Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 11. 07. 17:33

CIG névértéken  

Mikor éri el a CIG részvény tőzsdei ára a névértékét (40 Ft)?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ingcapa 2010. 11. 20. 19:25
Előzmény: #699  Törölt felhasználó
#700
kockázati a biztosított halála esetén fizet, a whole life szintén.az más kérdés,hogy míg a kockázati nem rendelkezik visszavásárlási értékkel, a whole-life-ot visszavásárolhatod és neki van v.v.értéke.
és a UL résznek is van vv-értéke, erre nem jöttek még rá a jogalkotók....
vagy nem akartak rájönni?!
13 éve ezt csinálom, ha meg nem sértelek...:))))
Törölt felhasználó 2010. 11. 20. 19:17
Előzmény: #698  ingcapa
#699
Olyan passzus nincs az adótörvényben, hogy adómentes kifizetés volna az egész életre szóló életbiztosítás, csak olyan van, hogy a kockázati az.

De pont itt van a kutya elásva, azaz azon múlik egy whole life életbiztosítás adójogi megítélése, hogy mit is jelent ez az életbiztosítási forma, mi a pontos célja, tartalma, milyen szolgáltatásokat nyújt, vannak-e ill. milyen maradékjogai, stb...

Amíg ezt egy apeh vagy PM nem lát át teljes körűen, addig őket is meg lehet vezetni egy állásfoglalás-kéréssel... mert nem mindegy, hogyan fogalmaznak ebben, mit emelnek ki, vagy mit hallgatnak el.

Egy biztos. Az olyan biztosítások, melynek célja kizárólag a biztosított halála esetén történő kifizetés (kockázati életbiztosítás), az adómentes, de amelyben van olyan kifizetési elem (szolgáltatás, maradékjog, stb.) is, amely a biztosított életben léte esetén is lehetséges, azt nem ismeri el a törvény kockázati életbiztosításnak...

És most ne menjünk bele abba, hogy a UL biztosítások tartaléka mégcsak nem is biztosítási tartalék, hiszen nem egy veszélyközösség közös tartaléka, hanem egyéni tartalék. Gyakorlatilag egy betét....
ingcapa 2010. 11. 20. 19:05
Előzmény: #697  Törölt felhasználó
#698
igen, van aki csalásra, van aki arra használja amire való.
akira, nem kockázati, hanem egészéletre szóló(whole-life)biztosítás van az UL mögött!
ha meg nem sértelek:)
Törölt felhasználó 2010. 11. 20. 18:56
Előzmény: #696  Törölt felhasználó
#697
"[..]Mindenkire rászállnak visszamenőlegesen, aki a kockázati életbiztosítását időközben visszavásárolta?"
Szvsz a napnál világosabb, hogy "Igen!" a válasz. Nyilvánvaló a színlelt szerződés esete (eleve ezzel marketingelik az egész konstrukciót). Ráadásul mire fideszék leköszönnek, addigra statisztikailag is igazolható lesz az ilyen ügyletek kimenetelével az egész konstrukció célja, jellege. Aki megveszi ezt a terméket az gyakorlatilag arra fogad, hogy A) a fidesz örökké marad, _és_ a CIG+Bnet örökre bennfentes marad, és/vagy B) annyian lesznek érintettek, hogy nem merik/akarják mindet megbüntetni.
Szerintem mindkét felvetés erős hitet és nagy bátorságot tükröz..
Törölt felhasználó 2010. 11. 20. 18:37
Előzmény: #694  ingcapa
#696
"akira,főleg azok a cégek választják a céges UL-t, ahol a tulaj az ügyvezető is egyben és nem bérként veszi ki hanem 1 ilyen termékben."

Nem, nem ezek választják, és nem is ezeknek ajánlják. De ha ezeknek is ajánlanák akár bér helyetti kivétre, akkor nekik aztán tényleg nem nyújt semmilyen előnyt, hiszen osztalékként sem rosszabb, és abban 0 az adókockázat. Ha pedig ezt bér helyetti egyéb kifizetésnek ajánlják és nem valóban kockázati életbiztosításnak, az adóelkerülés. Ráadásul szándékos adóelkerülés...

"adótanácsadók és apeh is jóváhagyta, tehát ktg. sőt az eseti díj is ktg."

Aki ezt leírja, az vagy nem ért hozzá, vagy a törvény betűjét, a biztosítási termék elnevezését, néhány feltételét (de nem mindet) helytelenül értelmezve téves következtetésre jut.

"amig vityáék lesznek addig működni fog a dolog sztem."

Na jó, de mi lesz utána? Mindenkire rászállnak visszamenőlegesen, aki a kockázati életbiztosítását időközben visszavásárolta? Csak az a tiszta, aki valóban nem akarja a szerződőt módosítani magánszemélyre, és a cél valóban az, hogy a biztosításból kizárólag halál esetén legyen kifizetés a kedvezményezettnek. A termékkel nincs semmi baj, azzal van a baj, ha nem azt a célt szolgálja, ami miatt megkötöttek egy ilyen (halálesetre szóló, azaz kockázati életbiztosítási) szerződést. Ha ténylegesen más célt szolgál, az színlelt szerződés. A tartalom (magánszemély visszavásárolja) felülírja a formát (kockázati életbiztosítás).

"viszont a cig-nek nyitnia kell más irányba is. aki 1 termékre spekulál az hosszútávon póruljár..."

Ez így van...

"és a bnet is csak addig van, amíg az évesdíj 130%át kapja.
ha más cég többet ad, lépnek...."

Ez egy kicsit összetettebb, de van benne igazság bőven...
exley 2010. 11. 20. 11:39
Előzmény: #694  ingcapa
#695
Érdekes hogyan fut egy fiktív állományra épült pénzintézet.
ingcapa 2010. 11. 20. 11:23
Előzmény: #693  Steelman
#694
akira,főleg azok a cégek választják a céges UL-t, ahol a tulaj az ügyvezető is egyben és nem bérként veszi ki hanem 1 ilyen termékben.
adótanácsadók és apeh is jóváhagyta, tehát ktg. sőt az eseti díj is ktg.
amig vityáék lesznek addig működni fog a dolog sztem.
viszont a cig-nek nyitnia kell más irányba is. aki 1 termékre spekulál az hosszútávon póruljár...és a bnet is csak addig van, amíg az évesdíj 130%át kapja.
ha más cég többet ad, lépnek....
Steelman 2010. 11. 20. 10:55
Előzmény: #672  vagfoldi
#693
Nyilván ők akartak jó drágán eladni. A cigó részvényből továbbra sem veszek.
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 20:51
Előzmény: #689  Törölt felhasználó
#692
Azt értem, hogy ennél jóval meredekebb dolgokat megcsinálnak egyes bevállalós vállalkozók, de ezt itt biztosan nem az adókockázatok tisztességes fölmérése mellett tukmálják rá a munkáltatókra béren kívüli juttatásként.

Azért sem, mert ugyan a kockázat kézzelfogható, de valójában olyan rohadt nagy adóelőnyt nem tartalmaz. A jutalékokra levont költségek bizonyosan magasabbak... :)
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 20:47
Előzmény: #690  Törölt felhasználó
#691
Olvastam én is a tv-módosítás tervezetét de abból nem derül ki egészen kristálytisztán, hogy a maradékjogos kitétel csak a kockázati egészségbiztosításokra, vagy a kockázati életbiztosításokra is vonatkozik-e... Ha pedig csak az egészségbiztosításokra, az egyrészt teljességgel szakmaiatlan, bár nyilván nem véletlen...

"8. Az Szja tv. I.számú melléklete 6.pontjának 6.3 . alpontja helyébe a következő
rendelkezés lép
:
6. A károk megtérülése, a kockázatok viselése körében adómentes :
6.3 .a kockázati (halál esetére szóló) életbiztosítás, a balesetbiztosítás, a teljes és végleges munkaképtelensere szóló betegségbiztosítás díja, valamint a munkáltató által a munkavállalóra, a társas vállalkozás által a személyesen közreműködő tagra kötött visszavásárlási értékkel nem rendelkező kockázati betegségbiztosítás díja, továbbá a kizárólag a díjat fizető kártérítési felelősségi körébe tartozó kockázat elhárítására kötött biztosítás díja;”

Ilyen ez a törvénykezés... :(
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 19:07
Előzmény: #687  Törölt felhasználó
#690
képben vagytok.
legkeményebb: a cig az úgynevezett eseti díjra(sokkal likvidebb) is szerzett PM állásfoglalást. láttam is. én nem akarom elhinni, hogy ezek rendben vannak.
egyébként januártól tudtommal a maradékjoggal rendelkező életbiztik nem lesznek elköltségelhetők. csak a kockázatik. bár zsiga lehet megfúrja.
figyelem ezt a topikot és van itt az az újfiú. hát az tuti, hogy egy bnetes aki itt a részvény vásárlása után égett ki az egész szarból.:)
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 19:01
Előzmény: #688  Törölt felhasználó
#689
Nyílván nem idegeskedő, biztonságot kedvelő, konzervatív vállalkozóknak való... De hidd el sokan meredekebb dolgokat is csinálnak, úgyhogy mindenki tudja mit csinálnak, mégsem vonják soha felelőségre... most példákat erre nem akarok írni, szerintem mindenkinek beugrik pár dolog erről. Valaki több kockázatot is hajlandó bevállalni a magasabb hozamért, bár ebben a fórumban sztem ezt sem kell nagyon magyarázni :)
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 18:33
Előzmény: #687  Törölt felhasználó
#688
Nem joghézag, komoly adószakértő erre így azt mondja, hogy adóelkerülés, meg azt, hogy leplezett szerződés. Bért leplez ugyanis, ha a cél a későbbi szerződőmódosítás és visszavásárlás, és nem pedig az EGÉSZ ÉLETRE SZÓLÓ KOCKÁZATI ÉLETBIZTOSÍTÁS.

10 éve pedig biztosan van ilyen, még PM állásfoglalás is volt róla, hogy ha 3 év múlva vásárolják vissza, az már OK. Ettől függetlenül sem OK, mert a PM és apeh állásfoglalás nem vonz magával adómegállapítást (vagy mifenét) utóbb maga az apeh és a bíróság úgyszintén felülbírálhatja, kimondhatja, hogy a szerződés színlelt, bért leplezett, tessék csak utólagosan megfizetni a kifizetett járulékok utáni összes terhet, késedelmi kamatot és büntetést, tessék visszamenőleg a cég nyilvántartásait, bevallásait és mindent felülvizsgálni, újra beadni az önellenőrzést, stb. mondjam még? Ki az az őrült CFO, aki ezt a kockázatot bevállalná? (ja, egyébként biztosan van, de azt hagyjuk...)

Amúgy pedig, ha mindezt el akarja kerülni, akkor szó sem lehet szerződőmódosításról, ha a munkavállaló közben kilépett, akkor a cég vagy továbbra is nyilvántartja ezt a szerződést a kirúgott/elment stb munkavállalójára, vagy visszavásárolja a saját nevében, ami egykor költség volt, az most egyéb bevétel és adóalapot növel. A munkavállaló meg nem kapta meg, amit ígértek. Azért szerintem az a munkavállaló is hülye, aki ilyen ígéretet elfogad a munkáltatójától, nekem legalábbis nagyon gyanús lenne, hogy ezt sosem akarják kifizetni. Hacsak meg nem halok közben... :)

Egyébként ez a szerződő-módosításosdi is nagyon meleg, hiszen nem más, mint, hogy a cég, mint szerződő nyit egy számlát pénzt rak be, azt költségként és adóalap-csökkentőként elszámolja, majd eccercsak lemond róla egy magánszemély javára, akinek akkor már nem munkabér, csupán egyéb jövedelem... ami valamivel alacsonyabb terhekkel adózik...

Egyébként ennek a konstrukciónak fel sem merült volna ilyen adóelkerülés jellege, ha végre egységesen adózna és járulékozna minden tipusú jövedelem, és nem diszkriminálnák ezügyben kifejezetten a munkavállalókat...

Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 18:16
Előzmény: #686  Törölt felhasználó
#687
látom valaki azért érti a témát, DE
Az adócsalást büntetik, ez csak inkább joghézag, kiskapu. Komoly cégek adózási szakvéleménye szerint teljesen legális.
Amúgy én úgy tudom, hogy 10 éve még nem volt UL whole life, amiben cserélhető a szerzödő személye stb...
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 17:55
Előzmény: #677  Törölt felhasználó
#686
Ilyen termék (egész életre szóló, lejárati szolgáltatás nélküli UL biztosítás) több, mint 10 éve van a piacon, de soha senki sem merte keményen értékesíteni, mert történetesen szín tiszta adócsalás. Nem a termék, hanem az, ha a visszavásárlási lehetőségre, azaz az alkalmazottak jövőbeni bérek kívüli ösztönzése céljából vásárolják.

Egy szakmai alapon működő PM-nek és apehnek már régen ki kellett volna szúrni, hogy töke van a menyasszonynak, és ha visszavásárolható, akkor eleve nem lehet kizárólag halál esetén szolgáltatást nyújtó, ún. kockázat életbiztosítás.... Úgy látszik, a bnetnek és a cignek belefér...
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 17:06
Előzmény: #682  ingcapa
#685
Igen, Horváth.
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 16:46
Előzmény: #665  Törölt felhasználó
#684
pénznyelő,

Úgy értettem a kiszállót, hogy betettek egy cégbe X összeget, majd azt visszakapták mind egy szálig, és gy is tulajdonosok maradtak. Tehát ingyen jelentős tulajdonuk van egy biztosítóban.

Ha olyan nagy és tuti buli lenne, nem eladtak volna, hanem ők vettek volna még a kibocsájtás után. Nem spekulatív céllal, rövid távra, hanem a tuti befektetésnek, hosszú távra...

Szerintem egy rv-kibocsájtás akkor kultúrált és akkor sikeres, ha a kibocsájtás és a kereskedés után fölfelé indul el, és soha nem esik a kibocsájtás/jegyzési ár alá. Ha ez így történik, és egyetlen egy alapító sem ad el egyetlen egy részvényt sem, akkor elhiszem a tuti növekedési sztorit, de így nem...

Amúgy a vezetői részvénybónuszok értékesítési szabályaival sem értek egyet, ha egyszer tőzsdére vinném a cégemet, a menedzsereknek csak olyan részvényt adnék, amit soha nem adhatna el, viszont garantálnék neki min. infla+5% osztalékot... vagy valami hasonló... Mert akkor biztosan nincs érdekében meglopni, vagy csődbe vinni, sőt, ha rájön, hogy más alkalmasabb a cég vezetésére, akkor önként és dalolva átadja neki a stafétát, mert ha nem, ugrott a garantált 5% reálkamata...

De tudod, én másként gondolkodom, mint a jelenlegi tőzsdei spekik... :)
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 16:19
Előzmény: #682  ingcapa
#683
tőlem kérded?
ingcapa 2010. 11. 19. 16:03
Előzmény: #681  Törölt felhasználó
#682
hervath=horváth????
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 16:02
Előzmény: #676  Törölt felhasználó
#681
névérték alatt
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 15:57
Előzmény: #678  Törölt felhasználó
#680
Fretek, ez igaz. De te is tudod, hogy minden projektnél bizonyos szintenként kell exit point-ot betervezni.
ingcapa 2010. 11. 19. 15:56
Előzmény: #677  Törölt felhasználó
#679
Van bizony:)))
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 15:54
Előzmény: #665  Törölt felhasználó
#678
lehet, akira is így értette. mostantól ingyenes opciójuk van
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 15:50
Előzmény: #660  jancsika
#677
Amúgy tényleg több mint 2000db ot kötöttek 2év alatt ebből a bizonyos adóoptimalizálós termékből, ámde mostmár korán sem egyedül nekik van ilyen módozatuk a piacon, konkurenciának van már komolyabb is nyár óta.
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 15:47
Előzmény: #675  Törölt felhasználó
#676
Remélem jó sokat jegyeztél 938-on.
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 15:35
Előzmény: #674  vagfoldi
#675
nem is kell
vagfoldi
vagfoldi 2010. 11. 19. 15:33
Előzmény: #673  Törölt felhasználó
#674
Ja bocs ezeket nem számoltam
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 15:26
Előzmény: #672  vagfoldi
#673
Az a 150 az 165 + jutalék + transzfer + jegyzési helyen számlanyitás, stb. díj.
vagfoldi
vagfoldi 2010. 11. 19. 15:22
Előzmény: #671  Törölt felhasználó
#672
hatalmas bika piac alkult ki az EQUILOR cike nyomán elérte a 773ft-ot igy csak kb 150 bukó van a papirokban és 23ft nyerő a kedvezményes részvényekben
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 14:28
Előzmény: #670  Törölt felhasználó
#671
abban te vagy a profi

Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 14:25
Előzmény: #668  Törölt felhasználó
#670
Olyan hitelesen és hihetően hazudsz, hogy ezt biztos bekajálja itt mindenki...
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 14:25
Előzmény: #668  Törölt felhasználó
#669
link

itt e
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 14:24
Előzmény: #666  Törölt felhasználó
#668
névérték alatt

:DD
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 14:23
Előzmény: #666  Törölt felhasználó
#667
666

:DD
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 14:21
Előzmény: #664  Törölt felhasználó
#666
Ebbe is beragadtál?
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 14:21
Előzmény: #658  Törölt felhasználó
#665
Akira:

"Ez a tőzsdei bevezetés egy kiszálló volt az alapítóknak, és nem több..."

Ez viszont nem igaz. Mindösszesen 2 millió db-ot adtak ők el, 50 millió maradt náluk. Tehát a kibocsátás alapvetően nem kiszállás jellegű volt. Az más kérdés, hogy ezzel a 2 millió db-al ők már a pénzüknél vannak.
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 14:19
Előzmény: #663  Törölt felhasználó
#664
rally lesz!!
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 14:19
Előzmény: #653  prmiklos
#663
"de még a 2015-ös EPS is csak 33,5 HUF"

Ez jó. Ez azt jelenti, hogy 10-es P/E-vel és a 2015-ös EPS-el árazva (5%-os kamattal diszkontálva) most 260-at ér.
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 14:00
#662
Ilyet én is tudok:

K omolytalan
A laptalan
M egalapozatlan
U tópia
yossarian78
yossarian78 2010. 11. 19. 13:50
Előzmény: #659  onoffon
#661
Nem. De az én paraszt fundamentális elemzésem szerint a következő célár adódik:
Ha abból indulsz ki, hogy 10%-os hozam elfogadható, akkor ez a cég a 2015 eps alapján 10 év alatt 334 Ft-os bekerülési árat tud kitermelni. Tehát ennyit ér.
Ha a 8% körüli hozam még elfogadható ez esetben 12,5-tel kell szorozni, ekkor 418 Ft-os ár adódik.
Persze a számolás azon a feltételezésen alapul, hogy ez a 2015 eps nagyjából állandó lehet. Elképzelhető, hogy a cég olyan dinamikusan fejlődik, hogy szemmel nem is fogjuk tudni követni. Vagy így lesz vagy nem. Mi van ha 2020-ban a következő válság maga alá temeti az egész céget.
A lényeg szerintem fundamentális alapon sokkal jobb vétel a Mol, de még az Otp is.
jancsika 2010. 11. 19. 13:08
Előzmény: #658  Törölt felhasználó
#660
Azt azért nem árt tudni, hogy a Cig dinamikus növekedése egy termékkörre alapul. Ezt úgy hívják adóoptimalizálás. Azaz a hazai piacon nekik van csak olyan termékük, ahol kilobbizták , hogy a cég elszámolhassa ktg-ként az életbiztosítást, 10 év múlva pedig a biztosított adómentesen felvegye.

Valljuk meg erre tőzsdei céget építeni egy picit kevésnek tűnik.
onoffon 2010. 11. 19. 12:48
Előzmény: #655  yossarian78
#659
Tényleg nem értesz hozzá...
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 12:48
Előzmény: #653  prmiklos
#658
Én annyira kockázatosnak látom a ciget a brókernettel egyetemben, hogy névértéken sem fektetnék bele.

Gyakorlatilag egyetlen egy érvet sem látok arra, hogy ez a cég egyáltalán bármilyen növekedést tudna produkálni, ahogy a bnet is leszállóágba került. A UL-piac pedig zuhan...

Ja, persze, az egyszeri díjas bevételek kommunikációjával lehet még hülyíteni a piacot, de az közel sem ér annyit, mint egy 20-25 éves rendszeres díjas szerződés... Korábban (talán még most is) 10%-ban számították be az állománydíját, azaz egy évi félmilliós rendszeres díjas szerződés az félmilliót ért, egy félmilliós egyszeri díjas pedig csak 50.000-et. De díjbevétel szinten jól hangzik, hogy van félmillió ÚJ díjbevétel...

Ez a tőzsdei bevezetés egy kiszálló volt az alapítóknak, és nem több...
fokukac 2010. 11. 19. 12:32
Előzmény: #655  yossarian78
#657
nem értem,miért szidjátok ezt a remek részvényt, nézzétek meg, ma csak ez zöld :)
yossarian78
yossarian78 2010. 11. 19. 12:30
Előzmény: #655  yossarian78
#656
Molnál 2013-ra 3700 Ft Eps várnak.
Akkor annak mennyi az értéke? 150.000?
yossarian78
yossarian78 2010. 11. 19. 12:19
Előzmény: #653  prmiklos
#655
2015 33 Ft EPS
Nem sokat értek a fundamentális elemzéshez, de ebből nekem max 400 Ft-os árfolyam adódik. Lehet, hogy a távolabbi jövőben kiugró növekedés lesz, de egyelőre szvsz felesleges messzebbre nézni.
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 12:06
Előzmény: #652  Törölt felhasználó
#654
megy... Kolozsvárra :D
prmiklos 2010. 11. 19. 11:28
Előzmény: #650  vagfoldi
#653
Hát nekem a közölt adatok alapján nem látható, hogy miért érne most 1140 forintot a CIG. 2013-ig veszteség, aztán indul el a szekér, de még a 2015-ös EPS is csak 33,5 HUF. Talán akkor majd ér 1140-et, ha várható a dinamikus további növekedés, de én ebben nem hinnék. Nem tudom, meddig tarolat még az UL, én csak korlátozott körülmények között látok benne racionalitást. Ez a cikk nemfogja megmenteni a CIG árfolyamot, esetleg stabilizálhatja egy időre, hisz újabb reményt ad a tulajdonosoknak, hogy csak megértik már a vevők is, hogy jó ez a papír, és annyit ér mint állat! Szóval arra elég, hogy lassítsa az eladói nyomást, csökkentse a pánikot.
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 11:22
Előzmény: #651  Törölt felhasználó
#652
Hát az ING nél biztosan :D Úgy hallottam ott megy a levesbe az életág....
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 11:15
Előzmény: #649  Törölt felhasználó
#651
Én az ING nél dolgoztam a biztosítási öüzletágban, és a Unit Linked termékek nem hoztak úgy, mint ahogy várták... Jelenleg szerintem a biztosítási üzletág nagyon nagy leépülése tapasztalható az élet szegmensben...
vagfoldi
vagfoldi 2010. 11. 19. 11:07
Előzmény: #648  molgab
#650
Valószínűleg körbe telefonált hogy fényezzék már egy kicsit persze a katasztrófa nem késik csak lassabban jön
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 10:59
Előzmény: #648  molgab
#649
Még nem kezdődött el az igazi eladási hullám, sokan szeretnének szabadulni tőle csak nem tudnak. Rövid távon úgy is ez fogja az árakat adni, Amúgy a Unit-linked piac is érdekes átalakulásban van. Kíváncsi vagyok mit hoz a jövő.
molgab 2010. 11. 19. 10:37
Előzmény: #647  vagfoldi
#648
Az szerintem mindent elmond erről az "elemzésről", hogy a készítője nem adta hozzá a nevét.

Mégiscsak ciki lett volna odaírni, hogy Járai Zsigmond :-)
vagfoldi
vagfoldi 2010. 11. 19. 10:33
Előzmény: #645  Törölt felhasználó
#647
Kíváncsi lennék az Equilor mennyit tudna kölcsön adni shortolásra szerintem semennyit
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 10:33
Törölt hozzászólás
#646
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 10:29
Előzmény: #643  vagfoldi
#645
Minél többen fújnak egy lufit, annál nagyobbra nőhet...
...de annál nagyobbat pukkanhat is... :)
Kolyok
Kolyok 2010. 11. 19. 10:28
Előzmény: #642  totoro
#644
Egyértelműen megrendelésre készült szerintem is, de ahogy nézem túl sokan nem dőltek be egyelőre a rizsának...
Bár lehet egy-két speka belekap aztán majd újra leöntik...
vagfoldi
vagfoldi 2010. 11. 19. 10:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#643
Az Equilor elemzésében három forgatókönyvet vázolt fel, a részvény fair értékének 1140 forintot adott meg, optimista esetben 1691 forintos érték is adódhat.

A növekedés hasonló stádiumában lévő biztosítótársaságok tőzsdei jelenléte nem jellemző a régióban, így nehezen definiálható olyan csoport (peer group), amely alapul szolgálhatna az összehasonlításhoz. Az értékelést DCF módszerrel, a rendelkezésre álló publikus adatok és statisztikák alapján kialakított feltételrendszer mentén végeztük el. A modellünk alapesetben 1140 forintos méltányos piaci árat (fair érték) adott eredményül, amely ehhez képest optimistább és pesszimistább feltételezésekkel rendre 1690 forintos és 627 forintos fair értéket mutatott. Ennek fényében a részvényre vonatkozó ajánlásunk vétel - olvasható az elemzésben.

Az Equilor nyolc okot vázolt fel, amiért érdemes Pannónia Életbiztosító részvényt vásárolni, melyek az alábbiak:

- Piacvezető pozíció az új szerzésű unit-linked biztosításokban
- Az egyetlen, többségében magyar tulajdonosok kezében lévő biztosító
- Nemzetközi és hazai biztosítási piac várt fellendülésében való
részvétel
- Nehéz időszakokban edződött, rugalmas szervezeti struktúra
- Óvatos megközelítés a biztosítási díjak befektetési politikájában
- Növekedés hátterét biztosító stabil tőkehelyzet és tulajdonosi
szerkezet
- Innovatív, ügyfélközpontú termékfejlesztés
- A hazai biztosításközvetítői piac szereplőivel kiépített szoros kapcsolat
totoro
totoro 2010. 11. 19. 10:12
#642
Nekiálltak interveniálni. Túl nagy presztizsveszteség lett volna ha hagyják bukni az 750 en jegyző CIG ügyfelek pénzét is. Szerintem az Equilor elemzés is megrendelésre készült.
Törölt felhasználó 2010. 11. 19. 10:06
Törölt hozzászólás
#641
vagfoldi
vagfoldi 2010. 11. 19. 09:07
Előzmény: #639  vagfoldi
#640
2010. szeptember 16.
Szlovákiában is indul a CIG

Két és fél évvel magyarországi indulása után megkezdte szlovákiai értékesítését a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt.

2010. szeptember 10-én hivatalosan is elindult Szlovákiában a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. Az esemény köré szervezett termékbemutató rendezvényen értékesítési partnerünk, a BROKERNET s. r. o. munkatársai vettek részt. A piaci várakozást a résztvevők kiemelkedő létszáma és hangulata jelezte.

A BROKERNET Group és a CIG Pannónia az elmúlt években átlagon felüli közös sikereket értek el a SIGNUM Befektetési Egységhez Kötött Életbiztosítással Magyarországon. E termék továbbfejlesztett, eurós változatának szlovákiai és magyarországi bevezetése egy időben történt meg.
vagfoldi
vagfoldi 2010. 11. 19. 08:48
Előzmény: #638  zotya32
#639
zotya32 2010. 11. 18. 19:21
Előzmény: #637  vagfoldi
#638
link
itt a 2. rész lehet az érdekes a cig-eseknek.
vagfoldi
vagfoldi 2010. 11. 18. 15:23
Előzmény: #636  Törölt felhasználó
#637
link

Most a CIG felé hajlik a kezük

Mivel a Brokernet azt ad el, amit akar, leginkább ő az, aki kedvére srófolhatja fel a jutalékokat. Abban azonban, hogy melyik cég volt az elmúlt időszak átforgatásainak nagy nyertese, nem csak a jutalék játszott nagy szerepet. Több értékesítési vezető is az alig egy éve, magyar magánszemélyek által alapított CIG biztosítót nevezte meg kedvezményezettnek, s noha a feltételezést hivatalosan senki sem erősítette meg, olyan informátor is akadt, aki szerint egyértelműen és kimondottan a CIG felé kezdték átkötni a brokernetes ügynökök a meglevő életbiztosításokat.

Mivel a CIG részvényesei között összesen 400 millió forint tőkével ott van a Brokernet négy tulajdonosa is, ez komolyan felveti a Brokernet függetlenségének kérdését.
Tény, hogy a CIG még a mai, válsággal terhelt időkben is kivételes eredményeket tud felmutatni. Idén, amikor az életbiztosítási piac esik össze, a társaság 8-10 milliárd forintos díjbevételt vár – tájékoztatta a Figyelőt Horváth Béla elnök-vezérigazgató –, ami több mint duplája a 2008-asnak. A CIG tavaly megkötött biztosításainak 90-95 százalékát a Brokernet hozta.
Törölt felhasználó 2010. 11. 18. 15:07
Előzmény: #635  vagfoldi
#636
Szerintem a brókercégek nem olyan hülyék, hogy pénzt tegyenek ebbe... De lehet, hogy majd kérnek Horváth Béla ingyen részvényeiből egy párat kölcsön! :D
vagfoldi
vagfoldi 2010. 11. 18. 15:00
Előzmény: #634  prmiklos
#635
Ez jó kérdés van olyan brókercég akinél már lehet shortolni?
prmiklos 2010. 11. 18. 14:02
Előzmény: #633  vagfoldi
#634
Csakhogy ez sem mehet a végtelenségig. Egyelőre nem kell sok zsé a tartáshoz, ezen a szintem nem igazán van eladó. Kérdés, hogy a spekik akarnak-e vele játszani. Lehet már pl shortolni a papírt? mert ugye ilyen forgalom mellett már kis tőkével is lehet tolni az árfolyamot.
vagfoldi
vagfoldi 2010. 11. 18. 13:56
Előzmény: #632  Törölt felhasználó
#633
szerintem elkezdék védeni a 750es támaszt
Törölt felhasználó 2010. 11. 18. 13:11
Előzmény: #630  gazmber
#632
de még ha a részvény ott is lesz 100 év múlva, a szerencsétlen kisbüfi már biztosan nem.
prmiklos 2010. 11. 18. 13:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#631
Szerintem a CIG ellen nem sok mindent lehet tenni. A hirdetésekben nem ígért árfolyamot, a tájékoztatóban pedig rengeteg adatot felsorolt, amiből meg lehetett állapítani, hogy mekkora a kockázat a 938-as árban. Mindenki saját maga hozta meg a döntést.

A Brókernet persze más tészta. Ha náluk tetten érhető, hogy félrevezetően hitegették a befektetőket, akkor ott van mit keresni, én arra indulnék el. Ráadásul az ügynökök között mindig vannak elégedelenek és csalódottak, akik hajlandók kipakolni, ha a központ utasítására használtak olyan "csalikat", hogy év végéig dupláz a papír.
gazmber 2010. 11. 18. 13:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#630
Csak semmi aggodalom előbb utóbb akár 1200Ft is lehet...100 év múlva talán(?)-:)link

"A CIG Pannónia Életbiztosító megálmodója, alapító tulajdonosa és elnöke azért nem esik kétségbe, legalább 100 évben gondolkozik."

Mondjon már valaki egy részvényt főleg magyar, esetleg nemzetközi viszonylatban (ott talán van) ami 100 éve is a tőzsdén volt...(esetleg a Zwack lehetett, de vagy 40 évig ő se volt)...szvsz
Törölt felhasználó 2010. 11. 18. 11:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#629
Neked hiába mondják, hogy ne vegyél? Ne hígítsd ezt a szart, ha ennyi pénzed van inkább vegyél mást!
Törölt felhasználó 2010. 11. 18. 11:36
Törölt hozzászólás
#628
Törölt felhasználó 2010. 11. 18. 11:34
Előzmény: #625  Törölt felhasználó
#627
600-on már érdemes lesz venni véleményem szerint.Azért az nem bztos,hogy odáig leesik.1 vagy 2. nap írtam,hogy 750-re várom,de ott még nem javaslok beszállást.Sokan meglepődtek,de ma már meg is történt.Hosszú távon 2-4 évre 700-on már venni kell.Persze én kihagyom:)
Törölt felhasználó 2010. 11. 18. 11:06
Előzmény: #625  Törölt felhasználó
#626
Ugyanakkor majd vegyél tejet is 20 forintér, érdemes lesz.
Törölt felhasználó 2010. 11. 18. 11:03
#625
Én módosítóm a várakozásomat, lehet, hogy tényleg nem fog névértékig esni (40 Ft). Meglepő módon 750 körül lassult a zuhanás, és a forgalom is lecsökkent az első napokhoz képest.

Így most már úgy gondolom, hogy 500 Ft alatt már érdemes lesz venni ebből a részvényből.
Denever 2010. 11. 18. 11:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#624
750-en támasztják. Úgy látszik ezen a szinten kezdik gyűjteni a kispekiktől.
Törölt felhasználó 2010. 11. 18. 10:57
Törölt hozzászólás
#623
Törölt felhasználó 2010. 11. 18. 10:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#622
kiveséztük már ovónéni és a többiek mitől milliárdosok. hát így. ami nekik jó üzlet, más tönkremegy bele... Ő antik szakácskönyveket gyűjt, Te nyugtatót...
ebben az országban mindent lehet
Törölt felhasználó 2010. 11. 18. 10:40
Előzmény: #617  totoro
#621
mondjuk ezt a szintet tényleg meg kellene védeniük, mert különben a brokern-et-ető ügynökök elbujdoshatnak és akkor nincs több kötés, és ha nincs több kötés akkor a 20%-os növekedést - melyet Horvát úr a Brokernettel való együttműködésre alapoz - elég nehéz lesz fenntartani.
Törölt felhasználó 2010. 11. 18. 10:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#620
A papírok november 8-án 900 forinton kezdték meg kereskedésüket, azóta az árfolyam csaknem 17%-ot zuhant.
CIG Pannónia elnöke a Figyelő eheti számának adott interjújában elmondta: borzasztóan éli meg, hogy a kibocsátási árhoz képest ekkorát esett a papír. Szerinte részben a magánnyugdíj-pénztárak ügye, részben pedig a különadó fennmaradásának híre tett be az árfolyamnak. Úgy vélte, a külföldi vásárlók majd akkor vesznek, "ha jól megy az ár". Horváth szerint ugyanakkor nem történt túlárazás, a reális ár szerinte 1200 forint. Mint mondta, "tűzön-vízen át növelni fogjuk a részvényesi értéket".

azért nem semmi, hogy vannak emberek, akik ilyen kibocsátás után tiszta lelkiismerettel fekszenek le aludni...
joepappa
joepappa 2010. 11. 18. 10:15
#619
az elkerülhetetlent akkor itt sem lehetett elkerülni.:)
Törölt felhasználó 2010. 11. 18. 10:02
Törölt hozzászólás
#618
totoro
totoro 2010. 11. 18. 09:59
#617
Én ugyan az esésre fogadok, de ha tényleg olyan fair cég ez akkor ezt a szintet illene védeniük, mert ha már az ügyfeleik is buknak az tényleg gáz. Ha máshogy nem legalább egy nyilatkozat szintjén.
Törölt felhasználó 2010. 11. 18. 09:55
Előzmény: #615  Steelman
#616
Jó eséllyel hosszú időre ATH a 938-as kibocsátási ár.
Steelman 2010. 11. 18. 09:47
Előzmény: #613  Törölt felhasználó
#615
A 750-es kedvezményes jegyzés= kedvezményes átb@szás. Az annyival kevesebbet cumikázik,mint aki 938Ft-ról lett beszopatva.
Törölt felhasználó 2010. 11. 18. 09:46
#614
a 750-es csapat még nem akarja elfogadni hogy már ők is bukóban ülnek. a 938-asok meg tűkön ülnek hogy a 750 is elesik-e. a 0 forintosoknak persze megérné eladni, de innen még adhatnak egy esélyt a fordulatnak (800-ig).
mindez 750 körül lebegtetheti az árfolyamot még akár napokig is. de aztán jönnie kell az elkerülhetetlennek.
Törölt felhasználó 2010. 11. 18. 09:39
Előzmény: #611  Törölt felhasználó
#613
innentől pedig mindenki bukóban ül rajta, kivéve a dolgozói nullások, ami külön öröm.
Tehát a bukó is hajtja lefelé, meg az akárhol eladom is megéri effektus is.
ebből hamarosan még méretesebb esés jöhet.
zotya32 2010. 11. 18. 09:29
Előzmény: #610  Törölt felhasználó
#612
ez volt már?
link
Törölt felhasználó 2010. 11. 18. 09:29
#611
Szegény bepalizott biztosítottak most fájhat a fejük.

Járai felesége viszont már megszabadult e kitűnő papíroktól. Ő már nem veszthet rajta.
Törölt felhasználó 2010. 11. 18. 09:26
#610
Ünnepélyes pillanathoz értünk, a CIG már 744 forintért is gazdát cserélt.

Persze a névérték még messze van, de ami késik, az nem múlik.
vagfoldi
vagfoldi 2010. 11. 18. 09:22
Előzmény: #608  totoro
#609
Legjobb 5 vételi ajánlatMennyiség Ár
60 743
840 741
400 740
2.240 738
1.000 736

Legjobb 5 eladási ajánlatÁr Mennyiség
744 100
747 200
748 250
749 400
750 5.302

Kereskedési adatokUtolsó kötésár 745
Utolsó kötés 40
Kötés ideje 9:21:30
Napi változás -14
Napi változás % -1,84
Forgalom m Ft 11,42
Nyitóár 759
Napi minimum 745
Napi maximum 763
Előző záróár 759
Éves minimum 745
Éves maximum 923
totoro
totoro 2010. 11. 18. 09:22
#608
Na ez az a helyzet, amikor mindenki, aki nem cégen belül jutott hozzá fillérekért a részvényhez bukóban ül. Most jön csak az esés java.
Törölt felhasználó 2010. 11. 18. 09:21
Előzmény: #606  vagfoldi
#607
rezeg a léc.
vagfoldi
vagfoldi 2010. 11. 18. 09:19
Előzmény: #605  vagfoldi
#606
pÁR PERC ÉS 750ALATT LESZ
vagfoldi
vagfoldi 2010. 11. 18. 09:17
Előzmény: #604  vagfoldi
#605
Legjobb 5 vételi ajánlatMennyiség Ár
490 751
7.446 750
140 745
4.840 741
2.000 738

Legjobb 5 eladási ajánlatÁr Mennyiség
763 900
764 260
765 1.263
767 500
768 600

Kereskedési adatokUtolsó kötésár 763
Utolsó kötés 100
Kötés ideje 9:16:11
Napi változás 4
Napi változás % 0,53
Forgalom m Ft 1,63
Nyitóár 759
Napi minimum 751
Napi maximum 763
Előző záróár 759
Éves minimum 750
Éves maximum 923
vagfoldi
vagfoldi 2010. 11. 18. 08:58
Előzmény: #603  vagfoldi
#604
tessék itt egy real
Legjobb 5 vételi ajánlatMennyiség Ár
786 759
70 756
1.084 753
84 751
7.100 750

Legjobb 5 eladási ajánlatÁr Mennyiség
760 9
761 206
764 200
765 1.263
769 272

Kereskedési adatokUtolsó kötésár 759
Utolsó kötés 100
Kötés ideje 2010.11.17.
Napi változás -21
Napi változás % -2,69
Forgalom m Ft 38,76
Nyitóár 775
Napi minimum 750
Napi maximum 778
Előző záróár 780
Éves minimum 750
Éves maximum
vagfoldi
vagfoldi 2010. 11. 18. 08:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#603
Akkor dobjad 1000-rel minimális veszteséggel szállj ki mint később nagyobb lesz a bukód. Feltéve ha ma lesz ennyi. Legyen igazad sajnálom azt a sok szerencsétlen embert akiket jól bepaliztak
Törölt felhasználó 2010. 11. 18. 08:39
Törölt hozzászólás
#602
vagfoldi
vagfoldi 2010. 11. 18. 07:45
Előzmény: #600  gazmber
#601
Volt miből kifizetni a kölcsönt

A Kisbefektetői Értékesítés során érvényesen lejegyzett Megszerezhető Részvények közül 7.778.083 darab 938,-Ft-os áron,=7295841854ft míg 4.759.698 darab 750,-Ft-os áron került lejegyzésre.=3569773500ft

A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. (székhelye: 1033 Budapest, Flórián tér 1.; cégjegyzékszáma: Cg.01-10-045857; a továbbiakban: „Társaság”) ezúton értesíti tisztelt részvényeseit és a tőkepiac szereplőit, hogy a Társaság és az SBI European Fund ("ELAN") között 2010. május 6-án létrejött szerződésben foglalt lehetőségnek megfelelően mai nappal előtörlesztés formájában visszafizette a befektető által alárendelt kölcsöntőke formájában rendelkezésre bocsátott 5.600.000,- (ötmillió hatszázezer) euró összeget és annak 579.445,- (ötszázhetvenkilencezer-négyszáznegyvenöt) euró összegű kamatát.

Topik gazda

gabzol
5 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek