Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 09:28

certifikátok  

Jó reggelt Fórumozók !

Volt valaki tegnap Vistában a certifikát előadáson?Rajtam kívűl?

Elindíthatná valaki a topikot. Kösz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 17:06
#60
Alig brutális az olaj. Nem irigylem aki shortban ragadt. Egyelőre fordul az ATH-ról, de ha azt átviszi...huh.
TrendMan 2008. 04. 09. 16:46
Előzmény: #58  idmat
#59
Na most ez milyen dolog, hogy a friss készletadatok pont abban a percben jelennek meg, amikor a mi tözsdénk már bezárt ?
Az egész úgy jön ki, mintha direkt szivatni akarnák a magyar játékosokat !
idmat 2008. 04. 08. 13:20
Előzmény: #57  TrendMan
#58
Köszönöm!
EZ pedig a kedvenceimben van! Látom felül !
TrendMan 2008. 04. 08. 13:08
Előzmény: #56  TrendMan
#57
Itt folyamatosan listázza magat az alaptermeket:

link
TrendMan 2008. 04. 08. 13:06
Előzmény: #55  idmat
#56
Attól függöen, hogy hol shortolja, a broker cégnek kell, hogy legyen valamilyen felülete.

Én az Equitasnál a Webbrokerben nézem.

A gond az, hogy ha nagyot ugrik, akkor azt éjszaka teszi és nem tud az ember idöben lépni.
idmat 2008. 04. 08. 12:45
Előzmény: #54  TrendMan
#55
Sos! Hol nézhetem az olajat!??
Köszike!
TrendMan 2008. 04. 08. 11:14
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#54
Ha olajbáró lennék, nyitnék néhány long poziciót - amikor már mindenki esésre spekulál.
Akkor felrobbantanék egy vezetéket, vagy összekülönböznék kicsit a szomszéd állammal. vagy a belsö ellenzékemmel.

Két nap múlva kivenném a tökémet a longból és short poziciót nyiténk - kiadnék egy sajtó nyilatkozatot, hogy a helyzet normalizálódik.

Sajnos nem vagyok olajbáró :-(
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 22:11
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#53
mit jelentett az alcoa? Ill. mikor jelent pontosan?
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 22:02
#52
Azt irtam hogy az egyik ok :)
Az hogy ez a kis rally elindult a részvényekben, annak egyik oka volt hogy az olaj esi kezdett, csökkent a termelői árnyomás. Csakhogy olaj talpraállt így a helyzet nem javul. A jel helyzetben az a gáz, hogy a növekvő energiaárak mitt egyszerre nőnek a termelői árak és csökken a kereslet. Ez meg fog látszani az eredményekben is, ma zárás után alcoa megmutathatja az irányt.
TrendMan 2008. 04. 07. 21:30
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
Ez sem egyértelmű.
A nagyon magas olajár nem jó a világgazdaságnak, de honnan nagyon magas ?
Amíg a világgazdaság nincs recesszióban, addig (elsősorban a fejldődő ázsiai gazdaságok miatt) nem tud esni az olaj ára.

Igazán az olaj shortnak a kereslet csökkenése lenne jó, de amig nincs recesszió, addig ez nem következik be.
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 20:29
#50
Szerintem up. Egyelőre uj ATH-ra kellene mennie, ha az meglessz akkor nem is tudom így hirtelen meddig mehet. Egyébként épp az olajár az egyik ami miatt én nem hiszek a kitörésben, ma nyitottam egy kis adag dax shortot ennek örömére.
TrendMan 2008. 04. 07. 20:11
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
Én csak kihirdettem a tippjátékot, de valójában foglmam sincs :-)
Egyébként úgy látom, a profik sem látják át már a világgazdaságot, egymást érik az ellentmondó elemzések és nyilatkozatok.

Ha elfogadjuk azt, hogy van egy szezonális hatás (ezt ugye a benzin árában nyár eleján számtalanszor megtapasztalahttuk), akkor most egy csendesebb időszaknak kellene jönnie.
Ez a short mellett szólna, de ilyen közel a kiütési határhoz már igen nagy bátorság kell a vásárláshoz.
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 19:49
Előzmény: #45  TrendMan
#48
igen, észrevehető az erős ft hatása :(
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 19:38
Előzmény: #46  TrendMan
#47
tipp: long, 119ig megy.
TrendMan 2008. 04. 07. 19:28
Előzmény: #45  TrendMan
#46
Felhivás egy kls tippjátékra !
Az olaj néhány hete 110 USD-n csinált új csúcsot.
Most rövid pihenő után ezt újra támadja.
Vajon meddig megy ?
Short v. long a helyes döntés ?
TrendMan 2008. 04. 07. 16:06
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Gondolom észlelitek, hogy a forint 'váratlan' erösödése nem tesz jót a certik árfolyamának.

Pl. az olaj short sokkal jobban esik, mint várható lenne, a long meg kevésbé erösödik, mint kellene egy állandó forint mellett.
Törölt felhasználó 2008. 03. 25. 09:40
#44
Megnyugodtam, hogy nem csak én gondolom így. :)

Most már csak azt kell kideríteni a finanszírozási kamat hogyan számolódik, vagy hol van közzétéve.
Tibrincs 2008. 03. 25. 08:07
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
Szerintem jók a feltvetéseid, a záróárak összevetéséből nem lehet és nem is szabad semmit sem következtetni.
Valóban az lenne a helyes, ha beérkezett ajánlatokból rajzolnánk grafikont és azt hasonlítanánk össze az indexknél..
Törölt felhasználó 2008. 03. 25. 07:16
#42
...megöltem a topicot?

Mi a véleményetek az alábbi észrevételrõl?
Törölt felhasználó 2008. 03. 19. 20:48
#41
Öh...

Valami nekem nem stimmel:

Ha a DAX (pl.) és a megfelelõ certi záróárát vetjük össze, az _tényleg_ helyes?

Csak mert az, hogy valami pl. indexkövetõ, azt jelenti, hogy minden pillanatban valamilyen jóldefiniált összefüggés áll fenn az index és a valami között.

A "záróár" pedig certinél jelenthet egy 13:23-kor történt kötést is... vagy nem? A DAX, vagy az arany ára meg nem "áll" fél napokat... :)

Igazame van?

A másik: egy long és egy sort certi simán mehet egyforma irányba: ha az utolsó kötésük között eltelt vagy 3 óra hossza...

Ez annak a hibája, hogy a legtöbb rendszer nem rajzolja fel a grafikonjára a bid/ask alakulását, csak a kötéseket. Itthon, most a certik meg nem forognak túl gyorsan. :)

Úgy lenne fair, ha egymás alá raknánk az indexet, meg a bid/ask árak grafikonját. Abból több következtetést lehet levonni.

Topik gazda

maky
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek