Bekes Bekes
1
5
5
2018. február 25. | 22:19

CIGPANNONIA hívők  

https://www.cigpannonia.hu/
2018. február 20.
Megduplázta nyereségét a CIG PannóniaMinden főbb mutatót tekintve lendületeset lépett előre 2017-ben a CIG Pannónia: az adózott eredmény 2,598 milliárd forintra emelkedett, a biztosítási díjbevétel 42 százalékkal 26,933 milliárd forintra nőtt, az értékesítés 82 százalékkal emelkedett, az egy részvényre eső nyereség pedig 40,8 forint, közel négyszerese a tavalyi évinek – derül ki a biztosító nemzetközi számviteli szabályok szerint készített, legfrissebb gyorsjelentéséből.

A tavaly „Az Év Biztosítója” címet elnyert CIG Pannónia a mai napon közzétette a nemzetközi számviteli szabályok szerinti, konszolidált, nem auditált jelentését a 2017 negyedik negyedéves pénzügyi adatokkal. A gyorsjelentés adatai már tükrözik azokat a változásokat, amelyek a megelőző két évben alapvetően új, növekedési pályára állították a cégcsoportot: az értékesítés átszervezését, új értékesítési csatornák megnyitását, két biztosító felvásárlását és beolvasztását, illetve az újonnan kötött stratégiai partneri megállapodásoknak az értékesítésre gyakorolt kedvező hatásait.  
A CIG Pannónia biztosítási díjbevétele csoportszinten elérte a 26,933 milliárd forintot, amely az előző évhez képest 42 százalékos növekedést jelent. A növekedés három tényezőnek, a már korábban meglévő csatornák kiemelkedő teljesítményének, az új banki hálózatnak, és értelemszerűen az akvizíciónak köszönhető. Ezen belül a nem-életbiztosítási ágazat 74 százalékos, míg az életbiztosítási szegmens 28 százalékos IFRS szerinti díjbevétel növekedést mutat 2016-hoz képest. A részvénytársaság saját tőkéje a tavaly év végi 3,971 milliárd forintról 9,015 milliárd forintra növekedett.
A csoportszintű adózott eredmény 2017 négy negyedévében 2,598 milliárd forint nyereség, a cégcsoport teljes átfogó jövedelme pedig 2,859 milliárd forint nyereség. Mindezt amellett érte el a társaság, hogy a felvásárolt biztosítók beolvasztása még jelentős többletköltségeket okozott. A működési folyamatok teljes összehangolása az év végére befejeződött. A társaság tulajdonosainak egy részvényre jutó eredménye 40,8 Ft/db a négy negyedévben, mely az előző év azonos időszakában 11,6 Ft/db volt. A négy negyedéves új szerzés a megelőző év volumenének 169 százaléka életbiztosítási területen és 198 százaléka a nem-élet szegmensben.
A CIG Pannónia Első Magyar Általános Biztosító Zrt.-nél (EMABIT) két stratégiai döntés is született 2017-ben: az akvizíció során szerzett kötelező gépjármű felelősségbiztosítási, illetve a társasház- és lakásbiztosítási állományt átruházták egy másik biztosítóra, ugyanakkor kiterjesztették tevékenységüket a lakossági casco üzletágra is, megtartva az átvett állományt. Jelentős esemény volt az utolsó negyedévben, hogy az EMABIT együttműködési keret-megállapodást kötött a világ egyik legnagyobb viszontbiztosítójával, a China Re-vel. Az együttműködés keretében a felek a hazánkban működő kínai érdekeltségű nagyvállalatok és beruházások biztosítási és viszontbiztosítási igényeinek kiszolgálását kívánják közösen tovább fejleszteni.
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
január 10. | 20:36
előzmény: #12399  NyeretlenKeteves
Te mint a legkisebb részvényes köztünk amint nyerőre fordul a pakkod máris dobod. Ne csak a zab árát keresd meg hanem az egész istálóra valót! 
január 10. | 19:56
előzmény: #12396  feel

https://hvg.hu/gazdasag/20190110_50_ezer_forint_fole_ugrik_a_kotelezo_atlagos_eves_dija?s=hk
Írtam már, hogy akkor áruljanak cipőt! Vagy vattacukrot. Rám lenne égető szükségük! Tavaly több tonna havat adtam el az eszkimóknak :-) 
január 10. | 19:08
előzmény: #12397  Sigmund
Most semmi volatilitas nincs a papirban egy szuk savban mozog,viszont kicsit csipegetik.Igaz ide nagyobb vevok kellenek,azok viszont egyelore nem jonnek.
Meglatjuk meddig tart meg ez az allapot,remelem nem honapokig.
január 10. | 19:00
előzmény: #12394  feel
de volt általában egy jó kis meghúzás (vip kiszálló) visszaöntés, parasztshorttal lehetett keresni, volt h sikerült volt h csak néztem ölbe tett kézzel :))
egyébként igazad van sajnos, tartós elmozdulást nem hoztak a gyj-k sem.
január 10. | 18:50
előzmény: #12395  NyeretlenKeteves
Engem nem erdekel mivel akarnak foglalkozni:-) az arfolyam viszont annal inkabb.
január 10. | 18:38
előzmény: #12394  feel
Vagy.... esetleg elkezdhetnének biztosításokkal is foglalkozni:-) Szerintem ma már elkezdődött az oszti rally! :-) 
január 10. | 18:05
előzmény: #12393  Sigmund
Mindig a gyj-t vartuk aztan nem lett semmi :-) igaz iden mar meglehet a 2.2mrd adozott eredmeny ami rekord lesz.2017 evben az MKB elszamolas (badwill) miatt mar megvolt de azt ne szamoljuk.
Ide valami utos hir kellene ami a kovetkezo idoszakban jelentosen befolyasolna az arbevetelt pozitiv iranyban.Gondolok pl Takarek JZB egyuttmukodesrol,akviziciorol,esetleg nagyobb allami szerzodesek vagy valamilyen modon az allammal kotott kulon szerzodesrol.
január 10. | 17:37
Február 19 a gyj, kérdés hogy addig megmozgathatja-e vmi a papírt vagy itt fogok sínylődni. Több ML-ben sincs érdemi mozgás egyelőre idén. Tudom TA alapon vártok elmozdulást de a CIG már párszor tett magasról a TA-ra... 
január 10. | 17:25
előzmény: #12391  Hattorio
meguntam a simogatást :)
január 10. | 17:21
előzmény: #12390  feel
na, holnap hozom a bikának a piros papírt :)
január 10. | 17:18
előzmény: #12389  Sigmund
Az biztos :-)holnap jo lenne 425ft feletti zaro.
január 10. | 17:08
414,5, semmi különös, 409 után ez is szép.
január 10. | 16:28
előzmény: #12386  NyeretlenKeteves
már vártam :)
páleszt letettem tegnap :) gyömölcs helyett thai kaján élek most :)  de csokit hozok holnaptól :)
január 10. | 16:27
előzmény: #12385  NyeretlenKeteves
igen , megközelítőleg a múltkori szint környékén :) 
január 10. | 16:25
előzmény: #12384  Hattorio
Ma nagyon pörögsz! Gyümölcs (pálesz) napod van? :-) 
január 10. | 16:24
előzmény: #12384  Hattorio
Jaja! 380 forinton :-) 
január 10. | 16:09
lesz itt még nagyobb pakk mozgás, átkötéssel, gyanítom
január 10. | 16:02
előzmény: #12381  feel
350-en volt a deall, ahhoz a jelenlegi árfolyam elég szolidnak mondható...szerintem....a biztosítási szektor nem egy kapkodó üzletág a folyamatokat tekintve, de itt még az is elmondható, hogy haladnak...viszonylag jól..
300-on volt a másik deal, ott meg szavatolniuk /gari/  kellett , mert tőkeemelésre ment a cuccos..
a lehetőségét, hogy full oszti legyen megteremtették...így lesz-e ? meglátjuk
ez a cég a portoliójukban mindenképpen hasznos, üzleti , fedezeti és befektetői morálitás szempontból is
mit kezdenek vele? őrizgetik és dédelgetik, nevelgetik majd :)
Ha jól neveleik az lesz a mi profitunk :)
nyilván ennél azért összetettebb a sztori, de kb. így...
január 10. | 15:45
előzmény: #12381  feel
igen, a mostani időszak erre tökéletes, vélhetőleg mások is így látják...nem kapkodnak, csak beállnak , napok telnek el de egyenlőre ez a taktika működik...a kérdés az,hogy meddig...
január 10. | 15:42
előzmény: #12378  Hattorio
Egyebkent gyujtogetesre tenyleg tokeletes idoszak mar csak az osztalek miatt is.A kesobbi esetleges pozitiv hirek es arfolyam emelkedes nelkul is.

Topik gazda

Bekes
Bekes
1 5 5

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE