Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 10:27

CIG Pannónia  

hali, cig-rő mt gondoltok? amugy vmi realtvagy 15 perccel késleltetettet hol találok?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 01. 07. 20:02
Előzmény: #16708  egyszer
#16720
Akkor ideje kicsit úgy szabályozni a biztosítási piacot, hogy az állam ne csak 5%-ban részesedjen az 1.000 mrd-os biztosítási piacból. :) Valamiért Virág Ferencre emlékeztetsz. Bár ő optimistább a CIG kapcsán. Ez szól ellene kizárólag annak, hogy Te lennél Ő. :)
Törölt felhasználó 2018. 01. 07. 19:55
Előzmény: #16718  vetranio
#16719
520 ig csak felmegy. 
vetranio
vetranio 2018. 01. 07. 19:52
Előzmény: #16715  Törölt felhasználó
#16718
Bőven benne van a pakliban, hogy a hitelezőket (MKB, CIG) ebből fogják "kielégíteni". Ez plusz bevétel/befolyás szerzési lehetőség a CIG számára. (ne feledjük, hogy jelzálog bejegyzésünk van az EPM--re!!)  Ezen felül "kapunk" 4,1 milliárdot is Konzumból. Azt hiszem lesz miről beszélgetniük a következő 11 napban a közgyűlésig. (2018.01.19-e)   Mondjuk ezt a hírt már sok felületen olvashattuk, de jó az ismétlés. Bízom benne hogy holnap is megmarad a pozitív hangulat.
egyszer 2018. 01. 07. 19:47
Előzmény: #16713  vetranio
#16717
ok, akkor válszod tükrében maradjunk ennyiben:)
egyszer 2018. 01. 07. 19:46
Előzmény: #16712  smallinv
#16716
Bocs, de van konkrét cég amire gondolsz?
Ha megírod melyikre vagy kíváncsi, akkor szívesen megválaszolom (bár azt hiszem egyáltalán nem biztos, hogy a Cig-hez hasonlóan tudok  rá írni majd érdemit)
Törölt felhasználó 2018. 01. 07. 19:28
Előzmény: #16714  pickpepe
#16715
pickpepe
pickpepe 2018. 01. 07. 17:41
Előzmény: #16711  egyszer
#16714
szerintem az ML papíroknál - részben ide kapcsolódik a CIG is - nem azt kell nézni, hogy mi a cégek valós jelenlegi fundás értéke, hanem azt, hogy mi a nagyok célja.
a nagyok célja pedig szerintem egyértelmű: az elején olcsón bevásároltak, majd az árfolyamot felhúzzák és később ezekkel a részvényekkel fizetnek, a kereszttulajdonláson keresztül ezek árfolyam emelkedésével is mutatnak ki jelentős eredményeket a cégekben. a CIG-nek fontos a Konzum árfolyamemelkedése, a Konzumnak az Opusé és így tovább. a CIG még meg sem vette a Konzum részesedését, de már van rajta 13% nyeresége, szerintem mire a közgyűlés meglesz, lesz ez 20% körül is. számold, ki mekkora részét adja ez a tavalyi eredménynek ceteris paribus esetén!
aztán nyilván minden új vagyonelemet a CIG fog biztosítani, mert miért ne? magyar, a befolyásunk alatt van, együtt növekszünk vele, stb.
nyilván a tőzsde a jövőt árazza, de eddig egyszer sem volt példa arra, hogy a kisrészvényeseket akarják kifosztani, valamint elkezdték a cégeket (Opus, Konzum) tartalommal is feltölteni.
a választások előtt kiemelten fogak erre a 4 cégre figyelni, hiszen, ha beszakadnak, akkor az ellenzék arról fog beszélni, hogy ML kisemmizi a kisbefektetőket, nem hiszem, hogy ezt be merik vállalni.
szegény Vágó Attila számolgatott egy hétig, de úgy, mintha még mindig a 90-es, vagy a 2000-es években lennénk, megnézte  a bevételeket, meg az egyéb mérleg/pügyi mutatókat, de elfelejtette a legfontosabbat! eltelt 20 év, már máshogy, más elvek mentén is! kell értékelni a cégeket, vagy legalábbis figyelembe kell venni más tényezőket is.
kilengések/korrekciók biztosan lesznek az árfolyamban, de sztem az irány egyértelmű.
vetranio
vetranio 2018. 01. 07. 17:30
Előzmény: #16711  egyszer
#16713
Köszi a válaszod, bár egy dolgot nem értek még mindig: nevezetesen hogyan fordulhat elő (egy nyílt tőzsdei topikban írt kommentben) hogy a bevallottan árfolyam mozgató és nagy hatású tényezőket perifériára helyezel?  Számomra erre nem magyarázat az, hogy "nem kívántál mélyebben belemenni" ugyanis ezzel pont a velejét, nyomatékát vonod ki az egyenletből.  Az első kommented kezdete arról értekezett, hogy az itteni pozitív hozzászólások.... ( Szerk.: picit diplomatikus leírása és megfogalmazása a rózsaszín ködnek) Nos a pozitív kommentek és várakozások jelen topik tagjainak többségében pontosan az ML tényező hatására tartó emelkedésből fakad. A politikai és gazdasági összefonódásokból (értsd: mutyi) eredő rv árfolyam emelkedést lovagoljuk. Az más kérdés, hogy ha ebbe az egyenletbe bele akarjuk erőltetni azokat a tényezőket melyek egy "normális" papír esetén helyes lenne, nos akkor az eredmény fars adatot adna. És nem azért mert nincs igazad.  Alapvetően jók a meglátásaid. De az eddigi infókat (2017 július óta) és a leendő lehetőségeket figyelmen kívül hagyod (az indokod értem, csak nem fogadom el) , e miatt borul a dolog. Azt hiszem erre mondják azt hogy rossz időben és rossz helyen írtál :)
smallinv 2018. 01. 07. 17:25
Előzmény: #16711  egyszer
#16712
És ha nem ML-re fókuszálsz ?
egyszer 2018. 01. 07. 17:16
Előzmény: #16709  smallinv
#16711
mert pl a konzum opusról is van véleményem (az ottani eszközök és árfolyam relációban / pl megyei lapok valós lehetőségű reálértéke, vagy belföldi jellemzően periféria hotelek gazdaságossági és profit potenciálja/) de azokhoz kevésbé konyítok, illetve még kevésbé látok rá...
Pl nekem ott  kérdéseim halma van: 
nem látom át az ML jellemzően másodszerepű jelenlétének logikai hátterét..
+ a Jászai féle szerepkört se tudom reálisan megítélni.. Pecsenyés ismerősöm is kb hasonlóan élelmes küllemű, mint ahogy  múltkor vele kapcsolatban áttételesen  tapasztaltam..
A dedikált partner valós megítélését pl. nálam nagyban befolyásolja a vele készített 10 évnél régebbi interjú, amikor "üres zsebbel ?" 100 Mrd feletti balatonparti invesztíciót ígért, s az a szkeptikusakat megerősítve el is maradt.. stb.
persze az idők változnak és a dolgok is 
így többek között ez miatt sem láthatunk tisztán, csak talán bizonyos részletekben jobban konvergálhatunk a valóság meglátásához..
egyszer 2018. 01. 07. 16:59
Előzmény: #16706  Uco1989
#16710
tőzsde laikusként csupán,
 funda mentesen nekem az a furcsa, hogy viszonylagosan "beállt" az árfolyam, s a napi  mozgás tételek is elszerényedtek (ha jól láttam)..
Vagyis aki akart a hullámra felülni az gondolom már beszállt,..
Az esetleges nagyok (pl alapok, ki-be vonuló nagytulajok) vásárlási szándékára nem látok rá,
de ha nincs újabb nagy szereplői mozgás, és a tömeg kivár (+nincs új érdemi infó)
akkor  talán a stagnálás lenne a logikus, vagy pedig majd a több fecske irányt mutat ártrend generálás..
Szóval én nem tudom/és nem is sejtem mennyi lesz pár hét múlva:)
smallinv 2018. 01. 07. 16:55
Előzmény: #16700  egyszer
#16709
:), érdekes, hogy ilyet ide írsz be, amikor vannak  ennél a (kapitalizáció/árbevétel) jóval nagyobb eltérést mutató cégek fóruma is.
Tényleg kíváncsi lennék, hogy miért ide írtad ?
egyszer 2018. 01. 07. 16:49
Előzmény: #16704  vetranio
#16708
kösz a reflexiót,
1.
A marhapörköltes hasonlatodnál maradva azt gondolom, hogy a marhapörkölt húsi (ML hatás) tekintetében az elmúlt időszakban számos hozzászólás gondolatmenet született (nélkülem is:)..
S veled egyetértve a jelenlegi (s a közeljövőbeli) árfolyamot leginkább ez a faktor befolyásolhatja.. 
(mondjuk nekem a 12.12 utáni pár nap kb 10 m dbos , majd 15% részarányú eladás volumen esetleges kiszállási szereplőinek személyei is megérnének egy misét, akár a motiváltságuk szempontjából is..)
2.
a jövőkép és az üzleti  lehetőségek, a kompetencia érintettségem miatt szándékosan távol tartott területek voltak hozzászólásomban.. (pl az imént ráütöttem a gépelő kezemre, amikor majdnem leírtam, hogy az 1000 Mrd-os bizt piacon csupán 30-40 Mrd lehet az államközeli díjbevétel, s ennek milyen következményei lehetnek az egyéb ML ágazatokhoz képest//most bezzeg leírtam:)). Szintén nem mentem bele a szabályzói jelenlegi folyamatokba, s azok változtatási lehetőségeibe, mert az is jelentősen "befolyásolhatnák" a leendő CIG-es változó üzleti modell (és változtatni szükségszerű menedzsment?) pü-i sikeresség ígéretét/realizálását...
Szóval igazad van, hogy sok mindent felvetésként periférián kezeltem, s csupán a hozzászólásban alulreprezentált gondolkodásrészre helyeztem a hangsúlyt..
S én is azt gondolom, hogy az elsődleges rvár determináló a befektetői tömeges elképzelés.. illetve a számunkra nem látható belső háttér folyamatok..
Valszeg naiv elképzelés lenne ha az itteni kommentek között árfolyam befolyásoló lenne egy szakmai mélyebb elemzés, de mivel ennek látszatát is el szeretném kerülni, ezért írtam csak ennyit s nem az összeset amit erről vélek..
S persze ha amit eddig írtam egy külsős meglátásként részben értékelhető, akkor az talán pont elégséges..
Beerman
Beerman 2018. 01. 07. 16:37
Előzmény: #16706  Uco1989
#16707
Pozitív, hogy 480 felett maradtunk és 500on zártunk. Innen irány elsőre 510, kis pihi, majd 550. Ha hirtelen érjük el, akkor olyan hirtelen teszteljük vissza,  majd megvárjuk míg megnyugszanak a kedélyek és mehetünk 550 fölé, majd köv megálló 570 kis vacillálás, visszateszt, majd nekiesünk600nak. Menny idő? két hét, két hónap, fene tudja :)
Uco1989 2018. 01. 07. 16:11
Előzmény: #16705  egyszer
#16706
Remèlem most màr tartosan is 500-fölött leszünk!! Szerintem pàr hèten belül 600-forinton lessz az àrfolyam. Szerintetek sràcok??
egyszer 2018. 01. 07. 16:08
Előzmény: #16702  Pluto13
#16705
simán csak érdekel a gazd pol, illetve a hazai/nztközi/startup gazdasági változó relációk, piaci folyamatok, szereplők mozgásai, + társadalmi kihatásai..
S a Ti véleményetek is egy valóságtükör.. legalábbis számomra..
Tudod, mint az egyszerű közgazdász, aki kicsit jobban nyitott a gazd dolgokra  (sajnos a saját tapasztalat alapján a közgázos haverok jellemzően bezárkóznak a saját szűkebb relációikba.. s így a reálképek és a véleményalkotások sok esetben túl szűk infóhalmaz alapján alakulnak ki.. ez sajnos a politika gazdasági hátterének megítélésére is igaz)
Erre, mármint az emberek reálképének alul informáltságára, illetve téves következtetéseire,  egy másik példát is "mondok":
egy nevesnek számító bor vidéken az egyik véleményalkotó borász, dicsér egy újonnan jött helyi illetőt.., közben szörnyülködik az ML 1-3 e ha-s földszerzésén..S a kedves borásznak nem esik le a tantusz, hogy a saját lakóközösségénél és a környező pár településen, a "helyi" illető tisztességesnek nem nevezhető módon pár év alatt 10-25 e ha földre tett szert.. S ez nem csupán a helyi embereknek a jövőbeli mozgásterét szűkíti, de valójában hosszabb távon sem lesz helyi közösséget építő folyamat...Vagyis bosszant kissé ha a tömegben túl sokan alkotnak csupán befolyásolás alapján véleményt, s ez ellen nekem csupán az marad, hogy a magam szempontjából kissé extravertáltabban megyek az infók után..
Vagy pl a mostani HVG-s Zsiday féle alma-körte "tévedés" is zavar (átlag nagyságrendi olvasó a két hozott százalékot azonos időbázison veszi magához (:
" 2010 és 2017 között összesen kb. 16-17%-kal nőtt a hazai gazdaság, úgy, hogy nettó módon legalább a GDP 25%-nak megfelelő támogatást kaptunk."
Vagyis itt is a látens dezinformáló befolyásolás szúrja a szemem, ami nem egészül ki azzal a korrekt infóval, hogy amennyiben pl Mo évente 3%-os nettó Eu támot kap, s  ha ténylegesen nincs multiplikátor hatás (pl korrupción és improduktív nem termelő beruházásokon elmegy a zsé) akkor az első évben beépülő bázis hatás miatt a következő években az újabb és újabb 3% tám már nem okozhat GDP-n újabb növekedést (csupán a szintentartást hozhatja az előző évhez képest) ..
Szóval bocs a hosszabb és kitekintő válaszért.. és az OFF-ért..
Tudom, nem szoktatok itt regényeket írni..:)
vetranio
vetranio 2018. 01. 07. 15:44
Előzmény: #16700  egyszer
#16704
Elméleti/matematikai alapon van benne igazság(is) abban amit írsz. Viszont mindenképpen érdemes két dologban javítani a gondolatmeneteden. Egyrészt arról a faktorról (ML vonatkozások) mellékesen írsz, mely ma a hozzá kötődő papírokat mozgatja. Ez azért érdekes megközelítés, mert az árfolyamra jelenleg ez van leginkább hatással emelkedés tekintetében+politika. Ez olyan mintha a szakács egy marhapörkölt receptjénél magáról a marhahúsról csak mellékesen értekezne. Ismétlem, ha pusztán a kapitalizáció/egy részvényre eső érték illetve rv szám/tőke és vagyon értelmezésben közelíted meg, és ebből számolsz árfolyamot akkor valóban közel jársz a valósághoz. Ezt nem vitatom. Az árfolyam emelkedés és az ebből adódó lekereskedés során viszont nem hagyható figyelmen kívül azon szempontok összessége, melyek az utóbbi időben mozgatták a papírt. A másik hiba az értekezésedben egy olyan szempont figyelmen kívül hagyása mely minden cég rv árfolyamát nagy mértékben mozgatja. Ez nem más mint a jövendő lehetőségek, beruházások, szerződések stb. árfolyamnővelő/csökkentő hatása. Ha csak a matek és a kapitalizáció alapján mozogna az árfolyam akkor valahol az általad említett sávban mozognánk. De az álltalam említett két szempont miatt az árfolyamunk emelkedik. Konklúzióként azt gondolom hogy a véleményed egy részről stimmel. Viszont nem igazán értem, hogy a részvényeket mozgató másik két(3-4) momentumot miért nem szőtted bele a kommentbe. Már csak amiatt is furcsálom mert szavaid alapján értesz hozzá és nagyon jók a meglátásaid elvi síkon. 
egyszer 2018. 01. 07. 15:31
Előzmény: #16701  polkiop
#16703
Szia,
Bocs de erre sajnos nem reflektálhatok..:(
Vigasztalásként: azért változó intenzitással, de olvasgattam a hozzászólásaitokat.. 
Üdv, X
Pluto13
Pluto13 2018. 01. 07. 15:31
Előzmény: #16700  egyszer
#16702
Ha nincs papirod akkor minek vagy itt ;-)  ?
polkiop 2018. 01. 07. 15:07
Előzmény: #16700  egyszer
#16701
Köszi a véleményt! Azt szeretném még megkérdezni, hogy a mai CIG-es kommented és az azt megelőző 2014. márciusi kommentjeid között mit csináltál? Esetleg a CIG-et elemezted?

Topik gazda

exuberance
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek