanon és most így összehasonlítható minden a fix módszertannal. Ráadásul nem kreáltak több, vagy kevesebb eredményt, csak az eredmény időzítése változott. Baromi komplex az IFRS 17, van ismerősöm, aki ennek a bevezetésén dolgozott a (CIG-nél nagyobb, nemzetközi) biztosítónál. Ha az lenne, amit írsz, hogy az idei szerényebb lenne a régi módszertani pontosítások előtti világ szerint, hasonlóan, mint a tavalyi, akkor kellene lenni olyan jövőbeli évnek/éveknek, ahol ugyanez pluszban megjelenne. Profitot nem tudtak teremteni, csak elszámolási időzítésen változtatni.
Szia! Jelentés 21. oldal: "Az első fejezetben leírtak szerint annak érdekében, hogy a Társaság teljesítményének üzleti, éves összehasonlítását megtisztítsuk az éven belül jelentkező egyszeri hatásoktól, a számviteli politikánkkal összhangban újraértékeltük 2023. első félévének eredményét. Ez a tény nem befolyásolja 2023. teljes évre vonatkozó auditált eredményünket" Ez nekem azt jelenti, hogy az alapján, ahogyan most értékelték az üzleti tevékenységet, és az ahogyan tavaly ilyenkor értékelték az üzleti tevékenységet az alapján a tavalyi ca 600 Mft-tal jobb lenne, ergo ha a tavalyi elv szerint értékelték volna az idei teljesítményt az idei legalább 60Mft-tal lenne szerényebb. Erre gondoltam.
Jaja, 354-ről 365-re 70e forintnyi kötéssel jutottunk el :D:D:D SÍrni tudnék annyira nincs likviditás és befektetői érdeklődés. Közben pedig olvasom a jelentést és annyira jó a jelentés, hogy mosolygok, hogy ennyire sok CIG-em van. Összefoglalom: jelenleg a cég jó, a papír szar, kb. mint a GLOSTER-nél. Csak itt a papír előbb fog felzárkózni, mint ott.
"Ahol egy mondattal 70%-kal növekszik a tavalyi operatív profit , úgy hogy újra közzé kell tenni, ahol a sok számtenger eltakarja a lényeget nem jó." Ezt kifejtenéd? szerintem valamit félreértessz, de nem találgatásra szeretnék reagálni, hanem pontosan szeretném érteni, ezt mire írtad. Extra a mai jelentés, 40 feletti EPS idén, iszonyú dinamikus díjnövekedés, ebből 2 éven belül 50 feletti EPS lesz, 5-6%-os kamatkörnyezetben simán benne van az 500 feletti részvényár. Strong buy, strong hold.
Csak mondom, tavaly a teljes bér+járulékai összesen 1.532 Mrd volt. Ezt érdemes vizsgálni a 3,76 Mrd forintos 2024.Q1-Q3 eredmény szemszögéből. De hát nem lehet, mert a cég szerint ez nem releváns információ. Ezzel az adattal meg kell várni majd a 2025 áprilist, amikor már a beszámolóban kötelező ezzel az aprósággal is foglalkozni....
szerintem osztalék lehet 41-42ft is várjuk ki az utolso negyedévet-mondom az jo lesz.3 honap és megtudjuk.egy biztos ez a cég szépen fejlödik-lassan ugyan de biztosa-hosszutávra szuper
CIGPANNONIA kitartók