Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 09:20

Certifikátok  

én azt nem értem, vannak ezek az index követő certik, nézem a petiben a könyvet, csak áll, alig van mozgás ... az igazi index meg szinte mindig mozog ... ha a bankok generálják a vételi és eladási ajánlatokat, akkor mért nem mozog? van már valakinek tapasztalata vagy én csinálok valamit rosszul?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zepi
zepi 2009. 12. 17. 13:53
Előzmény: #5099  Törölt felhasználó
#5100
mondjuk alig egy hónap alatt 90-ről 265 Ft-ra ugrott a certi, ez csaknem tripla
az alaptermék mennyit változott nov közepe óta ?
Törölt felhasználó 2009. 12. 17. 13:30
Előzmény: #5098  gilgalad
#5099
Persze a gáz az egy vicces állatfajta, de múlt heti volt az első negatív adat, addig csak újabb készletekkel töltötték fel a tárolókat. Most lehet az első igazán negatív adat. Persze mint mindig benne van a pakliban, hogy lefordul, de nagyobb a valószínűsége, hogy nem illetve, hogy a következő hónapokban tendeciózusan emelkedik majd az ára. Amúgy ha ott vagy a szeren időjárásban a CME-n tudsz időjárással is kereskedni, venni-adni hideget, meleget, fagyást, hurrikánt spotra, hatira, havira, sezonálisra, évre lebontva
gilgalad 2009. 12. 17. 13:26
Előzmény: #5097  Törölt felhasználó
#5098
Rendben. Én csak ahhoz akartam hozzászólni, hogy "hideg van, hideg lesz", mert azért ennek is megannyi vetülete van, mint az általad felvázolt fundamentális háttérnek. Én az időjárás egyes szegmenseivel foglalkozom legalább annyi ideje, mint te a határidős árupiaccal. Akár össze is dolgozhatnánk :-) Szóval vételre ajánlod? Nem lesz itt is lefordulás??
Törölt felhasználó 2009. 12. 17. 13:03
Előzmény: #5096  gilgalad
#5097
Ennél azért bonyolultabb a gáz története, pláne azok után amilyen történelmi mélypontokra esett 2009-ben, a kitermelési adatok illetve a tározói kapacitások kihasználtságának relációjában. Én amúgy határidős gázzal játszom az amcsiknál, 5 éves commodity futures tapasztalattal, ezen az alapon mondom, hogy szerintem 2 hónapos időtávon a gáz egy jó befektetés a BÉT-en certizőknek illetve akik nem akarnak sokmilliós fedezeteket elhelyezni
gilgalad 2009. 12. 17. 12:57
Előzmény: #5095  Törölt felhasználó
#5096
A Nagy Tavak környéke kap egy kis zimát, egyébként semmi különös hideg szempontjából.
Törölt felhasználó 2009. 12. 17. 12:52
#5095
Sziasztok!

Nagyon jó adatot várunk gázra. Keményen beindultak a telek a jenkiknél, ez a Storage erős negatív változásában tükröződik, magyarul fogy a raktáron lévő mennyiség, hideg van, hideg lesz, tehát felmegy a gáz ára, ami amúgy is borzalmasan lent van. Amúgy itt a link, amin megnézhető az előző adatok, grafikonon is illetve a forecast:
link
Natural Gas Storage sor.
Ezt idehaza a kisbüfik leginkább leginkább EBHENHUBTL02-vel foghatják meg.
Törölt felhasználó 2009. 12. 17. 12:51
#5094
Sziasztok!

Nagyon jó adatot várunk gázra. Keményen beindultak a telek a jenkiknél, ez a Storage erős negatív változásában tükröződik, magyarul fogy a raktáron lévő mennyiség, hideg van, hideg lesz, tehát felmegy a gáz ára, ami amúgy is borzalmasan lent van. Amúgy itt a link, amin megnézhető az előző adatok, grafikonon is illetve a forecast:
link
Natural Gas Storage sor.
Ezt idehaza a kisbüfik leginkább leginkább EBHENHUBTL02-vel foghatják meg.
Törölt felhasználó 2009. 12. 17. 12:24
Előzmény: #5092  TrendMan
#5093
Egy kalap sz@r az S02, nem változik a jegyzés.
Tegnap is figyeltem, ugyanez volt.
20 körüli tőkeáttéttel igencsak volatilisnek kéne lennie...

Jó pénzt lehetne csinálni vele, csak sajnos nem tudjuk hol az "alja" az EUR/USD -nek :(
TrendMan 2009. 12. 16. 17:56
Előzmény: #5091  Törölt felhasználó
#5092
A megérzés ide kevés.
Csak a megérzésre hallgatni előbb-utóbb nagy buktához vezet.
(Én nyár közepe óta érzem, hogy megint jön a shortos időszak a részvénypiacon, és ez egy abszolút melléfogás volt:-(
xxx
Gyakorlat kell, tapasztalat és egy kis szerencse is.
Na és a rámenősség meg az óvatosság egy megfelelő elegye:-)
Törölt felhasználó 2009. 12. 16. 17:16
Előzmény: #5090  TrendMan
#5091
Vasárnap éreztem, hogy Hétfőn full tőkével neki kéne mennem a tl13nak, de nem tettem pedig valahogy mégis jó lett volna a megérzésem ,és most már lassan örülnék a 2*es pénznek:(
TrendMan 2009. 12. 16. 16:44
#5090
Érdekes mikre kell figyelni:
Napközben volt egy ugrás és egy kisebb kimaradás az olaj árjegyzésében.
Az ugrás egyenesen következetlen volt: Csökkenő olaj árfolyam mellett kértek hirtelen mintegy 50 HUF-al többet a long certiért.
Dühös voltam, hogy már nem tudok 1620 körül venni longot.
De aztán eszembe jutott, hogy a múltban ez ált. olyankor történt így, amikor egy még jelentősebb emelkedés következett be kicsit később a vonatkozó alaptermék árában.
Azért mégis vettem és lám, itt is az áremelkedés:-)
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 18:13
Előzmény: #5088  zepi
#5089
kicsitt beragadtam a deviza S07 és az S02...:( gondoltam eladom, de majd felmegy, nem akarok mínuszt...dax, L13 elég jól mozgott ma, daytrade esetén jól hozott:)
zepi
zepi 2009. 12. 15. 17:26
Előzmény: #5087  Törölt felhasználó
#5088
EURHUF -nál már a TS-t veszem , EURUSD-t valahogy nem érzem, azt hanyagolom, meg DAX short lassan
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 16:32
Előzmény: #5086  Törölt felhasználó
#5087
az a baj a deviza certik beragadtak:) megijedtek a hidegtől:)
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 16:16
Előzmény: #5085  zepi
#5086
azt hittem elárasztott az olaj:) Énis spájzolok, már nekem annyi fajta van...:) most megállok:) pihenni is kell:) az L13 jó lesz télre:)
zepi
zepi 2009. 12. 15. 16:03
Előzmény: #5084  Törölt felhasználó
#5085
vagyok
spájzolok olajt,már folyik ki mindenhol :-)
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 14:51
Előzmény: #5078  zepi
#5084
Na amit az L13 oil ingadozáson nyerek, bukom a deviza certin...:(, remélem nem ütik ki azokat is:( Zepi nagyon eltűntél:(
Törölt felhasználó 2009. 12. 12. 17:33
Előzmény: #5082  Törölt felhasználó
#5083
TL15 mikor jön? 65nél?:)
Törölt felhasználó 2009. 12. 12. 16:04
Előzmény: #5081  Tibrincs
#5082
Kössz!
Az össze függéseket tudtam csak ebben a kiütésben volt egy két homály!A ts 04 mikor lejárt kicsit be szívtam vele!
Én is ts05 meg tl10ezek!Libikikókázok!
Persze csak pici pénzel!
Tibrincs 2009. 12. 12. 11:04
Előzmény: #5080  Törölt felhasználó
#5081
Az index certiknél nincsen kiütés csak a turbóknál.

Az index simán követi daxot, a turbók pedig tökeáttéttellel, ezért egy bizonyos árfolyam elérése esetén megszűnik, kiütik a certit.

A DAXTL10-nél, ha elérné a 4850-et akkor érne pont 0-t a certi, de hogy ne nullázódjon le senki, ezért már előtte , ha leesik a DAX index értéke 5100-ra akkor kiütődik.

A DAXTS05 shortos certi, de ezt is venni kell, csak ennek akkor emelkedik az ára, ha a DAX esik. Ezért itt az a rosz, ha emelkedik. Itt 6500-nál lenne nulla a certi, de már akkor kiütődik, ha felemelkedik 6250-re.

Ha ez megtörténik meghatároznak egy maradványértéket.ez általában a DAX esetében 500-600 Ft körül szokott lenni. Ezt az értéket eddig a kiütést követően T+3 nap után lehetett megkapni, tehát ha pl egy pénteki napon kiütöttek egy cerit, akkor legkorbban az a következő hét szerdán vagy csütörtökön kaptad meg, így 5 napon keresztül a maradvány pénzzel nem tudtál csinálni semmit, csak vártad h megkapjad.

Az újdonság most az, hogy aznap amikor megtörténik a kiütés és meghatározták a maradványértéket, rögtön eladhatod, így rögtön megvan a pénz és tudsz tovább kereskedni, nem kell 3-5 napot várnod rá.

Az ok h van egy eladási juti, de én pl a certikkel daytradelek, és fontosabb nekem, hogy rögtön meglegyen a pénzem minthogy sajnáljak egy kis jutit.

Ha meg valakinek nem kell azonnal a pénz, nem kötelező eladni, megvárhatja ugyanugy mint eddig, hogy kifizessék.

Venni egyébként az árjegyzőtől már nem lehet majd a kiütés után csak eladni. Max az lesz érdekes, ha valaki beáll magasabb árra eladásra mint az árjegyző, és biztos lesz olyan hülye aki meg is veszi tőle drágábban..
aztán majd sir, hogy nem tudja eladni csak olcsóbban az árjegyzőnek....

Topik gazda

georgee
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek