Topikgazda: Törölt felhasználó 2002. 04. 04. 17:02

BUX: szemben az egész világgal  

Ugrás a cikkhez
Jó napot tudhatunk a hátunk mögött, hiszen a pesszimista nemzetközi hangulat ellenére a BUX 0.7%-ot erősödni tudott, és 8,199 ponton fejezte be a kereskedést. A növekedést elsősorban az OTP és a Matáv növekedése időzte elő, a többi blue-chip azonban gátat szabott a komolyabb emelkedésnek. A forgalom ma is átlagos lett, az üzletkötések értéke ugyanis enyhén meghaladta a 5.2 mrd Ft-ot.

Megfordult a csökkenő trend az OTP esetében, a legnagyobb hazai bank részvényei ugyanis 2.5%-ot emelkedtek, és mindössze 6 Ft-tal zártak a 2,200-as szint alatt. A Matáv pedig tovább folytatta az izmosodást, és 1%-kal zárt a tegnapi záró érték felett, az utolsó kötés 990 Ft-on történt, és nap közben sem tudta egyelőre áttörni az 1,000-es szintet.

Nagy volt az érdeklődés ma a MOL-ra, az olajcég papírjai 0.4%-kal gyengültek, s esett a nagy gyógyszeripari társaságok értéke is, az Egis ugyanis 0.1, a Richter pedig 0.8%-ot csökkent.

Ismét megélénkült az IEB piaca, a részvényekre ma 140 millió Ft értékben születtek kötések, árfolyamuk pedig 1,215 Ft-ig 3%-ot emelkedett. Szintén érdekes volt a Nabi, mely 3.2%-ot izmosodás után 4,075 Ft-on fejezte be a kereskedést.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 04. 08:02
Törölt hozzászólás
#8
barnabas 2002. 04. 09. 13:45
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
ki beszélt itt az első forduló eredményéről...meg közvéleménykutatásró l...
Törölt felhasználó 2002. 04. 09. 08:30
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
ebből maximum azt a következtetést lehet levonni, hogy Döme jobb minden közvélemény kutatónál. Ha ez így van, akkor a jövőben javaslom utóbbi foglalkozás űzését, ma Te lennél az ünnepelt média sztár, aki egyedül eltalálta az első forduló végeredményét.

Fidesz győzelem esetén aligha szárnyalt volna a papír, de a mostani MSZP győzelem után is nehezen indokolható. POLITIKAI ígéret van rá, hogy augusztusig kidolgozzák a menetrendet, s utána 2 év alatt lezárják a történetet. Én már láttam egy-két politikai ígéretet (Medgyessyt pénzügyminiszterként nem zavarta a jegy, pedig akkor erősen hozzá tartozott a téma. Most kormányfőként miért foglalkozik majd vele, amikor kb 30 olyan konkrét ígéretét kellene beváltania, ami egyenként is legalább 10-szer nagyobb a teljes kp jegy projektnél). Ha a bíróság nem hoz kedvező döntést, akkor szerintem 4 év múlva a következő kampánynak is témája lesz még a kp jegy. Most leginkább a bíróságban bízhatunk, de arra nem kellene emelkednie az árfolyamnak.
Törölt felhasználó 2002. 04. 08. 17:23
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#5
Miért viccelnék?
Az utalás arra vonatkozott, hogy pénteken még a választások előtt a KPJEGY árfolyama szépet ugrott, amiről a Portfólió nem tett említést, holott én fontosnak gondoltam.
Az idő úgy tűnik engem igazolt, ugyanis a jegy ma szépen ment tovább, és a Portfólió felismervén a KPJEGY és a választások közötti kapcsolatot ma többször is írt a jegyről.
Törölt felhasználó 2002. 04. 08. 17:10
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
A mai nap után úgy tűnik, Döme mégsem viccelt...
Csak nem igazán értem, hogy a László Csaba féle homályos részvénycserés koncepciók miért ajzották fel így egyesek fantáziáját?
Augusztusban már remélhetőleg többet fogunk tudni.
Törölt felhasználó 2002. 04. 04. 17:14
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Már bocs, de ugye most viccelsz?
Törölt felhasználó 2002. 04. 04. 17:07
Előzmény: #1  portfolio
#2
Választások előtt KPJEGY....

Topik gazda

Döme
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek