Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 09:20

Certifikátok  

én azt nem értem, vannak ezek az index követő certik, nézem a petiben a könyvet, csak áll, alig van mozgás ... az igazi index meg szinte mindig mozog ... ha a bankok generálják a vételi és eladási ajánlatokat, akkor mért nem mozog? van már valakinek tapasztalata vagy én csinálok valamit rosszul?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 23:39
Előzmény: #4979  Pandix
#4980
Ne haragudj, de egy ilyen termékkel ami 10-20x-os tőkeáttétel dolgozik és nem nézni utána rendesen mi volt egyáltalán este 7től reggel 8ig meg ilyenek?, én 1perces huf chartot követem 24órán át és mégsem kötök ilyenre, te meg ezt írod: "1. Sajnos nem látom a linkelt oldalt, mert jelenleg nincsen Java akármicsodám a gépemen." Egyszerűen nincs több kérdésem:D Mindenki a saját hibájából tanul és a saját bőrén tapasztalja mint én is anno.. Illetve még az se tudod hogy működik a deviza piac: "valahol Japánban az isten háta mögött is kereskednek hajnali 3-kor a forinttal és ott hirtelen felmegy 300-ra az ár. Akkor arra fog ráugrani az Erste?" No komment, majd egyszer rájössz.
Pandix 2009. 11. 04. 20:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#4979
Köszönöm az együttérző hozzászólásokat.
Még gondolkodom, hogy és mint próbálkozzak jóvátételért.
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 19:43
Törölt hozzászólás
#4978
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 19:27
Előzmény: #4976  Pandix
#4977
Teljesen jogos a felháborodás.
Észre kell venni, hogy erste rendszere egy rakás **r ahhoz képest, hogy mennyire jó is lehetne :D
Vicc az hogy este 11kor kiütik, másnap reggel meg nincs felfüggesztve..

Nem ért ide Bécsből a kézbesítő nyitásra.. :))

ígérem utoljára mondom, hogy ez az itthoni rendszer bét-estül, erstéstül, certistül, equitasostul, markersestől egy hatalmas VICC kategória. Nézzetek szét külföldi szolgáltatóknál..
Pandix 2009. 11. 04. 18:40
Előzmény: #4973  gps2
#4976
Nem azzal van a bajom, hogy éjjel kiütötték, legfeljebb meg lehet a véleményem róla, hogy milyen illikvid piacokon döntik el egy certi életét.
"Es azt is tudjuk, hogy a BET-hez sokszor lassan jut el a kiutesrol az info...."
Nekem ez utóbbival van a bajom. Ha az Erste bécsi központjában egy automatikus rendszer képes arra a műveletre, hogy sok-sok mögöttes pozíciót lezárjon, akkor el nem tudom képzelni, hogy ne tudna egy üzenetet küldeni a kiütés tényéről azokra a helyekre, ahol a papírokkal kereskedtek. Legalábbis több órán belül. Akár az Erste budapesti irodájába, akár a BÉT-re, akár mindkettőre. És reggel fél kilenctől 9-ig már "él" a tőzsde, lehet ajánlatokat bevinni, stb, tehát bőven van idő a felfüggesztésről intézkedni a megérkezett info birtokában.
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 15:33
Előzmény: #4974  balalajka
#4975
Szerintetek kiütödik a gáz longos certije? Miért esik a gázára? Hol lehet ezt nézni online tudja valaki?
balalajka 2009. 11. 04. 10:30
#4974
Valamelyest fel kell mentenem Pandix-ot, mert a stooq-on valóban nem látszott az éjszakai malőr, és ha reggel nem olvasnám el mindig a Portfólió cikkeit, akkor engem is megviccelhetett volna. De az 50 Ft a 279-es árhoz is túl drága és kockázatos volt. Persze mára már nyerő lenne.
gps2 2009. 11. 04. 09:42
Előzmény: #4972  Törölt felhasználó
#4973
Sziasztok,

bocs, hogy beleszolok, de azert szerintem itt kar az erstet hibaztatni, fuggetlenul attol, hogy ennek a konkret certinek "beteg" volt a jegyzese...
Eleg regota van mar certi ahhoz, hogy tudjuk, hogy a mogottes termekek nagy reszevel lehet ejjel-nappal kerskedni. Azt is tudjuk, hogy le van irva, es szamtalan eset volt mar ra, hogy BET idon kivul lett kiutve. Es azt is tudjuk, hogy a BET-hez sokszor lassan jut el a kiutesrol az info, igy meg sokszor kiutes utan is lehet kereskedni. Szoval ahogy mar elottem emlitettek, nezzetek a chartot es csinaljatok egy excelt, amivel nagyjabol megnezhetitek, hol kene a jegyzonek lennie (a kepletek fenn vannak a certi oldalon). Ebbol lathato, hogy siman kijohetett a 23, mivel illikvid votl a piac. Az erste meg szerintem automatikusan zarja a pozikat ilyenkor, automata rendszerrel. Azaz nem ul senki toluk a gep elott ejjel-nappal arra varva, hogy kiutik-e valamelyik certit. Udv
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 08:33
Előzmény: #4971  Pandix
#4972
Levadászták a 280 feletti stoposokat este 10-11 felé, ennyi. Köztük azt is, aki certivel volt jelen. Egy normális kereskedési rendszert használva simán lehetett kötni 282-n shortot kis kockázattal, ha ott ültél a gép előtt. Mára már egy minimális kötési egység is 50K plusz körül lenne.

Persze ez nem magyarázart az erste sz@rságára, volt belőlük korábban is bőven. Ezért is döntöttem a váltás mellet. És javaslom mindenkinek tegye ezt. Bőven elég az árfolyamot figyelni, nem még pluszban egy fekete dobozból jövő valamit is próbálni bekalkulálni..
Pandix 2009. 11. 04. 00:51
Előzmény: #4965  Törölt felhasználó
#4971
Nem azoktól sajnálom a pénzt, akik eladták nekem a certit 50-ért. Jól tették. Szabályos tőzsdei ügyletet hajtottak végre, amit visszacsinálni nem lehet és ezért maga a BÉT áll jót.
De ez nem jelenti azt, hogy ne nyaggathatnám az Erste-t, mert kárt okozott nekem azzal, hogy elhallgatta azt az alapvető információt, hogy a papír árát aznap nem a mindenki által ismerhető piaci tényezők fogják alakítani, hanem egy, a kereskedés megkezdése előtt általa véghezvitt esemény.
Pandix 2009. 11. 04. 00:28
Előzmény: #4968  Törölt felhasználó
#4970
1. Sajnos nem látom a linkelt oldalt, mert jelenleg nincsen Java akármicsodám a gépemen.
2. Valószínúleg az összes többi spekuláns társam is vakon kereskedett tegnap, mert ugyan miért vettek volna certit, ha a garfikonokból kiolvasható, hogy kiütötte őket az Erste és milyen áron. Sőt, ha ez utóbbi tudható lett volna, az eladók sem 50-en adtak volna el, hanem már 30-on is boldogan megszabadultak volna a 23-at érő portékájuktól.
3. Tudtam, hogy van kereskedés este 7-től reggel 8-ig, de továbbra sem tudom, hogy az Erste mit követ. Ad abszurdum az is elképzelhető, hogy valahol Japánban az isten háta mögött is kereskednek hajnali 3-kor a forinttal és ott hirtelen felmegy 300-ra az ár. Akkor arra fog ráugrani az Erste?
Pandix 2009. 11. 04. 00:23
Előzmény: #4968  Törölt felhasználó
#4969
1. Sajnos nem látom a linkelt oldalt, mert jelenleg nincsen Java akármicsodám a gépemen.
2. Valószínúleg az összes többi spekuláns társam is vakon kereskedett tegnap, mert ugyan miért vettek volna certit, ha a garfikonokból kiolvasható, hogy kiütötte őket az Erste és milyen áron. Sőt, ha ez utóbbi tudható lett volna, az eladók sem 50-en adtak volna el, hanem már 30-on is boldogan megszabadultak volna a 23-at érő portékájuktól.
3. Tudtam, hogy van kereskedés este 7-től reggel 8-ig, de továbbra sem tudom, hogy az Erste mit követ. Ad abszurdum az is elképzelhető, hogy valahol Japánban az isten háta mögött is kereskednek hajnali 3-kor a forinttal és ott hirtelen felmegy 300-ra az ár. Akkor arra fog ráugrani az Erste?
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 00:05
Előzmény: #4967  Pandix
#4968
De éjjel is van deviza, mivan este 7-től reggel 8ig azt nem is tudtad eddig se? Vakon hogy lehet kereskedni nem értem, akármelyik más oldalon nézem, mindenhol megvan a 283as felszúrás, pl itt is(magyar oldal, leg kézenfekvőbb) link
Pandix 2009. 11. 04. 00:00
Előzmény: #4965  Törölt felhasználó
#4967
Én tegnap is, meg ma is a stooq.com oldalon követtem a forint/euro árfolyamot, ami minden nap reggel 8-tól este 7-ig mutatja az árfolyamot forint esetében. Feltételezem, ekkor működnek a leglikvidebb piacok. Ezekben az időszakokban a grafikonok alapján egyszer sem ment 280 fölé az ár. Honnan kellene nekem azt tudnom, hogy az Erste este és éjjel meddig "van fenn" és ekkor milyen piacokon követi az árfolyamot és mikor és milyen piacokon végzi el a certi mögötti pozíciók likvidálását? Reggel, amikor belenéztem a tőzsdébe, és azt láttam, hogy javában folyt a kereskedés a certivel és a kereskedési idő alatt a forint is 280 alatt volt, szerintem jogosan gondolhattam azt, hogy a certit nem ütötték ki.
Pandix 2009. 11. 03. 23:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#4966
Én is kíváncsi vagyok. Most nagyon fel vagyok indulva, de egyet kell aludnom rá, akár tetszik, akár nem.
Valószínűleg ellenem szólnak a szabályok és ki tudják magyarázni a dolgot, de nagyon bántja az igazságérzetemet az eset és nem hiszem el, hogy a szabályok végülis az igazságtalanságot támogatnák.
Törölt felhasználó 2009. 11. 03. 23:27
Előzmény: #4962  Pandix
#4965
Megértem a problémádat, teljesen jogos, 8:30kor egyből felkellett volna függeszteni. NA de én meg azt nem értem, éppen te írtad "Mert ugyan ki az a bolond, aki vesz 50 Ft-ért olyan certit, amit már kiütöttek és 23Ft a maradványa" De akkor ezek szerint te mégis vettél, és ezt nem értem miért!! Ha valaki ilyen nagy áttételes, veszélyes cuccal kereskedik hát legalább az elmúlt 24órás chartot nézze már meg!! Ott meg gyönyörűen látszódott hogy az este folyamán kiütődött! Így mégha folytítódik is reggel a kereskedés valameddig (amire volt példa olajnál is sokszor) venni semmi képp inkább kiszállni amimégvan ha a kitüési ár felett van. Szerintem nem fogsz semmire menni a reklamálással, mert aki meg eladta neked örült hogy kiszállt 40-50közt 23helyett.. azok az emberek persze nem fognak reklamálni biztos. Így ez ennyi.
Törölt felhasználó 2009. 11. 03. 23:22
Törölt hozzászólás
#4964
Törölt felhasználó 2009. 11. 03. 23:20
Törölt hozzászólás
#4963
Pandix 2009. 11. 03. 23:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#4962
Meg is próbálnék kavarni valamit, de még nem tudom, hogyan kell. Sok pénzt veszítettem; lehet, hogy balalajka engem látott piacvezetőnek, bár az én két vételem nem tartózkodott hosszú ideig a rendszerben, mert azonnal teljesült. De épp azért mertem sokat kockáztatni, mert nagyon-nagyon közel járt a kiütéshez, így hiába a nagy áttét, mégsem lehetett volna sokat veszíteni, ha napközben, normálisan kiütik. Ráadásul, (óriási szerencsével) még be is jött (volna) a számításom, hogy nem érte el a 280-at, sőt a nap végére a 277 körüli szinten már nyereséges is lett (volna).
Törölt felhasználó 2009. 11. 03. 22:50
Törölt hozzászólás
#4961

Topik gazda

georgee
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek