Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 09:20

Certifikátok  

én azt nem értem, vannak ezek az index követő certik, nézem a petiben a könyvet, csak áll, alig van mozgás ... az igazi index meg szinte mindig mozog ... ha a bankok generálják a vételi és eladási ajánlatokat, akkor mért nem mozog? van már valakinek tapasztalata vagy én csinálok valamit rosszul?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
akibaci 2008. 06. 19. 21:42
Előzmény: #37  akibaci
#41
Hm, jó lenne ez az olajár holnapra a maradék shortom is nyerőre fordulna, 3388-on már nullás vagyok.
Törölt felhasználó 2008. 06. 19. 22:52
Előzmény: #40  bpmcwap
#42
bpmcwap

Ha egy kicsit bővebben leírnád, részleteznéd, hogy mit kéne csinálni itt a MÉTA TRÉDERBEN, azt megköszönném.
Angolból nem vagyok perfekt, azért az alapokat megértem.
bpmcwap
bpmcwap 2008. 06. 19. 23:19
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
Bocs, de a PFre nem nagyon járogatok, csak süti idelinkelt valami jurohuuffos cikkhez és beleolvastam a topikba... :)
Ide leirtam mindent: link

Ha van kérdés ott megtalálsz, ha épp vagyok (Jelenlevők alatt megtudhatod...)
Törölt felhasználó 2008. 06. 19. 23:37
Előzmény: #43  bpmcwap
#44
köszi.
Kicsit félek ettől, mert annyi mindent lehet hallani, hogy kicsalják az ember pénzét, lenyúlják a kódokat és kisemmizik az embert.
Ez szerinted mennyire megbízható ilyen szempontból?
bpmcwap
bpmcwap 2008. 06. 20. 15:02
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#45
azért 0,3 -0,5 % okat illő lenne lekövetni nem???? Máskor egész nap nem mozog ennyit mégis 6-8szorosát mozdulnak a certik most meg gyakorlatilag nem követik le, azért ez ebben a formában nagyon durva.... lapozzanak már vissza egy picit és nézzék már meg hogy nem régiben majdnem nyolcszoros tőkeáttétellel vettem meg a dax shortot, most meg jó ha 5szörös... még egy kicsit esik a dax meg a dayshort certi is az erste többet keresett a marzson mint én a terméken... ez persze nem gond ha magát a termékeket ezért vezették be de akkor ezt legalább kisbetüvel irják ki a certik alá.... marha idegesitő hogy jó instumentmuban jókor jól száltam be csak rossz árjegyző miatt egy még rosszab tőzsdén rosszul realizálhatok.... GRRRRR
már bocsánat de most ide még tudnék mit irni ami nem biztos hpogy szalonképes lenne kedves erste.....
bpmcwap
bpmcwap 2008. 06. 20. 15:06
Előzmény: #45  bpmcwap
#46
Bocsánat helyesbitek már most többet keresett az erste a certin mint én... a kamatmentes daxcert most több mint 10%al van a jegyzés fölött -egész pontosan 3305 kamatmentesen - ehhez képest a béten 8,22% az uccsó kötés amit ől a jegyzés pár forintal van feljebb...
TrendMan 2008. 06. 20. 15:37
Előzmény: #46  bpmcwap
#47
Eszem ágában sincs védeni a bankot, de jelenleg minden certi tetemes forint erősödés mellett árazódik.
Ráadásul a dollár is inkább gyengült a nap folyamán - ez pedig a longnak jó, nem a shortnak.

Szerinem a korlátozott ármozgás ennek tudható be - és ha a forint tovább megy 220 irányába, nos az megint az Erste malmára hajtja a vizet.
Azt gondolom, hogy ezért vezették be ezeket a termékeket itt és most.
bpmcwap
bpmcwap 2008. 06. 20. 15:44
Előzmény: #47  TrendMan
#48
ja csak közben a dax minnyá ugy gfog hullani miktna akő mert elesett a 6600.... a forint 2 hét alatt efektive semmit nem mozgott ha eltekintek attól hogy begyengü,lt majd visszajött... szar ez ebben az esetben elég rossz megközelités, de van benne igazság.... csak a %ékokat figyeljük, a %okat!!!!
bpmcwap
bpmcwap 2008. 06. 20. 15:45
Előzmény: #48  bpmcwap
#49
bocsi a laptopom le kéne cserélni ezért van hogy az amugy sem szép kézirásom most még olvashatatlanabb..... sorry
dax: 6593
bpmcwap
bpmcwap 2008. 06. 20. 15:48
Előzmény: #49  bpmcwap
#50
ja és még egy, csak hogy tiszta legyen!!!! KAMATMENTES DAX CERTI ÁRA REAL HUFAL VAN SZÁMOLVA!!!!! nem tegnapi záróval, REALLEL!!! és még igy is 10% a kamattarcsi....
(egyenlet az erste honlapján megtalálható!!!!)
Törölt felhasználó 2008. 06. 20. 15:51
Előzmény: #50  bpmcwap
#51
Tegnap délután elmentem a gép elől, benn hagyva 3300Ft-s vételt Olaj longra, nem gondoltam, hogy teljesülni fog. Szóval teljesül kb 134 dolláros olajáron.
Most el tudnám adni 3300-ért, az olaj 136 dollár.

Éljen...
TrendMan 2008. 06. 20. 16:40
Előzmény: #50  bpmcwap
#52
Valójában laikus vagyok haladó szinten,
Mégis biztos vagyok benne, hogy ugyanazt mondjuk:
Az Erste Euroban köt fedezeti ügyleteket, és mi HUF-ban kötünk vele üzletet.
Tehát az egyre erősödő valutánkat adjuk az ő egyre gyengülő Eurojáért.
A mai mintegy 1 %-os forint erősödés pl. a Dax short certi mozgását tompította. Azt hogy mennyivel nem merem megsaccolni.
Törölt felhasználó 2008. 06. 23. 11:02
Előzmény: #50  bpmcwap
#53
mi az a kamatmentes dax certi?
amennyiben az index certire gondolsz, abban most az árjegyzés 1565-1575.
a képlet szerint: 6593x238.15x0.001=1570,12. nekem elég korrektnek tűnik az árjegyző...

más
az árjegyzőnek teljesen mindegy, hogy a devizakereszt hogyan mozog.
gondoljátok, hogy ha bárki tudta volna, hogy merre megy az eurhuf, akkor certik bevezetésével próbálna keresni rajta!? nonszensz...
nézzünk meg egy egyszerű példát:
eurhuf=250
1000-en elad a bank egy long terméket. ezzel ő short lesz, tehát veszi az alapterméket, hogy lefedezze a pozit.
ezután 200ra esik az eurhuf, ami 20%, tehát a certi leesik 800ra. ügyfél eladja, bukott 200 huf-ot. bank lezárja a fedezeti pozíciót.
a bank eredménye: 1000/250-800/200=4-4=0, azaz nulla. 4 euróér adta el a bank a certit, és 4 euróér veszi vissza! ceteris paribus természetesen...
TrendMan 2008. 06. 23. 11:26
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
a_PS
Köszönöm a soraidat, nekem tanulságos.
Ahogy azonban Einstein mondta, minél nagyobb a tudás fényköre, annál nagyobb felületen találkozik az ismeretlennel :-)
azaz -->
1) A magyar befektető - aki Certit vesz - a forint erősödésén mindenképpen veszit, legyen a termék long vagy short.
Ha nem a Certit kínáló bank, akkor valaki más 'megnyeri' ezt a pénzt rajtunk. (Esetleg az, akinél a fedezeti ügylet kötetett.) ?!

2) Vajon a fedezeti ügyletek 1:1 -ben köttetnek, vagy nagyobb csomagokban ?
(Nekem ez utóbbi tűnik ésszerűnek.)

Mivel a befektetési házak párhuzamosan nagyon sok befektetési konstrukciót kínálnak, számomra evidens, hogy egyes termékekbe a forint erősödése is koncepciózusan bele lehet építve.

más

Az árjegyző időnként kihagy egy negyedórácskát, de egyébként nekem sincs panaszom.
Törölt felhasználó 2008. 06. 23. 13:46
Előzmény: #54  TrendMan
#55
A certi ugye egy összetett termék, azaz pl. egy dax short-ból és egy EUR/HUF longból tevődik össze. Amikor megveszed a certit mindkét pozit megnyitottad. Egyszerre kereskedsz a DAX-indexszel ( short ) és egy deviza párral ( long ). Bármelyik változik a certi árfolyama követni fogja.

De egyébként ugyanez van, ha pl. külföldön kereskednél. Akkor is először EUR-ra kellene váltanod a forintot = EUR/HUF long nyit. EUR-ban kereskedsz, majd amikor modjuk fél év múlva befejezed a kereskedést és a pénzecskédet visszaváltod forintra akkor akkor EUR/HUF long zár. Ugyanaz, csak itt ezt egyetlen poziban teszed meg.

"1) A magyar befektető - aki Certit vesz - a forint erősödésén mindenképpen veszit, legyen a termék long vagy short.
Ha nem a Certit kínáló bank, akkor valaki más 'megnyeri' ezt a pénzt rajtunk. (Esetleg az, akinél a fedezeti ügylet kötetett.) ?! "

Nyilván a fenti ok miatt a devizakereskedésben keletkezik a bukód, hiszen ha EUR/HUF -ot longolsz és a forint erősödik, akkor azt bukod. Persze ha a forint gyengül, akkor meg azt is megnyered.
TrendMan 2008. 06. 23. 14:53
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
Ez jó volt. Az arany 2 perc alatt esett 20 dollárt.
Szegény magyar kisbefektető meg csak néz.
bpmcwap
bpmcwap 2008. 06. 23. 16:10
Előzmény: #56  TrendMan
#57
a forint 238ról már a 240et nyaldossa, minnyá át is viszi, a dax meg besza2adt 0eg5nt 6600 alá és a certik???? ja azokkal semmi ninncs... köszönik jól vannak...
kamatmentes certik: a certik ára az erste által rátett kamatok nélkül..... jobb lenne ha megnéznéd z erste honlapját és ujraszámolnád mert valamit nagyon elszámoltál.... segitség képpen nállam most a DSC 3400 a DLC 2600.... kamatmentes certiket tudok neked adni a cápákon ha kell bármikor.... a különbözet pedig az erste kamata... a nagybaj az ugráló tőkeáttétel is.... mikor ráveszed magad hogy megveszed a 6-8szorost relizálásnál meg jó ha 5,5et kapsz.... nagyon a saját feneke felé hajlik az erste és egyáltalán nem az árat hanem a trendet probálja meg lekövetni.... ha pl esést vár nem engedi lejjebb a certi árát még akkor sem ha épp esik a dax és gyengül a huf ha pedig emelkedést vár akkor a DLC-vel van ugyan ez... olyan nincs hogy te egy korrekcióban jól állj be irányba mert a trendet követve nem engedi az erste... ezerszer inkább egy külföldi cégen keresztül.... a méta tud magyarul is, egy számlát megnyitni külföldön meg nem nagy kunszt... én az fxprot ajánlom mert olcsó és kisbüfibarát de van lehetőség bőven....
TrendMan 2008. 06. 24. 16:07
Előzmény: #57  bpmcwap
#58
Most mintha szünetelne az árjegyző ... biztos csak egy negyedórácskáról van szó.
Törölt felhasználó 2008. 06. 24. 16:13
Előzmény: #58  TrendMan
#59
Hupsz,visszajött az árjegyző.
Remélem nem akarnak ebből rendszert csin álni!
TrendMan 2008. 06. 24. 16:26
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#60
Most arany longnál nem látom a jegyzést.
Dax-nál van ... khmmm ... érdekes.

Topik gazda

georgee
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek