Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 08. 02. 10:27

CHF devizahitelesek  

előrebocsátom, h nincs semmilyen devizahitelem.



De egy szösszenetnyi gondolatmenettel már el is juthatunk a mondandómig.

Egyik oldalon áll a pénzügyileg képzetlen ügyfél, akinek elmondták, hogy az árf. kedvezőtlenül is alakulhat stb.

Másik oldalon a sok tudor közgazdász elemzőt alkalmazó bankok.

Ha a bankok előrelátták pl. a svájci frank hitelezés ilyetén veszélyeit, akkor becsapták az ügyfelet, nem lett volna szabad ekkora kockázatot vállaltatniuk. Ha a bankok se látták előre, akkor az ügyféltől hogy lenne elvárható?



Amikor a bank kínál egy konstrukciót, akkor a normál kockázatot (mondjuk 20-30%) rátelepítheti az ügyfélre, de a rendszerkockázatokat neki kell viselni, hiszen ő találja ki ezeket a lehetőségeket, konstrukciókat, neki kell előre látni, hogy milyen veszélyeket rejt, és neki is kell vállalni a worst case scenariókért a felelősséget. Azt nem lehet, hogy a felfutó devizahitelezés minden gyümölcsét élvezem, de a kockázatait meg mind áthárítom.



És nem bankadó formájában kell besápolni a pénzt, hanem az érintetteknek célzottan folyósítani, vagy eleve el se venni tőlük a magasabb törlesztőt.



Összegezve: az ügyfélnek kellene viselni a kockázatot mondjuk 30% árf változásig, minden továbbit meg a banknak.

Arról meg már szót se ejtsünk, hogy a nulla közelébe eső svájci alapkamatot Mo-n a svájci frankhitelek kamatának emelkedése kísérte. Nonszensz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 08. 17. 15:37
#561
"A kormány arról is döntött, hogy akik igénybe veszik az árfolyamrögzítést, és külön számlán halmozzák fel az adósságukat, azoknak a törlesztőrészlet növekedés nem lehet több, mint 15% 2014-től - fejtette ki Orbán Viktor."

Ez vajon mi a jó eget jelent? A tőkésített kamat kamatának tőkésítését :)
Törölt felhasználó 2011. 08. 17. 15:59
Előzmény: #561  Törölt felhasználó
#562
Más hogy mondva:A kormány döntött arról hogy 15%-al emelhetik a törlesztőrészleteket a bankok.
Törölt felhasználó 2011. 08. 17. 16:13
Előzmény: #450  Törölt felhasználó
#563
Te melyik banknak vagy az alkalmazottja?Amúgy igen tőzsdézem,de még egy bukónál sem kértem kártérítést.Az elején tisztáztuk hogy mivel jár az egész ügylet.A szerződések ügyében pedig lapozgasd a Ptk.-át.Bizonyára te is találsz olyant ami miatt ezek a szerződések egyoldalúak,rosszhiszeműek semmisek.
Törölt felhasználó 2011. 08. 17. 16:18
#564
Pénznyelő ha minden ok.a deviza hitelekkel akkor ez mi?"Felhívják a kormány figyelmét arra, hogy a PSZÁF már indított pert a tisztességtelen szerződési feltételek miatt, és a Fővárosi Bíróság április végi első fokú ítélete szerint meg is nyerte!"
Törölt felhasználó 2011. 08. 17. 16:33
Előzmény: #562  Törölt felhasználó
#565
Hát ez pont azt jelenti, hogy max 15%-kal nőhet. Mert amúgy többel fog nőni, ne ringassuk magunkat álmokba. Nem a 240-es chf az irreális, hanam a 180-as. És még innen is lesz fölfelé. Szóval akkor a maradék százalékokkal mi lesz? Megy a gyűjtőszámlára és egy brutálisan halmozódó tőkésített kamattartozást raknak le a már amúgyis végletekig eladósodott emberek elé, ahogy az elkövetkező 3 évben teszik? Vagy kifizeti az állam a különbözetet? És ha utóbbi, akkor miért csak nekik?
Törölt felhasználó 2011. 08. 17. 16:39
Előzmény: #565  Törölt felhasználó
#566
Az egész gyűjtőszámlázás egy újabb biankó
szerződés a bankok részére.Egy k...nagy át
b....szás.Gratulálok Ov és Társai Zrt.jogtanácsosának.
Törölt felhasználó 2011. 08. 17. 23:05
Előzmény: #564  Törölt felhasználó
#567
Mettor:

1. Nem tudom, mi az, amit írtál. Egy forrás nem ártana...
2. Nem mondtam sose, hogy minden oké a devizahitelezéssel. Bemásoljam megint a már rengetegszer bemásolt szövegem. Ti tényleg csak írtok, de nem olvastok?
Törölt felhasználó 2011. 08. 17. 23:09
Előzmény: #562  Törölt felhasználó
#568
És mégegy:

"Más hogy mondva:A kormány döntött arról hogy 15%-al emelhetik a törlesztőrészleteket a bankok."

Ennek azért annyira ne örülj, a tartozásod ugyanis ettől nem csökkent, azaz jelentős futamidő növekedésed lesz. A hiteleknél pedig jellegükből adódóan kezdetben főleg kamatot, később tőkét törlesztesz. A futamidőhosszabbítás (ráadásul kötelezően) = még több kamat.
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 09:50
#569
Érdekes olvasmány devizahiteleseknek:

link
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 18:15
Előzmény: #569  Törölt felhasználó
#570
jo kis anyag
foleg a 20. oldaltol
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 19:22
Előzmény: #570  Törölt felhasználó
#571
a kamatszint meghatarozasat tenyleg erdemes lenne kicsit jobban megnezni az illetekeseknek. kivancsisagbol megneztem, a torlesztom chf-ben 20 szazalekkal emelkedett, a 4 evel ezelotti osszeghez kepest, mivel felulvizsgaljak uyge felevente az ugyleti kamatot: "ados kifejezetten tudomasul veszi, hogy a bank jogosult az ugyleti kamat merteket felulvizsgalni a refinanszirozasi feltetelek, a penzpiaci korulmenyek, a fogyasztoi arindex, a vonatkozo jogszabalyok es a jegybank esetleges intezkedesei, illetve az ugyre vonatkozo banki kockazat tukreben." --> es ezeket felulvizsgalva valahogy mindig emeles a vege...
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 14:18
#572
Elutaltam banknak a lóvét a végtörlesztéshez, realizálom a bukót, mostantól nem akarom látni a eur/chf eur/huf chartokat :)
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 14:28
Előzmény: #572  Törölt felhasználó
#573
Hali
úgy gondolod ennél az árfolyamnál ez jó döntés volt??

lenne lehetőségem nekem is előtörleszteni, de várok még,
szerintetek idén jó esetbe meddig gyengülhet a frank?
Peter_21 2011. 08. 31. 14:34
Előzmény: #573  Törölt felhasználó
#574
Hali !

Ha így folytatódik, akkor max. 2-3 év múlva fog gyengülni.
És azt még nem is számoltam, hogy összeomlik a költségvetésünk...
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 14:40
Előzmény: #573  Törölt felhasználó
#575
Amilyen világvége hangulat van, jobbnak láttam most lezárni, egy gonddal kevesebb.
Most úgy tűnik, a hosszútávú emelkedő trend folyatódik.

Az, hogy jó döntés volt-e majd kiderül, de miután nem lehet visszacsinálni, nem is fogok miatta aggódni.
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 15:01
Előzmény: #575  Törölt felhasználó
#576
Csak nehogy ugy jarj h meg tartozol, mert ma megy felfele a chf, aztan a t+3 miatt nehogy megszivd
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 15:16
Előzmény: #576  Törölt felhasználó
#577
245-ös árfolyamnak megfelelő pénzt utaltam a számlára amiről vonják, oldják meg, nem vagyok hajlandó emiatt tovább idegeskedni, inkább játszom a gyerekekkel.
Peter_21 2011. 08. 31. 15:26
Előzmény: #577  Törölt felhasználó
#578
mára még talán elég :o)
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 15:28
Előzmény: #578  Peter_21
#579
Szerencsére nem T+3 hanem T+1, de azért vicc, hogy az azonnali átutalás (sima, nem viber) a bankvilágban másnapot jelent.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek